Şimdi Ara

Satılan Iphone 5 için istenen fatura

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum umarım öyledir. Olay şu, geçen yıl eşimin kullandığı iphone 5 telefonu birine sattım. Ama satarken herhangi bir sözleşme yapmadık. Direk sattım. Telefonu ben Teknosa'dan sıfır olarak almıştım. Dün sattığım kişi bana ulaştı ve telefonun imei'sinin çalındığına dair uyarı görüntüsü attı ve telefonun kapandığını söyledi. Çözüm için aldığım yere, telefonun faturasını kayıp ettiğimi söyleyip kopya fatura çıktısı almam gerektiğini söyledi. gerisini ben hallederim dedi. Imei çalınma olayı bendeyken olamaz çünkü sıfır aldım ve sadece eşim kullandı. Sattıktan sonra ne yapıldı bilemiyorum tabi. Sizce aldığım mağazaya gidip yeni fatura çıkartıp versem benim için bir sıkıntı olur mu?

• imei klonlama olarak adlandırılan olay şu şekilde olur:

Sizin 15 haneli imei numaranızı başka bir telefona kopyalarlar.

Yani aynı imei numarası iki telefonda kayıtlı olur.

Sistem tespit eder bu durumu. O imei numarası kara listeye alınır ve kullanılamaz.

Kısaca böyle.

Sonrasında, o telefon sadece tek numara ile kullanılabilir. Evrakları onun için istemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_yıldırann

imei klonlama olarak adlandırılan olay şu şekilde olur:

Sizin 15 haneli imei numaranızı başka bir telefona kopyalarlar.

Yani aynı imei numarası iki telefonda kayıtlı olur.

Sistem tespit eder bu durumu. O imei numarası kara listeye alınır ve kullanılamaz.

Kısaca böyle.

Sonrasında, o telefon sadece tek numara ile kullanılabilir. Evrakları onun için istemiştir.
    Anladım hocam. O halde mağazadan fatura kopyası isteyip versem bir sıkıntı olmaz sanırım. Benim korkum satarken herhangi bir sözleşme yapmadığım için olur da sattıktan sonra yeni sahibi telefonla herhangi bir suça karışmışsa bu faturayı çıkartıp vermem bana yansır mıydı. O zaman fatura çıkartıp teslim ederken daha önce almadığım sözleşmeyi de yapayım adamla :)
    teşekkürler bilgilendirmeniz için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.