Şimdi Ara

(Al/Sat/Tak) gobl1n'in ThinkPad ağırlıklı Pro Lappop Pazarı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
26
Favori
44.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Takaslık Cihaz Tipi #Dizüstü Kondisyon #Kullanılmış
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizi bloklamışım. Mesajlarımda nick'inizi aradım, bulamadım. Ya bir konuda bana hakaret etmişsiniz, ya da fahiş fiyatla ilan çıkmışsınız. Ortada hiçbir muhabbet olmadan, sadece fiyat yüzünden de blokladığım bir sürü insan var. Bir de AKP'liler var. Bunların dışında bir sebep aklıma gelmiyor.

İsterseniz arayın veya WhatsApp'tan yazın: 0532 654 4755.
  • gobl1n kullanıcısına yanıt
    Şu konuda netimdir ki bloklama nedeniniz tarafım gerekçesi ile olamaz. Ne dh, ne de farklı sosyal medya platformunda polemiğe girmedim, girmem. Hele hele siyaset ? Kamu personeliyim demem kafi. Sizle mesajlaşmamışız da merak ettim doğrusu, neyse sağlık olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hDundar kullanıcısına yanıt
    Hocam, inanın durduk yere bloklamam. Bugün biri GT 1030'a 500 TL yazmış. 250'ye sattığım kart. Blokladım. Profiliniz de gizli. Bakamadım. Mutlaka bir sebebi vardır. Mutlaka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba,
    Hafif, sarjı uzun giden, kodlama ve photoshop amaçlı bilgisayar bakıyorum. Elinizde başka bir cihaz var mı? Eğer yoksa bu ikisi arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

W10 upgradeli X1 8GB 120 SSD Thinkpad değil Thinpad

5 saat pil Işıklı klavye W10 upgrade Thinkpad T430 Pro
  • quote:

Orijinalden alıntı: afyonkarahisarlılastirama

Hocam merhaba,
    Hafif, sarjı uzun giden, kodlama ve photoshop amaçlı bilgisayar bakıyorum. Elinizde başka bir cihaz var mı? Eğer yoksa bu ikisi arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

W10 upgradeli X1 8GB 120 SSD Thinkpad değil Thinpad

5 saat pil Işıklı klavye W10 upgrade Thinkpad T430 Pro
    Merhaba. İşin içinde Photoshop, kodlama varsa yüksek çözünürlüğe ihtiyacınız var. X1 olmaz. 1366x768. Ekranı parlak, mat değil. Amatör bilgisayarlara benziyor. Tuttuğum bir cihaz değil. Ona gelen mesajların haddi, hesabı yok. Sahibinden'de 32 kişi fav'a atmış durumda. Almak isteyenlere anlatıyorum, vazgeçiyorlar. Kasa ince. Fan sesi duyuluyor. Batarya 1,5 saat; zaten fabrika çıkışı 3 saat. Tek RAM slotu var. Bataryası bulunmuyor ve değiştirmek zor. Eksisi çok. Tek güçlü yanı, chiclet klavyeler içinde en iyisine sahip olması. Vuruş mesafesi uzun.

Bu bilgiler ışığında, kusursuz IBM tasarımına daha bağlı T420, T430 veya T530'u tavsiye ederim. T520 de var, ben kullanıyorum. W520 veya W530 da olur, ama elimde yok. Benim mesleğim grafik tasarımcılık, ki şu anda da muteber bir yerde tam zamanlı olarak icra ediyorum.

Siz taşınabilirlikten bahsetmiştiniz. Bence T420 / T430. 500 serisini taşımak külfettir. Ben evde masaüstü kullanmaya uer bırakmadıkları için, mümkün mertebe büyük ekranlı T520 kullanıyorum. Portatif olarak bir de x220'm var.

Bu arada Japonya'da Thinkpad'i tasarlayan ekibin %44'ü IBM zamanından kalma. Maalesef ince cihazlarla aşık atmak için, tasarımları gittikçe işlevselliği yitiriyor.

• Merhabalar,

Hali hazırda güçlü bir masaüstü kullanıyorum. Ancak, doğal olarak hiç taşınabilir değil

Salona mutfağa taşıyıp rahatlıkla kucağımda ısınmadan kullanabileceğim, yanımda taşıyabileceğim bir cihaz arıyorum.
    13" - 13.3" cihazlar bana yeterli gibi.

Kullanım alanı ofis uygulamalarında yazı hesap, internet uygulamaları ve çok temel programlama (php vs) olacak.
    İlla windows işletim sistemi beklemiyorum, linux kullanabilirim.

Uygun fiyatlı 0 cihazlara baktığımda hometech türevi 1000 TL civarında cihazlar gördüm ancak çok sağlam olmadığı yönünde yorumlar var.
    0 thinkpad cihazlar çok pahalı. Dayanıklı 13" cihazlardan macbooklar zaten alınamaz durumda

Burada yer alan ikinci el cihazlar ne kadar süre götürür acaba ? Kozmetik veya teknik problemleri var mıdır ?
    Sahibinden de yer alan x1 tam uygun bir cihaz gibi.
    1000 TL'ye hometech almak yerine tercih edilebilir diye düşündüm.

Görüşlerinizi paylaşabilir misiniz ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastir

Merhabalar,

Hali hazırda güçlü bir masaüstü kullanıyorum. Ancak, doğal olarak hiç taşınabilir değil

Salona mutfağa taşıyıp rahatlıkla kucağımda ısınmadan kullanabileceğim, yanımda taşıyabileceğim bir cihaz arıyorum.
    13" - 13.3" cihazlar bana yeterli gibi.

Kullanım alanı ofis uygulamalarında yazı hesap, internet uygulamaları ve çok temel programlama (php vs) olacak.
    İlla windows işletim sistemi beklemiyorum, linux kullanabilirim.

Uygun fiyatlı 0 cihazlara baktığımda hometech türevi 1000 TL civarında cihazlar gördüm ancak çok sağlam olmadığı yönünde yorumlar var.
    0 thinkpad cihazlar çok pahalı. Dayanıklı 13" cihazlardan macbooklar zaten alınamaz durumda

Burada yer alan ikinci el cihazlar ne kadar süre götürür acaba ? Kozmetik veya teknik problemleri var mıdır ?
    Sahibinden de yer alan x1 tam uygun bir cihaz gibi.
    1000 TL'ye hometech almak yerine tercih edilebilir diye düşündüm.

Görüşlerinizi paylaşabilir misiniz ?

Teşekkürler.
    Merhaba. X1'i tavsiye etmiyorum. Sebepleri biraz yukarıda başka bir arkadaşı cevaplarken sıraladım. Diğer cihazların tamamı olabilir.

Windows lisansı hepsinde var. Linux dev'lerinin tamamına yakını Thinkpad kullandıkları için, en uyumlu cihazlardır. En ince ayrıntılarına kadar.

Hometech VS Thinkpad besin zincirinin tepesiyle dibinin mukayesesi gibi...

Sıfır Thinkpad'i son kullanıcı almaz. Kurumsal firmalar toptan, ucuza alırlar.

Dayanıklı Macbook diye bir şey yok. Lütfen Louis Rossman'ın Youtube kanalını seyredin.

20, 30 yıl götürür. Bugün 2005'ten beri aynı Thinkpad'i kullanan bir makine mühendisine T430 sattım.

Teknik problemli cihaz bende olmaz. Yine bugün gelen müşterimden örnek vereyim. Yazıcıoğlu civarında bir sürü yerde Thinkpad bakmış. Leş gibi oldukları için bırakmış. Onun ağzından yazıyorum: "Bu kadar temiz makineyi bir arada göreceğimi tahmin etmemiştim." 1,5-2 saat boyunca karar veremedi.

Temizlik konusunda benden cihaz alıp da bu metni okuyanlar yorum yaparlarsa çok iyi olur. Aslında bu konuyu ve dükkanımdaki referanslarımı okursanız, fazlasıyla yeterli olacaktır.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler.

Tabiri caizse ultra mobil olması ve t420'nin yarısı kadar ağırlıkta olması nedeniyle sanki x1 daha cazip. Programlama vs için kullanılmadığı durumda tam aranan cihaz gibi.
    Diğer notebookları kanepede dizüstünde kullanmak pek olası değil.

T420 gücü ve ekranı ile öne çıkıyor ancak biraz büyük gibi x1'e göre kıyaslayınca.
    En kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağım.

Tabiri caizse ultra mobil olması ve t420'nin yarısı kadar ağırlıkta olması nedeniyle sanki x1 daha cazip. Programlama vs için kullanılmadığı durumda tam aranan cihaz gibi.

T420 gücü ve ekranı ile öne çıkıyor ancak biraz büyük gibi x1'e göre kıyaslayınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arastir

Ben dönüş beklemiyordum hocam. Forumdan sayfalar dolusu mesajlaştığım insan var, cihaz alan yok. En azından son üç aydır böyle. Letgo da öyle. Sohbeyit, muhabbet. Hemen hemen hepsi Sahibinden üstünden gidiyor.

• Pro thinkpad diye bir model yok. Siz neden her ilanınızda modelin yanına pro ekliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: make.believe

Pro thinkpad diye bir model yok. Siz neden her ilanınızda modelin yanına pro ekliyorsunuz?
    Apple profesyonel diye nitelendirilemeyecek cihazlara pro yazdığı için, inadıma ekliyorum. Thinkpad gerçek pro. Genişletilebilir, ısınmaz, mat ekran, su dökülünce bozulmaz, köşeleri en ufak darbede eğri büğrü olmaz, ekran kartı çipleri bozulmaz, tuşları takılıp basılı kalmaz vs.

• benim derdim farklı, hiç alakalı gelmeyebilir ama yine de sorayım.bu bilgisayarlar(özellikle sizdeki t530) müzik ile uğraşan birine gelir mi? cubase, fl gibi programlar kastım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarımsaklıyoğurt

benim derdim farklı, hiç alakalı gelmeyebilir ama yine de sorayım.bu bilgisayarlar(özellikle sizdeki t530) müzik ile uğraşan birine gelir mi? cubase, fl gibi programlar kastım.
    Bence direkt alakalı. Gelir. Neden gelmesin?

okadar thinkpad inceledim piyasada gordugum.en temiz cihazlar tereddutsuz sende. bi kac ay sonra butceyi toparliyim ins uygun cihazin olursa alicam senden. simdilik eldekilerle devam:)

• quote:

Orijinalden alıntı: s_s64

okadar thinkpad inceledim piyasada gordugum.en temiz cihazlar tereddutsuz sende. bi kac ay sonra butceyi toparliyim ins uygun cihazin olursa alicam senden. simdilik eldekilerle devam:)
    Teşekkürler. Hadi bakalım...

• Not: Bir T420, bir T430, bir de T520 hazır. İlanlarını çıkamadım bir türlü.

abi oraya -1 yazmanı ricaedeceğim yarın inş. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_s64

Not: Bir T420, bir T430, bir de T520 hazır. İlanlarını çıkamadım bir türlü.

abi oraya -1 yazmanı ricaedeceğim yarın inş. :D
    Buyur, gel. Hadi bakalım.

• hayırlı satıslar hocam bana acil temiz helix lazım i5 bulabılırmıyız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theflood -- 14 Ekim 2018; 6:30:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theflood

hayırlı satıslar hocam bana acil temiz helix lazım i5 bulabılırmıyız ?
    Benim pek ilgilendiğim bir cihaz değil. Bir arkadaşımın kendi cihazı var. Satar mı diye sordum WhatsApp'tan. Cevabını yazarım.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.