Şimdi Ara

SAVUNMA YAZISI HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Özel bir şirkette çalışmaktayım ve bir olay üzerine benden savunma yazmamı istediler. Bende savunmayı yazdım ve işyerine teslim ettim. Bildiğim kadarıyla belirtilen sürede savunma vermemek çalışanın aleyhine bir durum. Sorum şu; işyeri, benim için savunmasını getirmedi deme şansı varmı
    Sonuçta savunmayı verdiğimi benden başkası bilmiyor bilenlerden yardım istiyorum. Saygılar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 2 nusha olmalı bildiğim kadarıyla ..Birisi sizde kalacak diğerini imzalayıp işyerine veriyorsunuz ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

2 nusha olmalı bildiğim kadarıyla ..Birisi sizde kalacak diğerini imzalayıp işyerine veriyorsunuz ...

Aynen dediğiniz gibi 2 sayfa yazdım birini imzalayıp verdim biri bende duruyor, bende kalanı teslim ettiğim kişiye imzalayın dedim teslim aldığınıza dair, gerek yok dedi. o yüzden dedim sonradan savunmayı getirmedi diyebilirler mi acaba?
  • Çalıştığınız yer kurumsal (gerçek anlamda) bir yer mi yoksa patron şirketi mi? Sorunuzun cevabı buna göre değişir.
    Normal şartlarda kayda alındığına dair bir numara, onaylı suret vs. verilmesi gerekir ancak özel sektörde bunun pek işleyeceğini sanmıyorum.
    Diğer bir husus; savunma vermemeniz, üzerinize atılı suçu işlediğiniz anlamına gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeraydn

quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

2 nusha olmalı bildiğim kadarıyla ..Birisi sizde kalacak diğerini imzalayıp işyerine veriyorsunuz ...

Aynen dediğiniz gibi 2 sayfa yazdım birini imzalayıp verdim biri bende duruyor, bende kalanı teslim ettiğim kişiye imzalayın dedim teslim aldığınıza dair, gerek yok dedi. o yüzden dedim sonradan savunmayı getirmedi diyebilirler mi acaba?

Bu durum ucu açık yukarıdaki arkadaşın yorumundaki gibi .. Adam uyuzluk yapcaksa niyeti oysa sizin pek yapacak birşeyiniz yok ...Yok kanuna nizama göre hareket edecekse sıkıntı çıkmaz ...Zaten sizde kalan imzasız nüsha oluyor ..İmzalamak zorunda da değil normalde..Anlattığınız kadarıyla uygunsuz bir durum yok ..Ama dediğim gibi iş işverenin niyetinde bitiyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Çalıştığınız yer kurumsal (gerçek anlamda) bir yer mi yoksa patron şirketi mi? Sorunuzun cevabı buna göre değişir.
    Normal şartlarda kayda alındığına dair bir numara, onaylı suret vs. verilmesi gerekir ancak özel sektörde bunun pek işleyeceğini sanmıyorum.
    Diğer bir husus; savunma vermemeniz, üzerinize atılı suçu işlediğiniz anlamına gelmez.

Kurumsal bir yer oldukça büyük bir şirket.
  • onlar senden savunmayı resmi şekilde mi istedi ? (bunun resmi şekli varmı bimiyorum )
    büyük ihtimal sözlü istediklerini düşünürsek, onlarda senden savunma istediklerini ispat edemezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodfalles

onlar senden savunmayı resmi şekilde mi istedi ? (bunun resmi şekli varmı bimiyorum )
    büyük ihtimal sözlü istediklerini düşünürsek, onlarda senden savunma istediklerini ispat edemezler.

Teşekkür ederim yorumun için
    Yanlız Olaylar oldu bitti işten çıkarıldık mahkemeye verdik bile
    Resmi şekilde yazılı olarak istemişlerdi sonrasında da zaten benim çekindiğim durum gibi bişey olmadı savunmayı aldıklarını kabul etmişlerdi.
  • Merhabalar ,

Özel bir şirketin cagri merkezin de calisiyorum. Korana sebebiyle evden calismaya basladigimizdan beri mesailerin çoğalması beni isten iyice soğuttu.

Gecen hafta okadar bunaldim ki yeter artik diyip ust ustuste gelen butun çağrıları sonlandirdim ve buna 2 saat aralikla gun icinde devam ettim.

Sonucunda bunolay tesbit edildi ve isi geregi gibi yapmamasi icerigi ile beraber benden savunma yazisi istendi. Bazi arastirmalar sonucu isi geregi gibi yapmamak gorevi kotuye kullanmak olduğu icin şirket tarafından hakli fesih yapilabilirmis.

Yasadigim bir anlik bunalim beni buraya getirdi. İki senelik emek gidebilir ve bu donemde işsiz kalabilirim.

Sizce ne yapmalıyım , nasil bir savunma yazmaliyim ki bu durumdan kurtulabiliyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.