Şimdi Ara

Sata Hdd Pin Koptu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba hdd'min data kısmındaki plastik kısım ve beraberinde 1 adet pini götürdü.

Pin toprak hattı olduğu için hdd hala çalışıyor ama diğer pinlerde allah'a emanet durmakta.

Resimdeki gibi bir parça bularak bir yerde lehim yaptırmam gerek ancak bu kadar ince lehim nerde kim yapar hiç bir fikrim yok.

Ek olarak resimdeki bağlantının data için olan kısmını ne diye aratırsam bulabilirim?

Sata Hdd Pin Koptu

Ek olarak hdd üzerinde data+power+ 4 pinli ne işe yaradığını bilmediğim kısım beraber birbirine bağlı tek plastik üzerinde değiştirmem gerekirse hepsini birden bulunduran bir tan ile değiştirmem gerekiyor. Ama nette bulamıyorum o parçayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 22 Mart 2018; 22:40:35 >

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    HDD'lerdeki Data ile Güç konnektörleri bir bütün halindedir. Komple değişir.
    https://www.aliexpress.com/w/wholesale-sata-connector-right-angle.html
    Sata Hdd Pin Koptu

TR'de sıfırının bulunacağını pek sanmıyorum, aliexpress'ten alınabilir. Ya da eski bozuk HDD'lerden sökülebilir, desktop laptop farketmez hepsi aynı.
    Lehimleme işi hassas lehim yapan telefon tamircisinde falan yaptırılabilir. Oradakilere sorman lazım.

*DVD Sürücülerin sata girişi farklı, onlarınki olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 23 Mart 2018; 13:14:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

HDD'lerdeki Data ile Güç konnektörleri bir bütün halindedir. Komple değişir.
    https://www.aliexpress.com/w/wholesale-sata-connector-right-angle.html
    Sata Hdd Pin Koptu

TR'de sıfırının bulunacağını pek sanmıyorum. Eski bozuk HDD'lerden sökülebilir, desktop laptop farketmez hepsi aynı.
    Lehimleme işi hassas lehim yapan telefon tamircisinde falan yaptırılabilir. Oradakilere sorman lazım.

*DVD Sürücülerin sata girişi farklı, onlarınki olmaz.

Cevap için çok teşekkürler aradığım parça buydu bende çok aradmıştım aliexpressten ama bir türlü doğru aramayı yapamadığım için önüme sata kabloları gelip duruyordu çok teşekkürler tekrardan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.