Şimdi Ara

Sayısalı çok iyi derecede yapmak ama sanki sayısaldan yorulmuş olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fen liseliyim beyler sayısalım da iyidir ama sayısaldan bıkmış yorulmuş gibi bir hissim var.

Tm veya ts de de meslek hiç dusunmemistim.Sayısalı iyi yapabilirken yapmamak da sanki kapasitemi tam kullanmamak gibi geliyor.Hakkını vermemiş oluyorum diye dusunuyorum.

Yani böyle işlemlerden çok, okuma kitaplarıyla iç içe olmak ister gibi bir halim var.Surekli dersleri düşünmek yerine kitaplarla falan kendimi geliştirmek, yabancı diller öğrenmek, sosyal olmak istiyorum.

Sayısalcılar her zaman dersi dusunur bilirsiniz.Ben bundan daha çok hayata zaman ayırmayı istiyorum.

Ne yapmalıyım sizce?Bu hisse rağmen kapasitenin hakkını mı vermeliyim?Yoksa gecebilecegim,isteyebilcegim bir bölüm var mı?

Hem kendimi geliştirip, hem kitaplar okuyup o istediğim şekilde olsam falan aynı zamanda mühendis olsam dersler falan bana engel olacak gibi bir dusunce var nedendir bilmem.

Mühendislik,tıp falan bunlar hep dersi yoğun olan bölümler ve sanki benim o istediklerine engel olacak gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sichern -- 16 Ekim 2016; 14:45:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukarı

• Fen liseliyim den sonrasını okumadım
  • cok iyi okullarda cok iyi bolumlerde bir suru muhendis adayi taniyorum hic biri hayattan kopup dersleri dusunmuyor

• Bence sen biraz turkce calismak

• TM calıs
  • mezunus61 M kullanıcısına yanıt
    Başlığı bilerek öyle açtım

• quote:

Orijinalden alıntı: tıpstar

Fen liseliyim den sonrasını okumadım

Bu kafadaki birinden tavsiye almak istemezdim zaten okumaman isabet olmuş.

• Kesinlikle aynı fikirdeyim.Felsefe ve psikolojiye ilgim var pozitif bilimler yerine bunları öğrenmek istiyorum ama bir yandan biyoloji ve tıp sevdam var.Artık uniye gecince diyerek kendimi avutuyorum

• Nasıl bir hayat yaşıyorlar hocam?

Mesela benim o istediğim sürekli kitaplar okuyan, sosyal olan, aktif birisi gibi mi yaşıyorlar?

Derslere o kadar da zaman ayırmıyorlar o vakit.

Benim tıp bırakan bir tanıdığım var da 3-4 hafta kala derse başladıklarından bahsediyordu.

Mühendisliklerde de böyle olur diye düşünmüştüm.

• Hocam benimde felsefeye özel bir ilgim var.

Bilmiyorum işte mühendis olup bir yandan sürekli kitaplar okuyup, aktif olup felsefeyle falan uğrayabilir miyim acaba?

İşlem görmek istemiyorum gibi artık.Ama ne yapacağım bilmiyorum.

• 11.sınıftaki halimi gördüm sende . Şu an TM'yim
  • Hangi bölüm okumak istiyorsun hocam?Ve neden?

Benim bir diğer sorunum da şu her ne kadar böyle yorulmusluk hissi olsa da, böyle bilimle ilgili şeyler ilgimi çeker.Yani böyle 2 dk fizik tarzı ilginç bilgiler falan.Teknoloji ilgimi çekiyor.Bilim ve teknolojinin içinde yer alacak olmak beni cezbediyor mesela.Ama gel gör ki o yorulmusluk hissi bana engel oluyor.

• aynı his bende de var fakat iş işten geçti artık ırmaktan geçerken at değiştirilmez.teknik üniversite yerine boğaziçi gibi sosyal ve kulüp bakımından Türkiyenin en iyi üniversitesine gitmek bu isteğimizi karşılar diye düşünüyorum.
  • Dofuber D kullanıcısına yanıt
    Bu his neden var sence?Yani insanlar omur boyu uğraşıp bu hisse yapılmıyor belki ama neden bizde oldu bu his?

Hocam fene o kadar dalmadım, zaten zaman da var tam emin olsam bırakırım mf yi ama işte emin olamıyorum.

Mühendislik okuyup teknik yanı gelismemis bırakırsak ne kadar iyi mühendis olabiliriz ki?Kafam bu takıldı?

Eğer öyle olursak büyük ihtimal pazarlama,satis olaylarına falan gireriz ki bunun için de mühendislik okumak ne kadar doğru?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sichern

Hangi bölüm okumak istiyorsun hocam?Ve neden?

Benim bir diğer sorunum da şu her ne kadar böyle yorulmusluk hissi olsa da, böyle bilimle ilgili şeyler ilgimi çeker.Yani böyle 2 dk fizik tarzı ilginç bilgiler falan.Teknoloji ilgimi çekiyor.Bilim ve teknolojinin içinde yer alacak olmak beni cezbediyor mesela.Ama gel gör ki o yorulmusluk hissi bana engel oluyor.

Hukuk istiyorum dostum . Siyasal bilimler aşırı derecede ilgimi çekiyor . Aynı şekilde Hukuk okurken Tarihi bilgilerden de yararlanıldığı için - ki tarihi de çok severim - benim için en ideal bölüm şu an hukuk .
    Düşünsel içerikli yazılar derken ornek verebilir misin tam olarak neleri kastediyorum acaba?

Üniversite konusunda ise hocam neden sadece Türkiye yi dusunuyorsun ki?Türkiye de adam akıllı mühendislik yapacak yer az olabilir o nedenle teknik derinlikler işe yaramıyor olabilir ama yurtdışında gerçek mühendislik yapmayı dusunursen o zaman gerekliliğini anlayacaksın bence.

Unutacagım, isime yaramayacak şeyleri bende istemem ama ust düzey, sağlam bir mühendis olmak için bunlar gerekiyor hocam bir gerçek yani bu.

Siz o zaman satış,pazarlama departmanları dusunuyorsunuz doğru mu?Eğer tam emin iseniz geçin tm ye ders yükünüz gerçekten rahatlar.Ben emin değilim çünkü bir şeyler üretmek istiyorum aslında.Guzel güzel yazılımlar ortaya çıkarmak istiyorum işin teknik kısmı da bir nebze ilgimi çekiyor.Bu his bir anlık bıkkınlık nedeniyle gelmiş olabilir bunu dusunuyorum.

Bayağı birbirimize benziyoruz anlaşılan hocam.

Bende donanımı fazla sevmiyorum.Hedefim yapay zeka, yazılım.Yani böyle kod yazmaya falan ozeniyorum biraz.Bir şeyler ortaya çıkarmaya.Kulaklıgı takıp dünyadan kopup sadece o kodlamayı düşünmek ve saatlerce uğraşmak bunlar güzel geliyor.

Benim arada kalmisligimi çok iyi anlıyorsun o zaman hocam.

Bir yandan hedeflerim bir yandan bu yorulmusluk hissi.

Bu hisse kapılıp sayısaldan ayrılsam hedeflerimden uzaklaşacam.Ya bana uygun olan hedef bu değilse diyorum bazen.Yoksa bu his neden olussun diyorum kendi kendime.

İşte böyle bir haldeyim.Bu his öylesine mi oluştu acaba yoksa bana bir mesaj mı bu sayısaldan ayrılsam için.O hedeflerim de kendimi kandırmak mi aslında ya benim dünyam çok farklıysa falan.

Netlerin, derslerin ne durumda hocam?

• Ben bu sebepten alan değiştirdim. Tıp kazanacak durumdaydım ama fark ettim ki 6+4 sene okuyup sonra o kadar yorucu bir işte çalışmak için istek ve enerjim kalmamış. Doktorların haline baktıkça hem tıptan hem hayattan soğudum. Şimdi bilkent gibi yabancı dil eğitimi çok iyi olan ve ufkumu açacak bir eğitim alabileceğim bir okulda hukuk istiyorum. Sayısal dersleri özlediğim oluyo tabii ama halimden memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sichern kullanıcısına yanıt
    hocam ders calismiyorlar demek yalan olur zaten ama senin anlattigin gibide degiller kitap okuyani var okumayani var ama odaya kapanip asosyal takilan yok hepsinin iyi sayilan arkadas ortamlari var. bu birazda bir kac seyi bir arada goturebilir misin onda bitiyor. ama soyle bir seyde var sirf sonunda para kazancam diye doktor olucaksan haz duymuyorsan birlikte goturemezsin benim arkadaslarim bolumlerini seviyor o yuzden istekliler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.