Şimdi Ara

Şaşırtıcı ama türkiyede fakirlik yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çayın 10tl kahvenin 20tl olduğu bütün mekanlar dolu oturacak yer bile yok sokaklar lüks arabadan geçilmiyo herkesin elinde iphone var

hadi bunlara zengin azınlık denilebilir de

en dandik evler 500bin lira ediyo ülkede asgari ücret 2825 lira ve ülkenin %40ı bu paraya çalışıyo ortalama maaş da 3000 lira civarı. bu mantıkla birinin ev alabilmesi için bütün kazandığını yıllarca yemeden içmeden biriktirmesi lazım araba da keza öyle. işsizlik de var diyolar millet iş bulamıyo falan

ama hiç sokakta kalan yok. olsa da çok az amerika gibi gelişmiş öve öve bitiremedikleri yerdeki evsizlerle karşılaştırınca hiç. aç insan da yok. abartmadan herkesin elinde akıllı telefon internet var. ben temel ihtiyaçlarını karşılayamayan insan görmedim aşırı bir fakirlik durumu yok

• Hocam cahil misin?

Amerikada evsizler işsiz kalıp mı evsiz kaldı zannediyorsun?
    Adamlar evsiz olarak yaşamayı seçmişler. Devletin gel kal dediği yere bile gitmiyorlar.

Aç yok diyorsun doğru makarna sağolsun.
    Herkesin elinde akıllı telefon varmış vay vay bak sen şu işe yaw büyük zenginlik
    2021 de yaşıyoruz haberin var mı?
    Herkeste buzdolabıda var onu yazmayı unutmuşsun.

Abi geçende E-5'te gidiyorum, etrafıma baktım herkesin arabası var.

Geçende sahilde bir cafeye gittim, bütün millet bir çaya 15 lira veriyor.

Geçende çöle gittim, herkes deveye biniyor.

Geçende uzaya gittim, herkeste uzay gemisi var.

Kardeşim, nereye bakarsan oradakileri görürsün.

Al bak sen bir çaya 15 lira verip refah içinde keyif çatarken, doğuda göreve gidip şehit olan garibanların evleri bunlar.

Zaten bizim milletin fakirlik dediği aslında zengin olmamak. Eğer yurtdışına tatile gidemiyorsa, iphone alamıyorsa, nusrette yemek yiyemiyorsa ben fakirim diyor ağlıyor. Sosyal medyanın dayatması bu durum. Tabi şunu da unutmamak lazım ülke ekonomisi kötüye gidiyor, fakirleşme başlıyor. Ama biz bittik, çok fakiriz gibi bir durum da yok şu anda. Böyle giderse 10 sene içinde fakir bir millet oluruz orası ayrı.

• amerika sokakta bir sürü evsiz var

• Yok zaten
  • Arkadaş haklı İstanbul'da yaşıyorum sokaklar BMW , Mercedes dolu , en kötu evler 500 binden başlıyor milyonları buluyor . Bizim ulkede daha çok fakir edebiyati yapan var.
  • Yeni türkiye on numara
  • 1 Türk Lirası = 1 İsveç Kronu

İsveç asgari ücret : 24111 kron
    Türkiye asgari ücret : 2825 TL

bb
  • Alan nasil aliyor yigenim
    Milletin elinde 3000 tllik telefon var
    Goster bakalim cuzdani
    Reklam icin intihar ediyorlar
    Bak bakalim kafeler nasil dolu kimse calismiyor
    sonra acim, issizim diyorlar
    İs var yigenim siz begenmiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F655C4790 -- 13 Haziran 2021; 15:23:23 >
  • ev falan kredi ile alıyorlar ihtiyaç falan ama araba alanlar bence gerçek zengin kredi ile bile alsa.

Yani ev falan anlarım gerçekten ihtiyaç ama arabaya 300 400 bin tl lik kredi çekip alabiliyorsa biri, isterse 30 yıl olsun o kredi, zengindir bence.

arabaya verilen paraya çok acıyorum neden bilmem. arabayı çok gerekli görmediğimden belki.

• altcoinlere yatırım yapanlar hep 100 binden başlıyor yatırdığı paralar. adamlar parasının 3te 2 sini kaybetmiş benim gibi ve üzülmüyor ben 7000 tl civarı zarara uğradım ağlayacam neredeyse ama adamların umrunda değil

• quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

altcoinlere yatırım yapanlar hep 100 binden başlıyor yatırdığı paralar. adamlar parasının 3te 2 sini kaybetmiş benim gibi ve üzülmüyor ben 7000 tl civarı zarara uğradım ağlayacam neredeyse ama adamların umrunda değil

ben öyle kyk kredimi erittim 2 gün ölü gibi gezdim

• Geçen gün birisi Instagram'da böyle şeyler yazmış bende bir şeyler yazdım.

Bana yazdığı cevap elindeki telefon en az 1000 liradır ( yazıyla bin lira ) böyle telefonları kullanırsınız siz vatan hainisiniz millet düşmanısınız diye sıralamış.
    Düşünün böyle davarlar,böyle danalar oy veriyor işte.
  • Hocam cahil misin?

Amerikada evsizler işsiz kalıp mı evsiz kaldı zannediyorsun?
    Adamlar evsiz olarak yaşamayı seçmişler. Devletin gel kal dediği yere bile gitmiyorlar.

Aç yok diyorsun doğru makarna sağolsun.
    Herkesin elinde akıllı telefon varmış vay vay bak sen şu işe yaw büyük zenginlik
    2021 de yaşıyoruz haberin var mı?
    Herkeste buzdolabıda var onu yazmayı unutmuşsun.
  • şu mekanlar dolu lüks araba var geyiği dünya sona erene kadar bitmeyecek galiba

• Evinin önünde mi gezdin knk? Bunları söylüyorsun
  • Çückü kimse birikim yapmıyor. Günü yaşama derdinde. Hele ki gençleeeer. Ceplerindeki üç kuruşu cafelere akıtırlar iki hatun ya da errrkek kesip düşürebilmek için. Ha ben gitmiyor muyum gidiyorum arkadaşla ama iki haftada sahile indiğimde anca. Gider 40-50 tek öğün yemeye veririm her gün neyse fiyatı artık ama gidip de her gün o cafelerde üç kuruşluk ürüne o kadar para bırakmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Teo1

Evinin önünde mi gezdin knk? Bunları söylüyorsun

yok geçen gün kafeye gittim kalabalık yerdi baya kafe restorantın olduğu bi bölge

• Youtube un etkisi çok fazla. İnsanlar hep karşılaştırma yapıyor. Tr-Germany, Tr-Abd, Tr-UK, vs. Milletin alım gücünü görünce herkesin iştahı kabarıyor. Ama bu mesele 5-10 senelik bi mesele değil. Adamlar dünyayı ele geçirmiş her yerde bi markaları var globalleşmişler hem de her alanda. Türkiye’yi bu ülkelerle karşılaştırmak abes kaçar ama karşılaştırınca aradaki fark iştah kabartıyor. İnsanlar bu ülkelere gitmeye çalışıyor daha çok eşya alsın daha çok para kazansın diye. Ülkede alım gücü düştü ama yine de zar zor geçinebiliyor fakat insanlar artık youtube da videolarını izledikleri adamın hayatını yaşamak istiyor. Millet iyi bir telefon alıyor ama 2-3 ay cüzdanının sesi çıkmıyor. Milletimizin pahalı eşya merakı da var bunu belirtmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspartamsız -- 13 Haziran 2021; 16:39:28 >
  • Gelir adaletsizliği nedir bilir misin? Türkiye birinci sırada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulpro

1 Türk Lirası = 1 İsveç Kronu

İsveç asgari ücret : 24111 kron
    Türkiye asgari ücret : 2825 TL

bb

ne alaka sayı çok olunca zengin mi olunuyo sanıyon?

1 japon yeni de 0,076 TL bu mantıkla türkiye daha zengin?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.