Şimdi Ara

Satın Aldığımız F-35 Savaş Uçakları ABD Ordusuna Teslim Edildi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
1
Favori
14.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son dakika gelişmesiyle artık satın almış olduğumuz yeni nesil savaş uçağı modeli F-35A, Türkiyenin bu programdan atılması sebebiyle ABD ordusuna teslim edilmiş vaziyette. Tepe tepe kullanacaklar.

Elimizde ne aktif bir S-400 sistemi var, ne de yeni nesil savaş uçaklarımız. Müthiş bir dış politika maşallah. En son rusya dışişleri bakanı da posta koyuyordu s400 lerle isterlerse patates taşısınlar diye.

Dipnot ; Yunan Hava Kuvvetleri 20 adet f-35 uçağının ilk teslimine 2025-2026 yıllarında başlayacak. Tane başına 85 milyon dolar verecek. Anlaşmanın yakında kesinleşeceği konuşuluyor.

Ayrıca ABD senatosu yaptırım kararını da onayladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 22 Temmuz 2020; 11:22:32 >

• Artık dalga geçtiğimiz Suudilerin hava kuvvetleri bile Türkiye'den iyi durumda bulunuyor. Ortadoğu'da zaten israil f35'leri teslim aldı alalı hava üstünlüğünü de sağlamışlardı.

Elimizdeki tanklar 30-40 yıllık tanklar. 2021 yılında Savaş gemilerimizin 21 tanesi 40 yaşının üstünde olacak.

Yenileyeceğiz vesaire deniliyor ama ne kadar iyi olacaklar muamma.

özellikle f35 gibi deli dehşet bir savaş uçağını pisi pisine 2 tane soba borusu yüzünden kaybetmemizi hatırladıkça deliriyorum.

Bizim imamlar öyle bir dış politika hamlesi ile oyun bozdular ki hem aldığımız yüksek irtifa savunma sistemini açamıyor hem de senelerimizi verdiğimiz, parça üretim ekonomik anlamda kazanım sağladığımız geleceğin konseptinin dışında kalıyoruz.

Kısacası hem ayranımız döküldü hem de bazı istenmeyen şeyler oldu.

F35leri alamadık ama parçalarını ürettiriyorlar niye yapıyoruz ki düşüncesi yanlıştır. Birincisi Türkiye d35 projesinin alıcı tarafı olma hakkını kaybetmiş olsa bile üretici olarak sözleşmesi bulunmakta. İkincisi parçaların Türkiye'de üretilmesi istihdam ve gelir sağlamakta. Üçüncüsü ilerde savaş uçağı üretimi ile ilgili birtakım parçaların nasıl yapılacağına dair altyapı oluşturmaktadır. Bir savaş uçağı üretmekten uzağız lakin tank ve hava savunma sistemleri konusunda birşeyler elde etmeye çok daha yakınız. Lakin jet motorlu ihaların savaş uçaklarının yerini alacağını düşündüğümüzde o alanda da pek geri sayılmayız. Darısı ekonomiyi yönetenlerin başına. Orası fenalarda.
  • Artık dalga geçtiğimiz Suudilerin hava kuvvetleri bile Türkiye'den iyi durumda bulunuyor. Ortadoğu'da zaten israil f35'leri teslim aldı alalı hava üstünlüğünü de sağlamışlardı.

Elimizdeki tanklar 30-40 yıllık tanklar. 2021 yılında Savaş gemilerimizin 21 tanesi 40 yaşının üstünde olacak.

Yenileyeceğiz vesaire deniliyor ama ne kadar iyi olacaklar muamma.

özellikle f35 gibi deli dehşet bir savaş uçağını pisi pisine 2 tane soba borusu yüzünden kaybetmemizi hatırladıkça deliriyorum.

Bizim imamlar öyle bir dış politika hamlesi ile oyun bozdular ki hem aldığımız yüksek irtifa savunma sistemini açamıyor hem de senelerimizi verdiğimiz, parça üretim ekonomik anlamda kazanım sağladığımız geleceğin konseptinin dışında kalıyoruz.

Kısacası hem ayranımız döküldü hem de bazı istenmeyen şeyler oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 21 Temmuz 2020; 11:58:48 >

• https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1285338915067617280

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen gidipte müttefikinin rakibinden silah alırsan,envantere doğu bloğu silahı sokarsan adam sana son teknoloji ürünü neden versin? Tabi sadece güvenlik meselesi değil,politik olarak zıtlaşma da var.

• uçakların israil ve yunanistan tarafına verileceği iddia ediliyordu ama benim düşüncem abd de kalacağı yönünde olmuştu,öylede oldu.

trumpın yaptırım olarak onaylatmak zorunda kaldığı bir sonuç oldu bu,kasımdaki seçimlerde yeniden kazanırsa durumlar değişecekdir gelecek yıl için.Ben bahane olarak s400 konusu üzerinden Türkiyeye akdeniz ve libya ekseninde köşeye sıkıştırma politikası içinde bu kararın alındığını düşünüyorum.s400 alınmasaydı dahi bu konu hayata geçirilecekdi bir şekilde zira akdenizde ve libyadaki aktivitelerimizi askeri olarak verilebilcek en büyük yaptırım f35 konusunda olacakdı.

trump ise pentagonun baskıları neticesinde bu kararı almak zorunda kaldı ancak temelde trump f35 leri satmak niyetinde çünkü adamın tek anladığı şey dünyaya tüm abd ürünlerini ve silahları satmak üzerine kurulu.

• Çok üzücü

• Yerli f35 - yalan oldu
    Yerli tank - yalan oldu

Bizdeki tanklar ve savaş uçakları günümüzde orta doğu dışındaki bir ülkeden gelecek düşmana karşı teknolojik olarak üstünlük sağlayamayacak türde. Bir şeyler yapılması şart. Bir proje nereden baksan minimum 5 sene alıyor ve bizim yola çıktığımız kritik projelerin hepsinde ya bir pürüz çıkıyor veya iptal ediliyor. Hala daha vietnam savaşından kalma tanklar bizim ana tank gücümüzü oluşturuyor bir şeyler yapılması şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • millet neyin kafasını yaşıyor afrikaya kimse uçak vermiyor ama onlar da onlar vermediklerine karşılık pek bir uçak da yapamıyor.

ne içiyorsunuz

sanki vermeyince ağactan çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 21 Temmuz 2020; 3:27:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AKP'nin, ABD ordusuna sponsor olmadığı kalmıştı bi..F35 lere para ödedi, yaptırdı, parçalarını üretti halende üretmeye devam ediyorlar ama gel gör ki ABD nin envanterine giriyor uçaklarımız.. Bunu anca AKP başarabilirdi.

Eee ödeme yapıldı mı, yapıldıysa akıbeti ne o paranın? belli değül..  

• quote:

Orijinalden alıntı: RElS

AKP'nin, ABD ordusuna sponsor olmadığı kalmıştı bi..F35 lere para ödedi, yaptırdı, parçalarını üretti halende üretmeye devam ediyorlar ama gel gör ki ABD nin envanterine giriyor uçaklarımız.. Bunu anca AKP başarabilirdi.

Eee ödeme yapıldı mı, yapıldıysa akıbeti ne o paranın? belli değül..  

https://www.haberturk.com/ingilizler-104-yil-once-parasini-odedigimiz-iki-gemimizi-gasp-etti-2028859

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Anlamadığım şu ; israil bu f35 programında değildi . Yani üretimde hiçbir katkısı yok .
    Şimdi biz bu uçağın bazı parçalarını üretiyoruz diyoruz . Ve söz konusu bu parçaların sadece Tr de üretildiğini söylemişlerdi . Bu durumda ; üretilmiş hazır durumdaki bütün uçaklardaki bu söz konusu parçalar var . İsrail şimdi bizden gelme parçalarla toplanmış f35lere sahip ! Ama bizim f35 uçağımız yok !
    Ben yemedim al sen ye ! Bu ne biçim bir aşşağılanmadır . Başka bir ülkede yönetim istifa eder böyle bir rezaletten sonra .
    Fiili olarak düşman ilan ettiğin ülkeye sen parasını ödediğin kendi silahını kaptırmışsın . ABD İsrail'e silahı hep hibe eder . Bunları da bedavaya yollamıştır.

• Ulke eyeyieye gidi yahu.

• Aynen güzel örnek Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri olmayan bu olayın mimarı AKP, bize Osmanlı devletinin yıkılış dönemini anımsatıyor..

• S400ün ne acelesi varsa, aldık da kullandık sanki. Bilen biri şuan s400lerin ne yaptığını söyleyebilir mi ? Füzeleri yok falan fiyorlardı en son. 2026da tfx gelse bare de uçağımız olsa.

• Konuya baya uzagim.

Simdi bu s400 ler faal kullanilacak vaziyettemi?Hazir konuslandirilmis bi vaziyettemi ?

Bilmedigimden soruyorum

• Akp bu işten gayet memnun. Dostlarına uçak hediye etti rte

• Ulan yerin dibine soktular bizi şu 15-20 senede yaşamadığımız rezillik kaygı stres kalmadı nasıl bir şans bizdeki 28 yaşındayım gün yüzü görmedim

• Blz ssürekli kendimiz kaşınıyoruz.

• BlackLead kullanıcısına yanıt

S400 lere soba borusu demen? Hava sahana giren F35 leri dusurebilecegin elindeki tek silah suanda o. Nedir bu sabirsizlik? S400 lerin yerli yazilimi hazirlaniyor suan. Test islemlerine baslandiginda ortalik tekrar alevlenecek.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.