Şimdi Ara

Sayılar ile MSÜ analizim:

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkçe: saydığım 12 tane dil bilgisi ( yanlis degilsem 3 tane yazim kuralları vardı,birkac tane sıfat)
    Turkce genel olarak Osym tarzı ve orta idi. Kaliteli sorular da vardı

Sosyal: Tarih her zamanki gibiydi, cografya basitti, felsefede biraz bilgi biraz yorum istenmisti ama genel olarak yapilirdi. Dinde ise iki soruda direkt bilgi istenmisti. Bu ikisi zor degildi ama terimlerin anlamini bilmek lazimdi.

Matematik: 24 tane sekilli soru saydim. Demek oluyor ki artik cogu problem sekilli gelecek. Sorular uzundu ama mantiklari zor degildi. Islem hatasi veya mantik hatasi yapilabilecek sorular olsa da bundan onceki YGS'lerden farkliydi. Yani sayisal mantik uzerine kurulmustu sorular. Genele bakarsak zor soru yoktu bence ama Teog da degildi.

Fizik: Yorum soruları vardı ve ikisi eleyici soruydu. Digerleri ise yapilabilirdi.
    Kimya: Bilesik adı bilmek, periyodik tabloya hakim olmak gibi seyler lazim olsa da Osym kimyasiydi yani gayet basitti
    Biyoloji: Cikmis soruların aynısıydı. Eleyici soru yoktu. Bir tane ureme sistemi vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazdıklarına hak veriyorum ama şu yanılgıya düşmeyin "bu sınavda böyle olduğuna göre tyt'de şöyle olur"

Soru sayısı aynı olsada "tyt ile paralel olacak" diye hiçbir klavuzda açıklama yapılmadı

• 13 geo cikmis diyorlar.Geo,sayisal-mantik problem ve dil bilgisi sorularinda artis var gorulen o ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olarak sınavın tek eleyici faktörü süreydi bence.
  • @Havyarlı Dolma Hocam haklısınız. Ben de tam yetiştiremedim. 6-7 boş bırakmışımdır sosyal hariç.

@SeaAirLand hocam yanlış hatırlamıyorsam vardı öyle bir açıklama. Tyt ile hemen hemen aynı olacak demişlerdi.

• Kılavuza göre ikisinin de ismi TYT ve ayni kurum hazirliyor. Ayni zamanda ornek kitapciga da benziyor. Sorular tabii ki bundan biraz daha farkli olacaktir ama ben mantigin cok degisecegini zamnetmiyorum. Matematik adina konusursam temel yeterlilik denilen sey buydu. Yani muhakeme-mantık olcen sorular

• 13 dil bilgisi saydım ben 3 yazım 2 noktalama vardı anlatım bozukluğu yoktu bence tytde anlatım bozukluğu çıkmayacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.