Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (810. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.650
Cevap
367
Favori
1.942.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 808809810811812
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vartanın şarj döngüleri ve kapasiteleri ile PANASONIC ENELOOP'a rakip olmaya aday yeni nesil
    şarjlı pilleri ENDLESS ENERGY serisi Amazon.com.tr de satışa çıkmış.
    Ne yazıkki fiyatlar çok yüksek.
    4'lü paket 1900mah pil amazon.de de 11 euro bizde 94 tl.
    Ne yalan söyleyeyim bu pilleri alıp denemek için sabırsızlıkla bekliyordum ancak 1 paket pile 94 lira verilmez.
    Stoktakileri kullanmaya devam.

https://www.amazon.com.tr/Varta-056676101404-Recharge-Endless-edilebilir/dp/B0751KP9HT/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1545162608&sr=8-2&keywords=varta+1900

http://tr.varta-consumer.com/tr-tr/products/rechargeables/overview/recharge-accu-endless/recharge-accu-endless-aa-1900mah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 18 Aralık 2018; 23:6:20 >
  • flap-jack kullanıcısına yanıt
    Daha uygun fiyatlı bi öneriniz varmı peki hocam varta yada diğer markalardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanb35

Daha uygun fiyatlı bi öneriniz varmı peki hocam varta yada diğer markalardan
    Vartanın ne yazık ki daha önce çıkmış READY TO USE pilleri de çok pahalı. Bu sebeple varta kullanmıyorum. Ancak bu son çıkardığı seri ENDLESS ENERGY fabrikadan bu yaz çıktıkları için piyasadaki en taze piller bunlar.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

GP RECYKO+ PRO 2000 tam bir fiyat performans pili.
    Sene başında 30 liradan aldığımız bu pil şimdilerde 40-50 tl bandında.

https://www.amazon.com.tr/GP-Batteries-Recyko-AA-%C5%9Earjl%C4%B1/dp/B000NWD3K4/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1545240819&sr=8-3&keywords=gp+recyko
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

Led el feneri çalışmıyordu. İçini açtım baktım şöyle bir kuru batarya koymuşlar.....4v sanırım.. Üzerinde hiçbir bilgi yok.

resimag.com/p1/344ca6a737.jpeg

Bunun yerine 3 tane pil koysam ne tür bir pil koymam gerekli yine kendi üzerinden şarj olması için.

Teşekkürler.
    Eskiyen bataryanın yerine yine 4 volt 1.2 Ah batarya kullanmanız hem sizin hemde ışıldağın sağlığı için daha uygun.
    Bu akünün yerine 4 Adet NI-MH pil koyulabilir ancak güvenli biçimde şarj ve deşarj etmek mümkün değil.
    Şarj devresi 4 volt gerilime göre ayarlanmış olmalı ancak seri bağlı 4 adet NI-MH pil boş halde 4.8 volt dolu halde5.6 volt. Derin deşerj sonrası bu piller kısa sürede elden çıkar. En iyisi benzer bir akü alıp kullanmaktır.

https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/ortec-aku-4v-12-amper-isildak-akusu-P222040909?recId=jpvlj2zn-g2jqt6j6s09-S.W_DET_ALSO_LOOKED.C.c197_a317-04cjz5t

https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-sarj-cihazlari/aku-4v-12ah-lightex-lt-42-lt-42n-35-x-22-x-64-mm-P286561228?gclid=CjwKCAiA9efgBRAYEiwAUT-jtD9H261pVP3xMAmyn4vYIcCQOWu_rEUeRt4OyKDdeUx5cTaSTYLPChoCm0sQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    İkeanın eneloop pilleri satışı devam ettikçe laddalardan şaşmıcam be,ne barta nede gp.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

İkeanın eneloop pilleri satışı devam ettikçe laddalardan şaşmıcam be,ne barta nede gp.
    NI-MH pillerde 2000 mah üzeri kapasitelerde şarj döngü sayılarında ve şarjını muhafaza etme sürelerinde dramatik düşüşler meydana geliyor. Yüksek kapasiteyi sağlamak için üretici daha ince seperatör kullanmak zorunda çünkü hacim aynı.

İnce seperatör (kutupları oluşturan tabakaları birbirinden ayıran film) = Daha düşük şarj döngüsü + Daha kısa süre şarjını muhafaza edebilme.

Kargo hariç 60tl den başlayan fiyat = ENELOOP 2450mah = İKEA LADDA 2450mah = DURACELL 2450mah ==== 400 döngü

Kargo hariç 44tl den başlayan fiyat = GP RECYKO+ PRO 2000mah ==== 1500 döngü

Kargo dahil 80tl den başlayan fiyat= FUJITSU 1900 mah ==== 2100 döngü

Tercih tamamen sizin bütçenize ve keyfinize kalmış. Şu pil daha iyidir gibi bir iddiam yok sadece kendi tercihimi belirttim. Zaten piyasada bu markaların haricinde uygun fiyatlı, kaliteli pil yok.
    İkea bu pillerin 1900mah kapasitede olanlarını getirip 50 tl den satışa çıkarsa tabiki ilk tercihim olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 20 Aralık 2018; 2:58:35 >
  • Peki GP pilleri Cef 14 şarj cihazı ile şarj etmemiz uygun mudur?

Duracell pillerde boşta iken çok çabuk enerji kaybı olduğunu gözlemledim bende.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,
    Ben mesela ikea ladda 900 aaa olan pili dolap için led sensörlü lambadan kullanmaktayım,ortalama 1 2 ay arası tam şarj sonrası gitmekte,mevcut 500 şarj döngüsüne göre hesaplarsam,ortalama bir aydan toplam 500 ay demek,yani toplam 40 yıl kullanım demek oluyor benim için,tabiki kullanım yerlerine göre pil marka üsı kapsitesi elbette çok önemli,şunu demek isterim,yoğun kapasiteli piller döngüsü az piller genelde flaşlarda fotocuların ilk tercihi oluyor,ama ben gibi kullanıcılar için bile yüksek kapasiteli döngüsü 500 civarı olan pil dahi ev kullanıcısı için aslında çok ideal,
    Benim ladda seçme sebebimde öncelik made in japan eneloop olması aslında yani kalitesinden fazla şüphem yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@fisbone,
    DLYFULL TI-84 Plus diye geçer ve Ni-Mhd pil şarj cihazı değildir. Ancak bu cihaz ofis cihazları için 5 V kaynak olarak kullanılır. Uygun bir adaptör cihazlada ancak Li-Ion/Li-Po pillerin şarjı için besleme kaynağı olarak kullanılabilir.

Alıntıları Göster
    Hocam Ataba AT908 var bende. Bu yeni nesil pilleri hızlı şarj ettiği için ömrünü kısaltır diye korkuyorum. Sizce Nitecore D4 gibi birşey almalı mıyım yoksa AT908 ile devam mı edeyim?
  • Arkadaşlar elinizde Konnoc KCR-A088 şarj cihazı varsa talibim resmi aşağıdadır.

Öm gönderirseniz sevinirim.

• bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Konnoc KCR-A088 şarj cihazı hala mevcutsa talibim
  • 2 ayrı kumanda pili diş fırçası pili tansiyon aleti pili bisiklet ışığı pili gibi şarjlı pil ihtiyacım var.

bisiklet ışığı falan çok kullandığım bir şey değil

xtar vc4 mü nitecore d4 mü alayım. 7 dolar civarı bir bakiyem var aliexpres te. bunların dışında bir üründe önerebilirsiniz.

xtar vc4 ve nitecore hakkında en ufa bir bilgim yok biraz konuyu okuyup içinden cımbızla çektim. cef 14 alıp 80 tl vermektense bari daha iyi bişey alayım uzun yıllar kullanayım. hızlı şarj gibi bir derdim yok. yavaş yavaş şarj ederim yeter ki güvenli olsun bşrde şarjı kendi kessin. pilleri 5 yıl kullanmak gibi bir derdim de yok ama 2 veya 3 yıl idare etsinler isterim. yardımcı olursanız sevinirim

• Ready to use piller neden hep sarjsız geliyor gp pro aldım sarjsız varta aldım sarjsız ready to use a ben mi farklı anlam yükledim farkı anlam mı ifade ediyor

• 14500 şarjlı pil almak istiyorum. piyasada orjinal pil bulamadım nitecore 14500 türkiyede alabileceğim bir yer var mıdır? yurtdışından alsam gümrük vs. takılmadan gelir mi?
  • dessa D kullanıcısına yanıt
    Ni-Mh ve özellikle küçük kapateli yada AAA piller için Nitecore D4 tavsiye ederim.
  • hasanb35 H kullanıcısına yanıt
    Yeni şarj olmuş bir pil gibi 1.40V civarında olmasa da yeni nesil piller kalitesine göre 1.33V civarı yani max. %70 gibi dolu olabiliyor(O da en iyi pil olan Eneloop 2000mah 2100 şarj modelinde). Paketi açtığınızda 1.2V altında ise bayat yada kalitesiz olduğunun göstergesidir. Varta nın yeni nesil Endless serisi pilleri dışında %99 u çöp ürünlerdi zaten, Endless serisi 4 lü paket olarak gerçek değeri olan 60TL civarına düşerse denenebilir henüz kendini kanıtlamadı.
  • scatman_35 kullanıcısına yanıt
    Gümrükten geçme şansı %50 dir, satıcının gümrük bildiriminde içeriğinde battery yazmaz ve x-ray den geçmez ise şanlıysanız size ulaşır. Son siparişimde içeriği sadece 1 adet 26650 pil gümrüğe takıldı. Nitecore pil üreticisi değildir, Dünya'da kaliteli Li-ion pil üretebilen ve Sony, Panasonic-Sanyo, Lg ve Samsung olarak 4 firmadan pil temin eder ambalajlayıp satar, çünkü bu firmalar perakende satış yapmaz. Seyrek şarj ve çok güç istemeyen el feneri gibi cihazlar için Birikim pillerinin fason ürettirdiği piller yeterlidir ve üstünde yazan değer gerçek kapasitesidir. Yüksek Amper isteyen cihazlar için yada en iyi kalite pilleri Türkiye den uygun fiyatlı pil bulmanız zor.
    https://urun.n11.com/ozel-pil/power-xtra-37v-li-ion-14500-aa-800-mah-sarjli-kalem-pil-bassiz-P58613439
    https://urun.n11.com/ozel-pil/power-xtra-37v-li-ion-14500-aa-800-mah-sarjli-kalem-pil-basli-P58613526
    https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/sanyo-ur14500p-37v-840mah-li-ion-pil-aa-kalem-pil-P262998136
    https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/sony-us14500vr2b-680-mah-li-ion-sarjli-pil-P294060377

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 24 Aralık 2018; 20:56:44 >
  • duracell cef 14 çok övülmüş alayım diyorum. durecell den başka marka pilleride sorunsuz sarj edermi acaba? GP düşünüyorum recyko lardan
  • 
Sayfa: önceki 808809810811812
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.