Şimdi Ara

satamı uyar ide mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim 120 cb lik harddisk yetmiyor pazartesi günü yeni bir tane almayı düşünüyorum 200 cigabaytlık falan.

ama satamı uyar ide mi bilmiyorum...?

benim bilgsyrı 29 temmuz 2004 te aldım:

cpu p4 intel 2.8 ghz 800 mhz box 1 mb
    mb intel i865pe 800 mhz 400 ddr rl
    ram 512mb 400 mhz ddram kıngston
    vga 128 mb winfast a360 le td fx-5
    hd 120 gb seagate 7200 8mb cache ............... bu değişecek
    kb a4 tech kb-8 multımedya

vs vs .......

şimdi buna ne uyar..?
    1- ıde mi sata mı .... ayrıca 200 cb lik hangi harddisk daha iyidir.
    2- eski harddisk kaç para eder
    3- sizin değişmesi gerek dediğiniz başka bir parça var

• ide zaten uyar ama sata da uyar.boardunun üzerinde görürsün zaten.alırsan sata al.çünkü sata daha hızlı ideye göre.kasanın içinde az yer işgal eder kablosu.çünkü ince bir kablosu var.hem yeni teknoloji.yani ben kesinlikle sata diorum.samsung iyidir samsung al.eski harddiskin etse etse 70mlyn eder.3.soruna gelince oyun meraklısı değilsen sistemin iyi.ama son çıkan ve çıkacak oyunları oynuorum oynucam diyosan
    nvidia dan geforce 6800 ati düşünürsen x800 olabilir.ama tuzludur.bu arada senin slot agp 8x.pci-express alma yanılıpda.x800 sanırım pcı-e. iyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GORGEOUS -- 14 Şubat 2005, 2:12:09 >
  • sata al daha hızlı
  • board destekliyosa mutlaka sata taniki
  • tabiki sata
  • Mainboard'un kitapcığından bak serial ata desteği var mı ona göre varsa yeni teknoloji olan sata tercihin olsun bu arada cb değil GB
  • almışken sata al bari 8mb bufferli olsun.
  • sen almisken sata al, ide'ye gore daha hizlidir
  • sata daha verimli olur
  • sata aldım zaten...
    210 ytl ... pekde ucuzmuş..
    8 milyon da kabloları onlar hele çok daha ucuzmuş... alt tarafı iki parça tel be...

bakalım bilgsyr cı arkadaşı yakalarsam yeni HD kurulacak.
    ya bu zerzevatın kabloları nereye takılıyor...? kasanın içini açıp baktım ama nereye takılıyor anlamadım eski kabloların takılı olduğu yer bu kablolara göre büyük nereye takılıyor bunlar...
    eğer takılacak yeri yoksa HD yi geri götüreceğim 15 gün içinde geri verebilirmişim...
    ama gold dan müşteri şikayetlerinin çokluğuna bakılırsa yani sonu meçhul bir maceraya olmasın sakın... !!!!!!!!!!
  • O garip dediğin kablolar önümüzdeki 10 yılın kablolarıdır aklında çıkarma :) O kabloları takacak yer bulamıyosan board uyumlu değildir dicem arkadaşlar üstüme çullancak. O yüzden susim ben. Belki çevirici kablo falan vardır. Bilgisayarcına bi danış
    quote:

Orjinalden alıntı: barsgan

sata aldım zaten...
    210 ytl ... pekde ucuzmuş..
    8 milyon da kabloları onlar hele çok daha ucuzmuş... alt tarafı iki parça tel be...

bakalım bilgsyr cı arkadaşı yakalarsam yeni HD kurulacak.
    ya bu zerzevatın kabloları nereye takılıyor...? kasanın içini açıp baktım ama nereye takılıyor anlamadım eski kabloların takılı olduğu yer bu kablolara göre büyük nereye takılıyor bunlar...
    eğer takılacak yeri yoksa HD yi geri götüreceğim 15 gün içinde geri verebilirmişim...
    ama gold dan müşteri şikayetlerinin çokluğuna bakılırsa yani sonu meçhul bir maceraya olmasın sakın... !!!!!!!!!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.