Şimdi Ara

Sattığım Araca Gelen Cezalar (Aslında Gelmedi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumu taradım ancak benzer konuya rastlamadım.

2 ay önce sattığım arabama 4 tane ceza yazılmış. Bunlardan 1 tanesi muhtarlığa gelmiş, diğer 3'üne dair herhangi bir tebligat ya da bildirim gelmedi. Sadece edevletten görünüyor. Eminyetin sitesinden sorugulama yaptğımda ise görünmüyor. Online vergi dairesinde veegi borcu olarak görünüyor.

Bir kaç gün önce de vergi dairesinden mail ve sms geldi, 4 adet cezaya takip başlatılmış 15 gün içinde ödemem gerekiyormuş.
    Muhtarlığa sordum PTT'ye sordum adıma gelen herhangi bir ceza yok. (1'i hariç)

Ben bu cezaların içeriğine nereden ve nasıl ulaşbilirim? Zamanında gelse indirimli öderdim, şimdi hem indirim kaçtı hem de faiz binmiş durumda.
    Bu durumda ne yapabilirim?

Bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

Selamlar.

• Aynısı bana da oldu, sattığım araca ait cezalar geldi, bunların arasında trafik cezası da vardı, köprü geçiş cezası da... üstelik aracı sattıktan 1 yıl sonra geldi. Ne yazık ki çözümünü bulamadım, ödemek zorunda kalacaksın. Faiz konusunda yardımcı oluyorlar, tebliğ tarihini güncelliyorlar gerekirse, yani hatalı giriş yapılmış ise.
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    Hocam cezaların içeriğini nereden buldunuz peki?
    Sadece trafik cezası yazıyor bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dederoid

Hocam cezaların içeriğini nereden buldunuz peki?
    Sadece trafik cezası yazıyor bende.
    Trafik cezalarının kodlarını göremiyor musun? E-Devletten baktın mı? Kodları not ediyorsun, sonra kodların karşılığını buluyorsun...

Örneğin 51/2a yazıyorsa hız sınırını %10-30% geçmişsin... 51/2b yazıyorsa hız sınırını %30-%50 geçmişsin....
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    Hayır kodlar görünmüyor. Aracı satmış olduğüum için plakama veya sürücü belgeme yazılmış herhangi bir ceza görünmüyor. Vergi borcu sorgulama ekranında trafik cezası adı ile görnüyor. Kod ya da farklı bir detay yok.
  • Cezanın yazıldığı tarihe bakın belki arabayı satmadan önce yediğiniz bir cezadır geç tebliğ edilmiştir.
    Bazı cezalar 6 ay sonra bile kesilebiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.