Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
16.376
Cevap
280
Favori
1.714.015
Tıklama
Giriş
      167 Mesaj
      25 Kasım 2018 17:52:56
      quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

İlk aldığımda şarjı vardı ve sarjı bitirdim, şarj etmek isteyince 2 pil 1000 mah, 1 pil 650 mah gösteriyordu full olunca. Aynı paketten çıkardım 3 pili, bebeğin oyuncağı takiliydi üçü de. Yani aynı kutu aynı oyuncak pillerin değerlerinin farklı olması normal mi, pilin toplam mah kapasite değerini ölçebilir miyim.

Yukarı yazdığım 1000 ve 650 mah değerleri neyi ifade ediyor? Bimeksin sitesinden aldım pilleri paket de açılmış gibiydi acaba kullanılmış mı diye düşündüm
      pillerinizi yeni açtıysanız dış kabında yoğun çizik ve yıpranma varsa kullanılmış olabilir. Pilleri düşük akımda refresh seçeneğini kullanarak yenileyin ve pillerin fotoğrafını foruma atabilirseniz bi bakalım. Şarjlı pilleri oyuncakta kullanmanız pek uygun değil aslında voltaj 0.9 voltun altına düşerse pilleri kalıcı olarak kaybedersiniz bu kadar net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 25 Kasım 2018; 17:55:56 >

• Binbaşı
      1443 Mesaj
      25 Kasım 2018 18:30:17
      quote:

Orijinalden alıntı: flap-jack

pillerinizi yeni açtıysanız dış kabında yoğun çizik ve yıpranma varsa kullanılmış olabilir. Pilleri düşük akımda refresh seçeneğini kullanarak yenileyin ve pillerin fotoğrafını foruma atabilirseniz bi bakalım. Şarjlı pilleri oyuncakta kullanmanız pek uygun değil aslında voltaj 0.9 voltun altına düşerse pilleri kalıcı olarak kaybedersiniz bu kadar net.

Alıntıları Göster
      pilin kendinde de cizik yok. pilin artı eksi kutbu da temizdi. metal kısmında çizlme vs yoktu.

işte cihazı hala anlayamadım. mode ile modu değiştiriyorum ama bu secenegi nasıl kaydecegim. modeye basıp diğer secenekler gorunuyor. o secenegi nasıl sececegim.

mecburen kullanacagım pilleri oyuncakta :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 25 Kasım 2018; 18:32:15 >

• Teğmen
      167 Mesaj
      25 Kasım 2018 18:42:12
      quote:

pilin kendinde de cizik yok. pilin artı eksi kutbu da temizdi. metal kısmında çizlme vs yoktu.

işte cihazı hala anlayamadım. mode ile modu değiştiriyorum ama bu secenegi nasıl kaydecegim. modeye basıp diğer secenekler gorunuyor. o secenegi nasıl sececegim.

mecburen kullanacagım pilleri oyuncakta :(

Alıntıları Göster
      Önce 1 pili cihaza yerleştirin. Önce ekranda voltajı gösterir. Ardından MODE tuşuna 3 saniye basılı tutun. MODE tuşuna bastınız ve göstergede charge/discharge/refresh/test şeklinde seçenekler gelir. Ardı ardına beklemeden MODE tuşuna basmaya devam ederseniz seçenekler sürekli değişir. İstediğiniz seçenek ekranda çıktığında MODE tuşuna basmayın ve bekleyin o seçenek sabit kalacak. Ardından işlem yapmak istediğiniz akım değeri ekranda belirecek ve siz beklemeden CURRENT tuşuna basıp akımlar arasında seçenek yapmalısınız. İstediğiniz akım ekranda çıkınca CURRENT tuşuna basmayı bırakın ve bekleyin. 5 saniye sonra display tuşuna basarak göstergede farklı parametreleri takip edin. Cihazın kullanma klavuzundanda yardım alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 25 Kasım 2018; 18:43:14 >

• Binbaşı
      1443 Mesaj
      25 Kasım 2018 19:10:37

çok sağolun.

pil dolarken mah degeri surekli yukseliyır. bu deger pile aktarılan mah mı yoksa pildeki toplam mah mı ?

pil 500 mah vardı sarj ettik, ekranda 1000 gosteriyır mesela. bu 1000 pildeki toplam mah mı yoksa sarj cıhazının aktardıgı deger mi. toplam 1500 mah oldu yani.
      |
      |
      flap-jack kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      167 Mesaj
      25 Kasım 2018 21:35:50
      quote:

çok sağolun.

pil dolarken mah degeri surekli yukseliyır. bu deger pile aktarılan mah mı yoksa pildeki toplam mah mı ?

pil 500 mah vardı sarj ettik, ekranda 1000 gosteriyır mesela. bu 1000 pildeki toplam mah mı yoksa sarj cıhazının aktardıgı deger mi. toplam 1500 mah oldu yani.
      Pile ne kadar enerji aktarıldığını görmeniz için cihaz sabit çalışırken display tuşuna bastığınızda görürsünüz. Piller dolduğunda zaten ekranda FULL yazar. Display tuşuna basın orada kapasiteyi yani pile ne kadar enerji aktarıldığını gösterir. Eğer yarı dolu pili takarsanız bu değer düşük olur ve bu normaldir.

Kapasite olayına çok takılmayın bence zaten piller üzerinde yazan kapasitelerinde. Bi espirisi yok yani.

Siz piller bitince 200 mah akıma ayarlayıp FULL yazana kadar şarj edin yeterli. Pilleri tek tek şarj etmesi ve 200 mah seçeneği en iyi özellikleri zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 25 Kasım 2018; 21:36:50 >

• Binbaşı
      1443 Mesaj
      25 Kasım 2018 21:44:54
      quote:

Pile ne kadar enerji aktarıldığını görmeniz için cihaz sabit çalışırken display tuşuna bastığınızda görürsünüz. Piller dolduğunda zaten ekranda FULL yazar. Display tuşuna basın orada kapasiteyi yani pile ne kadar enerji aktarıldığını gösterir. Eğer yarı dolu pili takarsanız bu değer düşük olur ve bu normaldir.

Kapasite olayına çok takılmayın bence zaten piller üzerinde yazan kapasitelerinde. Bi espirisi yok yani.

Siz piller bitince 200 mah akıma ayarlayıp FULL yazana kadar şarj edin yeterli. Pilleri tek tek şarj etmesi ve 200 mah seçeneği en iyi özellikleri zaten.

Alıntıları Göster
      ayrıntılı bilgilendirme için cok sagolun :)
      |
      |

• Yarbay
      4380 Mesaj
      26 Kasım 2018 02:37:41
      Beyler yardımınıza ihtiyacım var yeni bir lazer sipariş ettim. 2 adet 16340 pil ile kullanın (7.4V) talimatı mevcut. Bu pillerden eskisi kadar fazla göremiyorum piyasada hiç yoklar,

https://www.pilsitesi.com/ORION-16340-3-7V-1200mAh-Li-ion-Pil-CR123A-Lityum-Sarjli-Pil-_3135.html

Bir bunu seçebildim, bununda adını vs duymadım ORION pil şu zamana kadar hiç kullanmadım. Bunu ikame edecek ölçü 18650 (2X16340=1x18660 boyut olarak) onlarda 3.7V olarak çıkıyor. Yurtdışından zaten gelmiyor gümrükten dönüyor. Bana iyi bir 16340 pil önerisi yapacak var mı? Bunlar alınır mı? 40tl ödeyip üstüne takla attırmasın, kalitesiz 16340 lardan ağımın yanmışlığı var geçmişte...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan kork!

Necip Fazıl Kısakürek

• Teğmen
      213 Mesaj
      26 Kasım 2018 22:10:41
      Gp recyko 9v pil için şarj cihazına ihtiyacım var ne tavsiye edersiniz?

cfl piiler nasıldır 9v cfl pil alsam iş görür mü multimetrede kullacağım şarjını koruyabilmesi önemli.

Piyasadaki bazı cihazlar epey popüler olmuş fakat bakıyorum 9v şarj özelliği görünmüyor bir adaptör ile bu cihazlara 9v şarj özelliği eklenemez mi?
      Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
      |
      |

Alışveriş yaptıklarım: eraycelik80 (AV Receiver sattım)

tanilergun(ses kartı satın aldım)
    • Yarbay
      3398 Mesaj
      27 Kasım 2018 11:12:20
      Merhaba,

4 tane Duracell 2500 mah'lik pile sahibim. Pilleri 1 sene kullanabildim. Çok aktif de kullanmadım açıkçası daha fazla ömür bekliyordum. XBox One kolunda kullanıyorum. Şarj cihazının fotosunu aşağıya koyuyorum. Sizce bu cihazın pillerin ömrünü daha çabuk bitirmiş olma ihtimali var mıdır? Şimdi yeni pil almak istiyorum. GP Recyko Pro en alınası pil olarak görünüyor. Sizce şarj cihazı da almalı mıyım.

Hardcore "PC" Gamer...
      Turquie, tu dois Atatürk a dieu et le reste a Atatürk! Daniel Dumoulin
    • Teğmen
      167 Mesaj
      27 Kasım 2018 14:25:44
      quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

Merhaba,

4 tane Duracell 2500 mah'lik pile sahibim. Pilleri 1 sene kullanabildim. Çok aktif de kullanmadım açıkçası daha fazla ömür bekliyordum. XBox One kolunda kullanıyorum. Şarj cihazının fotosunu aşağıya koyuyorum. Sizce bu cihazın pillerin ömrünü daha çabuk bitirmiş olma ihtimali var mıdır? Şimdi yeni pil almak istiyorum. GP Recyko Pro en alınası pil olarak görünüyor. Sizce şarj cihazı da almalı mıyım.

Piilerinizi şarj chazındayken sıcaklığını kontrol ettiniz mi hiç. Sıcaklık artışı ni-mh pillerin katilidir.
      Bu şarj cihazında 2 pil için 1050 mah, 4 pil için 525 mah akım değerleri belirlenmiş.
      525 MAH KABUL EDİLEBİLİR ANCAK 1050 MAH HIZLI ŞARJ AKIMIDIR VE BU PİLLER İÇİN TAVSİYE EDİLMEZ.

Cihazınızı değiştirmeniz gerekir.

• Yarbay
      3398 Mesaj
      27 Kasım 2018 14:42:39
      quote:

Piilerinizi şarj chazındayken sıcaklığını kontrol ettiniz mi hiç. Sıcaklık artışı ni-mh pillerin katilidir.
      Bu şarj cihazında 2 pil için 1050 mah, 4 pil için 525 mah akım değerleri belirlenmiş.
      525 MAH KABUL EDİLEBİLİR ANCAK 1050 MAH HIZLI ŞARJ AKIMIDIR VE BU PİLLER İÇİN TAVSİYE EDİLMEZ.

Cihazınızı değiştirmeniz gerekir.

Alıntıları Göster
      Hocam pilleri elimle kontrol ediyordum resmen yanıyordu. Hatta bu ısıdan dolayı pillerin etiketi bile kalktı. Demek ki hızlı şarj ile pillerin ömrünü yedi. Sizce ne alayım tavsiyeniz nedir. 4 tane AA pil alacağım. Şarj aleti de önerirseniz alabilirim. Forumda Duracell CEF 14 önerilmiş ama onun paketinde verilen AAA piller benim işime yaramıyor. Ayrıca verdiği AA pil 1300 mah az gibi geldi bana.

Hardcore "PC" Gamer...
      Turquie, tu dois Atatürk a dieu et le reste a Atatürk! Daniel Dumoulin

• Teğmen
      167 Mesaj
      27 Kasım 2018 14:59:38
      quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

Hocam pilleri elimle kontrol ediyordum resmen yanıyordu. Hatta bu ısıdan dolayı pillerin etiketi bile kalktı. Demek ki hızlı şarj ile pillerin ömrünü yedi. Sizce ne alayım tavsiyeniz nedir. 4 tane AA pil alacağım. Şarj aleti de önerirseniz alabilirim. Forumda Duracell CEF 14 önerilmiş ama onun paketinde verilen AAA piller benim işime yaramıyor. Ayrıca verdiği AA pil 1300 mah az gibi geldi bana.

Alıntıları Göster
      Cihazınızın etiketinin son cümlesi '' BATTERIES BECOME WARM DURING CHARGING''.

Cihaz ben pilleri aşırı şarj ederek ve ısıtarak öldürüyorum demiş zaten.

https://urun.n11.com/sarj-kiti/sony-compact-pil-sarj-cihazi-2100-mah-P225694921?gclid=EAIaIQobChMIxZOLvsH03gIVgkIYCh350wIDEAQYAyABEgIFDPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Cihazın şarj akımı çok uygun 200 mah. Pillere zarar vermeden doldurur. İçinde gelen piller Sony 2100 mah yeni nesil şarjlı piller. Yerinizde olsam 2 tane alır kullanırım. Şarj cihazı fiyatları çok arttı son zamanlarda

• Teğmen
      132 Mesaj
      30 Kasım 2018 20:06:16

Nereden aldınız ve kaça aldınız? Link atabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fisbone -- 30 Kasım 2018; 20:14:26 >
      |
      |
      mondschein66 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      132 Mesaj
      30 Kasım 2018 20:13:47

Hocam, Duracell CEF14 yerine DLYFULL T1'i mi tavsiye edersiniz?

|
      |

• Binbaşı
      1443 Mesaj
      30 Kasım 2018 21:09:43
      quote:

Orijinalden alıntı: fisbone

Nereden aldınız ve kaça aldınız? Link atabilir misiniz
      aliexpress ten almıstım. dolar nispeten dusuk alınabilir. 17-18 dolar idi. 15 -20 gunde geldi.

• Teğmen
      132 Mesaj
      30 Kasım 2018 22:50:29

Peki pili de AliExpress den mi aldınız yoksa yurtiçinden mi.

|
      |
      mondschein66 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1443 Mesaj
      30 Kasım 2018 22:54:53
      quote:

Peki pili de AliExpress den mi aldınız yoksa yurtiçinden mi.
      hayır bimeksin sitesinden aldım. en ucuz orasıydı. n11/gg gibi yerlerden de alabilirisiniz
      |
      |

• Teğmen
      132 Mesaj
      01 Aralık 2018 19:12:13
      Mesajınız için teşekkürler ama ben maalesef özel mesaj atamıyorum telefon numarası kayıtlı olmadığı için. Yeni üye indirimiyle 73 liraya gelecek bana. 20 lira verip t4 mü alsam yoksa hiç gerek yok mu 20 liraya yazik mı ederiz. Birde formda okuduğum kadarıyla 2500 lük pillerin kullanım ömrü 2000lik olana göre daha azmis. 2000 lik hangi pili önerirsiniz bu cihazla. Şimdiden cevap için teşekkürler...

|
      |

• Teğmen
      132 Mesaj
      01 Aralık 2018 19:13:19

Mesajınız için teşekkürler ama ben maalesef özel mesaj atamıyorum telefon numarası kayıtlı olmadığı için. Yeni üye indirimiyle 73 liraya gelecek bana. 20 lira verip t4 mü alsam yoksa hiç gerek yok mu 20 liraya yazik mı ederiz. Birde formda okuduğum kadarıyla 2500 lük pillerin kullanım ömrü 2000lik olana göre daha azmis. 2000 lik hangi pili önerirsiniz bu cihazla. Şimdiden cevap için teşekkürler...

|
      |

• Teğmen
      167 Mesaj
      01 Aralık 2018 20:46:33
      quote:

T4 de bilidiğim kadarıyla en düşük şarj akımı 500 mah. T1 de 200 mah. 500 mah akım ni-mh piller için uygun değil. Pillerde ısınma; ömürlerinde düşüşe sebep oluyor.

2500 mah DURACELL pillerde yaklaşık şarj döngüsü 150 kez. GP RECYKO PRO 2000 mah pillerde şarj döngüsü 1500 kez. 1500 kez biraz abartılı bir rakam ancak 500 kez verimli kullansanız bile GP RECYKO PRO'yu tercih etmenizde fayda var.Yüksek kapasiteye aldanmayın. Alacağınız ni-mh piller 2000 mah' geçmesin zira şarj döngüsü düşüyor. Tecrübeyle sabittir.
      https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/gp-recykopro-2000mah-aa-4lu-sarjli-pil-P172555665

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 1 Aralık 2018; 20:48:40 >

Hızlı Cevap

Reklamlar
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.