Şimdi Ara

Sata lı mı Sata sız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 ay once anakartı upgrade ederken epox rda+8 (rev2.2)ile abit nf7-s arasında takılıp kalmıştım.gorunuste hepsi aynı chipseti kullanmalarına karsın tek fark abitin satalı olusuydu(bide kuzey koprusunde fan var) vede yaklasık +15$ fazla oluşuydu.arkadas bana "eger harddısk 2 tane almayacaksan bosuna sata alma" dedi. sata (Ata150)ile PAta(Ata133)arasında gözle görülür fark olmadını soyledi.bende hem harddıskten tasarruf hemde +15$tasarruf edeyim deyip Gforce 5700 aldım.Su an sata kullanmıyorum ve gercekten arasında bir fark olup olamadıgını bilmiyorum. kullanıpta farkı gorenler varsa yazsınlar memnun olurum!

• Abit NF7-S alınacak en iyi Athlon XP anakartı. Ama normal kullanımda ve sata kullanılmayacaksa Epox RDA+ dan pek bir farkı yok. Epox'da kaliteli bir kart.
    Abit'in avantajı o/c yapmaya çalıştığın zaman ortaya çıkar. Aslında o/c ile bile çok fazla bir fark yoktur.

Bence hiç canını sıkma...
  • yok o/c pek dusunmuyorum
  • yok o/c pek dusunmuyorum
  • Para durumuna bak...Birde Stayı kullanmaya çalış derim...
  • ben nf7-s aldım ve yanında gelen sata pata çevirisinle testlerde 13-14 mb transfer hızı olduğunu gördüm win açılırken biraz farkediyo ama canını fazla sıkma bencede.....
  • bende sata var ama hiç kullanmadım, çok bişey farkedeceğini düşünmediğim için. raid kullanıyorum, o bayaa farkediyor.
  • Seagate 120 GB sata kullandım.Biraz daha hızlı ve sessiz.
  • sata disk iyidir hem kablo icin yer acisindan hemde 8mb cache acisindan

bende 120 seagate kullaniyorum tavsiye ederim
  • sata disk performans açısındanda bence tavsiye edrim bütçen yeterliyse almanı öneririm
  • Benim arkadaşta P4 3.0 ve SATA lı Gigabyte marka anakart ve SATA falan var.Hepsi de en üst model.Ancak benim PATA ile yaklaşık aynı performansı veriyor.Tek fark mesela windows kurarken benimki 30 dakika ise o 25 dakika.Varsın olsun o fiyat farkına ve uğraşmaya değmez.SATA zaten balon, sadece ticari satışları arttırmak için yeni birşey yaptık hesabı.ATA 100 ile 133 olayı gibi.
  • o baLOn benim windows açılış cubugunu 1 kez görmeme neden oluyor[^]
  • dostum o balona filan ihtiyacın yok.:))
    bende rda+ rev 1.1-256 mb ram ve 80 gb seagate hdd 2 mb caahe ile makinadam xp nin o çubuğu 1 kez bile geçmiyor.%70 ine geldiğinde açılıyor sistem.
    satalı rda3i gibi bir modeli olan anakartta ise512 ram ve sata disk ile .ook daha yavaş açılıyor sistem.

forumları iyice araştırırsanız sata lı disklerin 150-300 vs.. gibi modelleri çıkacakmış.ve asıl hız farkı orada görülecekmiş.

ama bu ne zman olur ne zaman gerçekleşir,gerçekleştiğinde hemen biz alabilirmiyiz bilinmez.
    o yüzden çok kurcalama kafanı.
    o/c yapmayacaksan-ki zaten rda+ ile ben modsuz olarak 230 fsb gördüm- rda+ sana hayli hayli yeter.sen yatırım yapmak istiyorsan ram e ve kasaya yapabilirsin.
  • tesekkurler
  • Alma sebebim aslında su: Bundan 2-3 yıl sonra ide destegi anakartlar icin kalkacakMIŞ die okudum.Şimdi o zaman harddiski arkadassımın makinesine veri alışverişi icin takamazsam hoş olmaz dedim.Asıl sebeb bu.Yoksa ha 133 ha 150 teorikde o fark...
  • "sata" nin suan "pata" ya göre pek performans farkı yoq ama "sata2" standartlarında bu performans farkını gorcekmişiz.."sata3"de ise "sata2" ye oranla gözle görülen bir performans farkı olcakmış..
    tabi bunlar miş ve mış.. (tabi su bir gercek "pata" 1-2 yıl içinde üretimden kalkar..)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.