Şimdi Ara

Satıcıların 4K Yalanı! LG 55ub830v (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
6.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam geçmiş olsun. Maalesef artık kimsenin lafına inanamaz olduk. İnsanlar gözünüze baka baka yalan söylüyorlar. Geçenlerde Teknosa'da Lg çalışanıyım diyen Lg gömlekli bir elaman da bana 60uf850v ile 55uf8507v modelleri bire bir aynı sadece ekranı küçük dedi ama truemotion özelliğinden tut bir sürü eksiği var. Aynı olsa zaten ona da 55uf850v modeli yazılırdı di mi? Artık bunun gibi insanlarla vakit kaybetmek istemediğimden zaten utanıp da değişmeyeceklerini bildiğimden Hmm dedim geçtim. Lg türkiyeye mail atıp isterseniz 4k 60fps desteğinin gelip gelmeyeceğini sorun. Cevap atarlarsa ve olumsuz olursa bence davanızda kullanabilirsiniz.

Artık ürün alırken satıcının söylediklerini kayıt edesim geliyor. Başında da daha iyi hizmet almak için kayıt yapıyorum diyeceğim)) Sonra haberim yok deyip de delili etkisiz hale getirmesin:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

Hocam geçmiş olsun. Maalesef artık kimsenin lafına inanamaz olduk. İnsanlar gözünüze baka baka yalan söylüyorlar. Geçenlerde Teknosa'da Lg çalışanıyım diyen Lg gömlekli bir elaman da bana 60uf850v ile 55uf8507v modelleri bire bir aynı sadece ekranı küçük dedi ama truemotion özelliğinden tut bir sürü eksiği var. Aynı olsa zaten ona da 55uf850v modeli yazılırdı di mi? Artık bunun gibi insanlarla vakit kaybetmek istemediğimden zaten utanıp da değişmeyeceklerini bildiğimden Hmm dedim geçtim. Lg türkiyeye mail atıp isterseniz 4k 60fps desteğinin gelip gelmeyeceğini sorun. Cevap atarlarsa ve olumsuz olursa bence davanızda kullanabilirsiniz.

Artık ürün alırken satıcının söylediklerini kayıt edesim geliyor. Başında da daha iyi hizmet almak için kayıt yapıyorum diyeceğim)) Sonra haberim yok deyip de delili etkisiz hale getirmesin:))
    Beyler peki gerçek 4K tv modelleri hangileri. Bilenler aydınlatsın lütfen. Yeni alacaklar mağdur olmasın.
  • Ben herhangi bir elektronik mağazasındaki elemana ürün hakkında soru sorduğumda ondan daha çok şey bildiğimi farkediyorum. Bir zaman sonra o sormaya başlıyor ben cevap veriyorum. Saçma sapan bir durum.
  • Hocam cok gecmis olsun.ben de 4k diye biraz daha fazla verip bir kac hafta önce üst model aldım.yanlis mi yaptim bilmiyorum ama bildigim tek sey teknoloji magazalarinda calisanlar prim alacak diye her turlu yalakalik ve yalana basvurabiliyorlar.netten arastirip alin
  • quote:

Orijinalden alıntı: benrak87

Hocam cok gecmis olsun.ben de 4k diye biraz daha fazla verip bir kac hafta önce üst model aldım.yanlis mi yaptim bilmiyorum ama bildigim tek sey teknoloji magazalarinda calisanlar prim alacak diye her turlu yalakalik ve yalana basvurabiliyorlar.netten arastirip alin
    Hotbird 4K kanalını 4K TV'si ile izleyebilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kosat

quote:

Orijinalden alıntı: Yaratıcı Bir Nick

quote:

O günün kampayası ve elde kalan son ürün yalanına kanıp bende aynı modeli yani 55ub830v aldım. 4K yayın izlenemiyor ve iade yada değişim yapılmıyor. Tüm yolları denedim. Yanında yarı fiyatına duran led tv yi almadık şimdi sözde 4k televizyonu led tv niyetine kullanıyoruz. Dava açmayı düşünüyorum. İnşallah bir sonuç alırız.

Hocam bu tv ye trt4k desteği geldi yeni güncellemeyle artık trt 4k yı açıyor ve ilerde yeni eklenecek 4k kanallarıda destekliyor yeni güncellemeyle güncelleme yapmadıysanız yapın
    Kardeş teşekkür ederim. Yayını aldım şimdi. Aslında güncellememi sürekli yaparım ama tekrar girip kontrol etmemiştim hiç. Çünkü zamanında LG Müşteri hizmetleri ve satıcı firma ile görüştüğümde ikiside güncelleme ile düzelme olmayacağını yayın kalitesi düşmezse bi değişme olmayacağını söylemişlerdi. Demekki çözmüşler. İnşallah bundan sonraki kanallardada aynı problem yaşanmaz.

Güncellemeyle yayın geldi diyen arkadaşlar, şu an itibariyle TRT 4K yayını yeniden gitti. Siz güncellemeyle açıldı sanıyorsunuz halbuki TRT hala test aşamasında olduğu yayının yayın değerleriyle oynuyor olmalı. Aksini düşünen, TRT-4K'yı izleyebilen varsa lütfen paylaşsın. Şuan LG 55ub830v model televizyonda TRT 4K açmıyor! "Geçersiz Format"

@Yaratıcı Bir Nick @kosat
  • Hocam geçmiş olsun ama en büyük hatayı hiç bilgisi olmayan elamanlara sorararak ürün alman olmuş.Keşke biraz inceleseydin be hocam ama yine de hakkını araman gerek.

Bu arada bence lg bir kaç ürün dışında samsung gibi.telefonda sony tvde samsung.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 3 Ekim 2015; 15:21:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurt gibi açım

Hocam geçmiş olsun ama en büyük hatayı hiç bilgisi olmayan elamanlara sorararak ürün alman olmuş.Keşke biraz inceleseydin be hocam ama yine de hakkını araman gerek.

Bu arada bence lg bir kaç ürün dışında samsung gibi.telefonda sony tvde samsung.
    satıcıların lafına güvenip ürün almayın... yanlış bilgi verme ihtimalini unutmayın... internetten yorumlara bakarak araştırarak seçim yapın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xacah61

quote:

quote:

quote:

O günün kampayası ve elde kalan son ürün yalanına kanıp bende aynı modeli yani 55ub830v aldım. 4K yayın izlenemiyor ve iade yada değişim yapılmıyor. Tüm yolları denedim. Yanında yarı fiyatına duran led tv yi almadık şimdi sözde 4k televizyonu led tv niyetine kullanıyoruz. Dava açmayı düşünüyorum. İnşallah bir sonuç alırız.

Hocam bu tv ye trt4k desteği geldi yeni güncellemeyle artık trt 4k yı açıyor ve ilerde yeni eklenecek 4k kanallarıda destekliyor yeni güncellemeyle güncelleme yapmadıysanız yapın
    Kardeş teşekkür ederim. Yayını aldım şimdi. Aslında güncellememi sürekli yaparım ama tekrar girip kontrol etmemiştim hiç. Çünkü zamanında LG Müşteri hizmetleri ve satıcı firma ile görüştüğümde ikiside güncelleme ile düzelme olmayacağını yayın kalitesi düşmezse bi değişme olmayacağını söylemişlerdi. Demekki çözmüşler. İnşallah bundan sonraki kanallardada aynı problem yaşanmaz.

Güncellemeyle yayın geldi diyen arkadaşlar, şu an itibariyle TRT 4K yayını yeniden gitti. Siz güncellemeyle açıldı sanıyorsunuz halbuki TRT hala test aşamasında olduğu yayının yayın değerleriyle oynuyor olmalı. Aksini düşünen, TRT-4K'yı izleyebilen varsa lütfen paylaşsın. Şuan LG 55ub830v model televizyonda TRT 4K açmıyor! "Geçersiz Format"

Evet son 1 ay içerisinde yayın bir var bir yoktu. Bugünde yayın yok.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet son 1 ay içerisinde yayın bir var bir yoktu. Bugünde yayın yok.

Alıntıları Göster
    LG 49 UB830 televizyonumda trt 4k yayını izleyebiliyorum. Yayın 2160 p
     Satıcıların 4K Yalanı! LG 55ub830v Satıcıların 4K Yalanı! LG 55ub830v Satıcıların 4K Yalanı! LG 55ub830v Satıcıların 4K Yalanı! LG 55ub830v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbiroly -- 24 Ekim 2015; 2:01:01 >
  • Yıl olmuş 2015. İnternet bilgi paylaşım çağındayız. Ama hala üreticiler tarafından ve aynen dediğiniz gibi birçok malda sizin satıcıya bilgi verip saçma sapan durum ortaya çıkmasına sebep olan satıcılar tarafından kandırılıyorsak sonuctada üreticiler kar ediyorsa bu onların toplumları sosyolojik ve kültürel olarak ne kadar iyi analiz ettiğinin göstergesidir yani aslında dünya devlerinin bilgi de ve analiz de ne kadar başarılı olduklarının kanıtıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayer90

Yıl olmuş 2015. İnternet bilgi paylaşım çağındayız. Ama hala üreticiler tarafından ve aynen dediğiniz gibi birçok malda sizin satıcıya bilgi verip saçma sapan durum ortaya çıkmasına sebep olan satıcılar tarafından kandırılıyorsak sonuctada üreticiler kar ediyorsa bu onların toplumları sosyolojik ve kültürel olarak ne kadar iyi analiz ettiğinin göstergesidir yani aslında dünya devlerinin bilgi de ve analiz de ne kadar başarılı olduklarının kanıtıdır.
    Yanlis acilmis bir baslik. Bu televizyona hdmi dan 4k veri gonderirseniz ekranda izlersiniz sikinti olmaz. Dahili uydu alicisinin 4k izletmiyor olusu yada icindeki media playerin 4k videolari oynatmamasi televizyonu 4k olmayan televizyon yapmaz.

LG nin tanitiminda bu konulari es gecmis olmasi kabul edilir bir sey degil. Ama bu, televizyonun 4k televizyon oldugu gercegini degistirmiyor.

Alan arkadas bunlari bilmeyerek almis o acidan magdur olmus malesef. Ancak sapla samani karistirmamak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musasm

Yanlis acilmis bir baslik. Bu televizyona hdmi dan 4k veri gonderirseniz ekranda izlersiniz sikinti olmaz. Dahili uydu alicisinin 4k izletmiyor olusu yada icindeki media playerin 4k videolari oynatmamasi televizyonu 4k olmayan televizyon yapmaz.

LG nin tanitiminda bu konulari es gecmis olmasi kabul edilir bir sey degil. Ama bu, televizyonun 4k televizyon oldugu gercegini degistirmiyor.

Alan arkadas bunlari bilmeyerek almis o acidan magdur olmus malesef. Ancak sapla samani karistirmamak gerekiyor.

Bu tv nin dahili uydu alıcısı ile TRT 4k yayınları izleyebiliyorum.
  • xacah61 X kullanıcısına yanıt
    Netice nedir kardeş?
    Ne yaptın? Bir şey yapmadıysan TV 4K yayını kendi tunerinden gösteriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Netice nedir kardeş?
    Haziran ayı ile itabari ile gelen güncellemeyle 830 serisi 60p 4K yayını oyantmaktadır.
    830v 30p, 850v 30p ve 60p yayın bandını destekleyerek çıkmıştı.
  • Geçtiğimiz aylarda gelen güncelleme (04.11.23) ile 55UB830V'de de TRT 4K izleyebiliyorduk.
    Son bir kaç gündür ise tekrardan "geçersiz format" yazısı gelmeye başladı ekrana. Üstelik bu kez ses de yok.

Internette TRT'nin Şubat başında 30p'den 50p'ye geçtiği yazıyor.
    Acaba 4K olayı tekrardan yalan mı oldu?
    Yoksa sorun TRT'den kaynaklanan geçici bi sorun mu? Yeni bir update ile falan düzeltilebilecek bir şey mi?

Bilgisi olan var mı? Sizler de ses/görüntü geliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scartor

Haziran ayı ile itabari ile gelen güncellemeyle 830 serisi 60p 4K yayını oyantmaktadır.
    830v 30p, 850v 30p ve 60p yayın bandını destekleyerek çıkmıştı.

Evet bir ara izleniyordu ama şimdi açmıyor. Önceden de belirtmiştim; LG bişey yapmadı TRT yayın değerlerini ara sıra değiştirdi ve öyle izlediniz. Şuanda kanal açmıyor. Geçen gün TRT'deki bir spor programına tweet atmıştım maçı 4K verecek misiniz diye ve şunu ekledim, yayınınız bir geliyor bir gidiyor, bu ne iş? Cevap geldi : 4K yayınımız dünya standardı olan 50p yayına yükseltilmiştir. Muhtemelen televizyonunuz 30p yayını desteklemektedir.
    (Dipnot: bu tweeti attığımın ertesi günü tuhaf bir şekilde TRT4K geldi ama sonraki gün yine gitti ve hâlâ yok!!! Niye geldi niye gitti? Çok tuhaf!!!)

Bu da bize LG'den okkalı bir kapak!!!

Satıcıların 4K Yalanı! LG 55ub830v Satıcıların 4K Yalanı! LG 55ub830v
    @scartor @gbiroly
  • quote:

Netice nedir kardeş?

Dava dilekçemi içeri vermiştim ama devamında kanal geldiği için rafa kaldırmıştım. Sanıyorum tekrar gündeme alacağım. Sağolsun mahkeme de beni soyuyor resmen 250 lira dava açma parası verdim şimdi de bilirkişi ıvır zıvır göndermek için 480 lira daha istediler. Neydi anasını satayım bilsem o parayı ekleyip daha üst modelini alırdım!!!
  • quote:

quote:

Netice nedir kardeş?

Dava dilekçemi içeri vermiştim ama devamında kanal geldiği için rafa kaldırmıştım. Sanıyorum tekrar gündeme alacağım. Sağolsun mahkeme de beni soyuyor resmen 250 lira dava açma parası verdim şimdi de bilirkişi ıvır zıvır göndermek için 480 lira daha istediler. Neydi anasını satayım bilsem o parayı ekleyip daha üst modelini alırdım!!!

Aslında sanki 4K konusu ile CODEC konusu birbirine karışmış gibi.
    neticede ürün 4K. sanıyorum ki (uzman değilim) bu ürün üretildiğinde mevcut yayın koşullarına göre 4K olarak H264 CODEC destekli üretilmiş. üretimden çıkmış depoda beklemiş depodan çıkmış satıcı deposunda beklemiş, oradan teşhire gelmiş sonra siz almışsınız vs derken bu esnada TÜRKSAT 4A uydusu fırlatılmış ve yeni uydudan H265 HEVC CODEC ile yayın yapılmaya başlanmış. bu durumda da sizin H265 lisansı ödenmemiş ve buna uygun yazılım veya donanımı olmayan ürününüz doğal olarak yayını açmamış.
    Bana sanki üretici kaynaklı değil de, satıcı kaynaklı sorun gibi geldi. Ürünü satmış olmak adına mevcut sorunları veya olası sorunları aktarmamakla en büyük ayıbı satış kanadı yapmış diye düşünüyorum.

işin hukuki bölümü ise ayrı bir muamma. hakkınızı arayabilmek için dahi cebinizden para ve de zamanınızı harcamak zorunda kalıyorsunuz. davayı kazandığınızda bu masrafı geri alabilmenin yeni bir hukuk mücadelesi gerektirdiğini mutlaka biliyorsunuzdur.

Allah yardımcınız olsun.

NOT: yazmayı unuttum, sorunun yazılım ile çözülebileceği durumlarda, ürünün donanım yapısı da destek veriyorsa eğer, üretici firmalar bunu zaten yazılım desteği ile ücretsiz aşabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 20 Şubat 2016; 11:08:12 >
  • Arkadaşlar Lg830v tv kullanıpta 4k yayın izleyemeyenler için önerilerim olacak. Eğer evinizde superonline fiber internetiniz var ise, süperonline ın kampanyasından evinize turkcell ip tv yi ücretsiz olarak bağlatıp turkcell tv nin 4k kutusu ile 2 adet 4k kanal izleme imkanınız oluyor. Bu kanallar TRT4K ve Funbox UHD TV, Özellikle funbox kanalının görüntü kalitesi mükemmel. Ayrıca LG tv nin içinde bulunan Netflix programı yardımı ile Netflix e abone olup, Netflix kütüphanesindeki 4K film ve dizileri internet üzerinden izleme şansınız var. Tabi bunun için çok hızlı bir internet bağlantınız olması gerekiyor. Ben 25mbit internet hızı ile 4K dizi ve filmleri mükemmel kalitede ve hiç takılmadan izleyebiliyorum. Bu arada Netflix aylık aboneliği 40tl olup ilk ay deneme süresince ücret almıyorlar süre bittiğinde ücret ödemeden aboneliği iptal ettirebilirsiniz. Bu kaynaklardan elde ettiğiniz görüntüleri izleyince tv panelinin gerçek kalitesi gözüküyor ve ondan sonra izlediğiniz HD görüntüler gerçekten yetersiz kalıyor. Ayrıca Turkcell tv aboneliği ile Turkcell 4K receiver içinde yer alan youtube uygulaması ile youtube videoları 4K olarak izlemeniz mümkün, zira tv nin kendi içinde bulunan youtube uygulaması ile videolar 720p çözünürlükte oynatılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.