DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
15.535
Cevap
252
Favori
1.585.093
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      905 Mesaj
      25 Ekim 2008 20:54:40
      Şekil itibarıyla bunun birebir aynısı ve üstünde Model:CR 866 yazıyor. Dediğim gibi, üzerinde pil şarj ederken yanan kırmızı ışığın yeşile döndüğünü daha hiç görmedim
      Not: Yeni farkettim, zaten bu led ışık kırmızı renkli plastikten yapılmış yani teorik olarak bunun başka bir renk yanması mümkün değil
      |
      |

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      25 Ekim 2008 22:29:51
      bu gün atabanın at- 508 modelini aldım aslında at 998 modelini almak için çıktım ama bulamadım.
      elimde 2 adet gema marka 2700 model pil var 2450 mA/h pilleri 4 saat gibi bir sürede doldurdu saat tutmadım onun için tam emin değilim ama çok kısa sürdü benim sorunum şu pilleri fotoğraf makinamda kullanıyorum bir ara kalabalık bir arkadaş grubu ile bir yere gittik birisi pilleri çıkartıp ezmiş (türk aklı) pillerin hasar görmüş biraz ezik şimdi varta nın profes... serisi 2700 almayı düşünüyorum teknosada 18 gibi bir fiyat var gp almak istiyordum ama üstünde 3000 yazanı gördüm ama orjinal değilmiş gibi geldi bana sizce varta pro srisi alınırmı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubejh -- 25 Ekim 2008; 23:43:13 >
      |
      |

dell 7559
    • Kurmay Yarbay
      8571 Mesaj
      26 Ekim 2008 00:46:47 Konu Sahibi
      Neden alınmasın ki, ama bana fiyat biraz abartlı geldi. Tekno-SA bu, yine yapacağını yaptı.... GP' de 2500 mA aşmayın....
      quote:

Orjinalden alıntı: tubejh

bu gün atabanın at- 508 modelini aldım aslında at 998 modelini almak için çıktım ama bulamadım.
      elimde 2 adet gema marka 2700 model pil var 2450 mA/h pilleri 4 saat gibi bir sürede doldurdu saat tutmadım onun için tam emin değilim ama çok kısa sürdü benim sorunum şu pilleri fotoğraf makinamda kullanıyorum bir ara kalabalık bir arkadaş grubu ile bir yere gittik birisi pilleri çıkartıp ezmiş (türk aklı) pillerin hasar görmüş biraz ezik şimdi varta nın profes... serisi 2700 almayı düşünüyorum teknosada 18 gibi bir fiyat var gp almak istiyordum ama üstünde 3000 yazanı gördüm ama orjinal değilmiş gibi geldi bana sizce varta pro srisi alınırmı .
      |
      |

"Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır."Albert EINSTEIN
      "Celladını kurtarıcısı olarak gören bir toplum, kasabın bıçağını yalayan aptal danaya benzer !" K.M
      "Dünya nüfusu arttıkça, İnsan sayısı azalıyor." Chuk PALAHNIUK
    • Yarbay
      2217 Mesaj
      26 Ekim 2008 00:50:53
      Bende dslr makinemde şimdilik 2500 mah varta pillerimi kullanıcam umarım iyi performans verir ama şarj aletim şu sarı olan (kötü olan) cihazdan, yaklaşık 20 22 saat sonra yeşil ışıklar sönüyor. Kompakt makinemde 1,5 yıl çok memnun kalarak kullandım bu pilleri ama bakalım dslrda nasıl bir performansı olacak. Bugün Media Marktta yanlış hatırlamıyorsam 65ytl'ye vartanın 2700lük pilleri ve mavi şarj cihazıyla gördüm. Yeni alıcaksam güçlü bir seçenek olarak onu düşünüyorum. Gerçi 2700lük pillerden 4 tane alıp bu sarı şarj cihazını da kullanabilirim ama 2 gün sürer sanırım pillerin dolması
      |
      |

• Binbaşı
      1943 Mesaj
      26 Ekim 2008 01:22:40
      bende 2700 gp var genel anlamda memnunum ama pillerin kullanılmadan durduğu yerde boşalmasından şikayetçiyim bu her marka Nimh piller içinde geçerlimidir? haftalarca boş dursa bile şarjı azalmayan piller varmıdır?
      |
      |

Hayat Bir Yansımadır Siz Gülümserseniz Herşey Gülümser
    • Yarbay
      3707 Mesaj
      26 Ekim 2008 01:31:36
      @bipekkan hocam gp de 2500 mah ı aşmayalım mı?Neden acaba?Ben de alıcam 4 adet 2700 gp ama bu yazı kafama takıldı.Ben 4 adet 2700 mah gp yi 25 ytl ye alıcam.Şu anda k200d de gp 2500 mah kullanıyorum performansı süper ama kullanmayınca boşalıyor tabi.Sizin tavsiye edeceğiniz başka f/p ürünü var mıdır?Saygılar
      |
      |

SONY PS3 1TB / PHİLİPS 720SA DVD PLAYER / SONY NS360 DVD PLAYER / PHİLİPS 47PFL6877 / PIONEER VSX 921 AV-R 7.1 / MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0 / DEFİNİVE PRO SUB 100 / SUPRA PLY 3.4/S SPEAKER CABLE / MONSTER XPHP SPEAKER CABLE / SUPRA SUBLİNK SUBWOOFER CABLE / MONSTER HDMI KABLO 750 HDS HİGH SPEED
    • Yüzbaşı
      905 Mesaj
      26 Ekim 2008 01:58:31
      Mesela GP Recyko senin istediğin gibi bir pil. Çok sık kullanmadığın veya çok akım çekmeyen cihazlarında kullanabilirsin
      http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=05.010.1703.0050
      quote:

Orjinalden alıntı: askan22

bende 2700 gp var genel anlamda memnunum ama pillerin kullanılmadan durduğu yerde boşalmasından şikayetçiyim bu her marka Nimh piller içinde geçerlimidir? haftalarca boş dursa bile şarjı azalmayan piller varmıdır?

Bunların hepsinin aslında 2500 mah'i geçemedikleri, üstündeki yazılanların abartılı reklam mahiyeti taşıdığından bahsedilmişti.

Alıntıları Göster

Lütfen ülkemiz aleyhine yürütülen psikolojik harp tekniklerine alet olmayın. Dünyanın diğer milletlerinin ortalama IQ 'su ile bizimkini karşılaştıran bilimsel bir deney mi gördünüz ki bölye konuşuyorsunuz? Yoksa boool bol Amerikan propagandası içeren filmlerin etkisinde kalarak mı? Nedir bu aşağılık komleksi bir türlü anlamıyorum
      quote:

birisi pilleri çıkartıp ezmiş (türk aklı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 26 Ekim 2008; 2:01:50 >
      |
      |

• 26 Ekim 2008 04:45:42
      quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

@PoTemKiN_02,
      Pilleri takmadan şarj cihazını fişe takın. Aynı gözlemlediğiniz kıvılcımlar oluşuyorsa şarj cihazı arızalı, çıkmıyorsa pillerinizden biri veya daha fazlası kısa devre olmuş demektir. Şarj cihazı arızalı ise hiç boşuna uğraşmayın, aldığınız yere, aldığınız kasa fişi ile gidin 2 Yıllık garantisi var. Eğer kasa fişiniz yoksa, pamuk eller cebe yenisini alacaksınız....

Alıntıları Göster

Bipekkan abicim, cevap için teşekkürler, dediğini yaptım, piller boşken fişe taktım yine kıvılcım attı... Sorun fişde fişi bulamıyorum ve 2 yıl da oldu 2006'da almıştım... Tamirciler yapabilir mi acaba?
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      8571 Mesaj
      26 Ekim 2008 08:26:47 Konu Sahibi
      @PoTemKiN_02,
      Bu ve diğer tüm elektronik cihazlar oldukça küçültülmüş ve minyatür IC lerle yapıldığından bazı cihazların çok ucuz olmasına neden oluyor. Şarj cihazları da bu cinsten. Yani Kaldır At takımından. Düşürme veya benzeri nedenle oluşmuş çatlak vb. Gözle görülür kart üzerinde bir problem olmadığı sürece yenisini almak daha mantıklı malesef....
      quote:

Orjinalden alıntı: PoTemKiN_02
      Bipekkan abicim, cevap için teşekkürler, dediğini yaptım, piller boşken fişe taktım yine kıvılcım attı... Sorun fişde fişi bulamıyorum ve 2 yıl da oldu 2006'da almıştım... Tamirciler yapabilir mi acaba?
      |
      |

"Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır."Albert EINSTEIN
      "Celladını kurtarıcısı olarak gören bir toplum, kasabın bıçağını yalayan aptal danaya benzer !" K.M
    • Kurmay Yarbay
      8571 Mesaj
      26 Ekim 2008 08:37:08 Konu Sahibi
      @stres,@askan22,
      GP de en verimli kapasite 2500 mA de. Zaten mevcut teknoloji ile makul sınır AA pillerde 2500 mA dir Bunun üstü ya birçok fason markada olduğu gibi ÜFÜRME-PATATES BASKI' dır yada bilinen markalarda da imkanları zorlamadır. Aynı hacim içinde 2 kutup arasında izalasyon kalitesinden ödün vermektir. Özellikle bunun sakıncalarını Hızlı Şarj rejiminde görürsünüz...
      Uzun süre şarjı boşalmayan pillere 2 örnekte ben ilave edeyim. Varta Ready 2 USE ve Panasonic INFINIUM. GP de dahil her 3'ü de 2100 mA kapasitededir. Ancak bir konuda kararsızım. Örneğin fotograf makinesi ve benzeri cihazlarda Panasoniğin 2100 mA normal tip şarjlı pileri kadar verimli olabilecekler mi? Hiç denemedim, bilmiyorum. Duvar saatlerinde 5 aydır çalışıyor ama ! üst üste devamlı akım çekerek kullanımda ne netice verir? Denenmesi lazım....
      quote:

Orjinalden alıntı: stres

@bipekkan hocam gp de 2500 mah ı aşmayalım mı?Neden acaba?Ben de alıcam 4 adet 2700 gp ama bu yazı kafama takıldı.Ben 4 adet 2700 mah gp yi 25 ytl ye alıcam.Şu anda k200d de gp 2500 mah kullanıyorum performansı süper ama kullanmayınca boşalıyor tabi.Sizin tavsiye edeceğiniz başka f/p ürünü var mıdır?Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: askan22

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 26 Ekim 2008; 8:34:29 >
      |
      |

• Yarbay
      4655 Mesaj
      26 Ekim 2008 16:57:20
      quote:

Orjinalden alıntı: Hypericum

Şekil itibarıyla bunun birebir aynısı ve üstünde Model:CR 866 yazıyor. Dediğim gibi, üzerinde pil şarj ederken yanan kırmızı ışığın yeşile döndüğünü daha hiç görmedim
      Not: Yeni farkettim, zaten bu led ışık kırmızı renkli plastikten yapılmış yani teorik olarak bunun başka bir renk yanması mümkün değil

Şarj bitince ledler sönmüyor mu?
      |
      |
    • Yarbay
      2217 Mesaj
      26 Ekim 2008 16:59:57
      @stres işte budur dediğin bir pil bulursan Pentax için benimle de paylaş lütfen.
      |
      |

• Yüzbaşı
      905 Mesaj
      26 Ekim 2008 17:48:40
      Ben daha hiç söndüğünü görmedim :(
      quote:

Şarj bitince ledler sönmüyor mu?
      |
      |

• Yarbay
      2620 Mesaj
      26 Ekim 2008 20:43:21
      Nİ-MH pilleri Nİ-CD şarj aletinde doldurabilir miyim? Denesem ne olur?
      Elimdeki piller GP marka 1000 mA (typical 970 mA yazıyor) AAA boy, yani ince kalem pil.
      Şarj aletim Ataba MW2898 model (3 saatte Ni-CD şarjı yapıyor) Üzerindeki değerler 2x(2.8V 200mA) 1.12 VA max.
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      27 Ekim 2008 04:20:45
      gecen haftalarda canon a570 is fotoğraf makinası aldım. makinam için bi kaç gündür şarj edilebilir pil ve şarj aleti araştırıyorum. En sonunda yorumlara bakarak şunlara karar kıldım:
      Ataba AT 908 ya da 998
      DURACELL 2650 MAH ŞARJLI AA KALEM PİL - 2 ADET
      GP 2500 mAh AA ŞARJLI KALEM PİL(2’Lİ BLİSTER) ( yedek olarak )

Ne diyosunuz?
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      8571 Mesaj
      27 Ekim 2008 16:23:58 Konu Sahibi
      @zalion,
      Şarj makinesi+ pil duracell seçimi iyi de yedeklerin farklı bir markadan seçilmesi neden? Bu STEPNE değil ki ! Yedeklerinizle asıllarını ister GP ister Duracell veya bir başka markalı pil olsun hepsini aynı markadan seçin.....
      quote:

Orjinalden alıntı: zalion2

gecen haftalarda canon a570 is fotoğraf makinası aldım. makinam için bi kaç gündür şarj edilebilir pil ve şarj aleti araştırıyorum. En sonunda yorumlara bakarak şunlara karar kıldım:
      Ataba AT 908 ya da 998
      DURACELL 2650 MAH ŞARJLI AA KALEM PİL - 2 ADET
      GP 2500 mAh AA ŞARJLI KALEM PİL(2’Lİ BLİSTER) ( yedek olarak )

Ne diyosunuz?
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      8571 Mesaj
      27 Ekim 2008 16:27:21 Konu Sahibi
      @caadas,
      Prensip Olarak HAYIR. Şarj olmaz mı? Olur ........ama kısa sürede pillerinizi tembelleştiririsiniz. Tersi olsaydı mükemmel olurdu.... Ni-MHd piller için imal edilmiş şarj cihazları ile Ni-CD pilleri güvenle şarj edebilirsiniz.
      quote:

Orjinalden alıntı: caadas

Nİ-MH pilleri Nİ-CD şarj aletinde doldurabilir miyim? Denesem ne olur?
      Elimdeki piller GP marka 1000 mA (typical 970 mA yazıyor) AAA boy, yani ince kalem pil.
      Şarj aletim Ataba MW2898 model (3 saatte Ni-CD şarjı yapıyor) Üzerindeki değerler 2x(2.8V 200mA) 1.12 VA max.
      |
      |

• 28 Ekim 2008 06:43:12
      Cevap için teşekkürler :) Neyse artık kendim tamircilere sormayı deneyeceğim son bir şans :S Fıstık gibi de cihazdı ya :(
      |
      |

• Binbaşı
      1423 Mesaj
      28 Ekim 2008 13:20:55
      Herkese selam. Ben de Canon A570 IS makine siparişi verdim. Buradaki yorumları elimden geldiğince okudum. Fakat bir şey sormak ıstıyorum. Benım bır tanıdıgımda ATABA 508 var ve onu kullanmak ıstıyorum. fakat bunun kitapçığında 2000mah 'a kadar saatleri gösteriyor. Ben şimdi 2500 veya 2700 luk pil alsam bu alette sarj edebilirmiyim? Çünkü fotograf makınesınde 2000mah az gelir.
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      8571 Mesaj
      28 Ekim 2008 14:23:51 Konu Sahibi
      @phoneman,
      2000 mA pillerin fotograf makinelerine az geldiğini, hangi teknik bir nedene dayanarak söyliüyorsunuz? Ne güzel tüketime yönelik POMPALAMA yapılıyor. Ben zaman zaman bundan 5 yıl kadar önce aldığım LEXUS marka 900 mA kapasiteli Ni-Cd pilleri Canon A620 de kullanıp 300-330 arası çekim yapabiliyorum. İnsanlar Alkalin pil kullanıp 150-200 arası çekimi aynı makinede yapabiliyorlar. Az gelir diye bir KAVRAM yoktur. mA sadece ortalama çekim adedi ile ilgilidir. Bunu kötü ya da iyi pil anlamında da yorumlayamazsınız. İyi pil sizi yarı yolda bırakmayan Pildir, yani 500 poz çekmeniz gerekirken 100 pozda iflas bayrağını, O da ortalama kullanım adedinize bağlı (Şarj-deşarj adedi) 1-2 yıllık süreç geçmeden kısa süre içinde bu noktaya gelen pildir.
      At 508'i rahatlıkla kullanın, sadece bu cihaz 2000mA' lik bir pili 5 saatte şarj ediyorsa (Varsayım) 2500 yada 2700 mA pilleri %10-15 civarında daha fazla sürede şarj edecektir, sadece O kadar....
      quote:

Orjinalden alıntı: phoneman

Herkese selam. Ben de Canon A570 IS makine siparişi verdim. Buradaki yorumları elimden geldiğince okudum. Fakat bir şey sormak ıstıyorum. Benım bır tanıdıgımda ATABA 508 var ve onu kullanmak ıstıyorum. fakat bunun kitapçığında 2000mah 'a kadar saatleri gösteriyor. Ben şimdi 2500 veya 2700 luk pil alsam bu alette sarj edebilirmiyim? Çünkü fotograf makınesınde 2000mah az gelir.
      |
      |

Reklamlar
SEO
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.