Şimdi Ara

SATILIK - TAKASLIK! XFX 5700 XT THICC III

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Takaslık Ekran Kartı #Ekran Kartı Kondisyon #Sıfır
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kart 4 aylık ve geçen ay garantiye giderek sıfırı ile değişti faturası kutusu her şeyi duruyor backplate harici üzerindeki tüm yapışkan bantları bile duruyor. Geldiğinden beri pek kullanma şansım olmadı ne yazık ki satma sebebim ise sistemimi yeniliyorum ve yeni alacağım mini-itx sistemdeki anakarta sığmıyor. (mevcut mini-itx sistemime bile zor sığdırdım)
    Sığmama sebebi uzunluktan dolayı değil kalınlıktan dolayı kalınlığı 5.7cm nitro+ ise 4.9cm. Evet kartın soğutması falan gerçekten çok iyi ama bana daha ince bir kart lazım özellikle de backplate yani arka kısmı direk düz olan bir kart lazım. Kartın siyah ekran donma vs. gibi hiçbir sorunu yoktur alacağım kartta da bir sorun olursa direk geri veririm.

İlk tercihim 5700xt sapphire nitro+ altını üstünü konuşuruz.

EDİT: Direk satış fiyatı da 4400TL'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColorTR -- 15 Aralık 2020; 16:50:21 >

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceRulez -- 4 Ağustos 2020; 20:10:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

..
    Merhaba hocam sıfır garantili kartı verip 1080 almak hiç bana göre değil. 5700XT'den devam, teşekkürler.
  • ColorTR kullanıcısına yanıt
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceRulez -- 4 Ağustos 2020; 20:10:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IceRulez kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgfb -- 4 Ağustos 2020; 20:27:53 >
  • burgfb kullanıcısına yanıt
    .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceRulez -- 4 Ağustos 2020; 20:11:1 >
  • fiyat takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat takip
  • Panamalı Hasta kullanıcısına yanıt
    Sıfırı en ucuz 4250 tl olmuş, sıfırdan farksız ürün 3250 yazılı ilanda hala fiyat takip yazılıyor gerçekten ilginç :)
    Şu anki piyasada bu fiyata satmaktan vazgeçtim yerine bir şey koyamayız.
  • Kasanızın modelini merak ettim. Bende NZXT Manta var. Çok uzun süre Giga 1070 mini ile kullandım. KArt 2 slotu geçince PSU dolabından ötürü montaj imkansız. 1070'in yapısı gereği o dar ortamda 70 derecelerde dolaştı maksimum. Sonra kasayı modlayıp montaja uygun hale getirdiğim için 5700XT almıştım ancak model TUF olduğu için 106 derecelerde çalıştı. Neyse ki kart arıza yaptı, para iadesi aldım ve Giga 2080S'e geçtim. Kart inanılmaz serin ve buna karşın sadece 2 slot kaplayacak kadar ince bir tasarımı var. ANcak MAnta içinde kartın fan devri auto iken ısı 80'i buluyor. Fan devrini %85'e sabitleyince 67'yi geçmiyor. ATX kasada fan hızı auto iken kasa içi sirkülasyonu da iyi ayarladığınızda 60'ın altında dolaşıyor. Hem de en ağır senaryolarda. Kısaca size tavsiyem ITX kasa kullanmakta benim gibi ısrarcıysanız, kasayı elden geçirmeniz lazım. Yerinizde olsam XT ve ITX kasa ikilisinden uzak dururdum. Tabii kasanızın modelini bilmiyorum.

İlan altına bunları yazmamdan rahatsız olduysanız mesajı silebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Kasanızın modelini merak ettim. Bende NZXT Manta var. Çok uzun süre Giga 1070 mini ile kullandım. KArt 2 slotu geçince PSU dolabından ötürü montaj imkansız. 1070'in yapısı gereği o dar ortamda 70 derecelerde dolaştı maksimum. Sonra kasayı modlayıp montaja uygun hale getirdiğim için 5700XT almıştım ancak model TUF olduğu için 106 derecelerde çalıştı. Neyse ki kart arıza yaptı, para iadesi aldım ve Giga 2080S'e geçtim. Kart inanılmaz serin ve buna karşın sadece 2 slot kaplayacak kadar ince bir tasarımı var. ANcak MAnta içinde kartın fan devri auto iken ısı 80'i buluyor. Fan devrini %85'e sabitleyince 67'yi geçmiyor. ATX kasada fan hızı auto iken kasa içi sirkülasyonu da iyi ayarladığınızda 60'ın altında dolaşıyor. Hem de en ağır senaryolarda. Kısaca size tavsiyem ITX kasa kullanmakta benim gibi ısrarcıysanız, kasayı elden geçirmeniz lazım. Yerinizde olsam XT ve ITX kasa ikilisinden uzak dururdum. Tabii kasanızın modelini bilmiyorum.

İlan altına bunları yazmamdan rahatsız olduysanız mesajı silebilirim.
    Benim de kasam Manta, ben de kartı aldıktan sonra sığmadığını farkettiğimde psdu dolabının arka perçinlerini keserek bir tarafın aşağı doğru iyice esnemesini sağlayarak monte edebildim. Oyun oynadığımda fanları %85de çalıştırıp idare ediyorum ama uzun vadede mini itx kullanılacaksa dediğiniz gibi mantıklı değil
  • Kart neden serviste sıfır ile değişti açıklama yapabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz_vga

Kart neden serviste sıfır ile değişti açıklama yapabilir misiniz?
    Çünkü 5700 XT'lerin çoğu kronik arızalı. Siyah ekran, drop ekran gitmesi gibi sorunlar vardı sıfırı ile değişti.
  • PM Atıldı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.