Şimdi Ara

sayısal elektronık soru cevabı acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar resmimdeki lojik devrenin soruları altında yazıyor acil lazım oldugu için bende pek anlayamadım bu konuyu , biri cevaplarsa çok sevaba girer :)

• Dalın nedir ?
  • Çok uzun zaman oldu hatırladığım kadarı ile yaptım , Matematiksel ifadesi bu mudur ?

• hoca butun işlemlerin sonucunu verdi yani sadelşmiş halinin : A-+B-+C+D BURDA TirE İŞARETİ değil anlamında
    dal elektronık teknolojisi ders eksiğim var bu konu ile oyuzden acil lazım cevabı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1461ERSİN

hoca butun işlemlerin sonucunu verdi yani sadelşmiş halinin : A-+B-+C+D BURDA TirE İŞARETİ değil anlamında
    dal elektronık teknolojisi ders eksiğim var bu konu ile oyuzden acil lazım cevabı

Tire'lerin değil olduğunu biliyorum Diyagramda And'ler değil olmuş , onun için yaptım onları. Bu konuyu çok severim şimdi eski defteri karıştırdımda hatırladığım kadarı ile artık.
  • şu şekilin sadece matamatıksel ifadesini çıkarsa biri (yani 3 ve kapısı var 1 veyadegil kapısı bunun ifadesini) ; sadeleştirmeyi ben yapacam :)
  • quote:

şu şekilin sadece matamatıksel ifadesini çıkarsa biri (yani 3 ve kapısı var 1 veyadegil kapısı bunun ifadesini) ; sadeleştirmeyi ben yapacam :)

Or kapısını görmemişim ben yeniden yaptım eğer ki matematiksel ifade bu değil ise bana matematiksel ifadeden bir örnek at defterinden yapayım hatırlarım o zaman Or kapısının yanında ki And kapısına isim vermemişsin onu da E olarak yazdım , bu arada görmememin sebebi Or kapısının ucu sivri çizilir , aman dikkat diyeyim hoca sınavda puan kırabilir hatta kırar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thangs -- 3 Aralık 2014; 19:40:42 >

• x= (ab) burda ab toplam durumunda degil mi ? yani x=(a+b).(... çunku araya koymamışssın bişe
  • örnek derken ?
  • quote:

x= (ab) burda ab toplam durumunda degil mi ? yani x=(a+b).(... çunku araya koymamışssın bişe

Hocam toplam durumundan kastın "+" işareti mi ?

Eğer öyle ise "+" Or ( Veya ) Kapısının sembolüdür.

( . ) çarpı işareti ise Ve ( And ) kapısının sembolüdür. Bence konuya temelinden başlaman gerekiyor çünkü bu derste Logic diyagramlar zorlaşarak gelecek önünüze çalışın yardım alın takıldığınız konularda Pm atmanız yeterli bilgim dahilinde her türlü yardımcı olmaya çalışırım.

Yani burada toplam v.s gibi durumlar yok.
    .
  • ve kapısı çarpım veya kapıs ıtoplam durumundadır . bunları biliyorum senin verdiğin atematıksel ifadede (ab) yazdın ya orda a.b yazman lazımdır çarpım durumunda
  • Duygulandım lan temel elektronik dersinde görmüştük :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ve kapısı çarpım veya kapıs ıtoplam durumundadır . bunları biliyorum senin verdiğin atematıksel ifadede (ab) yazdın ya orda a.b yazman lazımdır çarpım durumunda

Onu yazmana gerek yok okunuşu zaten a ve b'dir o yüzden Çarpı işareti koymana gerek yok koyacağım diyorsan sana kalmış koyabilirsin , ama Or kapısında kesinlikle yazman lazım onu.
  • çok uzatmaya gerek yok sizin matematıksel ifadeniz en son yazdıgınız mı emin misiniz :) ona göre sadeleştirme bi denicem sonra hocanın verdiği sonuçla aynı mı kontrol edecem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.