Şimdi Ara

sbm.org.tr Tüm firmalardan tek seferde sigorta teklifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
2.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sigorta bilgi ve gözetim merkezinin toplu trafik sigortası teklifi alma ekranı çalışmaya başlamış,
    31 tane firma mevcut,
    bana 12 tanesi teklif verdi 19 tanesi vermedi, sanırım müşteri seçebilme hakları var,

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

sbm.org.tr Tüm firmalardan tek seferde sigorta teklifi

• ziraat sigorta saçmalıyor bana verdiği teklifte.
    Mayıs ayında 650 tl'ye yaptırdım sigortamı şimdi sorgulattım 1378 tl diyor kafayı yemişler...
  • Yenileme teklifleri için Harika bir ekran oldu.

Artık fiyatları karşılaştırmak daha kolay. Yeni araçlar için çalışmamakta sistem.

Altyapı hatası çok yoksa yasa gereği müşteri seçemezler.

Bununla birlikte işin gerçek yüzüne değinmek lazım. İndirim yaptırılamadığı için bu sistem oluşturuldu. İndirim yapılsa böyle sisteme ihtiyaç olmayacaktı.

Tamamen halkı oyalamaya yönelik bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sigortama 15 gün var bir bakayım dedim fiyatlarda pek bir şey değişmemiş sanki daha yükselmiş.Geçen yıl ilk araçtır 30 yaş olmadım zamda var derken bu yıl hasar yok birşey yok nerdeyse aynı fiyat hatta birkaç şirketin sigorta teklifi dudak uçuklatıyor.İlk günden hayal kırıklığı oldu.Kasko mu yapıyoruz zorunlu trafik sigortası mı belli değil lanet gitsin böyle giderse yaptıramıyacağım.
  • 4 ay once 15o tl halk sigortadan yaptirdigim 150 cc motorumun sigortasi en ucuz 220 en pahali 5400 tl. Yahu motorun sifiri zaten 3200 tl. Fiyatlarda bana indirim degil bindirim olmus.

• Merhaba ,
    Sitede mi yoksa acentelerde mi bi sorun var bilmiyorum. Mesela allianz sigorta 640,8 tl cıkartıyor sbm den ama ben acenteleri aradığımda 975 tl olduğunu söylüyorlar. Bu ikiliğin sebebini anlamadım açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: MCÇETİN

Merhaba ,
    Sitede mi yoksa acentelerde mi bi sorun var bilmiyorum. Mesela allianz sigorta 640,8 tl cıkartıyor sbm den ama ben acenteleri aradığımda 975 tl olduğunu söylüyorlar. Bu ikiliğin sebebini anlamadım açıkcası

fazla komisyon alıyorda ondan fazla çıkıyor artık şu sigorta işleri tamamen internetten yapılsa da bi de aracılardan dolayı yükselmese fiyatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: asikartal18

quote:

Orijinalden alıntı: MCÇETİN

Merhaba ,

fazla komisyon alıyorda ondan fazla çıkıyor artık şu sigorta işleri tamamen internetten yapılsa da bi de aracılardan dolayı yükselmese fiyatlar

Dünyanın hiç bir yerinde 300 lira alan aracı yoktur

Ben Sbm ekranında 1200 lira çıkan poliçeyi 420 liraya yaptım o zaman internetteki sitelerin devam etmemesi gerekir diye düşünüyorum hocam , yanılıyor muyum?

• asikartal18 A kullanıcısına yanıt
    İnternetten yapılınca aracı komisyonları size indirim olarak yansıyacaksa yapılsın. Bence yansımaz sigorta şirketinin cebine girer. Bide bu açıdan bakın.

• Çok güzel bir sistem oldu araç sahipleri sigorta şirketlerinin kendilerine vermiş olduğu fiyatı görüyor. Fakat hala bazı fiyatlarda fark çıkabiliyor zaman içinde fiyatların ve sistemin dahada oturacağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.