Şimdi Ara

Satilik 1967 MUSTANG SHELBY GT500 ELEANOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
144.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Eskişehir
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insan parasını biriktirir bi şekilde alır ama vergisini benzinini nasıl ödicen bunun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Hayalimin arabası bu araba için ruhumu şeytana satarım ben.

Şuan fazla talep var ,sizide listeye ekledim. En kısa zamanda ben sizi ararım...

• quote:

Hayalimin arabası bu araba için ruhumu şeytana satarım ben.

Yok canım daha neler, tövbe de ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brujeria35

Ah be benim çalıştığım İşyerinde Mustang 5000 var Depoda Çürümeye terkedilmiş :S gözümün içine baka baka araba gidiyo:D

Arkadaşım Sen Nerde Çalışıyon Söylesene.
    Öyle Bir Araba.Çürümek.Müdahale Yok.Dünyanın Sonumu Gelio
  • Günün birinde gerçek parayı kırarsam bundan bir tane alıp keyif için haftasonları bir depo benzin bitiririm....
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: han01

o paraya ne arabalar alınır.bence değmez

Bu arabanın kontağını çevirdikten sonra anlarsın

OHV motor işte, her tarafını çevirsen ne olacak, fi tarihinin teknolojisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 16 Ekim 2010; 20:37:05 >
  • şu klasik muscle car araçları bir ben mi begenmiyorum acaba bu ülkede, ne kadar efsane olursa olsun ki efsane işi sürü psikolojisinin dogurdugu bir tanımlamadır, 45-50 yaşında bir araca yüzbinler veremem. Kilometrede 70 krş yakan ve haftasonu az da olsa araç kullanmanın tevkini tadayım diye kullandıgım benzinli arabam bile bana gözümde gereksiz masraf gibi görünmeye başlamışken, böyle 7 lt karburatorlu atmosferik bir araçla hem vergiler hem de akaryakıt giderlerinden dolayı içim acır.

Bir de ben merak ediyorum sollamalar vs. dışında otoyolda bile hız sınırı 130 ken (120 + %10 tolerasyon 132 km) ve otoyol, çevreyolu gibi yollar dısında çukursuz yollarımız yokken insanlar bu ülkede neden yüksek hacimli araçlar kullanır. Özel bir piste girmedikce sanıyorum ki bu ülkede spor araç kullanan herkes suç işliyor.
  • Kusura bakmayın ama size ne ki? Herkesin kendi zevki! Sürü psikolojisiymiş... Bayılıyor zaten bizim millet herkesin beğenisine, işine laf sokmaya... Parası olan ve beğenen alır kullanır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

şu klasik muscle car araçları bir ben mi begenmiyorum acaba bu ülkede, ne kadar efsane olursa olsun ki efsane işi sürü psikolojisinin dogurdugu bir tanımlamadır, 45-50 yaşında bir araca yüzbinler veremem. Kilometrede 70 krş yakan ve haftasonu az da olsa araç kullanmanın tevkini tadayım diye kullandıgım benzinli arabam bile bana gözümde gereksiz masraf gibi görünmeye başlamışken, böyle 7 lt karburatorlu atmosferik bir araçla hem vergiler hem de akaryakıt giderlerinden dolayı içim acır.

Bir de ben merak ediyorum sollamalar vs. dışında otoyolda bile hız sınırı 130 ken (120 + %10 tolerasyon 132 km) ve otoyol, çevreyolu gibi yollar dısında çukursuz yollarımız yokken insanlar bu ülkede neden yüksek hacimli araçlar kullanır. Özel bir piste girmedikce sanıyorum ki bu ülkede spor araç kullanan herkes suç işliyor.

ah hocam sen sanıyorsun ki bizim gibi culsuzlar alıyor bu arabayı alanın garajında birtane ferrari yada R8 veya porche ne bilim vardır bişeyler :) yani adam yaktığı benzini verdiği vergiyi düşünmez=)

ya arkadaşlar birde '' Weineck Cobra '' var ona ne demeli =))
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-weineck-cobra-ozel-siparis-0-km-anahtar-teslim-weineck-cobra/detay

• Bu sürü psikolojisi değil,sadece diğer araçlara göre bu aracın daha fazla hayranı olmasıdır.
    O zaman şöyle söyleyeyim.
    Şöyle lezzetli bi çikolatalı pasta,ya da lahmacun düşünün.
    Birde kurupasta düşünün.Hangisinin daha fazla seveni vardır.
    Sizce çikolatayı pastayı sevenler sürü psikolojisinden dolayımı pastayı seviyorlardır.

Bence muhteşem bi araç.
    Ha o paraya alınırmı,orası tartışılır ama sürü psikolojisi yakıştırmasını yanlış buluyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D-KaoSee

quote:

Orijinalden alıntı: Details

şu klasik muscle car araçları bir ben mi begenmiyorum acaba bu ülkede, ne kadar efsane olursa olsun ki efsane işi sürü psikolojisinin dogurdugu bir tanımlamadır, 45-50 yaşında bir araca yüzbinler veremem. Kilometrede 70 krş yakan ve haftasonu az da olsa araç kullanmanın tevkini tadayım diye kullandıgım benzinli arabam bile bana gözümde gereksiz masraf gibi görünmeye başlamışken, böyle 7 lt karburatorlu atmosferik bir araçla hem vergiler hem de akaryakıt giderlerinden dolayı içim acır.

ah hocam sen sanıyorsun ki bizim gibi culsuzlar alıyor bu arabayı alanın garajında birtane ferrari yada R8 veya porche ne bilim vardır bişeyler :) yani adam yaktığı benzini verdiği vergiyi düşünmez=)

ya arkadaşlar birde '' Weineck Cobra '' var ona ne demeli =))
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-weineck-cobra-ozel-siparis-0-km-anahtar-teslim-weineck-cobra/detay

Valla doğru söylediniz, bu nevi araçlar hoby araçları, adam memlekete gitmek için değil haftasonu takılıyım diye alıyo bunları

• Konu hort olacak sayemde. Bu güzel bir şeye sırf pahalı diye çirkin demeye benzer. Yani sen gerçeği değiştiremesin.
    Gerçek şu ki bu araç mükemmel. Bu araç beğeniliyor çünkü bu otomobil mükemmel. Sürü psikoloji dersen diğer insanların beğendikleri şeyleri ve o insanları küçümseyen insan olduğunu kabul etmen gerekir.

Benzini pahalıdır doğru. Parçası pahalıdır doğru. Türkiye yollarında yüksek sürat yapamazsın doğru. Âmâ zevkler ve hisler gerçektir. Bunu satın alabilen adam zaten asgari ücretle çalışıp geçim derdine düşmüş bir insan değil.
    Bu aracı alacak insan benzin ve diğer dezavantajlarını kabul etmiş olur. Şu aracın üzerindeki çizgilere sanata bak. Şu aracın klaslığındaki gerçeğe bak.

illaki mantık gerekiyorsa en kârlısı İETT dir.
  • replica
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Ceyhan

Konu hort olacak sayemde. Bu güzel bir şeye sırf pahalı diye çirkin demeye benzer. Yani sen gerçeği değiştiremesin.
    Gerçek şu ki bu araç mükemmel. Bu araç beğeniliyor çünkü bu otomobil mükemmel. Sürü psikoloji dersen diğer insanların beğendikleri şeyleri ve o insanları küçümseyen insan olduğunu kabul etmen gerekir.

Benzini pahalıdır doğru. Parçası pahalıdır doğru. Türkiye yollarında yüksek sürat yapamazsın doğru. Âmâ zevkler ve hisler gerçektir. Bunu satın alabilen adam zaten asgari ücretle çalışıp geçim derdine düşmüş bir insan değil.
    Bu aracı alacak insan benzin ve diğer dezavantajlarını kabul etmiş olur. Şu aracın üzerindeki çizgilere sanata bak. Şu aracın klaslığındaki gerçeğe bak.

illaki mantık gerekiyorsa en kârlısı İETT dir.

Güzel bir şeye pahalı oldugu için çirkin dememişim elbette, gerçekten aklımı çelmediği için, beğenmediğim için çirkin demişim. benim gibi beğenmeyen binlerce insan olabilir beğenmediği için kimseyi suçlayamazsın. Aslında ben de suçlayamam ama benim kendi zevki için gürültü yapan adamlardan rahatsız oluşumu bahane etmek gibi bir sebebim var. Benim otomobil tutkum güdülenmiş bir davranış, tıpkı senin yüksek hacimli bol silindirli amerikan otomobillerinin çıkardığı sese olan zaafın gibi. Bazı zevklerin sürü psikolojisine dayalı olması neden zoruna gitti anlayamadım?
    Medya, sosyal çevre, aile, eğitim kurumları gibi etkenler bakış açımızı ortaya çıkaran unsurlardır. Nasıl eğitildiysen öyle güdülenir ve ona göre şekillenirsin.

Aracı güzel bulmuyorum, aslında klasikleşen hiçbir Amerikan aracını güzel bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ar ge -- 19 Aralık 2011; 0:33:44 >

• Beğenmediğiniz için sizi suçlamıyorum. Zevkler ve hisler gerçektir demiştim. Aynı unsur sizin içinde gerçelidir. Sizin zevkinize göre bu araçları beğenmek istememeniz gayet normal ve doğal hakkınızdır. Ben sizin bu hakkınıza saygısızlık değil aksine saygı duyuyuyorum. Bazı zevklerin sürü psikolojisine dayalı olmasında zoruma gitmedi. Ben hiç bir medyanın sosyal çevrenin aile nın eğitimin etkisinde kalmadan sırf bu otomobile kendi penceremden bakıyorum. Sunada hak veriyorum hiç ekonomik değiller. Yakıtı ve benzin zaten pahallı. Türkiye şartlarında sürat yapmakta mümkün değil.
    Sürü psikoloji dediğinde;gerçeği göremeyen insanlar, bir grup kuruluş veya kişiler tarafınca gerçeği çarptırılıp allanıp pullanıp süslenip insanları cahil yerine koyarak bir şeyler yapmak veya yaptırmak onları illüzyon ederek kontrol etme anlamını ifade ediyor benim için. İmkânı olup ta şu araca sahip olsaydım eyer ailem çevrem umurumda olmazdı.

Ben en çok bu aracın sadeliğine klasikliğine hayranım. Metalin işlenip bu şekli alması göstergeleri üzerindeki çizgiler, dış hatları tıpkı bir şaheser sanat tablosu gibi geldiğinden seviyorum.
    Bana metalin bir sanat eserine dönüşmesine ve gücü, sağlamlığı çağrıştırıyor. Bende üretip tasarlayabilseydim belki bu kadar mükemmel bir araç yapamazdım örneğin bu kadar güçlü motoru olmazdı belki ama bu kadar klas olması için özen gösterirdim.

Size de belki gürültülü abart sesleri, sokak serserilerini, sürat yapıp kaza yapanları, pahalı benzini çağrıştırıyor olabilir.

Sizinle bu otomobil hakkında tartışmak karşılıklı fikir ve görüş ifade etmek güzeldi.Mutlu oldum. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galatasaraylı1989 -- 19 Aralık 2011; 3:59:59 >

• quote:

quote:

Çok kullandınız sanırım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

quote:

Çok kullandınız sanırım ?

Hala sözümün arkasındayım bu 50 yaşındaki hurdaya bu kadar para vermem.İllaki bu paraya klasik araç alacak olsam Mustang almazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 19 Aralık 2011; 11:28:50 >
  • Benim peder bu arabanın hastası , parası olsa kesin alır bu aracı , ayrıca 50 yaşında olduğu doğru ama verceği zevki tahmin bile edemessin zaten herkes kullanamaz bu aracı esp olduğunu hiç sanmıyorum
  • bu aracin degerini bu araci bilen bilir.
  • Klasik otomobil dedin mi aklıma bunlar gelir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-dunyadaki-en-guzel-orneklerinden-biri-1955-cadillac-55794480/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-1959-chevrolet-impala-4kapi-direksiz-sapkali-54402951/detay

Şahsen klasik otomobil bakabilecek maddi durumunda olsam ve bu bütçelere sahip olsam dönüp GT500'ün yüzüne bile bakmam.

Bir filmden dolayı modlanıp meşhur olan araba sadece çok abartılıyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.