Şimdi Ara

Gülhane Tıp Soru Cevap (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
17
Favori
13.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba askeri hakkında bilginiz varsa mülakat ve sağlık test süreciyle alakalı bilgi verebilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nicksiz35k N kullanıcısına yanıt
    Ankara Kara Harp Okulu'n çağırıcaklar sizi. İlk boy kilo ölçümü yapılıyor. Ardından bir anket dolduruyorsunuz. Sonra ise spor testini bitiriyorsunuz. Ardından ertesi gün aynı yerde mülakata giriyorsunuz. Sonra sizi Ankara'daki bir hastaneye yönlendiriyorlar. Orada heyet raporunuz çıktıktan sonra eve gidip haber bekliyorsunuz. Detaylı süreç bilgisine İçtrak TV YouTube kanalından ulaşabilirsiniz. Hemen hemen kara harp okulu sınavı ile aynı.

• Up

• hocam mesela mezun olduktan sonra istediğimiz şehirde doktorluk yapabiliyormuyuz .mesela ben antepte istesem yapabiliyormuyum (msü adına)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c0bain0 -- 30 Temmuz 2020; 21:2:36 >
  • c0bain0 C kullanıcısına yanıt
    Doğu görevi bittikten sonra kendi şehrinize tayin isteyebiliyorsunuz diye biliyorum. Ama kesin bir cevap bulabilirsem yeniden yazarım

"hayır onlar atıyor rütbe arttıkça seçebilirsin belki" bu şekilde cevap verdi arkadaşım.

• Hocam siz var ya kralsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Julyanis09 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah

• hocam bu yıl eczacılık ve diş hekimliğide açılıyor bunlarında sivil hekimlerden atandıktan sonra bir farkı olmaz demi(msb adına)
    birde hoocam mezun olduktan sonra nerde görevimizi yapıyoruz hastanede mi yoksa cephe arkası bir yermi orasını baya merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c0bain0 -- 31 Temmuz 2020; 7:58:34 >
    Hocam ikiside olabiliyor diye biliyorum.

• Up

• okulunuzdan kiminle konuşsam şikayetçi sınavların zorluğu olsun okulun yönetimi olsun denildiği kadar var mı? Yatay geçişle gelen ve pişman olan birini tanıyor musunuz?

• Yatay geçişle gelen birini tanımıyorum malesef. Onun dışında evet sınavlarımız zor ve yönetim bazen öğrenciyi düşünmeden hareket edebiliyor. Ama eğitim açısından bence çok kaliteli hocalarımız var ve sadece bu bile tercih etmek için bir sebep. Zaten bu dediğiniz 2 madde okulun başlıca kötü yanları.

• Ahmeturan A kullanıcısına yanıt
    Konsappten bakın hocam çoğu doktor 5-6 alıyor, sözleşmeli ise 8-9

Pratisyen ama

• Olabilir hocam maaş için okuyacak olsaydım tıp okumazdım.

Peki sizcd öğretim kadrosu öğrenci sayısına göre yeterli mi? Prof. Sayısı Doç. sayısıs vs. iyi mi yeterli mi ve elinizde olanlardan memnun musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Julyanis09 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam prof sayısı yeterli 1. Sınıfta dersimize giren çoğu hoca proftu. Şu an ben okulumdan memnunum. Zaten bizim okulda üst devreler de hep klinik eğitimin teorikten iyi olduğunu söylerler. Arada bir kaç tane slayt okuyan hocamız da yok değil. Ama çoğunluğu dersi anlamamız için anlatıyor.

Kesinlikle haklısınız hocam, bir de hocam 2022 de 200 bin hekime ulaşıyoruz ondan sonra 5 bin 5 bin atama olabilir yine tıp yazılır mı ya da özelde asgari ücretle iş bulabilir miyiz işsiz kalmayız değil mi

• Tıpta işsiz kalmak çok uzak bir gelecek. Bence doktor açığı öyle hemen kapandı bitti birşey değil.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.