Şimdi Ara

sata hd cd den boot sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakartım asus p5p800 sata harddsikim var. sata diske winxp yi yükleyeceğim winxp cd sinden boot edemiyorum.

sistemim:asusP5P800, sata hardisk, ide hardisk, floppy sürücüsü

• bir kaç kişi bile okumadan sorum güncelliğini kaybetsin istemiyorum. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar.
  • Xp cdsinin boot lu olduğundan emin ol ve biostan boot bölümüne gel ve cd roomu + işaretiyle 1. sıraya getir. Kolay gelsin.
  • eğer xp menüsü (yükleme için bir tuşa basın) gelip te anamenüye girdiğinde hdd yok diyorsa anakartının official sitesinden anakart modelini seç ve raid özelliğini indir. yükleme esnasında F6 ile diskettekileri yükle ve kurulama geç.
    böyle işe yaraması lazım eğer tahmin ettiğim sorunsa!!!
  • kur bilgisayarınıza bağlı bir disk bulamadı diyorsa uzzy arkadaş anlatmış raid disketi ile yapmalısın
    ama boot edemiyorum deyince iş başka işte biosa gir ilk sürücüyü cd rom yap ikinciside hdd olsun(boot bölümünde)başka bir şey olamaz eğer cd in boot değilse tabi
  • boot menüsüne gir first boot device CD-ROM (orada cdromun modeli Asus ise asus diye Lg ise numaralr çıkar.) olarak ayrala

ama sorun ordan değilse arkadaşlarımın bahsettiği gibiye yukarıda yazılanı izle. Bu sorunun asıl nedeni İntelin 8xx serisi chipsetlerde SATAYI desteklememesi yani anakart üreticileri satayı PCI veri yolundan biosa kaydediyorlar bunun sonucunda raid kurmak zorunda kalabiliyorsununz zaten veri PCI a akınca Sata performansı kalmıyor keşke anakartını 9xx serisi alsaydın..
  • diğer arkadaşlara katılıyorum cd den boot edememesi hdd ile ilgili değildir anakartın boot ayarlarında önceliği cdrom olarak ayarlamalısın sonra kuruluma başladıktan sonra zaten sorar raid yada scsi kurmak için f6 ya basın diye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.