Şimdi Ara

SATA II Hard Disc Alacam Ne Marka alayım ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  SATA II Hard Disc Alacam Ne Marka alayım ?

Sıcaklığa bişey diyemem ama çok ses çıkartıyo harbiden..
  • quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503
    başkalarıda samsung aldım çom sessiz harika diyorlar.kişiden kişiye değişiyormu bu??

heretic dostum öncelikle bu forumdan tavsiye üzerine aldım derken kötüleme amaçlı demedim.sakın yanlış anlamayın.
    Allah razı olsun ki burda herkese yardım ediyorlar. bunu gözardı etmiyorum.
    sanırım benim şansıma çıktı böyle
    bir arkadaş da 200 gb sini almış benim hdd nin , o "çok sessiz" diyor.

nasip işi, ama 10 kişiden 5 i samsunglarda ses var dedi, o nedenle böyle yazdım.
  • bi de buraya bak bi fikir verebilir;
    http://forum.donanimhaber.com/m_6325417/tm.htm
  • Western Digital 250 GB SATA II 16 MB Cache (WD2500KS)
    250 GB i$ini gorecekse eger bundan ba$ka disk almazdim kesinlikle. 130-140 $ civari fiyati var ve bence en iyi SATA II disk. Ben 2 tane aldim, cok memnunum. 2 tane SATA 160 GB 8 MB Cache hard diskim vardı. Samsung'a ettigim kadar hic bir firmaya kufur etmemi$imdir. Disklerimin 2sindede kafa atma sorunu olu$tu. 2 ay boyunca diskler benim icin cok onemli oldugundan guzelce muhafaza ettim. Cunku bilgisayarimi satmi$tim, sattigim ki$iye yeni disk verip diskleri yedek almaya ugra$mamak icin diskleri bir yerde sakladim. 2 ay sonra yeni pc aldigim zaman diskleri bir taktım ve hayatımın donanım $okuna ugradim. Disklerin 2side kafa atıyordu. Tahmin ediyorum dura dura bozuluyor bu samsung diskler. 2-3 arkada$imin daha ba$ina geldi benzer olaylar.. Kesinlikle samsung alma. Samsung bence iyi olsa ayni ozelliklerdeki diger disklere nazaran daha ucuz fiyata disk satmaz. Hatta diger disklere gore daha cok yil garanti vererek insanlari cezbetme ihtiyaci duymazdi. Western Digital cok iyi bir disk, nazar degmesin a$iri memnunum. Hic ses yapmiyor. Ayni $ekil Seagate'in yeni bir diski çıktı SEAGATE 500GB 7200RPM 16MB CACHE NCQ SATA2 DISK ST3500641AS.
    Bu nasildir bilmiyorum ama bunla ilgili yorumlara bakarsan eger iyi $eyler yaziliyorsa bu diskide alabilirsin..Ama fiyati 350 $ + KDV civari.
  • seagate ya da western tavsiyem....

ben de alıcam. ikisi arasında kaldım
  • bende western dijital 250 aldım 2 gün önce ama 16 mb cache değil.sessiz kendi halinde çalışan zavallımı zavallı bi disk.anacak şöle bi sorun var hdd e overclock da yapmadım ama nedense ısı 48 derece ve kasam gerçekten çok iyi havalandırma yapıyor.iki adette seagate 160 var sata 20 derece ikiside.feel marka kasam var hdd ler o önde 120 lik fanın arkasında tam. ama bu neden bu kdar ısınıyo anlamadım.heralde sata 2 olduundan diye düşünüyorum.
  • Bence kardeş Seageta en iyisi we en hızlısı ama sessiz bi harddisk istiyosan Samsung tawsiyemdir.
  • bu topiği okuyan HDD alamaz.......bende 5 HDD var samsung+maxtor+fujutsi.....hiç birinde sorun yaşamadım ha bu iş şans işi valla evlilik gibi ne çıkarsa bahtına
  • Başka Western Digital Sata II kullanan hiç yokmu ..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science_is_4_ever -- 20 Mart 2006; 11:27:52 >
  • bilader en iyisi samsung almanı tavsiye edrim
  • Ya.. seagate ile samsung arasında genel olarak samsung daha ağır basıyor.

Eski bir kullanıcısı olarak gönlüm WD'den yana fakat, samsung ve western digital kıyaslaması yapabilen de biri olsa çok iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science_is_4_ever -- 20 Mart 2006; 11:46:28 >
  • valaha kardeş sana samsung u önereyim s
  • Seagate
  • Samsung al diğerlerinden daha sessiz ama ısısı birkaç derece daha yüksek çalışıyor.Bunun herhangi bir sakıncası tabiki yok.Ben ş an tek ekzos fanı ile kasamdaki hdd'yi 35 derecede kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

Arkadaşım bende 120GB SAMSUNG SATA2 HDD mevcut,imzada da gördüğün gibi,oraya 3 marka yazmışsın , samsung olan hariç diğerlerini gönül rahatlığıyla alabilirsin.

bence diğer markalar haric samsung u alabilirsin.98 den ber samsung kullanıyorum sagolsun hic sorun yaşamadım..Hem sessiz hemde sorunsuz.

2.1 gb samsung hdd
    4.3 gb samsung
    20 gb samsung
    60 gb samsung
    son olarak 200 gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 20 Mart 2006; 12:09:15 >
  • Bende samsung 120gb 40 derecede çalışıyor kasanın sirkülasyonu çokiyi değil ayrıca harddiskte ses yok sadece şuan raidli olduğu için ses çıkıyor biraz oda 2 harddiskin aynı anda çalışmasından kaynaklanıor
  • Western Digital sata 2 si olan yokmu yaaa..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science_is_4_ever -- 20 Mart 2006; 22:20:47 >
  • Gözün kapalı seagate ncq sata II
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pikachu

Western Digital 250 GB SATA II 16 MB Cache (WD2500KS)
    250 GB i$ini gorecekse eger bundan ba$ka disk almazdim kesinlikle. 130-140 $ civari fiyati var ve bence en iyi SATA II disk. Ben 2 tane aldim, cok memnunum. 2 tane SATA 160 GB 8 MB Cache hard diskim vardı. Samsung'a ettigim kadar hic bir firmaya kufur etmemi$imdir. Disklerimin 2sindede kafa atma sorunu olu$tu. 2 ay boyunca diskler benim icin cok onemli oldugundan guzelce muhafaza ettim. Cunku bilgisayarimi satmi$tim, sattigim ki$iye yeni disk verip diskleri yedek almaya ugra$mamak icin diskleri bir yerde sakladim. 2 ay sonra yeni pc aldigim zaman diskleri bir taktım ve hayatımın donanım $okuna ugradim. Disklerin 2side kafa atıyordu. Tahmin ediyorum dura dura bozuluyor bu samsung diskler. 2-3 arkada$imin daha ba$ina geldi benzer olaylar.. Kesinlikle samsung alma. Samsung bence iyi olsa ayni ozelliklerdeki diger disklere nazaran daha ucuz fiyata disk satmaz. Hatta diger disklere gore daha cok yil garanti vererek insanlari cezbetme ihtiyaci duymazdi. Western Digital cok iyi bir disk, nazar degmesin a$iri memnunum. Hic ses yapmiyor. Ayni $ekil Seagate'in yeni bir diski çıktı SEAGATE 500GB 7200RPM 16MB CACHE NCQ SATA2 DISK ST3500641AS.
    Bu nasildir bilmiyorum ama bunla ilgili yorumlara bakarsan eger iyi $eyler yaziliyorsa bu diskide alabilirsin..Ama fiyati 350 $ + KDV civari.

hocam bende bu diski aldım.ama hdd den bozuk bilya sesi gibi bir ses geliyor.işlem yapmakla alakalı değil ama.boşta çalışırken bile ses hiç kesilmiyor enerji gelir gelmez başlıyor hdd de bir sorunmu var.varsa nedir acaba sence?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.