Şimdi Ara

Savaş uçaklarının yükünü azaltacak Akıncı İHA’nın özellikleri beli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurk

Ne seyrediyor ne okuyor ne dinliyorsan biraz ara ver bence, seni çok fazla bu ülkenin gerçeklerinin tersine inanacak düşüncelere angaje etmiş.

Ha birde şunu unutma siyaset her zaman çok yalan az gerçek bol korku üzerine kuruludur ,muhalefet korku ,iktidarlar umut pompalar.
    2 edgy 4 me. İktidar-muhalefet ilişkisi bu kadar basite indirgemek komik olmuş. Ülkenin gerçeklerine kapalı değilim. Basın üzerindeki baskı, yolsuzluklar, kaynakların yanlış veya kötüye kullanılması, korkunç derecede başarısız dış politika ve kötüye giden ekonomi gibi. Eğitim konusuna kesinlikle girmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeneralKebabi

Neymiş bir anlatsana.

Alıntıları Göster
    Kebapçı herkese laf yetistiricem diye saçmalıyorsun

Ben aradan çekiliyorum hararetli olduğun tarafa geç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Valla her sene seçim olsa keşke Bu projeleri wowturkey de forumda takip ediyorum da bu aralar MAŞŞALLAH dediğiniz gibi bitmemiş projelerin bile fotoları foruma düşüyor. Seviniyorum. Seçim yatırımı olması bile sevincimi bozmuyor. Sonuçta seçim yatırımı diye proje seçimden sonra rafa kalkmayacak tamamlanacak. Yeter ki savunma sanayinde daha çok proje duyurulsun. Dediğim gibi partiler bazında düşünmemek lazım. Hangi parti yaparsa yapsın yeter ki kendi uçağımız,tankımız, helikopterimiz, füzemiz, ihamız vs olsun. Umarım ülkemiz dünya arenasında çok daha iyi yerlere gelecektir. Söylediklerimden yandaşlık olarak anlaşılmıyordur inşallah. Türkiye nin savunma sanayinde gelişmesine sevinen bir vatandaşım. Siyasi bir amacım vs yok. Sadece bu

Alıntıları Göster
    Bu projeler başlatılanı çok oldu. Seçimle tek alakaları aniden bhasında yer bulmaları. Daha bitmemiş veya başlamamış projeler için bile. Mesela yerli uçağımız yıllardır göklerde. Yerli araba yapılacak dendi, daha sonra Elon'la konuşulduğunu ve ortak üretim olacağı söylendi. Tabi marka değeri olmadığı için bizim karımız düşük olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: haylaz__

Kebapçı herkese laf yetistiricem diye saçmalıyorsun

Ben aradan çekiliyorum hararetli olduğun tarafa geç

Alıntıları Göster
    Zaten cevap verecek kapasiteye sahip değilsin. Şu yorumu yazana kadar siyasi görüşümü söylerdin. 2 dakikanı alır, söyle gitsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralKebabi -- 16 Haziran 2018; 0:25:59 >
  • quote:

Zaten cevap verecek kapasiteye sahip değilsin. Şu yorumu yazana kadar siyasi görüşümü söylerdin. 2 dakikanı alır, söyle gitsin.

Alıntıları Göster
    Kebapçı Devam et

• quote:

Bu projeler başlatılanı çok oldu. Seçimle tek alakaları aniden bhasında yer bulmaları. Daha bitmemiş veya başlamamış projeler için bile. Mesela yerli uçağımız yıllardır göklerde. Yerli araba yapılacak dendi, daha sonra Elon'la konuşulduğunu ve ortak üretim olacağı söylendi. Tabi marka değeri olmadığı için bizim karımız düşük olacak.

Alıntıları Göster
    Kardeş Türkiye de ne seçim yatırımı değil ki? Benim de hoşuma gitmiyor bu durum ama ne yapalım? Hangi parti gelse aynı kafada olacak yapacak bir şey yok. Dediğiniz zamanlarda yerli uçağımız göklerde diye reklam yapmaları bence de hataydı fakat şimdi gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. TF-X uçak projesini forumlarda araştırırsanız bu sefer ciddi olduklarını görürsünüz. 2030'larda savaş uçağı projesinin sonuçlanacağından umutluyum. Bu parti olmasa bile başka parti bu projeye sahip çıkmalıdır. Dediğim gibi parti bazında düşünmeyin artık! Türkiye'nin kendi savaş uçağı olmalıdır. Hangi parti zamanında yapılırsa elbette o parti de seçimlerde övünmek için kullanacak. Hangi parti olsa biz yaptık diyecek. Ben onda değilim. Yeter ki yapılsın kafasındayım. İllaki siyaset giriyor her şeye Türkiye burası. Ülke menfaati gereği uzlaşamıyoruz ne kadar sinirli milletiz

• quote:

Kardeş Türkiye de ne seçim yatırımı değil ki? Benim de hoşuma gitmiyor bu durum ama ne yapalım? Hangi parti gelse aynı kafada olacak yapacak bir şey yok. Dediğiniz zamanlarda yerli uçağımız göklerde diye reklam yapmaları bence de hataydı fakat şimdi gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. TF-X uçak projesini forumlarda araştırırsanız bu sefer ciddi olduklarını görürsünüz. 2030'larda savaş uçağı projesinin sonuçlanacağından umutluyum. Bu parti olmasa bile başka parti bu projeye sahip çıkmalıdır. Dediğim gibi parti bazında düşünmeyin artık! Türkiye'nin kendi savaş uçağı olmalıdır. Hangi parti zamanında yapılırsa elbette o parti de seçimlerde övünmek için kullanacak. Hangi parti olsa biz yaptık diyecek. Ben onda değilim. Yeter ki yapılsın kafasındayım. İllaki siyaset giriyor her şeye Türkiye burası. Ülke menfaati gereği uzlaşamıyoruz ne kadar sinirli milletiz

Alıntıları Göster
    Ben MMU(TFX)'yu kastetmiyordum.

Savaş uçaklarının yükünü azaltacak Akıncı İHA’nın özellikleri beli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeneralKebabi -- 16 Haziran 2018; 0:34:47 >

• quote:

Ben MMU(TFX)'yu kastetmiyordum.

Alıntıları Göster
    Kardeş şimdi bu haber ile ilgili olarak konuşalım konu çok dağıldı. Bu akıncı ihanın yapılacak olmasına sevinmiyor musun yani? Neden parti bazına sıkıştırıyorsunuz bu işleri? Bu parti yaparsa iyidir şu parti yaparsa kötüdür bu mudur yani? Hiç bir şey yapılmasın mı? Yani benim partim başta değilse yapılan hiç bir şeye sevinmem demiyorsunuz herhalde? Bende söz tükendi kardeş? Ben son tahlilde hangi partinin yaptığı önemli değil yeter ki savunma sanayimiz gelişsin diyorum. İyi geceler.

• quote:

Kardeş şimdi bu haber ile ilgili olarak konuşalım konu çok dağıldı. Bu akıncı ihanın yapılacak olmasına sevinmiyor musun yani? Neden parti bazına sıkıştırıyorsunuz bu işleri? Bu parti yaparsa iyidir şu parti yaparsa kötüdür bu mudur yani? Hiç bir şey yapılmasın mı? Yani benim partim başta değilse yapılan hiç bir şeye sevinmem demiyorsunuz herhalde? Bende söz tükendi kardeş? Ben son tahlilde hangi partinin yaptığı önemli değil yeter ki savunma sanayimiz gelişsin diyorum. İyi geceler.

Alıntıları Göster
    Sevinmediğimi düşündüğün yorumu gösterir misin?

• GeneralKebabi kullanıcısına yanıt
    General kardeş valla öyle ise bile hiç belli etmiyorsun. Bu kadar sitemkar olacağına biraz da olumlu bakmalısın olaylara. Polliyanacılık oyna demiyorum ama kassandra gibi de felaket tellalı olmaya gerek yok. Konu çok dağıldı aynı şeyleri diyoruz ama ortak paydada buluşamıyoruz ne yazık ki.
  • quote:

General kardeş valla öyle ise bile hiç belli etmiyorsun. Bu kadar sitemkar olacağına biraz da olumlu bakmalısın olaylara. Polliyanacılık oyna demiyorum ama kassandra gibi de felaket tellalı olmaya gerek yok. Konu çok dağıldı aynı şeyleri diyoruz ama ortak paydada buluşamıyoruz ne yazık ki.
    Bir soru sordum. Cevabını verir misin? Hangi yorumdan dolayı bu olay için mutlu olmadığımı düşündün? Bir iddiada bulunuyorsan kanıt sunmalısın.
    Bu akıncı ihanın yapılacak olmasına sevinmiyor musun yani? Dedim yani soru sormuşum dikkat edersen. Yani cevabını bekliyordum senden ama sen
    Sevinmediğimi düşündüğün yorumu gösterir misin? diyerek konuyu bambaşka bir yere çekmişsin. Sorunun cevabını senden beklerken sen soru sormaya başlamışsın ve sonraki
    bir soru sordum. Cevabını verir misin? Hangi yorumdan dolayı bu olay için mutlu olmadığımı düşündün? Bir iddiada bulunuyorsan kanıt sunmalısın. emir vaki ve sert konuşman hiç hoş olmamış. İyi niyetli birisi olduğunu düşünüyorum ama o kadar agresif yazılar yazıyor ki insan ne cevap yazacağını şaşırıyor.
    Madem öyle bende sert yanıt yazmak zorundayım (kusura bakmayacaksın artık) O zaman sen bu akıncı iha ile ilgili olarak sevindim çok güzel bir gelişme dediğin yorumunu burada paylaşırsan bende sevinmediğini düşündüğün yorumunu paylaşacağım. Sende bir iddiada bulunmuşsun kanıt sun bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 16 Haziran 2018; 2:16:8 >

• quote:

Bu akıncı ihanın yapılacak olmasına sevinmiyor musun yani? Dedim yani soru sormuşum dikkat edersen. Yani cevabını bekliyordum senden ama sen
    Sevinmediğimi düşündüğün yorumu gösterir misin? diyerek konuyu bambaşka bir yere çekmişsin. Sorunun cevabını senden beklerken sen soru sormaya başlamışsın ve sonraki
    bir soru sordum. Cevabını verir misin? Hangi yorumdan dolayı bu olay için mutlu olmadığımı düşündün? Bir iddiada bulunuyorsan kanıt sunmalısın. emir vaki ve sert konuşman hiç hoş olmamış. İyi niyetli birisi olduğunu düşünüyorum ama o kadar agresif yazılar yazıyor ki insan ne cevap yazacağını şaşırıyor.
    Madem öyle bende sert yanıt yazmak zorundayım (kusura bakmayacaksın artık) O zaman sen bu akıncı iha ile ilgili olarak sevindim çok güzel bir gelişme dediğin yorumunu burada paylaşırsan bende sevinmediğini düşündüğün yorumunu paylaşacağım. Sende bir iddiada bulunmuşsun kanıt sun bakalım.
    Eğer ilk yorumuma bakarsan umarım 5. nesil gelişmiş bir VTOL-SVTOL bir siha yaparız demiştim. Kısaca elimizdeki drone teknolojisinin gelişmesini istiyorum. Gelişmesini istediğime göre bu gelişme hoşuma gitmiştir değil mi?

• Bu nedir ki.uzay diyorum uzay truzmi uzay madenciligi diyorum.ucak yapmayi bilmeden uzay araci yapip uzaya cikanlar var.birde ucmayi bilmeden uzaya cikaranlar var.yurdum insani

• quote:

Eğer ilk yorumuma bakarsan umarım 5. nesil gelişmiş bir VTOL-SVTOL bir siha yaparız demiştim. Kısaca elimizdeki drone teknolojisinin gelişmesini istiyorum. Gelişmesini istediğime göre bu gelişme hoşuma gitmiştir değil mi?

Alıntıları Göster
    Akıncı iha olayı için sevindirici bir gelişme demedin ama. Kanıtın olmadı kardeş. Sonrasında yerli yolcu uçağından tut da diğer seçim propaganda olaylarından dem vurdun.
    Gelişmesini istediğime göre bu gelişme hoşuma gitmiştir değil mi?
    Ne bileyim hoşuna gittiğini? Falcı değilim ki General kardeş daha açık konuşursan başkaları da yanlış anlamaz seni. Öyle sitemkar konuşuyorsun ki diğer arkadaşlarda yanlış anlıyor seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 16 Haziran 2018; 2:26:57 >

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Bir varsayımda bulunmuştun ama buna sebep olacak bir şey yazmadım. Bu yüzden o soruyu sordum.

Varsayım dediğin şeyin soru olduğunu anlayamadın mı acaba? Neyi tartışıyoruz iki saattir?
    Eğer bir projenin gelişmesini istediğimi söylediğimde projeden memnun olmadığımı düşünüyorsan ya safsın ya da art niyetli. Hoşnut olmasam gelişmesini istemem.

Projeden memnun olmadığımı düşünmen.

Yordun gece gece general. Seninle güzel güzel konuşmaya çalışıyordum ama ne yaptın ettin yine tartışmaya çevirdin konuyu. Senin için sohbet kazanılması gereken bir savaş anladığım kadarıyla. Şimdi de art niyetli olduk iyi. Soru olarak sorduğum şeyden buralara getirdin bizi. Tamam yoruldum artık. İyi geceler. Akıncı projesinden memnunsun. Sanayimizin gelişmesini istiyorsun tamam anlaştık?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.