Şimdi Ara

SAVAŞ OLUR DA HANİ MÜLTECİ DURUMUNA DÜŞER İSEK? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: gohardorgohome

quote:

Orijinalden alıntı: Tarihçi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Bizi hangi ülke alır ? Suriye ,Irak ?

Sen Türk'ün savaşmayıp kaçarak mülteci olduğu tek bir tarih sahnesi göster bende sana cevap yazayım.Ben kaçarım savaşmam diyorsan beni alıcak ülke bulun diyebilirsin !

1260 yılında 45 bin çadırlık Türkmen grubu Moğollar'dan kaçıp Memlükler'e mülteci olarak sığınmıştır.

Sen misin tarihçi ? 1000 yıl önceki çadır sayısını net olarak sayman güzel.40 çeri ile Çine saldıran Türkler yada Alparslan'ın Anadoluya girişinide örnek alabilirz yendiği ordu kaç katı.45.000 çadırı toplayıp kaçmışlar demek Kaynak sanırım Rusya

Arkadaşım sıkıntın mı var?

Bir tane örnek göster dedin gösterdik işte. Daha neyin tatavasını yapıyorsun.

Kaynak da Memlük kaynakları. Sağ olsun Memlük tarihçileri pazardaki sebzelerin fiyatını bile yazmışlardır.

İbn Tagrıberdi, Makrizi, İbn Haldun okuyabilirsin. Kesmezse Moğol kaynağı olarak Reşidüddin öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarihçi kullanıcısına yanıt
    Bende sana Türk kaynaklarını öneririm yada hangi millettensin bilemiyorum o kaynağı oku.Seni engelliyorum tarih uydurarak yazılmıyor.
  • quote:

Bende sana Türk kaynaklarını öneririm yada hangi millettensin bilemiyorum o kaynağı oku.Seni engelliyorum tarih uydurarak yazılmıyor.

Memlükler zaten Türktür. Cahillik paçalardan akıyor.

• quote:

Rezalete bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu ne ya

• quote:

quote:

Ayetler var be adam ayetler var

Ha pardon o baska konu

Tarih var be kardesim tarih var . Türk tarihini memluklerden ogrenemezsin . Bunun icin kolombiya , bolivya gibi Komsu ulkelerden ogrenirsin En guzel sekilde

Ohoo bir de tarihci olacaksiniz Türk tarihi icin Orta asya ya bakiyorsunuz ne alakaysa ( !!! İroni !! )

• Adamı da anlamak lazım, hatırlıyorum da bize ilköğretimde eski türkleri öyle anlatırlardı ki seçilmiş ırk olduğumuzu zannederdim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bir yukarı dön bak istersen nerede ben Memlükler Türk değildi yazmışım ?
    İbn Tağrıberdî Türk değildir Makrizi dediğin adam Mısırlıdır Türk değildir İbn Haldun Türk değildir.Ne kadar Arap kökenli varsa Türk diye yazmış neye göre kime göre.

Cahile bak sen Bunlardan sonra gerçekten kaale alınmıyacak olduğunu anladın.Tamamen blokluyorum bendende boşa alıntı yapma artık

Adamların adını ilk kez duyduğuna eminim, çünkü Wikipedia'dan şöyle bir bakıp gelmişsin, hatta isimleri oradan kopyala yapıştır yapmışsın.

İsmi Tagrıberdi olan, yani Tanrıverdi olan birisine Türk değil dedin ya. Hadi onu da geçtim, tarihlerin devlet eliyle rapor şeklinde yazdırılmasını da bilmiyorsun ya; ben o yüzden cahil oluyorum galiba.

Neyse. Hadi sen küçük dünyanda eğlencene bak.

@TheCaliph_

Bugün de başkası adına utandık

• quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir yukarı dön bak istersen nerede ben Memlükler Türk değildi yazmışım ?
    İbn Tağrıberdî Türk değildir Makrizi dediğin adam Mısırlıdır Türk değildir İbn Haldun Türk değildir.Ne kadar Arap kökenli varsa Türk diye yazmış neye göre kime göre.

Cahile bak sen Bunlardan sonra gerçekten kaale alınmıyacak olduğunu anladın.Tamamen blokluyorum bendende boşa alıntı yapma artık

Adamların adını ilk kez duyduğuna eminim, çünkü Wikipedia'dan şöyle bir bakıp gelmişsin, hatta isimleri oradan kopyala yapıştır yapmışsın.

İsmi Tagrıberdi olan, yani Tanrıverdi olan birisine Türk değil dedin ya. Hadi onu da geçtim, tarihlerin devlet eliyle rapor şeklinde yazdırılmasını da bilmiyorsun ya; ben o yüzden cahil oluyorum galiba.

Neyse. Hadi sen küçük dünyanda eğlencene bak.

@TheCaliph_

Bugün de başkası adına utandık

Çok şükür.

• Türklerin hakim olduğu bir ülke olan Türkiye'de bir kürdün isminin Türkçe konması hiçte zor olmamalı yada Türkiye'de yaşıyan bir Ermeninin Türkçe isimler alması gibi.Bunlar tarihçi Alıntıda yapmasalar bu kolay düşünceyide göremiyecektik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 7 Mart 2016; 15:32:46 >
  • Allah'tan sağlam tarih kaynakları var ve yararlanıyoruz bir düşünsenize bunun gibilerin tarih kitabı çıkarttığını Binyamin Netanyahu aslında Bünyaminden gelir ve Türktür
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Bizi hangi ülke alır ? Suriye ,Irak ?

Sen Türk'ün savaşmayıp kaçarak mülteci olduğu tek bir tarih sahnesi göster bende sana cevap yazayım.Ben kaçarım savaşmam diyorsan beni alıcak ülke bulun diyebilirsin !

1260 yılında 45 bin çadırlık Türkmen grubu Moğollar'dan kaçıp Memlükler'e mülteci olarak sığınmıştır.

Sen misin tarihçi ? 1000 yıl önceki çadır sayısını net olarak sayman güzel.40 çeri ile Çine saldıran Türkler yada Alparslan'ın Anadoluya girişinide örnek alabilirz yendiği ordu kaç katı.45.000 çadırı toplayıp kaçmışlar demek Kaynak sanırım Rusya

Adam doğru söylüyorbenzer şekilde Selçuklu grupları da balkanlara sığınmıştır Moğol saldırılarından kaçmak için..

"Güneyden, Anadolu'dan Türklerin Balkanlara gelip yerleşmesi, 1260'lara kadar iner. Kuzey Karadeniz bölgesinden gelen Türk orukları, zamanla Hristiyanlığı kabul edip yerli Slavlarla karıştıkları halde, Anadolu'dan gelen Müslüman Türkler,
    kendi din ve kültürlerini saklamayı başarmışlardır. ilk yerleşme, 1261'de Mogollardan kaçıp Bizans'a sığınan Selçuklu Sultanı İzzeddin Keykavus'la gergekleşmtir."
    http://www.inalcik.com/images/pdfs/15810373TURKLERVEBALKANLAR.pdf
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Söylediği isimlerin hiçbiri Türk değil Arapları nasıl olurda Türk diye yazar.Bu nedenle kaynağı güvensiz olan kaynakda güvensizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 7 Mart 2016; 15:57:29 >
  • quote:

Söylediği isimlerin hiçbiri Türk değil Arapları nasıl olurda Türk diye yazar

/>

Müslüman olduğu için Arapça isim alma merakı baş göstermiş olabilir mi o yıllarda...?

O zaman şuan da Müslüman ismi alanlar Türk olmayacak mı?
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Bak ne güzelde doğruları konuşuyorsun ,Türk olmalarıda bir varsayım Arap olmalarıda bana göre Arap sana göre Türk.Böyle net olmayan bilgiler üzerinden Tarihi yorumlamak sadece yorumlamak olur.Türklerin moğollardan kaçtığıda bir varsayım kapısına çıkar hepsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

quote:

Söylediği isimlerin hiçbiri Türk değil Arapları nasıl olurda Türk diye yazar

/>

Müslüman olduğu için Arapça isim alma merakı baş göstermiş olabilir mi o yıllarda...?

O zaman şuan da Müslüman ismi alanlar Türk olmayacak mı?

Ya Allah aşkına niye uğraşıyorsun ya? Bıraksana takılsın eleman kendi kendine.

• Salata olmak gibi olmasın ama vikipediden üç beş satır okuyup gelmişsin belli ki.

İbn Tağrıberdî'nin hayatı:

http://turkoloji.cu.edu.tr/GENEL/egoksu_tagriberdi.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tastarakay -- 7 Mart 2016; 16:15:21 >
  • Muhalif olmak için boşa google amcanızdan kopyala yapıştır yapmayın bu adama hiçbir kaynak Tam Türktür yada Araptır yorumunu yapatmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.