Şimdi Ara

Gülhane Tıp Soru Cevap (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
17
Favori
13.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2007 de doktor hedefimiz 120 bindi ama artan nüfus ve Suriyeli nüfusundan dolayı ihtiyacımız 200 bin oldu. 200 bin sonrası artık 5 bin 5 bin alacaklarını söylediler.

1 ay önce hatta 2021de ön görülüyordu güvenlik soruşturmasından olumsuz alanlardan dolayı belki 2022 de atama 4.500-5 bin arası olduğu ön görülüyor (2 bin pratisyen 3 bin uzman olmak üzere)

OECD verilerine 2023 te ulaşıyoruz ama diş hekimliği OECD verilerine 2030 da ulaşmalarına rağmen atama sınırlandırıldı

Yine doktorluğu para için yazmıyoruz hocam asgari ücretle de çalışırız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben o kadar geleceği düşünerek kasmıyorum. Ben mesleğimi seçtim eğer hakkını verirsem para da kazanırım bu kadar basit bir denklem. Çok şükür paraya düşkün biri de değilim. Eğer para isteyen varsa Almanca öğrenip Almanya'da doktorluk yapsın.

• Ahmeturan A kullanıcısına yanıt
    Artık almanyada doktor olmak eskisi kadar kolay değil, hemşireliğe geçmek istiyorum yine aynı haz ama doktorluktan daha yüksek maaşı var. Hem de insanı koşullarda çalışıyorsun

https://www.medimagazin.com.tr/ozel-saglik/tr-muezzinoglu-hekim-acigi-5-yil-icinde-kapanacak-9-681-56575.html

Kazandığı parayla daha da iyi bir hayat sürmek isteyen almanya'yı tercih etsin yazsak daha güzel olur bence.Kazanılan parayla elde edebilecekleri yaşam standartları belli en azından.

• Up

• Up
  • Buranın askeri olanı hakkında bilgisi olan var mı ? Geçen sene 35k ile kapatmış ben 40k yaptım gelir mi acaba ?
  • 13rose 1 kullanıcısına yanıt
    Denemekte fayda var her sene çok dalgalı bir sıralama izliyor. Ama kesin gelir mi gelmez mi bilemeyiz. Ama bana soracak olursanız gelmeme ihtimali yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmeturan

Denemekte fayda var her sene çok dalgalı bir sıralama izliyor. Ama kesin gelir mi gelmez mi bilemeyiz. Ama bana soracak olursanız gelmeme ihtimali yüksek
    anladım hocam hamidiye askeri tıp gelir umarım 39k ile kapatmış ama kontenjan azalttılar bu sene
    Hocam kampüs var mı okulun?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 13rose 1 kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam.

• Julyanis09 kullanıcısına yanıt
    İçinde spor salonu, halı saha, erkek ve kız yurdu ve de kütüphane olan bir kampüsümüz var. Benim bildiğim 5 farklı kafe var. Ayrıca gayet yeterli büyüklükte.
    Gülhane Tıp Soru Cevap
    Kırmızı kısım hastane, yeşil kısım lojman, mavi kısım kampüs. Ayrıca hastane ile kampüs arasında ring otobüs seferi var. Yürüyerek gitmek istersen hastaneye 10, otobüs için Giresun Caddesi çıkışına 15 dk yürüyorsun.

Teşekkürler yani yeterli düzeyde kampüsü büyüklüğü imkanları var diyorsunuz?

Tabiki bir tıp fakültesine göre büyüklük olarak kampüsü ortalamanın üstünde.

• Up

11den sonra kampüste dışarı çıkamıyorsun

• Neden?

• Devlet yurdunda kalıyorsan 23’ten sonra dışarı çıkamazsın bu her yerde böyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khann10 -- 9 Ağustos 2020; 21:54:48 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.