Şimdi Ara

SATA Hdd takmak için anakartın onu desteklemesi gerekirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkada$lar , bir tane SATA hdd alacağım , anakartım biostar p-4 TDP

Acaba anakartında desteklemesi gerekiyormu ?

• heralde yani desem ayıp olmaz değilmi
    ama desteklemezse pcı kartlar varmış hiç takmadım görmedim
    onlarla sata takıyormuşsunuz artık ne kadar performanslı onu bilemiyorum
  • kesinlikle gerekir onun dışında extra kartlarla varmı bilmiyom...
  • ARkadaşlar bu konuya derin bi açıklama getirmek istiyorum. eğer bilgisayarına Sata disk atakacaksan ya anakartın desteklemesi lazım yada PCI kart takman lazım.

PCI kartın performansına gelince sana şunu kesin olarak söylüyorum İntel 8xx chipsetli bi anakartın sata performansıyla aynıdır. Çünkü İntel resmi olarak 8xx chipsetli anakartlarda satayı desteklemiyor bu yüzden anakart üreticileri senin alaceğın PCI kartı anakarta entegre ediyor. yani sen sata aldım performans artacak diye beklerken veriler PCI üzerinden gittiği için bi performans alamıyorsun

Arkadaşlar intel CPU alacaksanız lütfen 9xx serisi chipseti olan bi cpu alaın ben ikisinide kullandım citti bir fark var bilgisayar açılış hızı bile değişiyor.
  • Peki bu olay AMD içinde geçerlimi ? Alacağım sistemde Amd 64 2800+ socket 754 , Asus k8n anakart olacak .

ßu sistem desteklermi ?
  • tabi ki de EVET
    anakartların hemen hemen hepsinde SATA var
  • Te$ekkürler . Ama İntel chipsetli anakartlarda sadece 9x serisinde var galibağa
  • evet sadce intelin 9x serisinde bu mevcut ...
  • http://www.acortech.com/.sc/ms/dd/1116273366600051/9/nc/Controller%20Cards--IDE%20ATA133%20^2F%20Serial%20ATA150/2604/Buslink%202%20Port%20Internal%20%2B%202%20Prot%20Extenal%20SATA%20RAID%20PCI%20Card

Bu tip bir kart kullanman gerekiyor.

• ben kullanıyorum,pci kartın üzerine hd ve dvdrw bağli
  • asus K8N destekliyor
    sata Hdd için ayrıca prog. yüklemenen gerek yok
  • Ayrica yeni bir cevirici cikti. Hdd ye baglanip IDE kablolarina baglanabilecek hale geliyor... Ama Turkiyede var mi bilemiyorum... Belkide 1 veya 2 ay icinde gelebilir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.