Şimdi Ara

Şark Kurnazlığı - Ucuzabilet.com

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ucuzabilet.com üzerinde bir kampanya gördüm, ıOS ve Android uygulaması üzerinden üye girişi yaparak 100 TL üzeri bilet satın alımında 20 TL indirim uygulanacağı yazıyordu. Bilet satın almak istediğim uçuş fiyatının uygunluğunu görünce kampanyayı da kullanıp bilet satın alayım dedim.

Ama tipik orta doğulu şark kurnazlığı ile karşılaştım. Site üzerinde 102 TL olarak gözüken bilet, uygulama üzerinden bakıldığında 110 TL olarak gözüküyor. Dolayısıyla ilk kaydolunca sitelerin vermiş olduğu 10 TL indirime denk geliyor. Kampanyada bahsedildiği gibi 20 TL indirim uygulanmıyor. Sitede gözüken fiyat ile uygulamada gözüken fiyatın farklılığı benim gözümde kurumun itibarını iki paralık etti. 

Kampanya yapmak istiyorlarsa dosdoğru yapsınlar, küçük oyunlar ile müşteriyi aptal yerine koymasınlar. 10'ar TL fazla verip THY sitesinden bilet alırım bu saçmalığa prim vermem.
    Şark Kurnazlığı - Ucuzabilet.com Şark Kurnazlığı - Ucuzabilet.com Şark Kurnazlığı - Ucuzabilet.com

• hocam sen olayı biraz eksik biliyorsun.

özellikle girip baktım. şimdi senin 102 gördüğün fiyat skyscanner üzerinden yönlendirilen fiyat.

eğer direk ucuzabilet.com a girip aynı tarih ve yön seçersen 102 değil 109.99 tl olduğunu görürsün. ama skyscanner dan arama yapıp ordan ucuzabilet.com a yönlendirdiği zaman 102.2 tl oluyor. bir nevi indirim uygulamış oluyor. kod gibi düşün...

sonuç olarak 110 tl bilete 20 tl uygulayınca 90 oluyor mu? oluyor... evet arada biraz çakallık var. ucuzabileti özellikle ets nin olmasından dolayı çok da sevmesem de hakkını yemiyelim...
  • hocam en güzeli böyle sitelerden bakıp sonra firmanın kendi sitesinden alma gerçek fiyat orada çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alemdar11

hocam en güzeli böyle sitelerden bakıp sonra firmanın kendi sitesinden alma gerçek fiyat orada çıkar

bazen uçak firmasının kendi sitesinden daha pahalı olabiliyor bilet.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.