Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

(Sat/Tak) 3 Server; 1 AIO; 2 NAS; 1 Raspberry Pi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alik3l Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 iOS )
0
Cevap
3
Favori
1.222
Tıklama
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Takaslık Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> İkinci El - Ödüllü Anket >> İkinci El >> Bilgisayar ve Donanımları >> Komple Sistemler >> (Sat/Tak) 3 Server; 1 AIO; 2 NAS; 1 Raspberry Pi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1906 Mesaj
    Referanslar: 115

Katılım Zamanı
    16 Haziran 2007

Durum
    Forumda değil

Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    ++++++++++++++++++ AIO PC ++++++++++++++++++

Asus p1801 AIO 184inç i5 8RAM 1000HDD - 2199 TL

Yersizlikten aylardır kullandığım cihaz. Artık bir odam var. Kasa + monitöre geçtiğim için elden çıkarıyorum. Tabletin Android'i boot'ta takılı kalıyor. Fotoğraf ekledim. Asus'un sitesinden uyumlu ROM'un indirilip kurulması gerekiyor. Bence lüzumsuz bir özellik olduğu için uğraşmadım. 18,4 inç tableti kim, nereye, ne amaçla taşıyacak?

İncecik ve hafif. Üstün bir soğutma sistemi var. Tek dev fan ve heatsink'lerle aşırı sessiz bir cihaz. Sesini duymanız mümkün değil. Gerçek dört çekirdekli i5 işlemci var. 2 GB ekran kartı var. TV tuner kartı var; anteni tak, TV'ni seyret. Wifi var. Bluetooth var. Kart okuyucu var. Optik sürücü var. Dokunmatik ekran var. Mikrofon var. Hoparlör var. Gigabit LAN var. USB 3 portları var. Harici monitör veya TV için HDMI var. Kamera var. Orijinal Windows 8 ve 10 lisansı var. Zamanında 10000'e satılmış bir cihaz.

DİKKAT: Screenshot'ta 400 GB SSD ve 16 GB RAM görünüyor. 1000 saat kadar kullanılmış 1 TB WD 7200RPM HDD ve 8GB RAM'le vereceğim. Üstündeki SSD ve RAM'le almak isterseniz, fiyat yükselir.

Opsiyonel TV tuner kartı mevcuttur.

++++++++++++++++++ Server ++++++++++++++++++

• Minyatür, stabil güç Intel mobo E3 1220 4RAM 500HDD - 1299 TL
    + Intel server mobo
    + 300W PSU
    + 500 GB 7200 RPM Seagate
    + 4 GB E serisi ECC RAM
    + Windows 10 Pro 64 bit lisansı
    + DVD writer
    + Anakartı direkt Intel marka. Gözünüz arkada kalmadan kullanabilirsiniz. Birinci sınıf E serisi ECC RAM var. Diskin çalışma süresine bakınız. Senelerce bilfiil hizmet etmiştir. Devam edecektir. Sağlam bir server'dır. Arzu ederseniz low profile bir ekran kartı takarak, workstation'a çevirebilirsiniz. Cihazın fiyatından fazla para vermeye razıysanız, 32 GB RAM'le de verebilirim.

Kutu gibi HP ProLiant MicroServer GEN7 N40L W10 2GB 80GB - 1099 TL

Sıfır 80GB 7200 RPM Seagate HDD açıp taktım. Açılış fotoğraflarını ekledim. Hayır, saçmasapan kutu açışı videoları çeken, seyredenlerden değilim.

+ Lisanssız cihaz yerine Windows 10 Pro 64 bit lisansı
    + 1 GB yerine 2 GB birinci kalite 10600E ECC RAM. 16'ya upgrade edilebilir.
    + Dört diski kafese, sıkışırsanız iki diski de optik sürücü yuvasına bağlayabilirsiniz. Portları bol olduğu için, istediğiniz kadar harici diskle destekleyebilirsiniz.

Kutu gibi, çok az yer kaplayan, mükemmel bir server'dır. 15W TDP'li N40L işlemcisini kullandığı için, elektriği koklar. RAID ve SATA portlarının hızları mükemmeldir. ECC RAM desteği vardır. Mini-SAS vardır. eSATA dahil olmak üzere, bir server'da bulunması gereken her şey vardır. Network hızı da mükemmeldir. Windows, FreeNAS, VMware ESXi, Ubuntu, Niresh Hackintosh vs. aklınıza ne geliyorsa kurulabilir.

Bütün HDD kafesleri, montaj vidaları ve aparatı, yerli yerinde duruyor. Fotoğraflarını çektim.

Kutu gibi HP EX495 MediaSmart Srvr 2500mhz Pentium 1TB 2GB - 799 TL
    WHS lisanslıdır. HDD kafeslerinden biri kayıptır. Aldığım esnaf arkadaşım, dükkanın içinde kabetmiş. :/

1 TB 7200 RPM HDD'nin markası, dünyanın en sağlamı Hitachi'dir.

Üstünde 2,5 ghz Pentium CPU vardır. Upgrade mümkündür. File server, media server, torrent client gibi light işlerin haricinde kullanmak isteyenler, quad CPU dahi takabilir.

++++++++++++++++++ NAS ++++++++++++++++++

Thecus N2200 Plus Çift yuvalı Disksiz linux NAS ve DAS AIO - 499 TL

NAS meraklısıyım. Bir müddet kullandım. "Tak-çalıştır-unut" tadında bir NAS. Disksiz ilan veriyorum. Diske ihtiyacınız varsa sorunuz.

+ Cavium SOC (Dual-Core series)
    + Cihas hem NAS, hem DAS. Network dışında, direkt bilgisayara da bağlanabilir.
    + Sağlam, metal şasi
    + Hem 2,5, hem 3,5 inç disk takılabilir.
    + Büyük boy disk takılabilir.
    + Disk değiştirmek için önceki disklere ihtiyaç yok.
    + RAID 0, RAID 1 ve JBOD desteği var.
    + Kopyalama hızı mükemmel.
    + Multimedya server, web disk dahil bir sürü protokolü destekler.
    + Gösterge paneli açık ve net anlaşılabilir.
    + 2 LAN, 2 USB portu var.
    + Sıcaklığa göre değişen fan hızı. Disk soğutması başarılı.
    + İçi açılmamış, temiz bir cihaz.
    + Vidaları, adaptörü mevcut.

Zirve NAS QNAP TS-251+ Plus QuadCPU HDMI Kumandalı 8RAM - 2799 TL
    NAS'ın doruk noktası. Cihaz 2GB RAM'li versiyondur, ancak 8'e yükseltilmiştir. Sanallaştırma serbest.
    Disksizdir. Diske ihtiyacınız varsa, sorunuz.
    Yok? Yok.

++++++++++++++++++ Raspberry Pi ++++++++++++++++++

Raspberry Pi Model B Revision 2 - 149 TL

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobl1n -- 20 Eylül 2019; 9:29:31 >

+ 35 yıldan uzun süredir bilgisayar kullanıyorum.
    + Kendim kullanmayacağım cihazı almam.
    + Her ilanım kafama yatan her şeyle takaslıdır.
    + Cep boşsa, sessizce vitrin gezilir.
    + Kürekle çarşıya çıkan, eve eli boş döner.

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
izmir web tasarım
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.