Şimdi Ara

Sayı bulma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • " Yazılışında yer alan tüm harflerin en az iki en çok üç kez kullanıldığı en büyük sayı nedir?" bununla ilgili kodlama yapabilecek arkadaş var mı?

Sayı KIRKALTI KATRİLYON BEŞ TRİLYON BEŞ BİN - 46005000000005000 den büyük olacak.

Bu soruyu çözmek için aşağıdaki kod gibi bir kod yazıldı fakat eksik

Eksiklikler:

-sınıfta katrilyon eksik
    -sayının da dediğim sayıdan büyük olacak şekilde ayarlanması lazım - yoksa bilgisayarı bayağı kasabilir.

Yani benim bulduğum eksiklikler bunlar belki başka eksiklikler de vardır. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Int64 x = 0; 
    string temp;
    ArrayList uyanSayilarList = new ArrayList();
    while (true)
    {
    x++;
    SayiOkuma s = new SayiOkuma();
    temp = s.oku(x.ToString()).Replace(" ", "");

if (SoruyaUygunSayiMi(temp))
    {

uyanSayilarList.Add(x);
    Console.WriteLine(x.ToString());
    Console.ReadLine();
    }
    Console.WriteLine("{0 : 1}" ,temp,x.ToString());

}

private static bool SoruyaUygunSayiMi(string temp)
    {
    int adet = 0;
    bool varan = false;

foreach (char var in temp)
    {
    foreach (char _var in temp)
    {
    if (var == _var)
    {
    adet++;
    }
    }

if (adet != 2 && adet != 3)
    {
    return false;
    }
    else
    {
    varan = true;
    adet = 0;
    }
    }

return varan;

}

sınıf

• Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz :S

Senin yardım istediğin nokta hangisi? Kodların analiz edilip sonra düzeltilmesi ve sana verilmesi mi?
    Yoksa bir noktada mı takıldın?

Proje yaptırmak istiyorsan ücreti karşılığı yapan kişiler var. Onlarla irtibata geçmek senin için en kolayı olur. Yardım istiyorsan takıldığın noktaları açabilirsin biraz daha... Mesela katrilyon sınıfı eksik ve sen tanımlamayı bilmiyor musun? Bunu mu sormak istedin oraya yazarken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vuraldesign

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz :S

Senin yardım istediğin nokta hangisi? Kodların analiz edilip sonra düzeltilmesi ve sana verilmesi mi?
    Yoksa bir noktada mı takıldın?

Proje yaptırmak istiyorsan ücreti karşılığı yapan kişiler var. Onlarla irtibata geçmek senin için en kolayı olur. Yardım istiyorsan takıldığın noktaları açabilirsin biraz daha... Mesela katrilyon sınıfı eksik ve sen tanımlamayı bilmiyor musun? Bunu mu sormak istedin oraya yazarken?

Saydigim 2 eksikligi de yapamiyorum bunlari nasil duzeltebilecegimi soylerseniz diye soyledim ama ben acemiyim bu yontemim sacma olmus olabilir daha duzgununu belki daha kisa yapabilir diye en basta kodlama yapabilir misiniz demistim
  • 646'000'000'000'515'000 buldum ben cevabi
    daha buyugunu bulan varsa buyursun merak ediyorum
    cevap anahtarında farklı yaklaşımlar nedeniyle bu sorunun iptal edildiğini belirtmişler
    farklı yaklaşım olarak soruda tam sayı demediği için "üç tam onda bir" gibi sayıların da girilebileceğini düşünmüştüm ama o yönde hiç çözüm üretmedim
    TDK sozlugunde katrilyondan buyuk bir sayi birimi yok gordugum kadariyla

kod yazabilirdim ama kasmadim
    kod konusunda kolay gelsin

bu arada istanbul'da sinav yeri mi acmadilar ne yaptilarsa ankara'ya cagiriyorlar yari final icin butun istanbul'u

ayrintili bilgi icin http://oyun.tzv.org.tr/2011/?sayfa=eleme_sonuc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kofmaniac -- 18 Kasım 2011; 9:31:35 >

• Sekiz yüz üç sentilyon üç kentilyon bulan varmış. Her neyse artık geçti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.