Şimdi Ara

SATA HARDDİSK !!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR YENİ ALDIĞIM SATA HARDDİSKİMİ BİLGİSYARIM GORMUYOR..SORUN NE OLABİLİR.???ANAKART MSI İ865PE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y@nkee -- 17 Mayıs 2005, 21:15:31 >

• windows kurmadan önce tanıtmalısın

eğer windows kurulu ve yine tanımıyorsa . bios update yap ya da partition magic programı bir kullan derim
  • açılışta sata biosu yuklenirken hardiski görebiliyormusn mesela 0 st11002312
  • ARKADASLAR BİOSTA HARDDİSKİ GORUYORUM.HARDDİSK SORUNUNU COZDUM.ANCAK SİMDİ CD-RW Yİ GOEREMİYORUM.BU NASIL İŞ YA
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagri105

windows kurmadan önce tanıtmalısın

eğer windows kurulu ve yine tanımıyorsa . bios update yap ya da partition magic programı bir kullan derim

+1
    bu yolu denemelisin bencede
  • arkadaslar beimde aynı sorun var sata hdiskimi gormuyor vede biostan da goremiyorum... windows kurmadan nasıl tanıtacam ????
  • quote:

Orjinalden alıntı: eXcellent x

arkadaslar beimde aynı sorun var sata hdiskimi gormuyor vede biostan da goremiyorum... windows kurmadan nasıl tanıtacam ????

benim sata hdd'yi bios görüyordu. anakarttan takılı olduğu yerde auto yerine none'u işaretledim. pc'nin bir süre boot ettirilmemesi için.

sabah tekrar auto'ya getirdim. anakart sata diski görmüyordu. biostan ne yaptıysam olmadı. en sonunda kasayı açtım. sata bağlantı kablosunu söktüm, tekrar taktım pc'ye. anca öyle gördü, belki sata denilen olayda bazen böyle saçmalıklar oluyordur diye düşünmeye başladım. sende bi kabloları söküp, yeniden tak. şakam yok vallahi :)
  • Bazı anakartlarda sata chipin yanında sata ile ilgili jumper vardır disable durumunda ise enable yapılmalı yoksa sata disk hiç bir türlü görünmez.
  • wala bendede sata war ve aynı sorun war... suan bıostan tanıtamıorum satamı... bazen kafasına gore goruor harddıskı bazen gormuor... gormedıı zamanlardada wındowsa gırmıo ve msdosta reboot and select proper device dioo... 2 gundur uurasıom yapamadım bılgısayarcıda suan makınam yapıolar wala off off teknoloji bazen cıdden adamın canını sıkıo yaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozd84 -- 19 Mayıs 2005, 16:49:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagri105

windows kurmadan önce tanıtmalısın

Dostum partition magic programı benim bildiğim kadarıyla disk bölme ve birleştirme işlemleri yapıyor.
    Disk tanıtma işlemi yaptığını ilk defa senden duyuyorum...
  • Sata diskin kablosunu kontrol et genelde ondan oluyor bendede olmuştu yeni kablo alıp denedim oldu birde biosta s-ata diye bir secenek var onu dene hangisi uyrsa..
  • hocam windows kuraken sana bi soru soruyor...bi r raid sürücü yüklemek için F8...basın die...
    yane işletim sistemini kurarken raid sürücüsünü yüklemen lasm....
  • windows kurmadan önce tanıtmalısın f6 ya bas sata tanıtım disketini tak ve ok!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: marins

windows kurmadan önce tanıtmalısın f6 ya bas sata tanıtım disketini tak ve ok!!!!

ya bunu disketsiz yapamıyormuyuz ? Ben kasalarımı disket sürücüsüz yapmayı düşünüyordum :( ( cafe masaları )
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wilwarin

quote:

Orjinalden alıntı: marins

windows kurmadan önce tanıtmalısın f6 ya bas sata tanıtım disketini tak ve ok!!!!

ya bunu disketsiz yapamıyormuyuz ? Ben kasalarımı disket sürücüsüz yapmayı düşünüyordum :( ( cafe masaları )

kendimden örnek vereyim. benim anakart nf2 ultra çipsetli. windows xp entegre sp2 kurarken arkadaşın dediği gibi sata tanıtım'ı için f6'ya basın diyordu. bende tanıtım disketiyle dediğini yapıp windows'u kurdum. windows kurulumu bittikten sonra tam boot ekranı gelecek, çaat diye mavi ekran çıktı. 100 kere denedim hep mavi ekran verip, restart atıyordu. bir kere daha aynı şekilde kurdum, sata disketiyle beraber windows'u. gene aynı hata. yeni aldığım disk'e windows kuramamanın verdiği sinirle eski pci, isa kartları duvarlarda patlatarak sinirimi yatıştırdım ve bu sefer sata kurulum disketini takmadan kurulum işlemine devam ettim. windows xp setup'ı sata hard disk'i gördü ve kurulumu sorunsuz tamamladım. bu sefer mavi ekran vermedi.

yaşadığım sorun'u uzunca anlattıktan sonra arkadaşlar, demem o ki eğer windows xp sata hard diskinizi görüyorsa kesinlikle sata disketine falan bulaşmayın.

not : sata diske windows kurarken ide diskinizi pcnizden çıkarmanızı tavsiye ediyorum. iki takılıyken sataya kurulum yaparsanız ve sonra ide diski anakarttan sökerseniz. sata disk boot etmiyor nedense.

tabi bunlar benim yaşadığım ve bir şekikde aştığım sorunlar. tüm sata kullananlarda olacak veya olabilir diye birşey demiyorum

saygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.