Şimdi Ara

[SATIŞTAN ÇEKİLMİŞTİR] PowerColor RX Vega 56 Red Dragon 8GB - Kutulu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
6
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık Ekran Kartı #Ekran Kartı Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    Merhaba arkadaşlar,

* Ekran kartı 2018 Kasım ayında Amazon Amerika'dan alınmıştır. Faturası, kutusu ve içeriği tamdır.
    * Garantisi bitmiştir.
    * Tertemiz durumda olup herhangi bir eziği, çiziği, kırığı v.s. hiçbir şeyi yoktur.
    * Coil whine sesi bir miktar vardır. Fanları %35 civarında çalıştırmaktayım. O şekilde duyulmuyor. Ancak fanlar çalışmadığında ve gece vakti minicik şekilde duyulmakta. Son kullandığım üç farklı ekran kartında da bu sesi tecrübe ettiğimden bunun artık gelişmiş kartların genel bir durumu olduğuna kanaât ettiğimden kartı satın alırken sorun etmedim.

* 1.590 MHz GPU, 800 Mhz de HBM Ram hızı vardır. AMD'nin kendi yazılımı olan Radeon Adrenaline üzerinden tek tıklama ile GPU'yu Downvolt edebilir ve bu sayede %7 - 10 kadar performans artışı yanında %20'ye kadar düşük güç tüketimi ( yük altında takriben 165 - 175W arasına tekâbül ediyor ) elde edebilirsiniz. Evet, voltaj düşerken performansın artması ve güç tüketiminin düşmesi normalde mantığa ters bir şey gibi geliyor fakat Vega GPU'ları böyle işte :)

* Düz performansı GTX 1080 ayarında olup hız aşırtmaya çok elverişli bir karttır. Bazı oyunlarda RX 5600'dan da öndedir. Güç tüketimini umursamazsanız AfterBurner yazılımı ile doğru voltaj ve saat hızları vasıtasıyla RTX 2070'e yakın bir performans elde edebilirsiniz. Evet, kartın böyle bir potansiyeli var. Fakat ( çok afedersiniz ) o vakit hayvan gibi güç tüketir :D GamersNexus sitesinde bunun bir deneyi yapılmıştı.

* TAKAS sadece RTX 3060 Ti ile vardır arkadaşlar, üstüne vereceğim miktarı konuşuruz.
    * Fiyatı uygun tuttuğumdan Pazarlık yapmıyorum.
    * Forumdan beni bilenler bilir, hiçbir Şekilde AYIRMA YAPMIYORUM. Babam gelse yine ayırmaydı, rezerveydi yapmam :) Ücreti ilk gönderen kartı alır.
    * Taksit, Sanalpazar, GET, Gittigidiyor gibi sistemlere yabancıyım ve kullanmıyorum.
    * DH üzerinde 101'i kayıtlı yaklaşık 150'si de kayıtsız 250 küsür referansım vardır.
    * Sadece NAKİT çalışıyorum.
    * Önce Havale / EFT, ardından ürün Gönderimi yapıyorum.
    * Kuveyt Türk'ten başka kullandığım banka hesabım yoktur.
    * Kargo ücreti Bana aittir. PTT ile gönderim yapıyorum. PTT eskisi gibi değil, perşembe ve cumaya kalmadıkça sarkma yapmıyorlar.
    * Ürün Kayseri ilindedir arkadaşlar, elden teslim ancak buradan olur.

* Fiyatı: -

[SATIŞTAN ÇEKİLMİŞTİR] PowerColor RX Vega 56 Red Dragon 8GB - Kutulu

Merak ettiğiniz hususları rahatlıkla sorabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solid State Disk -- 8 Ocak 2021; 12:4:46 >

• tskip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1440tl den satilmayinca neden 1540 a çıktı fiyatı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boss06

1440tl den satilmayinca neden 1540 a çıktı fiyatı ?
    Hehe, dikkatli kullanicilari hep takdir etmisimdir

İlanda da belirttigim uzere RX 5700'e gecmek icin bunu satmaktayim. Fiyati 1.440'a cektigim vakit Sapphire Pulse RX 5700 Vatan Bilgisayar'da makul bir fiyatta idi. Bir sonrasinda fiyatini yukselttiler. Ben de bunu sattigimda RX 5700 icin haliyle daha fazla odemek zorunda kalacagimdan fiyati yukseltip forumda olmasi gereken normal seviyeye geri getirdim. Isin asli boyle.

• takip
  • Merhabalar,

Fiyat, şu an kargo dâhil 1.460 lira olmuştur. İlk gelene vermekteyim.

Kolaylıklar.
  • takip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halon -- 7 Ekim 2019; 18:37:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyatı onca indirmeme rağmen yine de alıcı çıkmayınca SATIŞTAN VAZGEÇİYORUM arkadaşlar. Kartı kendim kullanacağım. İlgi duyanlara çok teşekkür ederim.
  • En son 1400 e kadar düşmüştü sanırım ama fiyat dengine GTX 1070 ler var. Piyasada kart bolluğu yaşanıyor. VEGA 56 yı yazın filan satışa koyulsaydı belki alıcı çıkardı şuan maalesef çıkmıyor. VEGA 64 için de geçerli o bir nebze nefes alabilir.

Kullanın yani 2K da doyurucusu bir performansı var.
  • Evet, en güzeli kullanmaya devam etmek
  • 1400 den 2450 ye mi çıktı yani ikinci el nasıl değer kazanıyor bu ülkede yanlış anladıysam doğrusunu yazın lütfen
  • coco2 C kullanıcısına yanıt
    O geçen seneydi. Dolarla beraber her şeyin fiyatı atmak zorunda kalıyor..

Arkadaşım sen hangi ülke de yaşıyorsun yoksa bizi kıskanan avrupa ülkelerinde misin...senin evin araban yada ne bileyim cep telefonun yokmu 1 senedir yerinde mi saydı onun fiyatları...2 3 senede herşeyin fiyatı 2 3 kat arttı heralde bundan da haberin yoktur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

Arkadaşım sen hangi ülke de yaşıyorsun yoksa bizi kıskanan avrupa ülkelerinde misin...senin evin araban yada ne bileyim cep telefonun yokmu 1 senedir yerinde mi saydı onun fiyatları...2 3 senede herşeyin fiyatı 2 3 kat arttı heralde bundan da haberin yoktur
    Garantisi yok ne zaman sıkıntı cıkıcağı belli degıl dolar da düştü bu zihniyet yüzünden ikinci eller pert araçları millete kakalama detdinde herkes arabadan örnek verdiğin icin söyledim.neyse hayırlı satışlar diyim ben
    _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    _İZ BIRAKAN_ hocama katılıyorum, siz farklı bir ülkede yaşıyor olmalısınız.

Bugün ben de başka bir kart almak istediğimde ve almayı planladığım 3060 Ti modellerinin de fiyatları şişik olduğundan yakındığınız aynı durumdan ben de muzdarip oluyorum. Çünkü biliyorum, kartım için şu an istediğim meblâğ gerçekten de sûnî bir rakam, asıl ederi 1.500 civarıdır. Fakat bunu sattığımda 3060 Ti alacağım kişi benim gibi düşünmediğinden teorik olarak 950 lira zararda olacağım. Böyle yapmayı ben de istemiyorum fakat mecbur kalıyorum. Yâni paranın değeri malûmunuz düştü ve biz bireylerin buna dur diyebilecek bir imkânı da yok.

Şimdi soracaksınız, aradaki bu 950 liralık fark nereye gidiyor ? Benim cebime giriyormuş gibi görünse de girmediği kesin

• ederi 1500 dür sözünüze katılmakla beraber katılmamakta istiyorum çünkü elinizde li kart gtx 1080 gücünde tam olarak...1.5 yıldan fazladır 5-6 tane vega 56 ve 64 kullandım hatta sapphire pulse 5700xt gibi güzel bir kartı satıp 2700 fiyata, hemde 3000 den aşağı giden 5700xt bile yoktu ozaman vega 64 aldım tekrar hemde blower fan... 1 yıl önce test ettim elimde vega 64 ve msı gtx 1080 gaming x plus 11gbps kartı gtx 1080 zaten ocli bir kart bunu sonuna kadar zorladım ve vega64 dede uv ve oc yaptım iki kartta gta 5 hariç başabaştı 1 fsp var yoktu arada şuan zaten biraz dahada öne geçti 5700xt ilede arada bir fark göremedim zaten performansını bildiğim için değişim yaptım güzel bioc ve uv ile vega düz 5700 ün ensesindedir hatta geçiyorda olabilir...gerçi 4k da fark açılır ama 5.1deki 9600k da dar boğaz yapmaz heralde iki karta da...10700k ya geçtim oda 5.1ghz de ve yine nerdeyse 5700xt ile aynı performansı alıyorum 3-5 fsp geride max...yani demem o ki kartınız 2300 e gidecek güzel bir kart test etmeyen kullanmayan bilemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _İZ BIRAKAN_ -- 6 Ocak 2021; 16:14:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

ederi 1500 dür sözünüze katılmakla beraber katılmamakta istiyorum çünkü elinizde li kart gtx 1080 gücünde tam olarak...1.5 yıldan fazladır 5-6 tane vega 56 ve 64 kullandım hatta sapphire pulse 5700xt gibi güzel bir kartı satıp 2700 fiyata, hemde 3000 den aşağı giden 5700xt bile yoktu ozaman vega 64 aldım tekrar hemde blower fan... 1 yıl önce test ettim elimde vega 64 ve msı gtx 1080 gaming x plus 11gbps kartı gtx 1080 zaten ocli bir kart bunu sonuna kadar zorladım ve vega64 dede uv ve oc yaptım iki kartta gta 5 hariç başabaştı 1 fsp var yoktu arada şuan zaten biraz dahada öne geçti 5700xt ilede arada bir fark göremedim zaten performansını bildiğim için değişim yaptım güzel bioc ve uv ile vega düz 5700 ün ensesindedir hatta geçiyorda olabilir...gerçi 4k da fark açılır ama 5.1deki 9600k da dar boğaz yapmaz heralde iki karta da...10700k ya geçtim oda 5.1ghz de ve yine nerdeyse 5700xt ile aynı performansı alıyorum 3-5 fsp geride max...yani demem o ki kartınız 2300 e gidecek güzel bir kart test etmeyen kullanmayan bilemez
    Eder etmez o ayrı haklı gibi olabilirsiniz ama garanti var mı yok ömrü ne durumda nasıl kullanılmıs bılıyormuyuz yok 1 hafta sonra o fanlar yada kart elimizde kalırsa ne olucak cvp yok ben bunu diyorum performans aynıymıs teknoloji degıstı kart kaç senelik yahu bunlar göz önüne alınınca biraz düşük olsun ama garantili olsun yada uygun olsun ki alanın da canı yanmasın elinde patlarsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco2 -- 6 Ocak 2021; 16:28:58 >

şuan aldığım kart garantisiz hocam garantili 5700xt yi satıp garantisiz aldım hemde 1900 tl ye garantilide olsa garantisizde olsa nerde nasıl bozulacağı belli olmaz.elektrik sorunu yoksa evde, power yani psu kaliteli ise birde kartın sıcaklık sorunu yoksa kolay kolay bişey olmaz saatlerce oyun oynamakta sakat ara ara dinlendirmek lazım kartı...bozulur bozulacak garanti yok diye düşünürsek bişey alamayız forumda yurtdışı faturasız garantisiz onlarca kart satılıyor her kurvalda 10 bin tl veren var bu kartlara...vega hariç minnning çıkması kartlar alınmayabilir cidden onlar bozulabiliyor ama vegalar gerçekten özellikle blower olanları taş gibi aldıklarımın hepsi zaten minnnigli idi vegaların
    Niyetinizin iyi olduğunu düşünsem de meseleye dar bir bakış açısıyla yaklaştığınızı dile getirmem lâzım.

1- Forumda yüzlerce garantisiz kart satılmakta.
    2- Garantililerin fiyatı daha yüksek oluyor hâliyle. Tabii ki tercih meselesi.
    3- Bazen sıfır ürün bile bozulabiliyor. Geçen sene jelatini üzerinde sıfır Corsair marka 750W PSU aldım, aynı günün akşamı bozuldu. Böyle şeyler olabiliyor.
    4- Dediklerinizde haklılık payı var, fakat dar bir açıdan yaklaştığınız için bu, niyetinizin de sorgulanmasına sebep olabilir. Sıfır ve garantili kartların fiyatlarından haberiniz vardır umarım ?
    5- Mevcut ekonomik durum altında ben de 2. el kart tercih ediyorum. Garantisiz olmasını şahsen önemli görmüyorum. Yeter ki fiyatı uygun olsun ve satın alacağım kişi sattığı mal hakkında bilgi sahibi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solid State Disk -- 6 Ocak 2021; 17:45:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

Niyetinizin iyi olduğunu düşünsem de meseleye dar bir bakış açısıyla yaklaştığınızı dile getirmem lâzım.

1- Forumda yüzlerce garantisiz kart satılmakta.
    2- Garantililerin fiyatı daha yüksek oluyor hâliyle. Tabii ki tercih meselesi.
    3- Bazen sıfır ürün bile bozulabiliyor. Geçen sene jelatini üzerinde sıfır Corsair marka 750W PSU aldım, aynı günün akşamı bozuldu. Böyle şeyler olabiliyor.
    4- Dediklerinizde haklılık payı var, fakat dar bir açıdan yaklaştığınız için bu, niyetinizin de sorgulanmasına sebep olabilir. Sıfır ve garantili kartların fiyatlarından haberiniz vardır umarım ?
    5- Mevcut ekonomik durum altında ben de 2. el kart tercih ediyorum. Garantisiz olmasını şahsen önemli görmüyorum. Yeter ki fiyatı uygun olsun ve satın alacağım kişi sattığı mal hakkında bilgi sahibi olsun.
    2.el olayına kaşı değilim tabiki bende alıyorum niyetim niye kötü olsun ben ürünü kötülemedim almam yada kimse almasın da demedim tercih meselesi ben o fiyata yeni seri tatminkar kartlar varken biraz yüksek dedim sonuçta elektronik malzemenin bi ömrü var bu açıdan baktım:)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.