Şimdi Ara

SATA HDD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 gün 11 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • baykaya (6 mesaj) cLk (5 mesaj) atarum (2 mesaj) incsoft (2 mesaj) dr.amon (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1127 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Şuan da 80 GB MAXTOR 7200 RPM HDD Kullanıyorum.Bu hardiskimin üzerinde 20 dolar vererek Serial Ata HDD Alacağım.Almadan önce bazı şeyler kafama takıldı.

Acaba bu hardiski alınca bana ne gibi avantajları olacak?

Hız açısından diğerine göre avantajlımı?

|
    |
  • Binbaşı
    1246 Mesaj
    yazmaışsın ama herhalde anakartın sata destekli değil. o zaman hiçbir performans artışın olmaz.
    anakartının sata destekli olduğunu farzedersek yine performans artışın olmaz. çünkü sata 150mb/sn ile pata100mb/sn ile veri transferi yapar. sata yeni bir sistem olduğu için istenilen performansa ulaşamıyor (%20 kadar bi artış oluyor). zaten henüz tam sata desteği verebilen anakart yok. anakart sata olarak gelen bilgileri pata'ya dönüştürüyor böylece %20 'civarında olan artışın geri kalanıda gidiyor. geriye kala kala %5'lik bişi kalıyor. eğer %5'e değeceğini düşünüyorsan alabilirsin. ancak sana tavsiyem 2 sene içinde sata2 (300mb/sn) çıkacak o zaman alırsın. hem 2 seneye sata teknolojisi daha olgunlaşmış hemde daha ucuzlamış olur.
    |
    |
  • Yarbay
    17396 Mesaj
    aynen katılıyorum
    |
    |
  • Yarbay
    8364 Mesaj
    hız aynı ama 8 mb cache olduğu için biraz daha performasnlı.
    |
    |
  • Yarbay
    3282 Mesaj
    yaw ben sırf kablo dalgasına alcam sata diski.2 sene bekleyemem.artık bıktım 80 damarlı kablodan.[stmd]
    |
    |
  • Binbaşı
    1127 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Abit NF7-S Rev 2.0 anakartta kullanacağım.Bu kartta Serial ATA Desteği mevcut.Acaba almamı önerirmisiniz?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    754 Mesaj
    8 mb cache için almanı tavsiye ederim.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    6289 Mesaj
    sata sorun çıkartabiliyor ben sata HDD den kurtulmak için 1 saat dil döktüm teknik servise...
    hiç bir hata msj vermeden aniden xp çöküyor. (açılışta)
    |
    |
  • Yarbay
    2767 Mesaj
    bence al derim bende senin gibi yapacağım anakrtında sata desteği var.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    Perf artışı yok ama kablolardan kurtuluyorsunuz ve idelerde yer çoğalıyor. alıcaksanız seagate almayın çok sesli. samsungların sessiz olduğu söyleniyor ve test sonuöları iyi gözüküyor. ama sakın ha seagate almayın..
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    6289 Mesaj
    benim kurtulmaya çalıştığım sata HDD seagate di ama sesli deildi.yani bana sessiz geldi...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    peki hatanın diskten kaynaklandığına eminmisin?
    seninki kaç gb
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    6289 Mesaj
    ewet eminim çünkü şu anda öyle bi sorun yok üstelik teknik servis bana aynen söle dedi:
    "şu anki anakartlar sata yı tam olarak desteklemiyor e sizde sata controller kullanmıyorsunuz yani
    böyle sorunlar yaşamanız normaldir."
    ee dedim bende sizin HDD yi ide HDD ile değişelim dediler bende tamam dedim :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    kaç gb seninkide 120 mi. 80 ler sessiz dediler de acaba seninkide mi 80 di? birde anakartın modeli neydi? bilgimiz olsun yani...
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    6289 Mesaj
    seagate 80gb lıkdı epox 8krai(kt600)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    evet doğruymuş. ses 120 liklerde. burdan arkadaşlara duyuralım 120 lerde seçici olun mümkünse deneyin ki mümkün olmaz olan arkadaşınızda bir sesi dinleyin çok kafa ağrıtıyor. bu arada epox 8krai ları içinde yeni bir şey öğrendik. saol clk
    |
    |
  • Yüzbaşı
    398 Mesaj
    daha gecen 80 lilkler bagirip duruyordu ses cok geliyor diye 120 lik kullaniyorum ve sesi cok cok az ,xp service pack olmadan cokuyor service pack i kesinlikle kurmaniz lazim
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    6289 Mesaj
    bemi çöken xp service pack1 li idi zaten...
    şu anda bence sata almayın 1 sene sonra falan iyice bi otursun sonra....
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    benimkinde pack kurulu değil aldığımdan beri çok format yedi ama hiç çökmedi yani 4 aydır falan.. sanırım bazı anakartlarda sorun var clk daha iyi biliyor:)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    638 Mesaj
    BEYLER ,BENDE SEGATE SATA 8 MB CACHE 80 gb kullaniyorum, hem cok performansli hemde cok sessiz far cry painkiller de asagidaki imzamdaki sistemimle ucuyor valla tutamiyom,sata2 cikarsa aldim gitti
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
eksikgedik.com
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.