Şimdi Ara

[SATILIK] i3-8350k 4.0Ghz + Soğutucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Sky_Vision (2 mesaj) melihkamarat (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
Konunun Etiketleri
Şehir #Çorum İlan Türü #Satılık Anakart/CPU #İşlemci
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    430 Mesaj
    Referanslar: 39

Katılım Zamanı
    30 Haziran 2014

Konu Sahibine Özel
    Satıldı! Bu ürün DH Forum üzerinden satılmıştır.
    - İşlemci 16.10.2017 tarihinde eksen bilgisayardan alınmıştır. İşlemcinin ya direkt 3 yıl ya da 2+1 yıl garantisi var diye hatırlıyorum. Eğer öyleyse 10 ay daha garantisi devam etmekte, 2 yılsa garantisi malesef dolmuştur.

- Kutusu, kutu içeriği, faturası her şeyi durmaktadır.

- İşlemcinin içerisinden kendi soğutucusu çıkmadığı için yanında i7-4790k nın stock soğutucusunu vereceğim. Kutusuyla beraber göndereceğim, 4790k nın içindeki stock soğutucu intelin en iyi stock soğutucularındandır, içerisinde bakır göbek var ve fanı devir olarak diğer stock soğutuculara kıyasla daha yükseklere çıkıyor. Üst seviye bir soğutucu alana kadar sizi rahatlıkla idare eder.

- İşlemciye sadece 1 kere anakart profilinden %10 overclock denedim ve 4.4ghz de 1 ay kadar kullandım. Sonrasında tekrar stock hızına döndürdüm ve 2 sene boyunca 4Ghz olarak kullandım. Onun haricinde herhangi bir işlem yapmadım, işlemcinin ilk ve tek kullanıcısı benim.

- İşlemci 4 core 4 thread dır. Bir önceki neslin i5-7600k sı da 4 core 4 thread dır. Tek çekirdek ve çoklu çekirdek performanslarında i5-7600k ile her türlü sentetik testte aynı skoru almaktadır. Kısacası bu 2 işlemci performans olarak birbirine denktir, ancak overclock forumlarından okuduğum kadarıyla i3-8350k nın overclock potansiyeli i5-7600k ya nazaran daha yüksek ve stabilmiş tabi söylenen bu yönde, doğrusu nedir bilemiyorum test etmedim.

Ürün için istediğim fiyat 700 TL dir.
    İletişim için : 0 541 974 04 58 numaralı telefondan arama veya whatsapp üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihkamarat -- 2 Ocak 2020; 19:13:17 >

|
    |

• Yüzbaşı
    746 Mesaj
    Referanslar: 99

Katılım Zamanı
    03 Şubat 2016

2 Not
    çok rahat 5.0 ghz görebilen bir işlemcidir. stok soğutucu ne kadar zapteder hatırlamıyorum 1.5 - 2 sene önce kullanmıştım. 4 çekirdek olması dışında bir dezavantajı yoktur. z370 anakart ile yüksek mhz lerde ram destekler. fiyat biraz daha makul olursa alıcı bulabilir. Hayırlı Satışlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Referanslar: 39

Katılım Zamanı
    30 Haziran 2014

Konu Sahibine Özel

Güzel yorumunuz için teşekkürler hocam.

Evet yabancı forumlarda çok kullanan var 5 ghz de gtx 1080 ve gtx 1080ti ile darboğaz sorunu yaşamadan, herkes gayet performanslı buluyor.

Overclock potansiyeli ve stabilitesi i5 lere göre bir hayli yüksek olan bir işlemci ayrıca sıcaklıkları ve güç tüketimi de 5ghz o.c. li i5 lerden düşük...

Ve 5ghz de sentetik testlerde tek çekirdekte i7-7700k veya i5-8600k denginde hatta %5 daha fazla bile skor alıyor, çoklu çekirdekte ise i7-7700k ile denk i5-8600k nın ise ensesinde bir skor alıyor...

3200 mhz bellek kullanmışlar genel olarak 5ghz oc yapan arkadaşlar 3600 mhz e kadar yer diye düşünüyorum 5 ghz de, bu işlemci fiyat/performans olarak 5ghz o.c. ile tam bir i5-7600k i7-7700k katili diyebiliriz.

Bu arada işlemci Perşembe gününe Alican Karaçayır'a rezervedir...
    |
    |
    Sky_Vision kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    746 Mesaj
    Referanslar: 99

Katılım Zamanı
    03 Şubat 2016

2 Not

ben bi konuda fikrim varsa eğri yada doğru söylemeyi isterim. hayırlı geceler, iyi yıllar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: melihkamarat
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.