Şimdi Ara

SAYISAL 8847. Sİ SORU CEVAP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
24
Favori
7.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normalde tavsiye konusu açmak istemiştim ama forumda mükemmel konular var. Özel olarak sormak istediklerinizi cevaplayayım dedim ben de. Aklıma geldikçe ufak tavsiyeler ekleyeceğim

Ben Kimim? Ortalama üstü bir anadolu lisesinden vasat bir öğrenciyim. Az temelle 1 senede işi bitirdim. Her dersten ayrı ayrı nefret ederim. Kopya hazırlayıp çekmede ustayım

En büyük pişmanlıklarım:

Dersaneye gitmek, üstüne yanlış dersaneleri seçmek. Ama burda kendinizi tanımanız önemli. Evde disiplinli çalışamıyorsanız dersane yararlı olur.

Son dönemde tyt yi boşlamak. Özellikle bıkkınlıktan genel denemeleri bitirememeye başlayınca alan denemelerine yöneldim. Tyt matematikte düşük net yapmam genel deneme eksikliğinden kaynaklandı bence.

Bana en yararı olan şeyler:

Ders çalışmıyorken en eğleneceğim şeyleri yaptım. Ben sınava hazırlancam diye bilgisayarı kaldırmadım. Oyun oynamak moralimi yüksek tutmama ve son aya kadar motive bir şekilde gelmemi sağladı. Bundan dolayı sınav senesinde hobilerinizden vazgeçmeyin.

Sınav döneminde en önemli aylar son 2-3 ay. Bu dönem en ağır çalışılması gereken dönem. Ben sınav geri alındığında tempomu çok yukarı çektim. Normal bir sınav dönemi de son aylarda çok çalışmalısınız.

Ayt matematiğe çok önem verdim. Bu sene saçmaydı ona bakmayın. Normal şartlarda ayt matematiğinizin sağlam olması size derece yaptırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theiceman07 -- 30 Nisan 2021; 17:45:31 >

• Kullandığın youtube kanalları ve kaynaklar
  • Bu netlere 8.8k mı 😑

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk netlerin kaçtı

• tebrik ederim hocam, gayet güzel bir sonuç. emeğinize sağlık

• Allahtan kork, vasat öğrenciydim diyorsun obp 90

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zubilinnes kullanıcısına yanıt
    Matematik için
    Matematiğin güler yüzü/matematiğin fatihi/hocalara geldik/eyüp b/ mert hoca/boğaziçiliden özel ders/anıl hoca ile matematik/benim hocam

Fizik için
    Altuğ güneş/fizikle barış/umut öncül/vip fizik/veysel hoca ile fizik/ertan sinan şahin

Kimya için
    Kimya elbistan/kimya adası/kimya özel/benim hocam/arzu kırmızıoğlu

Biyoloji için
    Barış hoca biyoloji/senin biyolojin/fundamental/selin hoca

Çok klasik yayınları kullandım ondan en sevdiklerimi yazacağım
    Matematik:Apotemi
    Geometri:Endemik
    Fizik:Nihat Bilgin
    Kimya:Aydın
    Biyoloji:Biyotik
    Türkçe:Limitin sb parafın denemesi

• kebbab kullanıcısına yanıt
    Tyt de 70’lerde ayt de de 35-40 arasında idim

• alfred phillips sons A kullanıcısına yanıt
    Özel okullardaki gibi bizde de performanslar şişiriliyordu. Toplam 6 kere 50 altında aldım sınavlardan galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theiceman07 -- 19 Ağustos 2020; 14:11:40 >
  • maya_1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• Vasat bir öğrenci obp 90 benim 72 ben hangi kategoriye giriyorum?

• Ne olacak bu Ferrari’nin hali???

• kbydamage kullanıcısına yanıt
    2022 yi bekliyoruz üstad binotto reisim halledicektir

• Ayt fizik ne çözdün nasıl ilerlettin bu kadar bir de o sosyal ne abim naptın

• Sosyal 20-0 vay yavrum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrebaba184 E kullanıcısına yanıt
    Bütün performans notlarım 90 üstü ve genelde kopya çekerdim

• Çok güzel bir sonuç hocam. Tebrik ederim.

Sizce en büyük yanlışınız ve doğrunuz neydi hocam? Neyi yapsanız çok farklı (iyi veya kötü) bir sonuç alırdınız?
  • kbydamage kullanıcısına yanıt
    Sırf seb için izliyorum. Normalde kimi ciydim de o da yazık ediyor kariyerine şuan.

Çalışanlarının en az yarısını kovup(Binotto vasıfsızı dahil) aptal italyan ırkçılığından vazgeçerlerse başarılı olurlar.

• Netlerimiz çok yakın ama aramızda 1400 kişi var...Obp'nin bu kadar etkilediğini bilmiyordum.O halde benim de ek olarak tavsiyem kopya çekmeyi ihmal etmeyin arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Superational273 -- 19 Ağustos 2020; 13:35:38 >
  • phosphophyllite kullanıcısına yanıt
    Bunun cevabını ana konuya da ekleyeyim hocam çok güzel soru teşekkür ederim.

Bana en yararı olan şey sınav geri alındığında tempoyu arttırmak oldu. Bu sayede özellikle ayt matematik ve fiziği çok geliştirdim.

Ayt matematikte konu eksiğim çok azdı. O yüzden denemelere abandım. Sırayla bilgi sarmal-acil-pes-345-apotemi diye gittim. Apotemi beni inanılmaz geliştirdi. Ayrıca son ay youtube tan soru çözümleri izlemeye başlamıştım özellikle fatih reis ve mert hoca çok güzel sorular çözerdi. Soruyu çözerken kullandıkları tekniklere çok dikkat ederdim onlar çok yardımcı oldu.

Ayt fizikte de benzer bir yol çizdim. Önce kendime çok güvendiğim konular dışındaki bütün konuları esş den bitirdim ışık hızıyla. Sonra bilgi sarmal-paraf-esş sırasıyla denemeler çözdüm. Son 2 hafta altuğ güneşin tekrar sorularını çözdüm. Kabul ediyorum fiziği öğretmiyor. Ama yks fizikten yüksek yaptırıyor.

Kısaca son 2-3 ay konuları bitirmeye yaklaşıp hızlı tekrarlar ve denemelere yoğunlaşmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theiceman07 -- 19 Ağustos 2020; 14:43:24 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.