Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

SAYIŞTAŞ BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
205
Cevap
3
Favori
64.039
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> SAYIŞTAŞ BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      Türkiye Odatv'nin haberini konuşacak
      Mert Taşçılar yazdı...
      06.11.2018

Günlerdir Sayıştay’ın, özellikle AKP’li belediyelere ilişkin tespit ettiği skandallar gündeme oturmuş durumda.

O raporlardan çıkanlar arasında kamu kaynaklarını; Tayland’daki gezilerde harcayanlar da var, 1 kilometre yol yapan arabaya 40 bin litre benzin alanlar da var.

Kamuoyu yolsuzlukları konuşuyor vatandaşlar yoksulluktan inliyor.

Söz konusu raporlardan ise...

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) kaçak su kullandığı anlaşıldı.

AKP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Eski Başkanı Melih Gökçek’in KDV'yi düşerek mal ve hizmet alımı harcamalarını 3.3 milyar lira eksik gösterdiği ortaya çıktı.

AKP'li Güngören Belediyesi'nin resmi araçlarını yaz tatillerinde ve hafta sonu özel işlerinde kullanıp tüm yakıt, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin de belediye bütçesinden karşılayanlar olduğu belirlendi.

Yalnızca 1 metre hortuma 78 lira ödeyen AKP'li Arnavutköy Belediyesi afişe oldu.

Bursa’ya yapılan AKP'li belediyenin gezisine 648 kişi götürülse de geziyi düzenleyen yüklenici firmaya 10 bin kişilik para ödendiği anlaşıldı.

AKP'li Fatih Belediyesi’nin 1 Milyon 409 bin 228 lira zarara uğratıldığı bu raporlar sayesinde ortaya çıktı.

Fakat...

Herkes yolsuzlukların ardından savcıların harekete geçmesini beklerken Sayıştay’da bir skandal daha yaşandı.

Tüm bu raporları hazırlayan denetçilerin başı olan isim, Denetim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Çöker, apar topar görevinden alındı.

Fikret Çöker’in yerine ise 2011 yılında Sayıştay üyesi olan Zekeriya Tüysüz atandı.

Bu arada Sayıştay’ın internet sitesinde de sessiz sedasız başkan yardımcıları bölümünden Fikret Çöker’in ismi çıkarıldı.

Yerine, Zekeriya Tüysüz ve özgeçmişi yer aldı. Özgeçmişte de “02.11.2018 tarihinde denetim işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi” ifadeleri yer aldı.

Mert Taşçılar

https://odatv.com/turkiye-odatvnin-haberini-konusacak-06111841_m.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kırarım Boynuzunu İblis -- 6 Kasım 2018; 6:26:51 >

• Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 12 saat 45 dakika kadarı kaldı.
      06 Kasım 2018 07:02:07
      Ak Partili arkadaşlar ben yorum yapmıyorum.Gelin siz yorum yapın.Sizce neden görevden alındı?

• Çavuş
      70 Mesaj
      06 Kasım 2018 07:17:21
      Ahaberde sayıştayda fetö operasyonu diye haber oldumuydu tertemiz olur. Kılçıksız yutan çok nasıl olsa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      4634 Mesaj
      06 Kasım 2018 07:29:45
      Daha önce açılan ve Sayıştay'la ilgili olan konuda "Haftaya Sayıştay'daki FETÖ yapılanmadı çökertildi şeklinde haberleri okuruz" demiştim ama AKP o kadar bile dayanamamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 12 saat 1 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      06 Kasım 2018 07:36:43
      Ama olmazki dolar yeni düşmüştü.Benim mahkumum bana bunu yapmaması gerek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yüzbaşı
      404 Mesaj
      06 Kasım 2018 07:40:15
      Yakışır

|
      |

• Yüzbaşı
      899 Mesaj
      06 Kasım 2018 07:54:47
      Hep o Clio'nun suçu.

https://eksisozluk.com/100-kmde-63-litre-motorin-yakan-clio--5833637

+ Zabıta şube müdürünü Tayland'a çok götürmüşler adamı farklı yerlere götürün az.

yaklaşık 10-15 diziyi zamansızlıktan yarıda bırakmış | korku-gerilim,bilim kurgu temalı film izlemeyi seven | bilgisi olmasa da motor sporlarını ve basketbolu az çok takip eden | acayip bir şekilde xiaomi satın alıp denemek isteyen | bilgisayarını satıp laptopla yoluna devam eden | Steam kullanan ve yarı emekli bir şekilde ufak tefek oyunları oynayan | forumun ülke gündemi bölümünde aktif takılan :'( | bu zamana kadar logitech'le tek bir sıkıntı yaşamayan | mehmet cengiz fanı | her şeyi geçtim 80 milyonluk ülkenin sporcu yetiştirememesi zoruna giden | yap işlet devret modeli aşığı | avrupa'nın büyük baş hayvan ihracatında türkiyenin lider konumunda olması kanına dokunan | beşiktaş'lı | hangi düşünceye sahip olunursa olunsun Atatürk'e saygı duyulması gerektiğini düşünen | nedense chrome'den vazgeçemeyen | amatör sıcak fırsatçı :) | özel sektör kölesi bir üye...

tarım neden mi önemli? 1 SALKIM ÜZÜM 1000 LİRA : https://www.youtube.com/watch?v=bFM-hBLtTWM 4dk.
    • Yüzbaşı
      278 Mesaj
      06 Kasım 2018 07:55:14
      Sakası olmayacak bir skandal , devleti yönetenlerin hırsızlığın-yolsuzluğun yanında gibi bir görünüse sahip olmasına sebep olur.
      Bu konuda bir change.org kampanyası baslatabilir mi bir arkadas en azından ses duyulsun.

• Yüzbaşı
      899 Mesaj
      06 Kasım 2018 07:59:05

Ne change.org kampanyası hocam. Adamlar bi' gecede sınav sistemini değiştirdiler. Zaten, devlet geri dönülemeyecek hatayı aflarda yaptı. Şimdi kimse vergisini ödemiyor "zaten 2-3 yıla af çıkar yapılandırırım."diyor. 2 esnaftan bizzat duydum insanlar kendini enayi hissediyor.
      Tüm vergi mükelleflerini bu düşünceye iten ne yazık ki devlet politikaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bualix -- 6 Kasım 2018; 8:0:25 >
      mgora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yaklaşık 10-15 diziyi zamansızlıktan yarıda bırakmış | korku-gerilim,bilim kurgu temalı film izlemeyi seven | bilgisi olmasa da motor sporlarını ve basketbolu az çok takip eden | acayip bir şekilde xiaomi satın alıp denemek isteyen | bilgisayarını satıp laptopla yoluna devam eden | Steam kullanan ve yarı emekli bir şekilde ufak tefek oyunları oynayan | forumun ülke gündemi bölümünde aktif takılan :'( | bu zamana kadar logitech'le tek bir sıkıntı yaşamayan | mehmet cengiz fanı | her şeyi geçtim 80 milyonluk ülkenin sporcu yetiştirememesi zoruna giden | yap işlet devret modeli aşığı | avrupa'nın büyük baş hayvan ihracatında türkiyenin lider konumunda olması kanına dokunan | beşiktaş'lı | hangi düşünceye sahip olunursa olunsun Atatürk'e saygı duyulması gerektiğini düşünen | nedense chrome'den vazgeçemeyen | amatör sıcak fırsatçı :) | özel sektör kölesi bir üye...

tarım neden mi önemli? 1 SALKIM ÜZÜM 1000 LİRA : https://www.youtube.com/watch?v=bFM-hBLtTWM 4dk.
    • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 12 saat 1 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      06 Kasım 2018 08:14:10
      George orwell yazdıgı hayvan ciftliği adında bir kitap okudum gecenlerde.Hikaye tarzlı yazılmıs cocuk kitapları gibi.Ama işin özü sovyet yönetimi eleştirisi yapılmıstı.Ulan düşündüm düşündüm, ulan dedimki bu kitap sovyet yönetimi icin degil bu 21.yy türkiyesini anlatan kitap dedim.Tavsiye ederim okuyun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yarbay
      4358 Mesaj
      06 Kasım 2018 08:23:38
      Ben de diyordum, bu Sayıştay yürek yemiş.

|
      |

• Binbaşı
      1784 Mesaj
      06 Kasım 2018 08:26:20
      Komple sayıştay'ı neden kapatmadın akp?

Aptal olduğun için aptal olduğunu anlayamıyorsun. | Dunning-Kruger Effect
    • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 11 saat 47 dakika kadarı kaldı.
      06 Kasım 2018 08:34:14
      Abi bu beladan kurtulmanin tek yolu sosyalizmi yok etmek. Adsmlsr bizden topladiklari haraclari Tayland da yiyorlar !

Artik devlet ve belediyeler kucultulmeli vergiler dusurulmeli. Kapitalist sisteme gecilmeli.

• Uzaklaştırılmış 10 gün cezanın, 9 gün 11 saat 4 dakika kadarı kaldı.
      06 Kasım 2018 08:51:31
      Önce Ergenekon sonra balyoz daha sonra fetö işlerine gelmeyen AKP'ye köstek olan pis işlerini ortaya cikaranlari bu bahaneler ile yok ediyorlar

Bir haftaya haberi çıkar yandaş medyada fedöcü Sayıştay başkan yardımcısı görevinden alındı diye

i7 8700k Delid / Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6 / GSKILL Dual 16GB DRipjawsV DDR4 3200MHz@3600mhz CL17 / MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 / Samsung 960 Evo 250GB M.2 SSD / Evga 650w G3 / LG 29UM65 / Phanteks P300 / VTG 5 Cooler /
    • Yarbay
      2962 Mesaj
      [08 Aralık 2018 22:49:38 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      06 Kasım 2018 08:54:48
      bu kadar yürek fazla idi
      |
      |

• Yüzbaşı
      675 Mesaj
      06 Kasım 2018 09:01:50
      Adamın hatası neydi eeyyy akapa, sen haklının mı? haksızın mı yanindasin????

|
      |

"En faziletli cihat zalim bir idarecinin yanında ona adaleti söylemektir. HZ. MUHAMMED"
      "Bir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o gerçekleri o kadar az görmeye başlar. HEYWOOD BRAUN"
      “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesin altına pisletmiştir.” Hindistan Atasözü"
    • Yarbay
      10059 Mesaj
      06 Kasım 2018 09:08:03
      Simdi bu haber dogru ise Allah bu ulkeye yardim eder mi sizce ? Helak olmus toplumlarin hali dogrudan ve duzenden cikmak degil miydi ? Boyle seyler yapilinca dogru yapilan seylerin ustunu ortmuyor muyuz ? Ben artik cidden korkuyorum. Allah cidden affetmez ve cezasini verir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      774 Mesaj
      06 Kasım 2018 09:13:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Ucan Hollandalı

George orwell yazdıgı hayvan ciftliği adında bir kitap okudum gecenlerde.Hikaye tarzlı yazılmıs cocuk kitapları gibi.Ama işin özü sovyet yönetimi eleştirisi yapılmıstı.Ulan düşündüm düşündüm, ulan dedimki bu kitap sovyet yönetimi icin degil bu 21.yy türkiyesini anlatan kitap dedim.Tavsiye ederim okuyun
      Hocam asıl george Orwelin 1984 kitabını oku hayvan çiftliğinde aralanan gözlerin faltaşı gibi açılacak adam kitabı 1948 de yazmış bugünleri görmüş hiç durma oku.

|
      |

• Yarbay
      2962 Mesaj
      [08 Aralık 2018 22:49:38 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      06 Kasım 2018 09:16:27

brunson a bıle ıftıra atılmıs bro

https://www.youtube.com/watch?time_continue=157&v=twElyUKtYLU
      |
      |
      ` quaD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
millenicom;internet;servis
paykasa
SEO
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.