Şimdi Ara

SATA Harddisk nasıl tanıtılır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
40.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bi de benim 8krai nin en son biosu güncelledim ve eskiden çıkan raid kontrol menusu açılısta gözükmüyo artık.daha önce açılışta raid ayarlarına girmek için tab a bas diyodu.şimdi göstermiyo.nolcak

omermu aynı anakartı kullanıyoruz.
    biosa gir soldan üçüncü yada dördüncü menü şimdi hatırlamıyorum. integra... birşeydi galiba
    orada sata mod ayarı var ide ve raid diye onu ayarı sata disk için raid yapmalısın. birde vianın sitesinden son sürücüleri çek en son olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuazim -- 2 Aralık 2004,22:36:04 >
  • ok anladım.o menu çıktı gene.

ben yeni bi sata alıcam.hatta iki tane alıcam raid yapcam.işletim sistemini oyunları falan bunlara kurcam.

bi de maxtor 5400rpm ide var.onu satmıcam yedekleme için kalsın diyorum.acaba yedekleme için takılı kalsa performansı düşürür mü?
    üzerine işletim sistemi oyun falan kurmayacam.sadece mp3, program setup dosyası vs.

sistem raid0 da kurulu olucak onu ikiye bölem c: d: bi de e: maxtor olcak yani.

satıp napcam maxtoru. 30 dolar için değmez.

yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chillout -- 2 Aralık 2004,11:51:06 >
  • Arkadaşım iki sata yı raid 1 yap eski hdd yi ide üstünden master yap ikisi birbirini rahatsız etmez ,yavaşlama falan olmaz bağlantı farklı çünkü....
  • raid0
  • o disket raid yaparken lazım olabilir ama tek sata olarak ister kullan ister kullanma

ben sata diskimi disketle kurmuyorum ilk zamanlar kuruyordum sonradan kurmamaya başladım ve gayet memnunum...

fark yok derken PATA kurlumundan farksız

nasıl pata montajı yapıyorsan bunuda montajını yapıyorsun hatta sata montajı daha kolay
    biostan pata harddiski seçer gibi sata diski seçiyorsun
    tamam
  • quote:

Orjinalden alıntı: oliter

kardeşim nsaıl soru o Gigabayte'in SATA desteği varmı diye?
    SATA özelliği varsa takarsın yoksa tkamazsın işte bu kadar basit...

her modelde her özellik olurmu? saçmalamayın lütfen....
    dersin ki giagayte ig1000mk üzerinde sata disk takabilirmiyim diye tamam deri
    takarsın takamazsın
    ama gigabyte 'ta sata var mı diye sordun mu bariz bi şekilde saçmalamış olursunuz....

ayrıca dsikete gerek yok disketsiz kurun....

Sen ne biçim konuşuyosun ya? Önce adam=insan gibi konuşmayı, hitap etmeyi öğren sonra bilgisayar bilgisi öğret! Bilgisayarın kurdu da olsan, mühendisi de olsan adam olmadıktan sonra işe yaramaz.
  • birazdan söylediklerinizin hepsini deneyeceğim. hepinize teşekkürler. sanırım sorunu çözecek bilgileri aldım. ama biosum da acaip bi bios. hatırladığım kadarıyla ide yerine sata'yı seçebilmem için bi seçenek, bir menu yok. neyse bi bakalım, bakalım.
    bu arada anakartım gigabyte845i
  • quote:

Sen ne biçim konuşuyosun ya? Önce adam=insan gibi konuşmayı, hitap etmeyi öğren sonra bilgisayar bilgisi öğret! Bilgisayarın kurdu da olsan, mühendisi de olsan adam olmadıktan sonra işe yaramaz.

senden öğrenecek değilim herhalde nasıl konuşulup konuşulamayacağını....
    Sen soru sormasını bilmiyorsun konuşmasınıda
    ilk önce bi bakarsın anakartın üzerine hadi onu geçtim modelini yazarsın kutusuna bakarsın
    alırken bakmamışsın sadece markasını öğrenmişsin

herşeyide sormayın azıcık hızlı olun kafayı çalıştırın
    gir sitesine bak

sen bu kafa ile gidersen çok su kaynatırsın....
    ben bilmişlik taslamıyorum ama abuk sorularada dayanamıyorum....
    senden başka aksinide iddia eden olmaz
    ilk önce soru sormasını öğren....
    http://forum.pclabs.gen.tr/index.php?act=announce&f=6&id=1

adresindeki yazıyı 2 dakikanı ayırırsan bişeyler öğrenirsin
    ve düzgün cevaplar alırsın....

• Kafası çalışmayan bi adamla daha fazla muhatap olmak gereksiz.
    Gereksiz adamlarla uğraşmak boşuna.
    Boşuna moralini bozma dehliz.
  • tamam benim kafam çalışmıyor sen benle muhattap olma...
    ne yapayım çalıştıramıyorum işte....
    ne mutlu sana sen çalıştırabiliyorsun işte....
    imrendim sana ama ne yapayım işte çalışmıyor kafam....
  • tak-tak sesleri nedeniyle az önce vatan bilgisayara geri götürdüm. arızalıymış. hemen değiştirdiler. ama değiştirirken farkettim sata almamışım. normal ide almışım. aradaki farkı ödeyip sata ile değiştirdim. eve geldim bilgisyara takayım dedim. bi baktım girişine. şok oldum. girişi farklıymış galiba kablo almam gerekecek. hddyi bilgisayara takamadım tabii.
    konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • tanıtmana gerek yok setup tan SATA desteğini aç yeter ENABLED yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merkezpc -- 3 Aralık 2004, 20:00:08 >
  • ya arkadaslar konu hakkinda bilginiz olmadan nasil yorumlar yapiyorsunuz, adam sata soruyor tak 98 cd sini formatla diyor birisi normal tak calistir diyor ama sonuc daha bir olaydi takdir ettim yani
  • BEN BÖLE Bİ TOPİC DE DAHA GÖRMEDİYDİM...
    ANAKARTLA GELEN SATA DİSKETİNİ TAK YOKSA NETTEN CEK.NE CEKECEM DERSEN ANAKARTIN SATA KONTROL YONGASININ DRİVERİNİ.
    DOS LA FALAN İŞİN YOK..
  • biostan tanıt
  • Bende aynı sorunu yaşıyorum .bu başlığı görmemiştim. Donanım genele yazdım. Mevcut ide diskin deposu görevini yapacak.

Aynı sata harddisk leadtek nforce2 award biosta yeri yok ctrl+s ile girilen ayrı bir yeri var. Bilgisayar , harddiski bağladığım zaman açılmıyor. Ben raid yapmak istemiyorum.Tanıtmak için raid driverlarını mı kuracağım. device manager'da raid driver'ı disabled yapmıştım.Enabled dediğimde restart atıyor.

winxp prof sp2 kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dehliz
    tak-tak sesleri nedeniyle az önce vatan bilgisayara geri götürdüm. arızalıymış. hemen değiştirdiler. ama değiştirirken farkettim sata almamışım. normal ide almışım. aradaki farkı ödeyip sata ile değiştirdim. eve geldim bilgisyara takayım dedim. bi baktım girişine. şok oldum. girişi farklıymış galiba kablo almam gerekecek. hddyi bilgisayara takamadım tabii.
    konu hakkında bilgisi olan var mı?

Dehliz, 1 kablo değil 2 kablo alacaksın!
    1. DATA kablosu. ( Veri okuma/yazma kablosu.)
    2. Power kablosu. ( Elektrik besleme kablosu.)

Serial ATA HDD'ler çok değişik yapıya sahip olduklarından, bazı özellikler koymuşlar ve bu özelliklerde bilmeyen kişiler için oldukça zor oluyor.
    SATA'yı taktıktan sonra biraz sorun daha çıkacak. Örneğin BIOS güncellemesi ve HDD;nin BIOS'daki ayarları. Vs.. Vs.... Umarım zorlukla karşılaşmazsın dostum!

Hayırlı olsun ve iyi günlerde kullan! KitapGibi

• Arkadaşlar ben Gigabyte X38 DQ6 Anakart aldım xp kuramıyorum hata veriyor bios ayarı ve sata driver kurması nasıl olacak yardım ederseniz sevinirim.
  • Ben o kadar sata HDD lere kurulum yaptım pek sorun çıkarmıyordu, XP kurarken "F6" ya basıp sonra "S" tuşa basarak, Diskete kaydettiğim Anakartın RAID sürücülerini gösterip disketten kurduktan sonra XP yi normal kuruyordum. Fakat son olarak kurmak istediğim FOXCONN 690V_A6VMX anakarta Sata hdd'e xp yi kuramadım.
    Denemediğim yol kalmadı, Fdisk attım, Raid driveri yükleyip Biostan raidi seçtim, kurarken "windowsu yükleyecek uyumlu sürücü bulunamadı" diyor. Bende başka bir bilgisayarda bu sata HDD fdisk atıp, XP yi kurdum. Sonra kendi kasasına taktığımda xp açılmadı bu sefer xp kurtarma konsulunu kullanarak zor şer kurulum yapabildim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.