Şimdi Ara

SAT/TAK komple sistem, server ilanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
6
Favori
8.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Takaslık Kondisyon #Kullanılmış
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://forum.donanimhaber.com/sat-tak-gobl1n-in-bit-pazari--126502792?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobl1n -- 8 Şubat 2019; 13:39:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ryzen Threadripper malesef tüm xeon serilerini alt üst edecek işlemci mimarisini piyasaya sürdü. Ryzen serilerini geçtim i7 serileri ile kıyaslamışsınız ki çekirdek sayısı güç olsaydı 28 sanal çekirdekli işlemci bizim gerimizde kalmazdı. İlanınızı baltalama gibi amacımız yok lâkin kıyaslama yaparken biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. AMD Opteron mimarisi ile Ryzen mimarisi birleştiği zaman xeonların ne kadar geride kaldığını göreceksiniz. Fiyatı tabiki çok yüksek işlemciler fakat xeondan ucuz. Bu yüzden kullanıcılar AMD markasını tercih ediyor. F/P ürünleri sunuyorlar çünkü. Ayrıca Xeon sistemler profesyonel tasarım render ve hesaplamalar için üretilmiştir. X5450 - X5650 tarzı piyasada ucuz satılan işlemcileri overclock edip i7 performansını yakalamya çalışan insanlar var gaming olarak. Hiçbir şekilde yakalayamadıkları gibi Xeon mimarisinin 2007-2008 model işlemcilerinin yıllarca ağır yük altında server işleri yaptığını, zaten yorgun olan işlemciye overclock edip ömrünü kısaltıp işlemciye işkence etmekten ileriye gidemezler. Oyun sistemleri için asla xeon önermeyiz. Hayırlı satışlar.. Fiyatlar güzel.. Mac sistem gözüme takıldı düşünüyorum şuanlık.

• 2008 çıkışlı xeon işlemciyle ryzeni küçümsemişsiniz. Ryzen MacOS çalıştırsa o xeona 10-15kat daha taş çıkarır. O xeon serisinin en iyi modeli var bende (X5460) r3 1200e yetişemiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayca_22

2008 çıkışlı xeon işlemciyle ryzeni küçümsemişsiniz. Ryzen MacOS çalıştırsa o xeona 10-15kat daha taş çıkarır. O xeon serisinin en iyi modeli var bende (X5460) r3 1200e yetişemiyor.

10-15 kat gibi bir fark imkansız, ama daha hızlı olduğu doğru. Yalnız hiçbir pro kullanıcı Ryzen, i7 vs. kullanmaz. O işlemciler son kullanıcı işlemcileri. Oyun vs. konularda iyiler. Server ve workstation'larda o işlemcilerin ve non-ECC RAM'in yeri yoktur. Müsait bir zamanınızda kurgu ve grafik workstation'larını gezebilirsiniz. Hiçbirinde Hackintosh da göremezsiniz. Pro uygulamalar stabilite ister.

• gobl1n kullanıcısına yanıt
    Ryzen Threadripper malesef tüm xeon serilerini alt üst edecek işlemci mimarisini piyasaya sürdü. Ryzen serilerini geçtim i7 serileri ile kıyaslamışsınız ki çekirdek sayısı güç olsaydı 28 sanal çekirdekli işlemci bizim gerimizde kalmazdı. İlanınızı baltalama gibi amacımız yok lâkin kıyaslama yaparken biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. AMD Opteron mimarisi ile Ryzen mimarisi birleştiği zaman xeonların ne kadar geride kaldığını göreceksiniz. Fiyatı tabiki çok yüksek işlemciler fakat xeondan ucuz. Bu yüzden kullanıcılar AMD markasını tercih ediyor. F/P ürünleri sunuyorlar çünkü. Ayrıca Xeon sistemler profesyonel tasarım render ve hesaplamalar için üretilmiştir. X5450 - X5650 tarzı piyasada ucuz satılan işlemcileri overclock edip i7 performansını yakalamya çalışan insanlar var gaming olarak. Hiçbir şekilde yakalayamadıkları gibi Xeon mimarisinin 2007-2008 model işlemcilerinin yıllarca ağır yük altında server işleri yaptığını, zaten yorgun olan işlemciye overclock edip ömrünü kısaltıp işlemciye işkence etmekten ileriye gidemezler. Oyun sistemleri için asla xeon önermeyiz. Hayırlı satışlar.. Fiyatlar güzel.. Mac sistem gözüme takıldı düşünüyorum şuanlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: atahataha6

Ryzen Threadripper malesef tüm xeon serilerini alt üst edecek işlemci mimarisini piyasaya sürdü. Ryzen serilerini geçtim i7 serileri ile kıyaslamışsınız ki çekirdek sayısı güç olsaydı 28 sanal çekirdekli işlemci bizim gerimizde kalmazdı. İlanınızı baltalama gibi amacımız yok lâkin kıyaslama yaparken biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. AMD Opteron mimarisi ile Ryzen mimarisi birleştiği zaman xeonların ne kadar geride kaldığını göreceksiniz. Fiyatı tabiki çok yüksek işlemciler fakat xeondan ucuz. Bu yüzden kullanıcılar AMD markasını tercih ediyor. F/P ürünleri sunuyorlar çünkü. Ayrıca Xeon sistemler profesyonel tasarım render ve hesaplamalar için üretilmiştir. X5450 - X5650 tarzı piyasada ucuz satılan işlemcileri overclock edip i7 performansını yakalamya çalışan insanlar var gaming olarak. Hiçbir şekilde yakalayamadıkları gibi Xeon mimarisinin 2007-2008 model işlemcilerinin yıllarca ağır yük altında server işleri yaptığını, zaten yorgun olan işlemciye overclock edip ömrünü kısaltıp işlemciye işkence etmekten ileriye gidemezler. Oyun sistemleri için asla xeon önermeyiz. Hayırlı satışlar.. Fiyatlar güzel.. Mac sistem gözüme takıldı düşünüyorum şuanlık.

Hocam, biz neyi tartışıyoruz burada? Gerçekten? Overclock falan olmaz Mac Pro'da. Oturur, paşa paşa işinizi yaparsınız. Oyun vs. bunları da geçin. Kendiniz "Ayrıca Xeon sistemler profesyonel tasarım render ve hesaplamalar için üretilmiştir." yazmışsınız. Yanına server'ı da ekleyin. Zaten ben de bunları yazmamış mıyım? AMD Ryzen ve Intel i serisi de bu yazdıklarınız için DEĞİL, amatör son kullanıcı için üretilmiştir. Aynı şeyden bahsediyoruz. Oyun vs. kritik olmayan işler. Non-ECC RAM vs. Bunları yaxdım zaten. Baltadan bahsetmişsiniz. Baltasını kapan gelsin. Ziyanı yok. Baltadan korkumuz olsa, göğsümüzü gere gere ilan çıkmazdık, her yerde "mezarcı forumu" diye anılan mekanda.

• + "Yorgun işlemci" ne demek hocam? Bu cihazın sadece işlemci soğutucuları, sizin oyun kasanızın tamamından ağır. Yük altında fanlarını hızlandırmaya tenezzül etmiyor. :)

• Yahu bir artı daha... Bugüne kadar Mac başına oturmamış, profesyonel olarak kullanmamış (üstünde çalışıp para kazanmamış) kimseye Mac Pro satmadım. Bundan sonra da satmayı beklemiyorum. Geçen gün Mac Pro 2006 alan Can adlı reklam ajansı sahibinin yanında bir arkadaşı vardı. Makineyi kontrol edip sohbet ederken, diğerini (şu anda ilanda olanı) almaya niyet etti. Başka sözüm yok. Kapağa bakarak kitap, afişe bakarak film, vitrine bakarak ayakkabı seçilmez. Başka sözüm yok.

• ...Yani ben ballandıra ballandıra anlatıyorum ya hani ilanlarımda cihazları, zaten bilen adamın hoşuna gidiyor, "bu herif bu işi biliyor" diyor, geliyor, benden alıyor. Bilmeyen? Davul, obua, saz, zurna falan bir şey vardı. Neydi o?

• Lenovo ThinkCentre M92P Tiny, Sahibinden üstünden Hasan Bey'le takaslandı.

• T1650 Sahibinden üstünden Orhangazi'den Sedat'a rezerve. Paranın bir kısmı geldi. Önceden sattığım Quadro 4000 kargoda. Ulaşınca test edip, ya Quadro 2000, ya 4000'le göndereceğim. Üstünü ona göre tamamlayacak, makinesini kargolayacağım.

• 4790 xfire kasa Serdar adlı arkadaşın arkadaşına yarın (Pazar) satılmak üzere rezerve. Serdar benden ses kartı almıştı. Bildiğiniz arkadaş olduk.

• Mac Pro 3,1 Sahibinden üstünden Ünal'la takaslandı.

• ...Mac Pro 1,1'i de ilandan kaldırıyorum. Hangisi satılırsa, diğerini kendime saklama niyetim vardı. Hızlı ama bir tık daha az temiz makine gitti, bu bana kaldı. Ben temiz cihaz hastasıyım. Aynı zamanda kule Mac Pro. Cihaz benimdir.

• ...3770 kasamı da satacağım. MP 1,1 benim her şeyime yetiyor. Adım başı i7 bulunur. Bu kadar temiz tek MP görmedim.

• Özel mesajınız kapalı.
    server için ram ve hdd bilgisi verir misiniz.
    işlemcide virtualization desteği var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

Özel mesajınız kapalı.
    server için ram ve hdd bilgisi verir misiniz.
    işlemcide virtualization desteği var mıdır?

12.00-13.00 arasında rahat rahat konuşabiliriz. WhatsApp da var, ama yazmak çok yavaş kalıyor.

0532 654 4755

• "Çift HDD takılabilen, RAM'i yükseltilebilen, 8GB 500GB Mac Mini Mid 2011 i5 2,3 Ghz" Sahibinden üstünden Murat Ağabey'le takaslandı.

• "Tertemiz 8 thread Mac Pro 5,1 2010 640 GB 16 GB DDR3" Eskişehir'den Burak'a satıldı. Daha önce de x230 almıştı. Laptop ve workstation'ın krallarını almış oldu. Güle güle kullansın

• "Kompakt, sessiz, modern oyun kasası" Sahibinden üstünden Volkan'la takaslandı.
  • "Tertemiz, El Capitan yüklü, çift GPU'lu 12 GB Mac Pro 1.1 2006" arzu ettiğim gibi bir ev kullanıcısına gitti: Boğaziçi'nde matematik hocalığı yapan Deniz Bey. Güle güle kullansın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.