Şimdi Ara

(satıştan çekilmiştir) EVGA GTX 1060 6gb SC - 10 YIL garantili ! (1100tl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
3
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1 (satıştan çekilmiştir) EVGA GTX 1060 6gb SC - 10 YIL garantili ! (1100tl)
    **Satıştan çekilmiştir**
    Fiyat : 1100 TL Miktar : 1 Sıfır Ürün : Hayır Garantisi Var : Hayır Satıldığı Şehir : İstanbul, Kağıthane Kargo Ücreti : Alıcı Öder Kargo Şirketi : MNG Kargo İlan Durum : Satışa Açık

• Yanlış anlaşılma olmaması amacıyla ek bilgilendirme ihtiyacı hissettim. EVGA'larda uzatılan garanti maalesef transfer edilemiyor. Ama normal 3 yıl garantisi transfer edilebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xef1ONYX

Yanlış anlaşılma olmaması amacıyla ek bilgilendirme ihtiyacı hissettim. EVGA'larda uzatılan garanti maalesef transfer edilemiyor. Ama normal 3 yıl garantisi transfer edilebiliyor.
    Burda ki transferden kasıt başka birşey olabilir mi çünkü öncesinde şöyle bir ifade var:

"The warranty follows the product and not the person."

Zaten eu regulasyonlarına görede o şekilde. Yani kişi adına garanti uzatmayı ben ilk defa duyuyorum. Acaba uzatılmış garantiyi başka seri numaralı bir cihaza transferinden bahsediyor olabilir mi?

Ben aldığım her ürüne uzatılmış garanti yaparım mesela dell 7577'im var onda da uzatılmış garanti yaptım ve garanti ürüne yapıldı kişiye değil. Benzer şekilde evga garanti sorgulama ekranında kişi bilgisi yok seri numarası ile çıkıyor bütün bilgiler.

Bu arada ben zaten evga hesabımı da devredeceğim alan kişiye. Problem yaşamayacaktır.

• incubus İ kullanıcısına yanıt
    Mantıkda yazdıklarınızı emretmekte.
    Bir sorum olacak musadenizle. Fatura ibrazı yapılmıştır illaki. Ürün fatura ismine ve adresine bağlanmadı mı? Garantilik durum illa 10 yıllık süreçte olacaktır. Adres, taşındık vs diyerek değiştirilebilir. İsim nasıl değiştirilecek? Malümatınız varmı bu konu üzerinde. Sorularımı postunuzun altına yazmamdaki gaye benim gibi eksik bilgisi olanlarında bilgi sahibi olması adınadır. Hedefim herhangi bir tartışma konusu başlatmak yada "ilanızı baltalamak" adına değildir. Rahatsız olursanız anında silerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

Mantıkda yazdıklarınızı emretmekte.
    Bir sorum olacak musadenizle. Fatura ibrazı yapılmıştır illaki. Ürün fatura ismine ve adresine bağlanmadı mı? Garantilik durum illa 10 yıllık süreçte olacaktır. Adres, taşındık vs diyerek değiştirilebilir. İsim nasıl değiştirilecek? Malümatınız varmı bu konu üzerinde. Sorularımı postunuzun altına yazmamdaki gaye benim gibi eksik bilgisi olanlarında bilgi sahibi olması adınadır. Hedefim herhangi bir tartışma konusu başlatmak yada "ilanızı baltalamak" adına değildir. Rahatsız olursanız anında silerim.
    Estağfirullah hocam ne demek. İstediğinizi yazmakta özgürsünüz. İnsanlar birileri ters tepki verecek diye internet ortamında birşeyler söylemekten çekinir olmuş. Burada bile birbirimizden çekiniyorsak dışarıda daha önemli konularda sesimizde gür çıkmaz.

@Xefion arkadaşımızın da uyarısından sonra ben biraz araştırdım mevzuyu. İki durum var.

Birincisi, adamların kimlik tespitini yapabilecekleri bir sistemleri yok. Kullanıcı hesabında isim ve adres ve mail değiştirilebiliyor. Gönderdiğiniz paket üstünde ki isimde yasal olarak bir şey ifade etmiyor.

İkincisi ve daha önemlisi mevzuat. TR mevzuatında kesinlikle kişiye garanti diye birşey yok, garanti ürüne yapılıyor TR'de satılan bir üründen üreticinin sizden garanti uzatma adına para talep ettiği ve karşılığında ürünün garantisini uzattığı ispatlı olduğu için yasal olarak güvencede olduğunuzu söyleyebilirim. EU mevzuatına tam detaylı bakamadım ama orada da kişi ismine garanti gibi birşey göremedim.

Bu durumda evga doğrudan tüketici aleyhine yasal olmayan bir madde eklemiş gibi oluyor. Zaten bana da garanti uzatma esnasında böyle bir bilgi verilmemişti. Benzer bir çakallığı yapan Razer'ı gümrük bakanlığına şikayet edeceğimi söylediğimde, garantisi 2 yıl önce bitmiş bir ürünün(razer deathadder) sıfırını yollamak zorunda kaldılar bana eskisini almadan.

Normalde ben aldığım çoğu ürünü garanti uzatma yapılabiliyorsa yaparım. Şu ana kadar kişi ismine garanti diye birşeye denk gelmemiştim.

Velhasıl uğraşmak istemeyen için tabi bir şey ifade etmiyor ama fiyat olarak ta dip fiyat değil ama saçma sapan bir rakamda koymamaya çalıştım. 1660ti ler çıkınca biraz daha aşağı çekmiştim. Her halükarda hala TR garantisi devam ediyor.

• incubus İ kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız artık kimseye bir şey sorulmuyor. Evet soruları istismar edenler var. Art niyetliler dolu, soru sormaktan bile çekinir olduk.
    Bilgiler adına teşekkürler. İnceleme fırsatım olmamıştı. Detaylı bilgi sahibi olduk sayenizde.
    Teşekkürler ve kolaylıklar dilerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.