Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dijital foto makinamızda kullandığımız pillerden hiç memnun değiliz (kodak, micron) yeni şarz makinası ve 4 adet pil almayı düşünüyoruz şu modeller nasıl bi bakıp fikrinizi yazarsanız memnun oluruz. Özellikle zoom u hiç duymadık diğerlerine kulak aşinalığı var ama onlarıda kullanmışlığımız yok.

Birde hangi markalardan uzak duralım.

GP 4 adet 2700 http://hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=81480&productid=bd70106

4 adet 2700 http://hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=81480&productid=bd70105

UNİROSS 4 adet 2000+ 4 adet 700 http://hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=87954&productid=BD60432

PANASONİC 4 adet 2100+2 adet 800 http://hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=87961&productid=bd61511

ZOOM 4 adet 2700 http://hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=94010&productid=bd700736

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abormen -- 2 Şubat 2007; 2:13:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpinist16

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

ATABA AT-508 marka şarj aletim var.Çıkış akımı AA için 500mA yazıyor.Bu toplam akım değeri mi yoksa her pil için verilebilen akım değeri mi?4 tane Varta 2700mA pil aldım.4 ünü aynı anda şarj aletime takarsam kaç saatte şarj olur?4*2700/500mA =21,6 saat mi?Yoksa her kanal için 500mA olduğundan 4te biri kadar sürede mi şarj olur?Son bir sorum daha var;
    Discharge butonu olan deşarj butonuna bastığımda sarı yanıyor ve öle kalıyor.Ne kadar sürede deşarj ediyor?Bi anlık basıp eski konumuna almak yeterli mi ?yoksa discharge butonuna basıp sarı ışıkta bi kaç saat kalması mı gerekiyor?

hoca sen 2700 u 500 e yeniden bolsene... bu aletten(at-508) bende de var ve cok ama cok memnunum ..bu arada o sarı ışık cok yanmaması lazım eger oyle bir durum varsa sen bi tak bakalım o pili bi alete yada avometren varsa bi olc..4 tane varta pil in şarj suresi yaklasık 5-6 saat kadar suruyor..yeşil ışık yandıktan sonra 5-10 dakka yeşil ışıkta kalsın piller sonra al tabi
  • @ Abormen,
    Başta Digimax - CFL-Panasonic ve son 3 ayda Türkiye'ye giren sarı renkli Vartalardan Uzak durun.Panosonic'lerin belki 10 çeşit kalitede malı var ve en rezilleri pil olarak Bizim memlekete sokuluyor. Vartalar şu anda yaygın bir şekilde fotografçılarda Migros ve Şok' larda oldukça cazip fiyata satılıyor ve dikkat edin pil kapasiteleri 1400 mA/h. ve daha evvelce de yazdım Konya sokakta sırf bu işle uğraşan arkadaşım geçen Ağustosta 3 tane sattım başıma bela oldu dedi. Şarj aleti değil,Pillerin köpürmesinden dolayı hepsini geri alıp yeni pil verdim dedi.Ben test etmedim-sadece duyumumu aktarıyorum.
    Verdiğiniz linkleri İnceledim. Açıklamalardan şarj cihazı olarak sadece Panasoniği tuttum. Lafa bakılırsa aletin özellikleri güzel. Pilleri bana piyasadakilerden farklı geldi, Onun için bir şey diyemem. ZooM içinde bir şey diyemiyorum Dün Tekzene gittim. !5 gün içinde hepsi bitmiş.Alamadım. GP'lere gelince , Pil olarak defalarca yazdım, Fiyat/Performans olarak en ideal pil., ancak buradaki linklerdeki şarj cihazları için bir şey söylemiyeceğim, Benim Standartlarıma uymuyor. ama UYANLARI VAR. Özellikle Konya sokak ve Ulus Elektrikçiler pasajında.
    Sanal Mağazalarda verilen bu fiyatlar, PAHALI. GP'lerin AA 2700mA Fiyatları en ucuz 3 YTL. Ortalama fiyatı 3.5 YTL. Bunun dışında tanesi 5 YTL'ye satan yerde çok.
    Ankara' da Oturanlar Konya sokak ve Ulusta Sanayi Cd. Telekom Taş bina karşısındaki Elektriçiler çarşısında Bu pil ve şarj aletlerini 10-12 YTL civarında daha ucuza alabilirler. İstanbul' dakilerde Selanik Pasajı Necatbey cd ve Kadıköy deki elektronikçiler pasajında Yazıcıoğlu Han adı aklımda doğru kaldıysa alabilirler.
    Bence Sanal mağazaları bu imkanları olmayanlar kullansın derim EL MAHKUM' dan dolayı.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 2 Şubat 2007; 11:36:10 >
  • @İtsme,
    Çok yanıyorsa zaten pil dolu demektir. Ama deşarj işlemini bakım amacı ile yapıyorsanız, deşarj işlemi yüksek akımla yapılmaz genellikle 300-400 mA/h civarında bir akımla yapılır ve tam dolu sayılabilecek bir pilin bakım amaçlı deşarj süresi 2700 mA pil için 4- 6 saat civarındadır.. Makinede kullanılmayacak durumda boşalmış bir pil için ise bu süre 10-15 dk kadar, hatta daha kısa olabilir. Anlık akım çekme durumu hariç 2700 mA piller için 800mA den fazla akım çekerek yapılan deşarj veya cihazda kullanılması Plaka delinmesine neden olabilmesi nedeniyle sakıncalıdır. Diğer kapasiteler için de bu değerleri oranlayabilirsiniz.
    AT-508'i geçen hafta gördüm Konya sokakta ve içine de baktım. Fiyatı ile kalitesi oldukça güzel. Bizim arkadaş, söktün bari (Epey kızdı) ver 10 lirada al git deyince evdeki 12. Şarj cihazı oldu. Normal raf fiyatı zaten 14 liraydı . Tavsiye edilir gerçekten pazarlıkla 10-12 lira arası alınabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: itsme
    hoca sen 2700 u 500 e yeniden bolsene... bu aletten(at-508) bende de var ve cok ama cok memnunum ..bu arada o sarı ışık cok yanmaması lazım eger oyle bir durum varsa sen bi tak bakalım o pili bi alete yada avometren varsa bi olc..4 tane varta pil in şarj suresi yaklasık 5-6 saat kadar suruyor..yeşil ışık yandıktan sonra 5-10 dakka yeşil ışıkta kalsın piller sonra al tabi
  • bende zoom almayı düşünüyorum 4x2700mah 2 saatte şarj ediyo voltaj ayarı falan birsürü ayarı var 30 ytl üstelik umarım kaliteli çıkar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

@ Abormen,
    Başta Digimax - CFL-Panasonic ve son 3 ayda Türkiye'ye giren sarı renkli Vartalardan Uzak durun.Panosonic'lerin belki 10 çeşit kalitede malı var ve en rezilleri pil olarak Bizim memlekete sokuluyor. Vartalar şu anda yaygın bir şekilde fotografçılarda Migros ve Şok' larda oldukça cazip fiyata satılıyor ve dikkat edin pil kapasiteleri 1400 mA/h. ve daha evvelce de yazdım Konya sokakta sırf bu işle uğraşan arkadaşım geçen Ağustosta 3 tane sattım başıma bela oldu dedi. Şarj aleti değil,Pillerin köpürmesinden dolayı hepsini geri alıp yeni pil verdim dedi.Ben test etmedim-sadece duyumumu aktarıyorum.
    Verdiğiniz linkleri İnceledim. Açıklamalardan şarj cihazı olarak sadece Panasoniği tuttum. Lafa bakılırsa aletin özellikleri güzel. Pilleri bana piyasadakilerden farklı geldi, Onun için bir şey diyemem. ZooM içinde bir şey diyemiyorum Dün Tekzene gittim. !5 gün içinde hepsi bitmiş.Alamadım. GP'lere gelince , Pil olarak defalarca yazdım, Fiyat/Performans olarak en ideal pil., ancak buradaki linklerdeki şarj cihazları için bir şey söylemiyeceğim, Benim Standartlarıma uymuyor. ama UYANLARI VAR. Özellikle Konya sokak ve Ulus Elektrikçiler pasajında.
    Sanal Mağazalarda verilen bu fiyatlar, PAHALI. GP'lerin AA 2700mA Fiyatları en ucuz 3 YTL. Ortalama fiyatı 3.5 YTL. Bunun dışında tanesi 5 YTL'ye satan yerde çok.
    Ankara' da Oturanlar Konya sokak ve Ulusta Sanayi Cd. Telekom Taş bina karşısındaki Elektriçiler çarşısında Bu pil ve şarj aletlerini 10-12 YTL civarında daha ucuza alabilirler. İstanbul' dakilerde Selanik Pasajı Necatbey cd ve Kadıköy deki elektronikçiler pasajında Yazıcıoğlu Han adı aklımda doğru kaldıysa alabilirler.
    Bence Sanal mağazaları bu imkanları olmayanlar kullansın derim EL MAHKUM' dan dolayı.....

kardeş yorumun için teşekkürler konya sokka ta bunların aynısınımı 10-15 daha ucuzamı alabiliriz yani GP ve 4*2700 ü 25 civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abormen -- 2 Şubat 2007; 18:58:40 >
  • birde burada bi eletrikçide varta var ama sarı renk değil 4 adat 2700 4-8 saatte şarj ediyor fiyat son 28 e bıraktı iyimi
  • Şarj cihazı ile birlikteyse ve 2 aşağı 3 yukarı şarj cihazı deşarj işlemi de yapıyorsa ve şarj kesiyorsa alın derim. Aksi halde, adedi 7 liraya piller fahiş fiyat demektir. adedi 4.5-5 YTL yi geçmemesi gerekir.
    quote:

Orjinalden alıntı: abormen

birde burada bi eletrikçide varta var ama sarı renk değil 4 adat 2700 4-8 saatte şarj ediyor fiyat son 28 e bıraktı iyimi
  • VARTA PHOTO derim arkadaşlar mükemmel pil mükemmel performans

Bana göre GP ler şişirilmiş..
  • Kullandınız mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: kanuni001

VARTA PHOTO derim arkadaşlar mükemmel pil mükemmel performans

• quote:

Datron - Panasonic ve GP 2700 aldım son olarak şu kadar söyleyeyim GP gibi güçlü ve uzun ömürlü pil ben şahsen görmedim şişirilmiş diyen arkadaşımız acaba GP kullandınız mı ?
  • gb2700 alın beyler..çok mennun kaldım
  • quote:

Şarj cihazı ile birlikteyse ve 2 aşağı 3 yukarı şarj cihazı deşarj işlemi de yapıyorsa ve şarj kesiyorsa alın derim. Aksi halde, adedi 7 liraya piller fahiş fiyat demektir. adedi 4.5-5 YTL yi geçmemesi gerekir.
    quote:

Orjinalden alıntı: abormen

birde burada bi eletrikçide varta var ama sarı renk değil 4 adat 2700 4-8 saatte şarj ediyor fiyat son 28 e bıraktı iyimi

şarj cihazı ve pil kutusunun içinde adam piller hakkında bişey bilmiyor sordum bişey diyemedi üzerinde 3 yıl garantili yazıyor adama garanti meselesini sordum dediki garanti var desem yalan olur adamlar kullanıcı hatası deyip geçiyorlar dedi yani işine gelirse dedi.

bende şu zoom marka pili mi alsam ne yapsam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: extraloob

quote:

Datron - Panasonic ve GP 2700 aldım son olarak şu kadar söyleyeyim GP gibi güçlü ve uzun ömürlü pil ben şahsen görmedim şişirilmiş diyen arkadaşımız acaba GP kullandınız mı ?

Kullandım performans ve enerji bakımından bana göre Gp den çok daha iyi... Siz birde Varta photo Kullanmadıysanız birde bunu deneyin... Eminim ki hakkını sonuna kadar verecektir. Mümkünse Alman malı olanları kullanın...

Şişirilmiş olan GP lerin Mah değerleridir. Öneğin GP 2700 ile 200 foto çekiyorsanız Varta photo ile 270-300 tane fotoğraf çekebiliyorsanız Mah değerinin GP ye göre düşük olmasına rağmen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanuni001 -- 4 Şubat 2007; 3:19:21 >
  • GP kullananlar bu ayrıntıya dikkat etsinler...

http://forum.netfotograf.com/battery.asp?msg_id=13804
  • Sevgili Kanuni001,
    Toplam 7 kişinin görüşü, 2 kişi son derece olumlu görüş belirtmiş, bir kişi zaten olayın kahramanı, 2 kişi kullandığı başka markadan başka kuş tanımayan bir Varta fanatiği ve diğer 2 kişi performansından memnun olmayan......
    Benim kişisel görüşümde Fiyat/Performansı en iyi pil. Bu demek değil ki EN İYİ PİL.....
    Paranız bolsa Vartada,KODAK'ta Burada yazmamın anlamı yok dışarda öğle markalar varki Vartayı çöp tenekesine attıracak, kim verecek neredeyse askeri amaçlı kullanılacak yapıdaki pillere 45-60 YTL tanesine.....
    İşin Komik tarafı VARTA artık Almanya'da bile üretimi yok, Hepsi ÇİN malı Kalite farkı renklerle ifade ediliyor.
    Diğer önemli Bir Husus:
    Şu an evimde sayısını bilemiyorum ama herhalde 1000 (BİN) civarında her tipte ve markada şarj edilebilir pil var, Bunların yaklaşık 40 civarı 25 yıldır evdeki cihazlarımda kullanılır, ve bunların 120 adedide test sırasında çeşitli JENOSİT EYLEMLERE tabi tutulmuş ve çeşitli işkencelerden geçmiştir. Patlayanı bile olmuştur. Patlayanında bile 1 miligram sıvı ortaya çıkmamıştır. Jölemsi bir madde dışında ve bu jölenin dışarıya sızıntı yapmaması içinde iç yapısında bazı önlemler alınmış ve bu jöle aşırı akım veya plaka kısa devresi halinde ortaya çıkan aşırı ısı nedeniyle hacim taşması olacağından bu fışkırma bu filtrelerden geçerken hava ile temas ederek köpürme şeklinde kendini belli eder. Bu köpük uzun süre şarjsız pillerde de olur ve pilin üstüne üflediğinizde de kaybolır. GP veya bir başka marka şarj edilebilir pilde konu edilen akmayı 45 yıllık meslek hayatımda ne duydum ne de gördüm. Tamam patlayanı çatlayanı binlerce ve bunlarda Ni-MH pillerde değil Bu cinsin ION yapıda olanları. Mesela SONY bu konuda son 3 yıldır çok kötü şöhreti var milyonlarca pil toplatıldı ve toplatılıyor.
    Kısacası tek bir problemle (O olayda, pilin dışında da başka faktörler olabilir) Markaların bence kötülenmesi YANLIŞ. Varta veya herhangi bir marka da aynı olayla karşılaşmayacağınızın bir garantisi var mı? Var derseniz, O zaman tüm problemlerde o malın garantörü siz olursunuz ki Bununda pratikte bir anlamı yoktur.
    Sevgili Kanuni, bu topiği baştan sona dikkatle okumanızı ve bir şeye öyle kolay kolay iyi yada ortda kesin veri olmadan da kötü denemeyeceğini görürsünüz. Kalite kavramında 3-4 kriter vardır. Bunlardan biri verdiğiniz ücretin karşılığını ne oranda alıyorsunuz yani buna Fiyat/Performans oranı denir. İkincisi belirli bir zaman dilimi içinde geri dönüş veya arıza miktarıdır. Eğer bizim örnekten gidersek, Varta pahalı veya başka gerekçelerle az satılıyorsa bir rakkam atalım 1000 adet ve bir yılda da 1 adet arızalanıyorsa, GP 1 milyon satıyor 25 adedi arızalanıyorsa arıza miktarına bakıp "GP berbat pildir" diyemezsiniz....
    Kısacası, hiç kimse bu topikte VARTA kötü pildir demedi. Sadece ben, bundan 10 gün kadar önce Vartaların piyasada son aylarda satılan sarı renkli olanlarının neredeyse tamamının 3-4 ay içinde köpürme nedeniyle geri döndüğü duyumunu aktardım ve denemediğimi de belirttim.

quote:

GP kullananlar bu ayrıntıya dikkat etsinler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 4 Şubat 2007; 10:33:28 >
  • Arkadaslar,

Bilen varsa bir konu sormak istiyorum. Ben geçenlerde GP2700 mAh 4 adet sıfır pil ve ATABA 908 almıştım. Bu pilleri şarj cihazında boşaltarak şarj ettim. bir kaç gün sonra fotoğraf makinasına taktığımda maalesef tamamen boşmuş gibi tepki verdi ve açar açmaz kapandı. Bir anlam veremedim. Çıkarıp tekrar şarj aletine taktım ve bekliyorum. Dünden beri deşarj ışığı aşağıda da görüldüğü gibi halen yanmaya devam ediyor.

Bu hadise normal midir veya böyle bir durumda ne yapmalıyım?
  • quote:

Sevgili Kanuni001,
    Toplam 7 kişinin görüşü, 2 kişi son derece olumlu görüş belirtmiş, bir kişi zaten olayın kahramanı, 2 kişi kullandığı başka markadan başka kuş tanımayan bir Varta fanatiği ve diğer 2 kişi performansından memnun olmayan......
    Benim kişisel görüşümde Fiyat/Performansı en iyi pil. Bu demek değil ki EN İYİ PİL.....
    Paranız bolsa Vartada,KODAK'ta Burada yazmamın anlamı yok dışarda öğle markalar varki Vartayı çöp tenekesine attıracak, kim verecek neredeyse askeri amaçlı kullanılacak yapıdaki pillere 45-60 YTL tanesine.....
    İşin Komik tarafı VARTA artık Almanya'da bile üretimi yok, Hepsi ÇİN malı Kalite farkı renklerle ifade ediliyor.
    Diğer önemli Bir Husus:
    Şu an evimde sayısını bilemiyorum ama herhalde 1000 (BİN) civarında her tipte ve markada şarj edilebilir pil var, Bunların yaklaşık 40 civarı 25 yıldır evdeki cihazlarımda kullanılır, ve bunların 120 adedide test sırasında çeşitli JENOSİT EYLEMLERE tabi tutulmuş ve çeşitli işkencelerden geçmiştir. Patlayanı bile olmuştur. Patlayanında bile 1 miligram sıvı ortaya çıkmamıştır. Jölemsi bir madde dışında ve bu jölenin dışarıya sızıntı yapmaması içinde iç yapısında bazı önlemler alınmış ve bu jöle aşırı akım veya plaka kısa devresi halinde ortaya çıkan aşırı ısı nedeniyle hacim taşması olacağından bu fışkırma bu filtrelerden geçerken hava ile temas ederek köpürme şeklinde kendini belli eder. Bu köpük uzun süre şarjsız pillerde de olur ve pilin üstüne üflediğinizde de kaybolır. GP veya bir başka marka şarj edilebilir pilde konu edilen akmayı 45 yıllık meslek hayatımda ne duydum ne de gördüm. Tamam patlayanı çatlayanı binlerce ve bunlarda Ni-MH pillerde değil Bu cinsin ION yapıda olanları. Mesela SONY bu konuda son 3 yıldır çok kötü şöhreti var milyonlarca pil toplatıldı ve toplatılıyor.
    Kısacası tek bir problemle (O olayda, pilin dışında da başka faktörler olabilir) Markaların bence kötülenmesi YANLIŞ. Varta veya herhangi bir marka da aynı olayla karşılaşmayacağınızın bir garantisi var mı? Var derseniz, O zaman tüm problemlerde o malın garantörü siz olursunuz ki Bununda pratikte bir anlamı yoktur.
    Sevgili Kanuni, bu topiği baştan sona dikkatle okumanızı ve bir şeye öyle kolay kolay iyi yada ortda kesin veri olmadan da kötü denemeyeceğini görürsünüz. Kalite kavramında 3-4 kriter vardır. Bunlardan biri verdiğiniz ücretin karşılığını ne oranda alıyorsunuz yani buna Fiyat/Performans oranı denir. İkincisi belirli bir zaman dilimi içinde geri dönüş veya arıza miktarıdır. Eğer bizim örnekten gidersek, Varta pahalı veya başka gerekçelerle az satılıyorsa bir rakkam atalım 1000 adet ve bir yılda da 1 adet arızalanıyorsa, GP 1 milyon satıyor 25 adedi arızalanıyorsa arıza miktarına bakıp "GP berbat pildir" diyemezsiniz....
    Kısacası, hiç kimse bu topikte VARTA kötü pildir demedi. Sadece ben, bundan 10 gün kadar önce Vartaların piyasada son aylarda satılan sarı renkli olanlarının neredeyse tamamının 3-4 ay içinde köpürme nedeniyle geri döndüğü duyumunu aktardım ve denemediğimi de belirttim.

quote:

GP kullananlar bu ayrıntıya dikkat etsinler...

Sevgili arkadaşım bipekkan. Ben kendi görüşümü söyledim. Yukarıda belirttiğim gibi GP ler için şişirilmiş derken buradaki şişirmeden kasıt GP pillerin Mah değeridir...

Varta Photo 2500 Mah lık bir pille GP nin 2700 Mah lık pilinden daha çok performanslı olması ve GP ye göre daha uzun zamanda kendi kendini boşaltmasıdır. Ben demedim ki GP ler kötüdür diye Sadece şişirilmiştir dedim. Bundan da kastım Mah değerleri ve kullanılmadığı zamanlarda kendini boşaltma süresinin Varta Photo ya göre bana göre dezavantajının olmasıdır.

Bana göre Varta Photo Piller GP den üstün kanaatindeyim. Siz aksi yönünü savunabilirsiniz buda sizin en doğal hakkınız ve sizin görüşünüzdür. Sonuçta burası Bir forum ve burada arkadaşlarımızdan birisi "ŞARJLI PİL ALICAM NE TAVSİYE EDERSENİZ" diye topic aşmış bizde o ve onun gibi bu soruya cevap arayan arkadaşlara kendi deneyim ve tecrübelerimizden kazandıklarımızı aktararak yardımcı olmaya çalışmaktayız...

Bu sana göre GP dir bana göre VartaPhoto dur, başkasına göre duracelldir.Vs.. ..Vs Yani artık hangisini alacağına karar verecek olan yine Pil alacak arkadaşlardır...

Teşekkürler güzel bir pazar günü geçermeniz dileğiyle
  • Sevgili arkadaşım Kanuni001,
    Nedense ısrarla işe tersten bakıyoruz, aynı anlama çıkan kelimeleri kullanmamıza rağmen.
    Şu satırlar 1. sayfadan alıntıdır ve bana ait:
    "1.5 yıl içinde belki 2000 adedin üstünde ve Türkiye'de bulunabilen Ni-MH ve Ni-Cd, AA ve AAA pili test ettim.
    Sonuç şu:
    1. Varta-Philips-KODAK - AA için - Fiyat/Performans: Kötü - Kapasite doğruluğu :%90-%88
    2. Duracell - AA için - Fiyat/ Performans: Kötü - Kapasite doğruluğu:%85
    3. Camellion AA için - Fiyat/Performans:Orta - Kapasite doğruluğu:%85
    4. GP AA için - Fiyat/Performans:Çok İyi - kapasite doğruluğu %85 - BENİM TERCİHİM.
    5. Panasonic AA için Fiyat/Performans: Kötü - Kapasite doğruluğu %85 (Hızlı Şarja Uygun değil, en azından benim temin edebildiklerim için)
    6. UniRoss AA için Fiyat/Performans:İyi - Kapasite doğruluğu %80 (Hızlı Şarja uygunluğu Tartışmalı, grup içinde olanı da çıkıyor olmayanı da)
    Bunun dışında özellikle fiyat cezbedici bir marka DIGIMAX pillerden uzak durun kapasiteleri sahte 1000 mA yazıyorsa da çoğu 350 mA' i zor veriyor."

ki bu tespite CFL içinde kapasite konusundaki düşüklüğünü ilave edebiliriz.
    Hiçbir pil %100 randımanlı değildir. En iyi piller (TC piyasası İçin) benimde tespitim VARTA- KODAK ve PHILIPS tir. Bu üçünü kendi aralarında sıralarsak KODAK VARTA PHILIPS olur. Ancak kabul edilebilir kapasitedeki piller arasındaki kpasite farkı %10-12 arasındadır. İşte bu farkta, Fiyat/Performans oranını belirler. Daha açık bir ifadeyle, GP için 3 YTL ödüyorsunuz, Varta için 5 YTL. Aradaki 2 YTL'lik fark karşılığı %10-12 kapasite artışına değer mi değmezmi?Mantıken değmeyeceğine göre Fiyat/Performans faktörü kötüdür demektir, ama bu pil kötüdür anlamı hiçbir şekilde değildir. OLAY BU . Bu arada , Kodak kendi pilini EveryReady' e fason olarak imal ettirirdi 3 yıl öncesine kadar diyelim....

Israrla belirttiğim konu ve defalarca yazdığım, belirttiğim husus, Özellikle bu topicte, benim için şu en iyi pil, sizin için öbürü daha iyi pil, tartışmasına kesinlikle girmek değil amacım, 45 yıllık her türlü enerji kaynakları üzerinde bir tecrübem var ve ben bunu ortaya koyarak, sizlerin de bundan istifade etmenizi sağlamaktır düşüncem. Bu tecrübelerden faydalanmak ve uygulamak, ya da uygulamamak, doğru ya da yanlış bulma (Nedenini de açıklarsanız bundan memnuniyet duyarım) tercihi, tamamen sizindir.
    Bende iyi günler ve tatiller dilerim....

quote:

Sevgili arkadaşım bipekkan. Ben kendi görüşümü söyledim. Yukarıda belirttiğim gibi GP ler için şişirilmiş derken buradaki şişirmeden kasıt GP pillerin Mah değeridir...

Varta Photo 2500 Mah lık bir pille GP nin 2700 Mah lık pilinden daha çok performanslı olması ve GP ye göre daha uzun zamanda kendi kendini boşaltmasıdır. Ben demedim ki GP ler kötüdür diye Sadece şişirilmiştir dedim. Bundan da kastım Mah değerleri ve kullanılmadığı zamanlarda kendini boşaltma süresinin Varta Photo ya göre bana göre dezavantajının olmasıdır.

Bana göre Varta Photo Piller GP den üstün kanaatindeyim. Siz aksi yönünü savunabilirsiniz buda sizin en doğal hakkınız ve sizin görüşünüzdür. Sonuçta burası Bir forum ve burada arkadaşlarımızdan birisi "ŞARJLI PİL ALICAM NE TAVSİYE EDERSENİZ" diye topic aşmış bizde o ve onun gibi bu soruya cevap arayan arkadaşlara kendi deneyim ve tecrübelerimizden kazandıklarımızı aktararak yardımcı olmaya çalışmaktayız...

Bu sana göre GP dir bana göre VartaPhoto dur, başkasına göre duracelldir.Vs.. ..Vs Yani artık hangisini alacağına karar verecek olan yine Pil alacak arkadaşlardır...

Teşekkürler güzel bir pazar günü geçermeniz dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 5 Şubat 2007; 10:58:27 >
  • Anlaşılan o sarı düğmeye (Deşarj) tekrar basarak aleti şarj konumuna geçirmeniz gerekecek. Alet otomatik geçiş yapmıyor olabilir. İçinden çıkan prospektüste nasıl kullanılacağı hk. bir açıklamanın mutlaka olması lazım. Bu aletlerin TR' de satılabilmesi için Türkçe açıklamanın mutlaka olması gerekir. OOOOO Birde şarj cihazınız yanlış konumda 4 pil bağlı ve alet 2 pil vaya 2 volt konumunda bunu 4 adet veya 4 volt konumuna alınki alet deşarjdan çıkabilsin. Bu durumda cihaz şarja geçemezki, Fotografınızı incelerken yeni farkettim...
    Bu arada çok güzel macro çekim olmuş. Makineniz neydi?
    Pardon, hem 1600 ISO 1/5 sn f:6.2 ve makineniz s6000fd imiş süper netice.....
    quote:

Orjinalden alıntı: soberman

Arkadaslar,

Bilen varsa bir konu sormak istiyorum. Ben geçenlerde GP2700 mAh 4 adet sıfır pil ve ATABA 908 almıştım. Bu pilleri şarj cihazında boşaltarak şarj ettim. bir kaç gün sonra fotoğraf makinasına taktığımda maalesef tamamen boşmuş gibi tepki verdi ve açar açmaz kapandı. Bir anlam veremedim. Çıkarıp tekrar şarj aletine taktım ve bekliyorum. Dünden beri deşarj ışığı aşağıda da görüldüğü gibi halen yanmaya devam ediyor.

Bu hadise normal midir veya böyle bir durumda ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 4 Şubat 2007; 15:29:26 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.