Şimdi Ara

SBÜ GÜLHANE TIP/GATA (sivil Ankara 4k-7.8k) tanıtım günleri 5-20 Ağustos' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.087
Cevap
45
Favori
151.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen sene malum askeri olanı 23.600 ile kapattı.
    Bu sene puan türleri birleşti ve hem istanbul hem ankara da askeri subay alınacak
    Sizce bu sıralama 25-27 arasına geriler mi?
    edit:
    Kontenjanda iki katı artmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxmamy -- 21 Temmuz 2018; 16:23:49 >
  • maxmamy M kullanıcısına yanıt
    Getirir dostum tıp tutmayanlar için güzel bir fırsat askeri doktor olmak ilerde daha da avantajlı olcak bi de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bir test uygulanıyor

• Ciddi misin hocam ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hassictear kullanıcısına yanıt
    YOk hocam ama onun kadar zorlanıyorsun, sağlık önemli vücudunun her yerine bakılıyor

• cccliseliumutccc C kullanıcısına yanıt
    Msü elemeleri işe aynı

• hocam merhaba, yök atlastaki istanbul ve ankara sbü öğretim üyeleri ve unvan dağılımı verileri şu şekilde:

istanbul sbü

Profesör 5
    Doçent 2
    Yardımcı Doçent 10
    Toplam 17

ankara sbü gülhane tıp

Profesör 16
    Doçent 14
    Yardımcı Doçent 6
    Toplam 36

sayıların bu şekilde olmasını anlayamadım az değil mi yeni üniversiteler olsalar da öğrenci sayısı da az evet, öğrenciye bu ne şekilde yansıyor, eğitimde bir zorluk yaşanmasına neden oluyor mu bu durum?
    özellikle gülhane tıp'ı merak ediyorum (sivil)
  • Fatn4 F kullanıcısına yanıt
    16prof derken? bi dakka okulun sitesinden bakıyorum

SBÜ GÜLHANE TIP/GATA (sivil Ankara 4k-7.8k) tanıtım günleri 5-20 Ağustos' dr öğretim üyeleri yar doç. oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatn4

hocam merhaba, yök atlastaki istanbul ve ankara sbü öğretim üyeleri ve unvan dağılımı verileri şu şekilde:

istanbul sbü

Profesör 5
    Doçent 2
    Yardımcı Doçent 10
    Toplam 17

ankara sbü gülhane tıp

Profesör 16
    Doçent 14
    Yardımcı Doçent 6
    Toplam 36

sayıların bu şekilde olmasını anlayamadım az değil mi yeni üniversiteler olsalar da öğrenci sayısı da az evet, öğrenciye bu ne şekilde yansıyor, eğitimde bir zorluk yaşanmasına neden oluyor mu bu durum?
    SBÜ GÜLHANE TIP/GATA (sivil Ankara 4k-7.8k) tanıtım günleri 5-20 Ağustos'
    bu da gatanın fizik tedavi hastanesi burda da ders görüyoruz

• burada toplam 12 hoca oluyor yani derse sadece 12 hoca girmiyor değil mi, ben yanlış anlıyorum sanırım
    siz deyince siteden baktım 16dan fazla hoca çıkıyor evet, dediğim gibi yök atlas'ta farklı görünüyor.
    teşekkür ederim
  • quote:

hocam merhaba, yök atlastaki istanbul ve ankara sbü öğretim üyeleri ve unvan dağılımı verileri şu şekilde:

istanbul sbü

Profesör 5
    Doçent 2
    Yardımcı Doçent 10
    Toplam 17

ankara sbü gülhane tıp

Profesör 16
    Doçent 14
    Yardımcı Doçent 6
    Toplam 36

kaç yıllık gata 16 prof komik olurdu diğer üni için bu veriler normal de gatada yetişmiş prof olmus öğrencisini prof etmis bilmem kaç ünide bir sürü bölüm başkanlığı yapan birsürü gatalı prof var. cerrahpaşanın tarihine bakarsak gatalılar tarafından kurulmus bi üniversitedir. tabii askeriden dönünce mesala okulun herhangi bir bölümde bulunan 7 8 profdan 3 4 ü ayrılıp özel hastanelere kendi polikinliklerine ya da diğer hastanelerde bölüm başkanlığına gittiler de yani hala kalanlar gayet sağlamlar.

• quote:

burada toplam 12 hoca oluyor yani derse sadece 12 hoca girmiyor değil mi, ben yanlış anlıyorum sanırım
    siz deyince siteden baktım 16dan fazla hoca çıkıyor evet, dediğim gibi yök atlas'ta farklı görünüyor.
    teşekkür ederim
    fizik tedavi bölümü için 12 hoca abartı... 2 3 hocayla çoğunlukla muhattab olursun diğerlerini pek görmezsin. dostum tam oku yazdıklarım tüm mesajları oku üstte gülhanein ana yerini atmıstım orayı kaçırmıssın
  • tamam şimdi anlaşıldı
    hocam bir de sınavlarda zorluyorlar mı zorluk derecesi her tıp fakültesi gibi mi yoksa bazı üniversitelere daha kolay derler cerrahpaşa gibi daha zor derler hacettepe ankara ege, gata da durum nasıl; ilk 3 yıl 4-5 ve intörnlük?
    sınav zorluğu olarak ülkenin en zorlarından, hücre komitesinde bile 200 kişi kalır nottu :)
    ama gene dediğim gibi okulumzda baraj sistemi şu anlık yok ve onun sayesinde ucundan da olsa gecelerimizi gündümüze katarak geçebiliyoruz ama hala sınıfta kalma oranları çok yüksek.
    Yakında baraj gelecek diye dedikodular dönmeye başladı okulda eğer öyle bi şey olursa sosyal hayatımız bitecek gibi. şu an bile diyorum 1. sınıfın barajsız komitelerinde gözümü dersle açıp dersle kapamama rağmen zor geçtim 2.sınıfa. (zor da değil aslında iyi bi ortalama yaptım ama giden günlerim oldu lise arkadaşlarım beni cafelere çağırırken hep aynı cevabı verdim üni sınavına hazırlanırekn yapacağım dediğim bir sürü şey yerine ders çalıştım bu da bana koydu)
    4 5 hakkında pek fikrim yok
  • Hocam merhaba gülhane icisleri bakanligi adina veya milli savunma bakanligi adina kazanip mulakatlarda veya sporda elenip sivile gecenler olmus bu dogrumu arada siralama farki farken nasil oluyor bu sene de olucak mi boyle

• teşekkürler hocam
  • maxmamy M kullanıcısına yanıt
    merhaba internetten araştırdığımda askeri olan gülhane tıpta erkekler için ayrı kızlar için ayrı sıralamalar yazıyor ve erkekler için 23 bin diyorken kızlar için 11 bin diyordu yanlış hatırlamıyorsam eğer. neden arada bu kadar uçurum var karma sistem değil mi kızlı erkekli askeri tıp için soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxmamy

Hocam merhaba
    Geçen sene malum askeri olanı 23.600 ile kapattı.
    Bu sene puan türleri birleşti ve hem istanbul hem ankara da askeri subay alınacak
    Sizce bu sıralama 25-27 arasına geriler mi?
    edit:
    Kontenjanda iki katı artmış.
    diğer mesajda yanlışlıkla sizi alıntılamışım pardon :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.