Şimdi Ara

Satış için getirilen ürünler hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
507
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, mesela 10$ değerinde 10 parça ürün getirip toplamda 100$ a aldığım bir ürüne satmak için getirdim dediğimde ne kadarlık bir vergi çıkartıyorlar ?

• yok mu yardımcı olacak ?
  • Ev Terliği kullanıcısına yanıt
    Gümrükteki vergiyi kast ediyorsanız 10$ değerindeki ürünleri 10 parçayıda tek paket halinde alırsanız vergi çıkar o da 20%'dir (Çinden)

Ama ayrı ayrı günlerde veya ayrı satıcılardan alırsanız değeri 75 Euro altında kalacağı için vergi çıkmaz.

Satıp devlete illa vergisini vereyim diye düşünüyorsanız onun beyanı nasıl oluyor onu tam bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

Gümrükteki vergiyi kast ediyorsanız 10$ değerindeki ürünleri 10 parçayıda tek paket halinde alırsanız vergi çıkar o da 20%'dir (Çinden)

Ama ayrı ayrı günlerde veya ayrı satıcılardan alırsanız değeri 75 Euro altında kalacağı için vergi çıkmaz.

Satıp devlete illa vergisini vereyim diye düşünüyorsanız onun beyanı nasıl oluyor onu tam bilmiyorum.

%20 gümrük vergisi
    %18 devlet vergisi

Devlet bu kadar vergi kesiyorken bu iş o kadarda karlı bir iş değil o zaman.

Birde satış yaptığın siteler gg felan %10 komisyon alıyorlar.
  • eğer ticaret için getiriyorsan vergi çıkmaz takılır ve alamazsın diye biliyorum. ayrı ayrı 4er 5er getir sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mühendis

eğer ticaret için getiriyorsan vergi çıkmaz takılır ve alamazsın diye biliyorum. ayrı ayrı 4er 5er getir sorun olmaz

Vergisini verdikden sonra ticaret için getirilen ürünler gümrükde takılıyor mu ki hocam ?

Getirenler satanlar nasıl yapıyorlar acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ev Terliği

quote:

eğer ticaret için getiriyorsan vergi çıkmaz takılır ve alamazsın diye biliyorum. ayrı ayrı 4er 5er getir sorun olmaz

Vergisini verdikden sonra ticaret için getirilen ürünler gümrükde takılıyor mu ki hocam ?

usulüne uygun getirip satanlarda ticaret izni oluyor ve faturasıyla satıyorlar. fatura kesebilmen için de şahıs şirketin olması gerekiyor. gittigidiyor üzerinden satacaksan maliye riski mevcut faturasız satışlarda. ben böyle biliyorum. yanlışım da olabilir bilemiyorum. 4er 5er getirip gümrüğe takılmayıp forumun ikinci el bölümünde satış yapabilirsiniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ev Terliği

quote:

usulüne uygun getirip satanlarda ticaret izni oluyor ve faturasıyla satıyorlar. fatura kesebilmen için de şahıs şirketin olması gerekiyor. gittigidiyor üzerinden satacaksan maliye riski mevcut faturasız satışlarda. ben böyle biliyorum. yanlışım da olabilir bilemiyorum. 4er 5er getirip gümrüğe takılmayıp forumun ikinci el bölümünde satış yapabilirsiniz

Evet dediğiniz doğru hocam, eğer bu tarzda bir ticarete atılmayı düşünürsem kesinlikle şahıs firması kurucam, kurmam gerekiyor zaten.

Devlet ve gümrük vergilerini vericem ama ilerleyen zamanlarda işi iyice çözdükden sonra bavul ticareti şeklinde naylon fatura ile satış yapabilirim :D

Forumda herkes bu tarz çin sitelerinden haberdar beni kurtaracak kadar kar edeceğimi düşünmüyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim

• Bu işi yapan birileri varsa bilgi alışverişi yapmak isterim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.