Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (813. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: diyar_21

Tesekkur ederim, iyi ki evdeymişiz ucuz atlatmışız, tamamen bitirip takmistim oysa... boyle bir alet var evde eskiden kalma bununla doldurabilir miyim, sorun olmamisti bunla eski kullandigim piller on yil once tabi...

@diyar_21,
    Diğer sorularınızı @flap-jack cevaplamış. Ben şu CFL şarj cihazı için yazayım. 3 sene önce A101 de 9.90 TL ye sattılar 2 adet CFL marka AA 3000 mA pillerle, korka korka aldım. Üzerinden çıkan pillerde hala 1.26 Volt gerilim vardı. Şarj ettim 10 saat sonra uykum geldi çıkarttım Sabah baktığımda 1.38 volt gerilim vardı. Pilleri hala kullanıyorum. Geçen sene Mayıs başlarında şarj edip bırakmıştım. Geçen sene eylül sonundan itibaren sürekli sağlık ile uğraştığımdan sık kullanmadığım pillere el sürememiştim. Geçen haftadan beri bu pilleri şarj etmeye başladım. Bu 6 pili (Sonradan 2 paket daha almıştım) kontrol ettiğimde hayret edilecek şekilde her birinde 1.28-1.31 V arası gerilim gördüm. Mübarekler sanki yeni nesil pil gibiydiler. Şarj cihazlarınıda tatile gideerken yedek şarj cihazı olarak alıyorum ve kullanıyorum. Ne cihaz, ne de yeni nesil pilleri (2100 mA) sadece ılınma şeklinde ısıtıyor oldukça stabil. Otomatik kesme olup olmadığını göremedim ama 10-12 saat şarjda tutmak yetıyor pil voltajları bu süre içinde 1.45 volta kadar çıkıyor. Varta'nın pocket Şarj cihazlarından çok çok daha iyi. İsterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanb35

Kesinlikle söylemleriniz doğru çok fazla bilgim yok ama şunu eklemek isterim her ne marka olursa olsun Duracell olsun gp olsun varta olsun fark etmez ortada bir batarya varsa o sarja takılıp terk edilmemeli kesinlikle. Dünyanın en iyi pil üreticilerinin ürettiği piller bomba gibi patladı sonuçta.
    Haklısınız. Özellikle Lİ-İON pillerde risk oldukça yüksek. Sırf bu sebeple evdeki tüm Lİ-İON pilleri attım.
    Nİ-MH pillerde risk görece daha düşük. Enerji yoğunluğuda Lİ-İON dan daha az ve kısa devre durumunda Lİ-İON kadar tehlikeli değil. Powerbankta bile Nİ-MH pil kullanıyorum bu nedenle (Varta 57920). Evinizde kutup başları açık şekilde Lİ-İON pil kullanıyorsanız mutlaka muhafaza kutusunda bekletmelisiniz.
  • bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Evet ayni dediginiz gibi bende 10 yil kadar once almistim :) pilleri halen duruyor halende kullaniliyor, bir sorun yok. Sarj olurkende dediginiz gibi ılık oluyor sadece, cok fazla isinmiyor. Kullanabilirim o zaman bununla sarj ediyim, gp nin sarj aletinden daha garantidir herhalde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selam

Uzun zaman forumu okudum okudukça olayın derinliği kafamı karıştırdı 😀 bir bakıp çıkacaktım oysa.

Çocuk oyuncakların kullanılacak kalem piller için şarj aleti almak istiyorum haftada 3-4pil doldurmak yeterliCef14 mü aliexpress üzerinden lii 400 gibi bişey mi soshine h4 mü nedir kararsız kaldım. En fazla 100 120 TL gibi bir bütçe ayırabilirim. Elimde altı ay önce aliexpress ten aldığım yeşil kalem piller den var. 10-15 kadar var. Bulamadım resmini atacaktım yoksa.

Fikir verebilen olursa şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Evet ayni dediginiz gibi bende 10 yil kadar once almistim :) pilleri halen duruyor halende kullaniliyor, bir sorun yok. Sarj olurkende dediginiz gibi ılık oluyor sadece, cok fazla isinmiyor. Kullanabilirim o zaman bununla sarj ediyim, gp nin sarj aletinden daha garantidir herhalde :)
    Sakin gp'nin o şarj cihazını kullanmayın hiç bir pil için. Kullanılabilecek olanlarda var. Örneğin üniversal veya Go recykolar ilk çıktığında verilen kodu aklımda doğru kaldıysa A01 gibi.

• Aşağıdaki bataryayı nasıl şarj edebilirim?

Benim ufaklığa RC uzaktan kumandalı oyuncak alacağım. Yedek batarya alıp şarjlı tutmak istiyorum ama bu incecik girişten ne ile şarj edebilirim sizce?

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • Sevgili @bipekkan fotoğrafla ilgilendiğini hatırlıyordum ama pil konusunda bu kadar uzmanlaştığını bilmiyordum... Çok güzel, faydalı bir konu olmuş, eline sağlık.

Kendime markalı ve akıllı bir şarj sistemi kurmak istiyorum. Burada yazılan bir çok bilgiyi okudum, paralelde biraz araştırma da yapınca Panasonic ve Varta'nın şu modellerinde kaldım:

Panasonic BQCC65
    https://www.youtube.com/watch?v=SkXr9COBooA

Varta Plug Charger
    https://www.youtube.com/watch?v=3SakWKOoTlQ

Varta Charger
    https://www.youtube.com/watch?v=1g-IZkuC7Sw

Varta'lar pahalı, Panasonic daha da pahalı...
    Sorularım: Bunlar arasında bir seçim yapılsa hangisi daha iyi? neden? Bu ürünlere bu parayı vermeye değer mi?
    Bu ayarda çin markalarından ucuz hangi seçenekler var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 8 Ocak 2019; 17:22:56 >
  • Arkadaşlar merhaba şarjlı piller konusunda hiçbir bilgim yok.

Acaba orta boy kalem piller için şarj aleti önerir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: radtv213

Arkadaşlar merhaba şarjlı piller konusunda hiçbir bilgim yok.

Acaba orta boy kalem piller için şarj aleti önerir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    Ben de çok anlamam ama Duracell CEF 14 şarj aletini öneriliyor.
    Kendiniz internetten "en ucuz CEF 14" diye sorgulatacağınız gibi aşağıdaki linke de bakabilirsiniz. Yanında pil de veriyorlar.

Bundan 5-6 ay önce bu seti 50-55 lira arası bir fiyata almıştım ama malum dıj güclerden sonra fiyatı artmış.
    https://urun.n11.com/sarj-kiti/duracell-cef-14-pil-sarj-cihazi-aa-1300mahaaa-750mah-sarjli-pil-P252854361?cid=700501&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel

Ekleme: düzeltme yapayım. Geçmiş siparişlere baktım. 45,90.-TL'ye almışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 10 Ocak 2019; 8:34:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Ben de çok anlamam ama Duracell CEF 14 şarj aletini öneriliyor.
    Kendiniz internetten "en ucuz CEF 14" diye sorgulatacağınız gibi aşağıdaki linke de bakabilirsiniz. Yanında pil de veriyorlar.

Bundan 5-6 ay önce bu seti 50-55 lira arası bir fiyata almıştım ama malum dıj güclerden sonra fiyatı artmış.
    https://urun.n11.com/sarj-kiti/duracell-cef-14-pil-sarj-cihazi-aa-1300mahaaa-750mah-sarjli-pil-P252854361?cid=700501&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel

Ekleme: düzeltme yapayım. Geçmiş siparişlere baktım. 45,90.-TL'ye almışım.

Alıntıları Göster
    Ürün güzel bir şeye benziyor Benziyor. yanımda pil de göndermeleri çok iyi. Gerçekten dediğiniz gibi dış güçlerden dolayı fiyatlar iki katına çıkmış. Baksanıza 45 tl nerede 80 tl nerede? Teşekkür ederim bilgi için bu arada

• radtv213 R kullanıcısına yanıt
    Ah o dıj gücler ahh... (ülkeyi batır sonra suçu dış güçlere at)

Hocam ben memnunum üründen, buradaki konuya hakim arkadaşlar da bunu tavsiye ediyor bizim gibi kullanıcılar için. Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Ah o dıj gücler ahh... (ülkeyi batır sonra suçu dış güçlere at)

Hocam ben memnunum üründen, buradaki konuya hakim arkadaşlar da bunu tavsiye ediyor bizim gibi kullanıcılar için. Selamlar.
    Ben tıraş makinam için alcam. Herhalde iş görür. Bir de fiyat biraz ucuz olsaydı iyiydi. Eyvallah :)

• Amazon.de veya us tan eneloop pil alsam gelir mi gümrükten geçmez falan yazıyor çoğu kişi

• KeLepChe57 kullanıcısına yanıt
    https://ru.nkon.nl/rechargeable/aa-size.html

buradan alın hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

https://ru.nkon.nl/rechargeable/aa-size.html

buradan alın hocam.
    Bu siteden aldımızda sorun olmaz heralde

Olmaz hocam. Hollanda Kargosu ile geliyor. 9-10 günde gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    kargo ücreti ne kadar oluyor acaba bilginiz var mı ? pil fiyatları uygunmuş bayaa...
  • quote:

kargo ücreti ne kadar oluyor acaba bilginiz var mı ? pil fiyatları uygunmuş bayaa...
    6 euro

• ezimuse kullanıcısına yanıt
    Aldım 12 adet bakalım:)

20euro geçmediyse gümrük çıkmaz sanırım.

Çıkarsada her türlü daha uyguna gelir fiyatı.
  • 
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.