Şimdi Ara

Sayısal 5 ayda konular yetişir mi diye boşuna endişe edenler!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
5
Favori
5.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 hafta
 • Cevaplayan Üyeler 30
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 40
 • Ortalama Mesaj Aralığı 22 saat 22 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 21
 • Favoriye Eklediklerim 5
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Zer0_0 (40 mesaj) The Killing Road (10 mesaj) luvwithope (6 mesaj) Untilireachmydreams (6 mesaj) hamonaschep (5 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (71 mesaj) Mobil (24 mesaj) Mini (2 mesaj) (5 mesaj)
 • @
7 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Sayısal 5 ayda konular yetişir mi diye boşuna endişe edenler!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Yahu arkadaş, 5 ayda siz kimyada, fizikte, biyolojide, matematikte ve Türkçede bir şey bilmiyorsanız 5 ayda çok rahat açıklarınızı kapatırsınız.


  Olay şu zamanınızı dengeli kullanmayı öğreneceksiniz hepsi bu biraz çalışma sürelerini 15 saatlere yakın tutacaksınız oyun felan azaltacaksınız oyun oynayın oynamayın demiyorum ama taş çatlasa 1 saat olsun.


  Yani 5 ayda sıfırdan çalışan birisi İTÜ, YTÜ çok zorlarsa Boğaziçi yazılım veya bilgisayar mühendisliği tutturabilir.


  (Bazıları Boğaziçide yazılım mühendisliği felan yok demiş o arkadaşlara gülüyorum Bilgisayar mühendisliğinin bir alt dalıdır yazılım mühendisliği yani yazılım yoksa Bilgisayar mühendisliği var değişen bir şey yok yani aynı konular var hatta biraz daha fazlası var donanım kısmıda var Bilgisayar mühendisliğinde)


  Ciddi diyorum çok boş yere endişe ediyorsunuz daha özder ve töder denemeleri bile yeni yeni yapılıyor. Daha bir ton özel kurumun marta kadar denemeleri yapması bekleniyor yani amaç o denemelere yetişmek olsun zaten gerisi halledilir.


  Sizin zaten aralık, ocak, şubatta ki denemeleriniz o kadar belirli olmayacak yani netinizin çok yüksek olması veya hiç net çıkaramamış olmanız önemli değil Aralık, ocak, şubat size nerede eksik olduğunu gösterir zaten çok eksiğiniz varsa konu eksiğinizi kapatın töder veya özdebir denemelerini alın cevap anahtarları açıklansın açıklarınız kapandıktan sonra süre ile denemeyi çözün. İllede denemeyi gününde yapacam diye şartlamayın kendinizi.


  Kısaca bu tip boş şeylerle kafanızı ütülemeyin 5 ay neredeyse 1 senenin yarısıdır. Adam gibi çalışırsan kazanırsın kardeşim bu kadar basit!


  Ortalama 150 gününüz var 15 saat = 2250 saat eder. 2250 saat çok fazla bir süre.


  24 saat çalışmayacaksınız zaten ortalama 7-10 saat arası uyuyorsunuz diyelim 2250 civarı saat soru bankası konu ve deneme çözmeye çok rahat yeter. Tekrar için çeşitli metotlar kullanın yeterli.


  Ben grafik tablet aldım açıkçası en hızlı youtube'da ki videoları izleyip tekrar etmek için yol pdf haline getirmek konuları. Bir deftere çat çat geçirirsiniz bu kadar kolay yani sadece çalışın bu kadar.


  Kendimden bahsetmem gerekirse İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun yazılım teknikeriyim. Gördüğüm ve aldığım eğitim yazılım mühendisliğine yakın eğitimlerdi ve bizim bölümümüzde elektrik elektronik mühendisliğinden gelenlerde mevcuttu. 2017 Lise mezunuyum.


  Peki ben nasıl olduda mühendislik değilde teknikerliği kazandım?


  Şöyle ki meslek lisesi okuduysanız son senenizin 9 ayı askerlik gibi staja gitmekle geçiyor yani gidip sınava çalışamıyorsunuz.


  Şayet benim sınava çalışacak vaktim olsaydı şu an mühendisliği bitirmiştim. Neyse seneler sonra sınava tekrar hazırlanıyoruz kısaca umutları yitirmeyin küçük kardeşlerim. 5 ay bile kalsa çalışmaya devam.


  Bu işi başarabilmek için en aşağı 8. sınıf Matematik ve Fen temelinizin olması lazım bu kadarı yeterli olacaktır.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer0_0 -- 19 Ocak 2021; 23:25:15 >  |
  |
 • Tamam kardeşim herkes sizin gibi algı yapıp milletin moralini bozmak zorunda değil. Sizin gibiler yüzünden bu ülkede insanlar intihar ediyor.


  5 ay azımsanmayacak bir süre. 1000 saat kuralından haberin yok sanırım. Bir konuda uzmanlaşabilmen için ortalama 1000 saat harcaman gerekiyor buna pilotluk gibi meslekler dahildir.


  10.000 saat kuralı ise tamamen senin deneyimli hale geldiğindir ancak mevzu şu ki sınav için 2250 saat fazlası ile yeterli.

  Ben de bu işe başlarken öyle dedim 1 senem vardı yaparım dedim kitapları falan aldım hevesle şöyle uçucam böyle kaçıcam hee işin içine girince rengi değişti 15 saat dediğin öyle kağıt üzerinde yaptığın hesaplamayla bu iş 5 ayda maalesef imkansız he öğrencinin temeli vardır o olmadığını zanneder liseyi güzel bi okulda okumuştur ne kadar ders çalışmasa da dersi derste dinlemiştir bi şeyler kapmıştır kitap okumayı çok seviyordur ders çalışmasa bile kitap okumuştur çok anlama düşünme kabiliyetini geliştirmiştir farkında olmadan ve son 6 ay kala aklı başına gelmiştir derse çalışmaya başlar o zaman yine gecesini gündüzüne katarsa bir ihtimal yani ama senin dediğin şekilde “sıfırdan” bu dediklerin imkansız ya zaten sıfırdan dediğin adam daha ders nasıl çalışıldığını 5. ayında öğreniyo hata yapa yapa doğru yola giriyo bi şeyleri anlıyo sen diyorsun ki 5 ayda türkiyenin en iyi üniversitelerine gidebilir e gidebilen bu dediğin şekilde sıfırla başlayan bi öğrenci tutan yok gitsin bakalım
  Diyelim ki Boğaziçi yazılım tutmuyor, çalışmayı bırakacak misiniz arkadaslar? elinizden geleni yapın. Boş oturmaktan iyidir.
 • Onbaşı
  24 Mesaj
  Boğaziçi yazılımdan sonrasını okumadım
 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Tamam kardeşim herkes sizin gibi algı yapıp milletin moralini bozmak zorunda değil. Sizin gibiler yüzünden bu ülkede insanlar intihar ediyor.


  5 ay azımsanmayacak bir süre. 1000 saat kuralından haberin yok sanırım. Bir konuda uzmanlaşabilmen için ortalama 1000 saat harcaman gerekiyor buna pilotluk gibi meslekler dahildir.


  10.000 saat kuralı ise tamamen senin deneyimli hale geldiğindir ancak mevzu şu ki sınav için 2250 saat fazlası ile yeterli.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer0_0 -- 19 Ocak 2021; 17:43:21 >
  luvwithope kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Onbaşı
  24 Mesaj

  intihar sorumlusu oldum dh yüzünddn başıma gelmeyen kalmadı
  |
  |
  Zer0_0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  221 Mesaj

  Siz olayı yanlış anlamışsınız arkadaşlar, boğaziçinde "yazılım" diye bir bölüm yok.

 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Antremanlarla mat seviyesindeyse zaten bir temeli vardır halledebilir.


  Yani asıl kritik nokta denklemleri çözebiliyor kurabiliyor olması lazım oda kolay zaten çok zor değil.


  Geometriyide halledebilir o haldeyse yavaş yavaş kritik yerlere bakması lazım. Ben mesela 1 ay önce matematik temellerini bitirdim şu an matematik beklemede fen temellerini bitirmeye uğraşıyorum. Sonrası kolay... Töder ve özder denemelerini aldım bekletiyorum. Zaten ilk bahar benim için tamamen test ortamı haline gelecek her türlü denemeye gireceğim.


  Eksik veya hatırlamadığım kısımları yamıyorum.


  Matematik bana göre kolay olan bir ders yani ortaokulda berbattım Lisedede berbattım ama artık çok kolay geliyor. Fizik aşırı eğlenceli. Biyolojide kek lisede biyolojim çok iyiydi 90 felan alırdım. Bu arada yazılım teknikeriyim hem DGS hemde YKS deneyeceğim mühendisliğe tamamlamaya uğraşıyorum.


  Benim canımı sıkan tek şey kimyaydı kuralları çok katı olan bir ders yani fiziği matematiği olan birisi çok rahat yapabilir çünkü hacim, çekim, radyasyon ışıma gibi konular ciddi matematiksel ifadeler istiyor.


  Ancak kimya başlı başına dert hem fiziği içine alıyor hem matematiği hemde kendi kuralları ve prensipleri var.


  Misal elementlerin neler yaptığını hangi sıcaklıklarda eriyip erimediğini bilmen lazım. Tepkimelerini bilmen lazım hangi ortamlarda gazların neler yaptığını bilmen lazım.


  Çok fazla mantık ve muhakeme gerektiriyor.

  |
  |
  Notyourtypicalfeminazi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Fark etmez yazılım yoksa bilgisayar mühendisliği var zaten.


  Yazılım mühendisliğide Bilgisayar mühendisliğinin bir alt dalıdır yani çok fazla bir farkı yoktur iç içedir bu bölümler aynı konular vardır.


  Bilgisayarda sadece donanımsal kısımda var ek olarak ama yazılımda gösterilen metotlar ile bilgisayardakiler aynıdır tamamen.

  |
  |
  laplasyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Diyelim ki Boğaziçi yazılım tutmuyor, çalışmayı bırakacak misiniz arkadaslar? elinizden geleni yapın. Boş oturmaktan iyidir.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Kesinlikle yani boğaziçi tutmadı YTÜ var İTÜ var.


  Yani ben yazılım teknikeriyim açık ve net diyorum yazılım öğrenmek istiyorsanız üniversiteye gitmeyin kendiniz öğrenin, üniversiteye sadece mühendislik veya teknikerlik kültürünü almak prensipleri öğrenmek hocalardan bu işin akademik kültürünü almak için gidin.


  Amaç zaten para kazanmaksa üniversiteler iş bulma kurumu değildir.

  |
  |
  zamandayolculuketmişadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Er
  6 Mesaj

  Hocam yazılım sıkıntılı iş mi
  Kafa patlatman ve geceni gündüzüne katman gereken bir meslek mi?
  |
  |
  Zer0_0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Platformuna göre değişir.


  Misal android üzerine gidiyorsan Allah sana kolaylık versin o geliştirme ortamı kadar rezil bir ortam görmedim her hafta 5 GB yama geliyor neredeyse ve her yamadan sonra kütüphanelerde ki fonksiyonlardı bilmem nelerdi özellikler felan değişiyor eski bildiğin özellikler buhar oluyor.


  O yüzden en iyisi Web ve desktop bence.


  He C++ öğrenip mobilede uygulama çıkarırsın bence daha iyi olur ama gidip java öğrenip android yazacam diye uğraşma kafanı yakarsın çok gereksiz bir şey.


  Yani Javanın zorluğundan değil android platformunun öyle kanser bir yapısı var sürekli her şey değişiyor gazete okur gibi google'ın makalelerini referanslarını her gün her hafta incelemen lazım. Final ve vize projelerinde ittire kaktıra yetiştirmiştim tabii hocanın birde buna burun kıvırması vardı sınıfın alayına 50 verip geçirdi o kadar uğraşmamıza rağmen...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer0_0 -- 19 Ocak 2021; 14:35:26 >
  |
  |
 • Teğmen
  185 Mesaj
  15 saate gerek yok, 7-8 saat kafi.
 • Teğmen
  149 Mesaj

  Aynı yerde kestim okumayı hahqhhajsjsn
  |
  |
  luvwithope kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Oda yeterli evet, ancak derece yapmak isteyen için 15 saate yakın süreler uygundur.

  |
  |
  adanavalısi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 18 saat 30 dakika kadarı kaldı.
  YouTube yks kanalı açıcaksınız da adam topluyosunuz gibi geldi bana
 • Er
  6 Mesaj

  Yahu adam ne güzel yazmış hala linç ediyorlar, size iyilik yaramaz arkadaş.

 • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 23 saat 44 dakika kadarı kaldı.

  Yok be hocam.


  Ben açsam açsam yazılım üzerine ve siber güvenlik üzerine açarım oda muhtemelen mühendislik tutunca olur orada matematik felanda anlatırım belki ama sınava yönelik olmaz.


  Ancak şu bir gerçek, sınavda ki müfredat gerçekten çok kek yani mühendisliğe geçtiğinizde lise müfredatı maksimum 3-4 saate bitiyor. Şaka yapmıyorum.

  |
  |
  Punisher9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Çavuş
  83 Mesaj

  lys zamanı millet daha az sürede yetiştiriyordu

 • Er
  6 Mesaj
  5 ayda sıfırdan nasıl 1k yapsın birisi, imkansıza yakın bi ihtimal.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
triple negative breast cancer
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.