Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.650
Cevap
367
Favori
1.942.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.dijitalonline.com/default.asp?part=prd&dpt_id=67&prd_id=521#PLMRKT41V75240O0Q.jpg
    Not : En son gördüğümde 16 ytl falandı. Son döviz kurundna sonra fiyatı zıplamış :(
    quote:

Orjinalden alıntı: tsn141

ben mp3 çalar için (aaa) şarj aleti soracaktım
    pili vermli kullanacak ve işi bittiğinde ışığı sönecek cinsten olsa iyi plur aşırı pahalı bi şey istemiyorum tavsiyeleriniz neler
  • Ben özellikle her kanala ayrı ayrı akım verebilen bir şarj cihazı arıyorum. Yani bazen 3 pili, bazen sadece tek pili şarj etmeliyim. Bir de şarj durumu eşit olmayan pilleri tek tek sonuna kadar doldurup en son pil dolana kadar cihazın aktif kalmasını istiyorum. Dolan pilin irtibatı kesilsin, diğer piller dolmaya devam etsin. Anlaşılmıştır sanıyorum. Akıllı dedikleri bu oluyor herhalde. Bir de bol özellikli bir cihaz olsun. Arkadaşın dediği gibi, sonuçta bir kere alınan cihazlar.

İlk sayfada Bipekkan kardeş Ataba AT-998 tavsiye etmiş. Bu tavsiye halen geçerliliğini sürdürüyor mu?

Bir de, bu değerli bilgileri ilk sayfaya taşıma olanağı yok mu? Hep aynı sorular soruluyor, aynı cevaplar veriliyor. Geniş bir bilgi havuzu olmuştur artık ama kimbilir hangi sayfada hangi bilgi var. En iyiden kötüye doğru şarj cihazlarının, pillerin sıralandığı güncel bir liste olursa herkes daha kolay faydalanır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

Aldığınız Duracell pillerden bir adedinin fotografını koyarmısınız? Benimde aldığım ama eski EXTREME yazanlarda bir sorun yaşamadım şu ana kadar....

aldığım ürün bu:
    http://www.nt.com.tr/esatis/urun.php?uid=24852

2'li şarj ettiğim pili hala kullanıyorum. Seninde uyarınla İyi ki duracell SUPREME (japan) modelini almıışım. 250-300 fotoya yakın foto çektim. hala devam ediyor. Daha yakın çekimini bugun akşam çekip koyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoneman -- 6 Kasım 2008; 9:50:07 >
  • Arkadaşlar Hepinize birden cevap vereyim. Aldığım piller extreme değil supreme Yani sizin link verdiklerinizle aynı tip ve bende 3 paket(12 tane) almıştım aralıklarla hiçbir sorun yaşamadım. Hala kullanıyorum. Özellikle şarj tutmamış gibi görünen piller için nasıl bir yorumda bulunayım birşey diyemiyeceğim. Acaba arkadaşlar örneğin Varta ve GP' de de deneyebilirler mi? Aynı sonuç alıyorlarsa ya şarj cihazlarının şarj gerilimleri düşük yada kullandıkları cihazlarda sorun olabilir.
    @caadas,
    Tek tek şarj edebilen Ataba AT998 ve KONNOC A099 modelleri var . Ancak ataba son zamanlarda çok sık prb. çıkarttığını arkadaşlar uzun süredir söylüyorlar. Bu nedenle Atabanın sadece kullanıp denediğim ve halada kullandığın 3 modelinden başkasını tavsiye edemiyorum Bunlar Universal ve akıllı AT-408- AT508 ve AT908. Ancak bunların hiçbiri sizin istediklerinizi karşılamıyor. Belki GP de olabilir ancak bunların hangisi olduğunu bilmem de mümkün değil. Bu nedenle bildiğim ve kullandığım Konnoc A099 dan başka tavsiye edebileceğim bir cihaz kalmadı Yabancılardan bir cihaz daha var ama TR' de satılmıyor. Satılsada tahminim fiyatıda okkalı olur. En son bir yabancı sitede 4 pili ile 68$ dı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 6 Kasım 2008; 10:59:39 >
  • @Bipekkan abi, arkadaşıma ait şarj tutmayan 4 tane Duracell 2650 ma pilini (yeşil-siyah renkli) ataba-908 ile şarj etmeyi denedim.3-4 saat sonra yeşil ışık yandı ama piller yine şarj tutmamış. Piller ömrünü tamamlamış mı? Yoksa pilleri atmadan yapabileceğim bir şey var mı?
  • @umutlu42,
    O zaman açık ara anlaşılıyor ki alınan bu piller aynen Varta 2500 mA japon malı PHOTO ACCU pillerle aynı durumda. Ben de Aldığım bu model Vartaların yarısında 8 adetti bu durumla karşılaştım. Aylar önce bir arkadaşın bu topikte Varta ithalatçısı ile görüştüğünü ve pilleri Power serisi ile değiştirdiklerini okuyunca hemen İstanbul' ile görüştüm ve ödemeli kargo ile gönderdim Bana 10 gün sonra 4 paket 27** mA gönderdiler. Sizde Duracell ithalatçısı ile görüşüp aynı yolla halledebilirsiniz Yeter ki Fişinizi atmamış olun....
    quote:

Orjinalden alıntı: umutlu42

@Bipekkan abi, arkadaşıma ait şarj tutmayan 4 tane Duracell 2650 ma pilini (yeşil-siyah renkli) ataba-908 ile şarj etmeyi denedim.3-4 saat sonra yeşil ışık yandı ama piller yine şarj tutmamış. Piller ömrünü tamamlamış mı? Yoksa pilleri atmadan yapabileceğim bir şey var mı?
  • @bipekkan

Tavsiyeniz üzere 908 almıştım hatta şans eseri 12 ytl ye satan bir dükkandan 20 ytl ye 2 tane almıştım yedekte bulunsun diye ve geçen gün bir tanesini bozdum. Olayı anlatayım. Şarjlı matkap vardı bozulmuştu şarj olmuyordu. İçini açıp bakayım dedim 4 adet pil vardı ve atabanın sarj aleti bunu şarj eder diye düşündüm nitekim şarjda etti. Bunun üzeride geceden şarja taktım sabah baktığımda şarj aletinin ışığı yanmıyordu. Fakat pilleri çıkartmadan şarj ettim yanı kabloyu direk matkaba bağladım. Bu bilgiler ışığında çözüm üretme şansınız varmı yada tavsiyeniz? Birde kafama takılan bi soru var. Biz dört pilide yanyana taktığımızda 908 de seri olarakmı bağlamış oluyoruz yoksa paralelmi? Çünkü matkaptaki piller seri bağlıydı...
  • @Raven254,
    Aslında olayı tam kavrayamadım. Şarjlı matkabınız kaç volt ile çalışıyordu, Yani pilleriniz Bilinen 1.2V AA pil formundamıydı. Onu öğrenmek istiyorum. her bir piliniz içten seri bağlı 2' şer adet pil bile olsa bile şarj cihazınızın bozulabileceğini düşünmüyorum. Nedeni başka bir yerde aramak lazım.
    AT-908 ve 508 ler pilleri akımı düşük tutabilmek için 2 şer ikişer şarj eder ve herbir 2' li grup birbirinden bağımsız ama ana şarj kaynağına switch yoluyla paralel bağlıdır
    quote:

Orjinalden alıntı: Raven254

@bipekkan

Tavsiyeniz üzere 908 almıştım hatta şans eseri 12 ytl ye satan bir dükkandan 20 ytl ye 2 tane almıştım yedekte bulunsun diye ve geçen gün bir tanesini bozdum. Olayı anlatayım. Şarjlı matkap vardı bozulmuştu şarj olmuyordu. İçini açıp bakayım dedim 4 adet pil vardı ve atabanın sarj aleti bunu şarj eder diye düşündüm nitekim şarjda etti. Bunun üzeride geceden şarja taktım sabah baktığımda şarj aletinin ışığı yanmıyordu. Fakat pilleri çıkartmadan şarj ettim yanı kabloyu direk matkaba bağladım. Bu bilgiler ışığında çözüm üretme şansınız varmı yada tavsiyeniz? Birde kafama takılan bi soru var. Biz dört pilide yanyana taktığımızda 908 de seri olarakmı bağlamış oluyoruz yoksa paralelmi? Çünkü matkaptaki piller seri bağlıydı...
  • En iyisi GP marka pil midir?
  • @umutlu42,
    O zaman açık ara anlaşılıyor ki alınan bu piller aynen Varta 2500 mA japon malı PHOTO ACCU pillerle aynı durumda. Ben de Aldığım bu model Vartaların yarısında 8 adetti bu durumla karşılaştım. Aylar önce bir arkadaşın bu topikte Varta ithalatçısı ile görüştüğünü ve pilleri Power serisi ile değiştirdiklerini okuyunca hemen İstanbul' ile görüştüm ve ödemeli kargo ile gönderdim Bana 10 gün sonra 4 paket 27** mA gönderdiler. Sizde Duracell ithalatçısı ile görüşüp aynı yolla halledebilirsiniz Yeter ki Fişinizi atmamış olun....

Orjinalden alıntı: umutlu42
    @Bipekkan abi, arkadaşıma ait şarj tutmayan 4 tane Duracell 2650 ma pilini (yeşil-siyah renkli) ataba-908 ile şarj etmeyi denedim.3-4 saat sonra yeşil ışık yandı ama piller yine şarj tutmamış. Piller ömrünü tamamlamış mı? Yoksa pilleri atmadan yapabileceğim bir şey var mı?

Teşekkürler üstad, fişi saklamadık maalesef. Arkadaşa bir bardak soğuk su ile geri vereyim bari..
  • @mrtbrc6378,
    Benim açımdan değil. Bence VASAT bir pil. Ancak TR' de istendiği zaman istenilen pil bulunmaz. Genellikle dışarıda ne ucuz ise o getirtilir Oto' yu bile biz İthalatçı amcaların cebini en kolay ve zahmetsiz hangi model dolduruyorsa o modelleri keyfine, arzusuna hatta GÖRGÜ seviyesine göre kullanmak mecburiyetindeyiz. Pilde de bu durm değişmez. TR' de bulunabilme durumuna göre alıp kullanılabilecek piller sırasıyla Panasonic- Varta ve GP dir. Duracell den pek emin değilim Şikayetler çıkmaya başladı.....
    quote:

Orjinalden alıntı: mrtbrc6378

En iyisi GP marka pil midir?
  • Sevgili Bipekkan, hatırlarsanız dün gece tek tek pil şarj edebilien bir cihaz sormuştum. Siz pek tavsiye etmiyordunuz ama İzmir gibi bir yerde ATABA AT998'i sadece bir yerde bulabildim ve mecburen aldım (Made in China - 32 YTL). KONNOC markayı bilmiyor burdakiler. Her kanalı ayrı besleyebilen cihaz varmı deyice şaşkın şaşkın bakıyorlar.
    Dün gece forumu biraz kurcalamıştım, siz mavi-beyaz paketli olanlardan özellikle kaçının gibi bir şey demişsiniz. Benimkisi lazcivert ambalajlı. Umarım aşırı ısınma gibi bir problemle karşılaşmam. Eğer böyle bir durum gözlemlersem hemen ucuz bir Ataba alıp adaptörünü buna takarım. Belki bir de 908 modelinden edinirim. :)

Kusura bakmayın Webcam ile bu kadar oluyor. Pek sanatsal bir çalışma olmadı ama...
  • @caadas,
    Sizin aldığınız benim ilk aldıklarımdan, ama ısınma için ya yan yatırarak kullanın (Sağ ve sola kenarına dikine yerleştirin. prb. olmadan durur) yada alttaki hava deliklerinin rahat çalışması için delikleri kapatmayacak şekilde bir kurşun kalem koyun . Mutlaka az yada çok ısınacaktır. Beni kaçının dedilerim biçim olarak aynı ama beyaz zemin üzerine turkuazımsı bir mavi tek renk baskılı olanlar. Arızalı çok çıkıyor....
    quote:

Orjinalden alıntı: caadas

Sevgili Bipekkan, hatırlarsanız dün gece tek tek pil şarj edebilien bir cihaz sormuştum. Siz pek tavsiye etmiyordunuz ama İzmir gibi bir yerde ATABA AT998'i sadece bir yerde bulabildim ve mecburen aldım (Made in China - 32 YTL). KONNOC markayı bilmiyor burdakiler. Her kanalı ayrı besleyebilen cihaz varmı deyice şaşkın şaşkın bakıyorlar.
    Dün gece forumu biraz kurcalamıştım, siz mavi-beyaz paketli olanlardan özellikle kaçının gibi bir şey demişsiniz. Benimkisi lazcivert ambalajlı. Umarım aşırı ısınma gibi bir problemle karşılaşmam. Eğer böyle bir durum gözlemlersem hemen ucuz bir Ataba alıp adaptörünü buna takarım. Belki bir de 908 modelinden edinirim. :)

Kusura bakmayın Webcam ile bu kadar oluyor. Pek sanatsal bir çalışma olmadı ama...
  • @bipekkan hocam bende tavsiyelerine göre ataba 908 şarj aletini alacağım yerinden alacağım 21tl fiyatı var.birde bende gp piller 2300 ve 200 lük bunları dolduruyorum bazen kullanmak için takarken piller boş çıkıyor tekrar dolduruyorum bu sefer dolu çıkıyor.piller heralde arızalı bilemiyorum.ben yeni pil alacağım panasonic bulamazsam varta.gp almam artık .yalnız varta da benim ilk pillerdi bunlarda şarj tutmuyordu seriyi unuttum photo lardandı ama hangisi bilemiyorum yani sizin arıza dediklerinden olabilir.neyse şimdi ortalama panasonic yada varta pillere örneğin 2500 lüklere ne kadar ücret ödemek lazım fikirleriniz var mı şu kadardan fazlaysa almayın şu fiyatlar iyidir uygundur gibi
  • Vallahi içime su serptiniz. İlk aldıklarınızda bu ısınma problemi yoktu sanıyorum. Ama tabi ki tedbiri elden bırakmıycam.
  • Evet 1.2V 1800mah dı sanırım. Ama 4 üde seri bağlıydı. Matkap kendi şarj cihazınıda bozdu aynı şekilde. Anlamadığım okadar çok akım çekmemesi lazım bu pillerin. Neyse bir elektrikçiye götürsem yapabilirmi yada çöpe atayım mı?
  • Benim AT998 sorunlu mu? Pilleri takınca 5 dakika sonra şarj ettim diyor. Boş pili taktığımda gösterge 3'den başlıyor. Piller mi bozuk, şarj aleti mi? Piller kaç aydır boş bilmiyorum, belki bozulmuşlardır ama gösterge bad yazmıyor, direk hızlı şarja başlıyor. Pillerde köpürme yok ama aynı paketten çıkan pilin birisi epey köpüklenmiş. (GP 1000 mA, AAAsize)
  • arkadaşlar makınanın ıcınde kullanmadıgımız sure içerisinde fotograf makınasının pilini çıkartmalımıyız..yoksa içinde kalsa bir problem olurmu ? ( bataryasını )
  • Merhaba arkadaşlar canon a570 bir foto. makinam var.Gp 2700 pillerle 100mA değerlerine sahip olan bir şarj cihazım var.Yalnız şarj cihazı oldukça eski sarj olma süresi epey uzun zira ışığınında hiç yeşil yandığını görmedim.Hep kırmızı yanıyor.1-1,5 gün şarjda bırakıyorum pilleri, a570 makinamla anca 100-150 resim çekebiliyorum.Bu yüzden şarj süresi kısa,pilleri tam dolduracak olan bir şarj cihazı almaya karar verdim.Aşagıdaki cihazı düşünüyorum,sizlerinde önemli fikirlerinizi almak istedim...

GP Powerbank KB34 Pilsiz Kutulu Şarj Cihazı

ÖZELLİKLER

Pil Şarj Süresi : 5 Saat

Ni-Mh ve NiCd pilleri şarj eder

Giriş voltajı AC 230V

2 ayrı bağımsız şarj kanalı

2-4 adet AA veya AAA boy şarjlı pilleri şarj eder.

Çift renk LED göstergeli

Pilsiz, Kutulu

• merhaba arkadaşlar,
    dün gp 2700 mah şarjlı kalem pil aldım. daha öncedende elimde gp power bank şarj aleti vardı.akşam pilleri saat 18:30 da şarja taktım ancak gece pilleri çıkarmayı unuttuğum için sabah saat 07:00 da çıkarabildim.makinede yeşil yanıyordu ve pilleri çıkardım ancak pilleri fotoğraf makineme taktığımda pillerin sadece 1/4 ünün dolu olduğunu gördüm. acaba piller arızalı olabilir mi ? yoksa yanlış yaptığım bir şey mi var ? yardımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekans1z. -- 11 Kasım 2008; 17:25:58 >
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.