Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.660
Cevap
366
Favori
1.943.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: miyav kedi

arkadaşlar bugun aldım şarj aleti ve 6 adet aa 1300 mah pil 10 ytl antalya 5m migrostan aldım. ayrıca yanında 2 aaa 850 mah pili de 3.5 ytl ye aldım. ihtiyacı olan faydalanabilir. diğer migroslarda da olabilir
  • bipekkan hocam,

bende 6500fd mevcut. 6500fd için varta'nın 2700 mah pillerini ve yine vartanın şart aletiti kullanıyorum. ( teknosadan almıştım ) yaklaşık 7-8 aydır pillerimden ve makinemden çok memnunum. ancak yaklaşık 2 haftadır pilleri şarz ediyorum, 50 çekime kalmadan pillerim bitiyor. normalde çok rahat 500 çekimin üzerine çıkabilirdim. sizce sorun ne olabilir? ( küçük bir hatırlatma, şarz aleti kanepe ile duvar arasında kalmış, prize takılan ayaklardan birisi çatlamış ama makina pilleri şarz ediyor diye yeşil ışık hala yanmakta )
  • Markası Energizer mış (sıcak fırsatlara da yazılmış oradan gördüm)

Edit : Linki burada :http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=5392828&shopCategoryId=9551&isSearchResult=true
    Yalnız sistem hatası dediği için sepete eklenemiyor :(

http://forum.donanimhaber.com/m_27997698/tm.htm

Ürin tipi ve modeli hakkında bir bilgi yok, acaba nasıl birşeydir ?

quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Birde markasını da yazsaydınız....
    quote:

arkadaşlar bugun aldım şarj aleti ve 6 adet aa 1300 mah pil 10 ytl antalya 5m migrostan aldım. ayrıca yanında 2 aaa 850 mah pili de 3.5 ytl ye aldım. ihtiyacı olan faydalanabilir. diğer migroslarda da olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 24 Kasım 2008; 10:13:55 >
  • pardon markası energizer şarj cihazı kompakt şarj cihazı 2 adet çıkış var ikişerli 4 pil şarj edebiliyor çok detay yok ama çıkışları 2x 2.8 v idi heralde 240 280 mah arası aa için aaa için ise 120 160 mah 2500 lük pile 12 saat vermiş pilleri fot. makinesinde kullanıyorum şimdilik bir problem yok
  • ATABA 408 YARDIM İSTEYECEĞİM. Yeni aldığım şarj cihazına aynı özellikte 2 pil sol hazneye 2 pil de sağ hazneye yerleştirdim ama sadece sol haznenin ışığı yandı, yaklaşık 3 saat sonra (varta 2500 mA) sol haznenin ışığı yeşil olmuştu, pillere baktım sadece sol haznedeki piller sıcaktı acaba bu cihaz aynı anda 2 pili mi şarj ediyor? 4 pili şarj etmiyor mu? E ozaman sağ hazne ne işe yarıyor ? Eğer böyle ise cihazı geri vermeyi düşünüyorum.... Kafam karıştı!!!!! Bu cihazı kullanan varsa açıklama yaparsa çok sevinirim:)
  • arkadaşlar şarj aleti zaman ayarlı ve 12 saate ayarlanmış 2500 mah piller için. 12 saatten önce otomatik kesmiyor şarjı kendiniz kesiyorsunuz voltaj sensoru yok. bu fiyata bu kadar heralde. pilleri sony fot. makinesinde kullanıyorum hiç fena değil pilleri için alınabilir. antalya 5m de 2-3 adet daha vardı alacak olanlar için. ayrıca 850 mah energizerler de gayet iyi onları da mp3 de kullanıyorum.www.energizer-eu.com da şarj aleti ve piller gozukuyor. technical info bolumunde ozellikleri verilmiş.http://data.energizer.com/Europe/Europe_Datasheets.aspx mozillada acılmadı ie de açılıyor şarj aleti compact charger olarak geçiyor pillere ulaşamadım
  • Mesajları hem buraya hem sıcak fırsatlara yazman gayet mantıklı, her bölüme girmeyen arkadaşlar da görebiliyor. Çok uygun gördüğüm birşeyin duyurusunda ben de öyle yapıyorum
    quote:

arkadaşlar şarj aleti zaman ayarlı ve 12 saate ayarlanmış 2500 mah piller için. 12 saatten önce otomatik kesmiyor şarjı kendiniz kesiyorsunuz voltaj sensoru yok. bu fiyata bu kadar heralde. pilleri sony fot. makinesinde kullanıyorum hiç fena değil pilleri için alınabilir. antalya 5m de 2-3 adet daha vardı alacak olanlar için. ayrıca 850 mah energizerler de gayet iyi onları da mp3 de kullanıyorum.www.energizer-eu.com da şarj aleti ve piller gozukuyor. technical info bolumunde ozellikleri verilmiş.http://data.energizer.com/Europe/Europe_Datasheets.aspx mozillada acılmadı ie de açılıyor şarj aleti compact charger olarak geçiyor pillere ulaşamadım
  • Bende ki miladını doldurmuş 165mA'lik uniross şarj cihazını gözümden çıkararak,ATABA AT-508 model şarj cihazını aldım.2tane gp 2700mA'lik AA pil ve 2tane duracell 1000mA'lik AAA pil'imi hemen şarj ettim.1000mA'lik duracellleri 1,5 saatte,2700mA'lik gp'leri 4,5-5 saatte şarj etti.Gerçekten memnun kaldım.Cihaza 18lira istediler 15liraya aldım.Fiyatların bariz şekilde artmasında kur etkisi çok büyük tabiikide...FİYAT/PERFORMANS açısından bu modeli şiddetle tavsiye ediyorum.Faydalı olması açısından cihaz resimleri ekledim...

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkelvis -- 25 Kasım 2008; 23:41:10 >
  • @elvis1505 netten bulunabiliyormu bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: askan22

@elvis1505 netten bulunabiliyormu bu

Tabiikide...

http://www.pilmarket.com/default.asp?part=prd&dpt_id=67&prd_id=390

http://www.hizlial.com/uruninceleme.aspx?urunid=05.010.4416.0003

Ama ben elektronikçiden almanı tavsiye ederim,pazarlık açısından,nette fiyatlar artmış epey...
  • 408'in 2 yuvasıda şarj eder. Kızakların altında bir yay var O yayın bağlandığı noktalarda büyük ihtimalle temassızlık var. Hiç uğraşmayın geri götürün değiştirsinler. Aldığınız model oldukça kaliteli Universal bir cihazdır Ben aldığımda 22.5 YTL' ye almıştım 1 yıl evvel yani TEĞET GEÇİRMEDEN EVVEL ama o güne göre yinede çok ucuzdu....
    quote:

Orjinalden alıntı: donjuan20

ATABA 408 YARDIM İSTEYECEĞİM. Yeni aldığım şarj cihazına aynı özellikte 2 pil sol hazneye 2 pil de sağ hazneye yerleştirdim ama sadece sol haznenin ışığı yandı, yaklaşık 3 saat sonra (varta 2500 mA) sol haznenin ışığı yeşil olmuştu, pillere baktım sadece sol haznedeki piller sıcaktı acaba bu cihaz aynı anda 2 pili mi şarj ediyor? 4 pili şarj etmiyor mu? E ozaman sağ hazne ne işe yarıyor ? Eğer böyle ise cihazı geri vermeyi düşünüyorum.... Kafam karıştı!!!!! Bu cihazı kullanan varsa açıklama yaparsa çok sevinirim:)

• Ben ataba 408 i teknosa dan 40 ytl ye aldım cihaz iyi gözüküyor ama dediğim gibi sedace sol bölüm şarj etti ben de bir gariplik olduğunu anladım. Hemen gidip değiştireceğim ... Ama seyahatler için uygun değil büyüklüğü itibariyle! O zaman da uniross şarj cihazım işimi görüyor. Teşekkürler
  • Bipekkan Bey in bahsettiği; Varta yla görüşüp de Bozuk PHOTO ACCU pilleri geri gönderip POWER ACCU leri alan kişi benim. Gerçekten çok duyarlı davrandılar ver 2 tane de fazladan verdiler.
    Ben bu bozuk PHOTO ACCU leri KARAKÖY deki tramvay durağının yanındaki alt geçitteki GALA ismindeki VARTA BAYİSİ nden almıştım. Pilleri geri vermek istediğim halde hiç yanaşmadılar, para iadesinde bulunmadılar.
    Sakın ola! Ne bu dükkana uğrayın, ne de VARTA PHOTO ACCU alın; ha alırsanız da ah vah! edersiniz ona göre!
    Bana verilen POWER ACCU ları f.makinesinde az kullandım, performansından memnunum, PHOTO ACCU lerden inanılmaz performaslı(bu performanstan bile PHOTO ACCU lerin sorunlu olduğu anlaşılıyor zaten).
  • @dekareme,
    Evet haklısınız .O an Nick'inizi hatırlayamamıştım ve arkanızdan aynı yolu izlemiştim....
    quote:

Orjinalden alıntı: dekareme

Bipekkan Bey in bahsettiği; Varta yla görüşüp de Bozuk PHOTO ACCU pilleri geri gönderip POWER ACCU leri alan kişi benim. ................
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

bipekkan hocam,

bende 6500fd mevcut. 6500fd için varta'nın 2700 mah pillerini ve yine vartanın şarz aletiti kullanıyorum. ( teknosadan almıştım ) yaklaşık 7-8 aydır pillerimden ve makinemden çok memnunum. ancak yaklaşık 2 haftadır pilleri şarz ediyorum, 50 çekime kalmadan pillerim bitiyor. normalde çok rahat 500 çekimin üzerine çıkabilirdim. sizce sorun ne olabilir? ( küçük bir hatırlatma, şarz aleti kanepe ile duvar arasında kalmış, prize takılan ayaklardan birisi çatlamış ama makina pilleri şarz ediyor diye yeşil ışık hala yanmakta )

mesajım arada kaynadı galiba, bir fikir verseniz?
  • 2 gün net' e girememiştim, gerçekten araya kaynamış gitm,iş sorunuz @muratt45,
    Bazen öyle 1-2 prb. bir araya gelirki nedeni, hiç alakasız o olaya takılı kalır. Biliyorsunuz makine 4xAA pille çalışıyor. Şarj cihazı çalıştığına göre ,prb. pillerden sadece birinde ve o pilde şarj tutmuyor... Pilleri şarj edin ve 2.5 volt/0.5 Amp. bir fener ampulü ile boşaltın. En iyisi milyonculardan 1 adet AA pille çalışan bir fener alın ve pilleri teker teker boşaltın. Pilin tamamını boşaltmaya çalışmayın sadece 3-5 dk kadar bekleyin hala aynı parlaklıkta yanıyorsa çıkartın 2-3-4. pillere geçin. Bu pillerden biri en geç 1 dk içinde hemen boşalacaktır. O pili adam etmeye çalışmayın. Çok yorucu ve epey işlem gerektirir ve sonuçta alınamayabilir. Atın, yenisi ile değiştirin. Eğer şarja rağmen makinayı hiç açmasaydı o zaman en az 2 pil arızalı demektir. Bu da ufak bir not olarak bir kenarda tutun.
    quote:

quote:

bipekkan hocam,

bende 6500fd mevcut. 6500fd için varta'nın 2700 mah pillerini ve yine vartanın şarz aletiti kullanıyorum. ( teknosadan almıştım ) yaklaşık 7-8 aydır pillerimden ve makinemden çok memnunum. ancak yaklaşık 2 haftadır pilleri şarz ediyorum, 50 çekime kalmadan pillerim bitiyor. normalde çok rahat 500 çekimin üzerine çıkabilirdim. sizce sorun ne olabilir? ( küçük bir hatırlatma, şarz aleti kanepe ile duvar arasında kalmış, prize takılan ayaklardan birisi çatlamış ama makina pilleri şarz ediyor diye yeşil ışık hala yanmakta )

mesajım arada kaynadı galiba, bir fikir verseniz?
  • merhaba arkadaşlar.
    forumda yaptığım aramada, varta ready2use pilleri özellikle bipekkan arkadaşımız tarafından tavsiye edilmiş. Ancak hiçbir kullanıcı tavsiyesini göremedim.yada gözden kaçırdım.
    Digital fotoğraf makinesinde bu pilleri kullanan arkadaşlarımız varsa, değerlendirmelerini öğrenebilir miyiz?
  • Bir yanlış anlama var @merulaalba,
    Benim önerim, Eğer mause-Duvar saati Klavye vb. az akım çeken ama Aynen alkalin piller gibi uzun süre üzerindeki şarjı muhafaza eden şarjlı pil istiyorsanız şeklinde önermiştim. Halen bu pillerden 2100 mA AA olanlar 2 adet duvar saatimde tam 6 aydır çalışıyor. 800 mA AAA olanlarda PENTA marka telefonda hafıza ve LCD aydınlatma devrelerinde 4 aydır çalışıyor. Fotograf makinelerimi satmam nedeni ile Fotograf makinelerinde denemek fırsatım olmadı ama ilk fırsatta Canon A620 makinemde deneyeceğim. Tahminim Panasonic 2100 mA normal şarjlı pillerle 2100 mA şarjlı Panasonic INFINIUM larla aynı miktarda çekim yapacağı kannatindeyim Bir el telsizini 3.5 saat çalıştırdı ki bendeki normal panasoniklerde aynı neticeyi vermişti...
    Varta Ready2Use ve GP ReCyko pillerde de farklı bir sonuç olacağını hiç düşünmüyorum....
    quote:

Orjinalden alıntı: merulaalba

merhaba arkadaşlar.
    forumda yaptığım aramada, varta ready2use pilleri özellikle bipekkan arkadaşımız tarafından tavsiye edilmiş. Ancak hiçbir kullanıcı tavsiyesini göremedim.yada gözden kaçırdım.
    Digital fotoğraf makinesinde bu pilleri kullanan arkadaşlarımız varsa, değerlendirmelerini öğrenebilir miyiz?

• @bipekkan
    evet. yanlış anlamışım. aydınlattığınız için teşekkür ederim.
    Birkaç mesajınızdan fot. makinesinde sizin favori sıralamanızın panasonic 2100 kodak.. ve varta.. olduğunu okumuştum.kastettiğiniz panasonic piller aşağıdaki linkte bulunanlar mı acaba?
    link
    Panasonic 2100 mA

Ayrıca Ben aşağıdaki cihazı almıştım.yazdan beri kullanıyordun.son 1 haftadır pillerle max. 60 fotoğraf çekebildim. deneme amaçlı sürekli peş peşe flashlı çekim yaptım.pilleri başka bir şarj cihazıyla da doldurup denedim. sonuç aşağı yukarı aynı oldu.

Buradan hareketle şarj cihazımın sağlam olduğunu varsayarak panasonic 2100lerden almayı düşünüyorum.Bu şarj cihazıyla bir uyumsuzluk yaratabilir mi?
    link
    Elimdeki şarj cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Lupara_ -- 29 Kasım 2008; 19:43:19 >
  • @merulaalba,
    Şarj cihazları ne marka model olursa olsun ne markaya bağlı nede kapasiteye bağlı bir uyumsuzluk sözkonusu değildir. Yeterki aldığınız şarj cihazı Ni-Cd pillere göre üretilmiş olmasın.Verdiğiniz linkteki panasonic'ler bendekilerden görünüş olarak farklı ama fiyat olarak bende 1.5 yıl evvel 16. YTL' ye almıştım. Bunu da alabileceğiniz gibi Varta 2500-2700 mA şarjlı pillerden de(Power serisi) alabilirsiniz....
    quote:

Orjinalden alıntı: merulaalba

@bipekkan
    evet. yanlış anlamışım. aydınlattığınız için teşekkür ederim.
    Birkaç mesajınızdan fot. makinesinde sizin favori sıralamanızın panasonic 2100 kodak.. ve varta.. olduğunu okumuştum.kastettiğiniz panasonic piller aşağıdaki linkte bulunanlar mı acaba?
    link
    Panasonic 2100 mA

Ayrıca Ben aşağıdaki cihazı almıştım.yazdan beri kullanıyordun.son 1 haftadır pillerle max. 60 fotoğraf çekebildim. deneme amaçlı sürekli peş peşe flashlı çekim yaptım.pilleri başka bir şarj cihazıyla da doldurup denedim. sonuç aşağı yukarı aynı oldu.

Buradan hareketle şarj cihazımın sağlam olduğunu varsayarak panasonic 2100lerden almayı düşünüyorum.Bu şarj cihazıyla bir uyumsuzluk yaratabilir mi?
    link
    Elimdeki şarj cihazı

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.