Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (855. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 853854855856857
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çöpe atacak paranız varsa alabilirsiniz
  • aydemir86 A kullanıcısına yanıt
    Bu diş fırçası için 2 adet şarjlı pil cihazıyla beraber en uygun tavsiyeniz nedir peki?
  • onuc0bir O kullanıcısına yanıt
    Daha önceki mesajlarıma göz atarsanız tavsiyelerimi bulabilirsiniz.
  • X box one s kontrolcülerim için 4 adet Gp Reyco+2700 pil aldım.

Evde yıllardır kullanmadığım VPW CR-826 cihaz var diye şarj aleti almamıştım.

Cihazın çıkış gücü 1.4v 1000mA görünüyor. Bu cihaz akşamdan sabaha kadar şarjda bıraktığım pillerden verim alamadım. Birkaç saatte kontrolcü kapanmaya başlıyor.

Piller 1.3V olduğu için mi şarj cihazı eski olduğu için mi verim alamıyorum?

Eğer suç şarj aletinde ise bu pillere uygun cihaz tavsiyeniz ne olur?

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • biuu kullanıcısına yanıt

Anladığım kadarıyla cihazınız pilleri paralel olarak şarj ediyor. Arkasında yazan değer ise sanırım max. kapasite. Normalde AA/AAA ve 9V piller için ayrı ayrı belirtilir sizin alette hangi tip pili hangi akımla şarj edebileceği belirtilmemiş.

Aldığınız piller ise GP'nin eski pilleri değil o yüzden bayat olduğunu söyleyemeyiz fakat pillerin üzerini okuduysanız şayet standart şarjın 270 mA akım ile 16 saat süreceği yazar. Dolayısıyla cihazınız ile 4 pil şarj etmeye kalktığınızda kanal başına düşen akım 250 mA olur. Bu da takribi olarak boşalmış dört pilinizin ~17 saat civarında tam şarj olacağı anlamına gelir. Yani akşamdan sabaha pillerinizin tam dolmuş olması mümkün değil. (Bunu söylerken pillerinizin diğer cihazları çalıştıramayacak kadar boşaldığını ve ardından şarja taktığınızı varsayarak söylüyorum. Yeni aldığınız bu piller pakedini açtığınzda kullanabilir haldedir, ilk şarja ihtiyacı yoktur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdbLogcat -- 12 Ocak 2021; 14:10:50 >
  • AdbLogcat A kullanıcısına yanıt
    Ayrıca ek yapayım bu doğru tespite kanal başı şarj eden bir cihaz değil anladığım kümüle bağlı pilleri şarj ediyor.Bu nedenle ne şarj şartlarına ne şarj akımına,pillerin hepsi aynı volt ve kapasitede olmayacağı için kanımca pil bozmaya potansiyel bir cihaz..
  • İlk dolu hallerini kullandık hocam.

Paralel şarj derken fotoğraftakinin aksi şekilde bir boş bırakıp mı şarj etmeliyim?

Şarj esnasında sabaha kadar bırakıyorum ama birkaç saat sonra yeşil ışık yanmaya başlıyor. Yeşil ışık yanınca şarj bitiyor mudur? Yeşil ışık yanınca akımı kesiyorsa hiç işime yaramaz bu cihaz.

@derin07

Pek içime sinmedi cihazım, duracel cef14 alsam işimi görür mü? Yüksek kapasiteli bu piller için uygun fiyatlı özel bir tavsiyeniz olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Paralel bağlı derken aletin slotları kendi içerisinde paralel olarak bağlı, sizin yapacağınız bir şey yok.

Genelde bu tarz iki kanalı nispeten basit ürünlerde slotlar birbirine seri bağlanır ancak bu sefer 2 ve ya 4 adet pili şarj etmek zorunda kalırsınız. Sizin alet 1 ve 3 pil şarj edilebilsin diye paralel bağlı olarak imal edilmiş. Aletin kılavuzu duruyor mu bilmiyorum ama oraya bakmanızda fayda var, zamanlayıcı giriyor olabilir ama her nedendir bilinmez zamanlayıcı olan aletlerde genelde zamanlayıcı çalışmaz. :) Ayrıca zamanlayıcılar genelde daha uzun süreye ayarlıdır, birkaç saate değil. Eğer zamanlayıcı çalışıyor ve bu yüzden pil dolmuyor ise aleti prizden çekip tekrar takın, şarj yeniden başlayacaktır. Ayrıca yeşil ledin yanması başka bir anlama geliyor olabilir. Örneğin CEF 14'de yeşilin yanıp sönmesi ve sabit yanması farklı iki anlama geliyor.

Kılavuz duruyorsa okumakta fayda var. Ayrıca birkaç saat sonra yeşil yanıyor derken kaç pili taktığınızda durum böyle?

• Vallahi dostum çin sitelerine bakın isim yazmayayım şarj deşaj vs fonksiyonlu cihazlar var birini alın veya bazen bunlardan sahibinde satan oluyor bakın..isim yazarsanız o şu nedenden daha iyi veya kötü diye fikir belirtirim.Kolay gelsin size..
  • quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

Orijinalden alıntı: cingibi

evde VPW CR-826(üst resimdeki şarj makinasından) buldum

arka tarafında
    ----------------
    model :cr-826
    quick charger
    input: 220~230V 50-60 Hz
    output: 1.4V 1000mA
    for NiMH/NiCd AA/AAA/ 9V
    --------------
    yazmakta bu işimi görürmü infinium pillerde yoksa ataba -508 alayımmı

Bu cihazın kağıt üzerindeki özellikleri güzel, çok mükemmel bir şarj cihazı olmamakla beraber iş görebilir.Fakat bu cihaz Vipow firmasının üretimi olan cihazın çakması yani kalitesi ve görevini ne kadar yapacağı tartışmalı.Geçmiş sayfalarda bu şarj cihazı ile bazı şikayetler olmuştu.Elinizdeki cihazı bir deneyin problem yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz...
    Vipow firmasının broşürünü gönderiyorum...

Alıntıları Göster

Yok kılavuz falan kalmadı hocam.

Eski mesajı hortlatmak gibi olacak ama bendeki cihaz bu.

2 pil oyun kolundayken, 2 pili şarj ederim diye aldım. Nitekim sabaha kadar şarj olan pili taktım birkaç saat (2-3) dayanmadı pil düşük uyarısı verdi konsol. Tamam kulaklık da takılı ama bu kadar az olmamalıydı.

Doluyorken kırmızı, dolunca yeşil yanıyor. Yanıp sönme fonksiyonu hiç yoktu.

Keşke 4 pil alana kadar şu ürünü alsaydım üzüldüm şimdi ya.

@derin07 Duracel cef 14 almalı mıyım? Hem iki kola 4 şarjlı pil kullanışlı olmuyor. 2 adet aa da oradan gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 12 Ocak 2021; 17:3:5 >

Biri birinin çakması değilse şayet (ki sizdeki Vpw broşürdeki vipow marka) ve ya fason olarak aynı firmaya üretilmiyorsa ve broşürdeki bilgiler yalan değilse alet kullanılabilir görünüyor.

-delta V kontrölü olduğunu ve pilin doluluğunu algıladığın söylüyor broşür (ki bu istediğimiz ideal bir özelliktir.) Dolumdan sonra prizden çekmezseniz ufak akımlarla damla şarjı yaptığını ve 12 saat içinde sonlandırdığınız söylüyor. Şayet bu özellikler varsa ve çalışıyorsa geriye iki ihtimal kalıyor.

1- Pil raf ömrünü doldurmuş (sanmıyorum ayrıca alet bozuk pil tespiti yaptığını söylüyor. :))

2- Xbox kontrolcünüz şarjlı pil ile verimli çalışmıyor. (Bunu da sanmıyorum ancak nadiren bazı kötü tasarlanmış cihazlar şarjlı piller ile verimli çalışmayabiliyor.)

Fakat yukarıdaki görselde bir anahtar ve ya buton gibi bir şey görünüyor. (Broşürdeki soldaki üç görselden en sondakine bakın) Ancak solundaki aynı boyutta olan görsel ve sağındaki büyük görselde bu anahtar/buton görünmüyor. Acaba sizin üründe böyle bir parça var mı? Var ise desarj etmeye yarayan bir anahtar olabilir mi? Dikkatli bakın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdbLogcat -- 12 Ocak 2021; 16:27:1 >

Pili Amazon dan aldım. Bayat değildir diye tahmin ediyorum. 2 kontrolcüm de garantiye gitti, yeni nesil sıfır cihazlar geldi. dipnot: Microsoft a büyük bir alkış. En küçük arızada direk değişim :)

Ama bu pillerin 1.3V olması kafamı karıştırıyor. Konsol kumandası gibi cihazlarla verimli olmuyor mu ki?

Bende cihazın yanında deşarj butonu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Pili Amazon dan aldım. Bayat değildir diye tahmin ediyorum. 2 kontrolcüm de garantiye gitti, yeni nesil sıfır cihazlar geldi. dipnot: Microsoft a büyük bir alkış. En küçük arızada direk değişim :)

Ama bu pillerin 1.3V olması kafamı karıştırıyor. Konsol kumandası gibi cihazlarla verimli olmuyor mu ki?

Bende cihazın yanında deşarj butonu yok.

Bu piller 1.3 değil 1.2 Volttur.

Pİller rafta çok beklemiş olsaydı paketini açtığınızda XBox kontrolcünüzde ya çalışmazdı ya da dakikalar sonra kontrolcünüz tepkisiz kalırdı. Bu sebeple pillerin bayat olma ihtimalini eleyelim.

Bildiğim kadarıyla XBox kontrolcünüz 2 pil ile çalışıyor ve bahsettiğim kötü tasarlanmış 1.2V'lik pillerle çalışmayan bir ürün olduğunu sanmıyorum. Konuda XBox kontrolcüsünde şarjlı pil kullandığını söyleyenler olduğunu biliyorum. Ancak konsolları hangi modeldi bilmiyorum ancak yeni bir masraf yapmadan önce bunu arkadaşlarınızdan ya da forumdaki XBox konusundan kullanıcılara sorarark teyit edin.

Şarj cihazının eğer zamanlayıcı yüzünden şarj akımını kesiyorsa; cihazın yeşil ışığı yandıktan sonra prizden çıkarın, 10-20 saniye bekleyin ve ardından tekrar prize takın. Şayet kısa süre sonra ışıklar tekrar yeşile dönüyorsa; -delta V tespiti yapılıp, şarj sonlandırılmıştır(Bu tespit 10-15 dk. sürebilir.) Şayet ışıklar uzun süre kırmızı yanıyorsa; o zaman bir önceki şarjı kesen zamanlayıcıdır. Bu da aletinizin zamanlayıcı yüzünden pilleri tam şarj edemediğini gösterir, ya yeni cihaz alacaksınız ya da aleti prize-sök tak yapacaksınız.

• arkadaşlar merhaba

dyson v6 süpürgem için batarya alacağım. 3 çeşit. var. içinde 6 lı pil olmak üzere

2100 mh 470 tl

2600 mh 520 tl

3000 mh 570 tl şeklinde

sizce hangisini alayım. performans vb. açılardan ne gibi farklar vardır

teşekkürler

Dünden beri deniyorum hocam. Boş olan iki pili cihaza taktığımda kırmızı ışık max 3 saat sonra yeşil ışığa dönüyor.

Çıkarıp tekrar taktığımda kırmızı ışık yaklaşık bir saat açık kalıyor ve tekrar yeşile dönüyor. Bu döngü böyle devam ediyor.

Sorun şarj cihazı sanırım. Bu alet ile verim alamayacağım.

Xbox konusunda gp 2700 kullanan çok var. Pilden ve koldan ötürü sorun yok gibi.

Zaman sıkıntım yok isterse 24 saat şarjda kalsın ama dolmadan şarjı kesmesin istiyorum.

Hiç cihazlardan anlamıyorum ama çok satıldığı için duracell cef 14 cihaz alayım bari. Duracell, gp 2700 lük pili doldurur herhalde.

• Arkadaşlar herkese merhaba,

Bana evdeki genel kullanım ürünleri saat,tv kumandası,kablosuz mouse,varta led fener için kullanıcağım şarjlı pil olarak varta marka düşünüyorum ama şarj cihazı konusunda kararsız kaldım.

Elimde gp nin oldukça eski 2500 ve 2700 mAH AA,duracellin iki tane kapasitesini bilmediğim AAA pilleri ve bir tanede 9V 200mAHlik pil mevcut.

Amazon.com.tr üzerinde vartanın yeni nesil 8 slot dijital pil şarj cihazını buldum bunu almayı düşünüyorum bundada 9V pil şarj mevcut değil.Eski piller için deşarj refresh özelliği barındıran bir cihaza mı yönelmeliyim kafam hepten karıştı.

İstediğim özellikler,
    Tek slot şarj desteği,
    Pilleri yıpratmadan şarj edebilmesi(tek pil takınca yüksek amper vermemesi veya akımı benim ayarlamakla uğraşmamam.)
    Deşarj ve refresh özelliği
    Pili ben takayım o herşeyi kendi halletsin :)

Önerilerinizi ve yardımlarınızı rica ediyorum :)

Sevgiler

• quote:

Orijinalden alıntı: ay_erdi

Arkadaşlar herkese merhaba,

Bana evdeki genel kullanım ürünleri saat,tv kumandası,kablosuz mouse,varta led fener için kullanıcağım şarjlı pil olarak varta marka düşünüyorum ama şarj cihazı konusunda kararsız kaldım.

Elimde gp nin oldukça eski 2500 ve 2700 mAH AA,duracellin iki tane kapasitesini bilmediğim AAA pilleri ve bir tanede 9V 200mAHlik pil mevcut.

Amazon.com.tr üzerinde vartanın yeni nesil 8 slot dijital pil şarj cihazını buldum bunu almayı düşünüyorum bundada 9V pil şarj mevcut değil.Eski piller için deşarj refresh özelliği barındıran bir cihaza mı yönelmeliyim kafam hepten karıştı.

İstediğim özellikler,
    Tek slot şarj desteği,
    Pilleri yıpratmadan şarj edebilmesi(tek pil takınca yüksek amper vermemesi veya akımı benim ayarlamakla uğraşmamam.)
    Deşarj ve refresh özelliği
    Pili ben takayım o herşeyi kendi halletsin :)

Önerilerinizi ve yardımlarınızı rica ediyorum :)

Sevgiler

Önerebileceğim iki cihaz, bunlar ama malesef bayağı bir fiyat artışı olmuş sanki birde galiba artık TL kabul edilmiyor sanki alışverişte yanlış mı gördüm ben TL ayarladıkça sistem USD ye çevirdi,bir de aliexp bakayım likleri eklerim bu iki cihaz 9v pil hariç her türlü pili en güvenli şarj edecek iki cihazdır biraz paraya kıymanız lazım...Keşki bir iki ay önce alsaydınız bu kadar fiyatlı değillerdi..

https://www.banggood.com/LiitoKala-lii-500S-LCD-Screen-Display-Smartest-Lithium-And-NiMH-Battery-Charger-18650-26650-p-1489846.html?rmmds=myorder&ID=47184&DCC=TR&currency=USD&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/Opus-BT-C3100-V2_2-4Slots-LCD-Display-Smart-Intelligent-Universal-Battery-Charger-p-1183072.html?rmmds=detail-left-hotproducts&cur_warehouse=CN&ID=47184

https://tr.aliexpress.com/item/4001260397689.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7e841c0dMGU6Hu&algo_pvid=c30e619a-48b0-42da-9138-8304d2ed6636&algo_expid=c30e619a-48b0-42da-9138-8304d2ed6636-13&btsid=0b0a555616106350929564573e6c68&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

https://tr.aliexpress.com/item/1005001519486471.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.785b3ac2uDTZZR&algo_pvid=aba8b6b3-1c72-45dc-9050-0cc990d1a68c&algo_expid=aba8b6b3-1c72-45dc-9050-0cc990d1a68c-0&btsid=0b0a555616106352103595977e6c68&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Kargo ücretli ücretsiz fiyatlara bakmanız lazım ben çok iyi bakmadım..İçeriye geldiğindede 20-30 TL civarı PTT vergi alıyor rakkam belli ve net olmuyor.

Yalnızca XBox kontrolcünüz için (yani 2 veya 4 pil) şarj etmek maksatlı alacaksınız evet olabilir. Mevcut pillerinizi boşalma seviyelerine göre 2 ve ya 4 pil farketmeksizin ~10-12 saat aralığında tam şarj edecektir. Bim marketlerde 79 ve 89 liraya pil hediyeli olarak satıldığını görüyorum. İnternetteki fiyatlardan daha uygun almadan önce yakınınızdaki Bim markete uğramanızda fayda var, belki ellerinde hala mevcuttur.

• sari sitede bi dolu 2.el sarj cihazi var. 20 30 liraya isgorecek bisey alinabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 853854855856857
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.