Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (801. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.660
Cevap
366
Favori
1.943.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: izmirerkeği

Herkes merhaba,
    Yeni alacağım şarjlı aleti için hangi marka model karar vermedim. Dijital ekranlı akıllı şarjlı aleti olan refresh işlemi daha önce yaptınız mı?

Örnek: eski ni-mh pilin üzeri 1.2V 2000 mAh yazmış olduğu doldurmuş eski pilin içinde kaç volt kaç kapasite olabilir? Bunu aynı pil refresh işlemden sonra kaç volt kaç kapasite farkla artılmış olur?

Bu konu başlığı birinci sayfada "kapasite artmayana kadar" ibaresi yazmakta ama eski ve refresh uygulanmış pillerin kaç farkı bilmiyorum. Bu yüzden dijital ekranlı akıllı şarjlı aleti pahalıymış bu cihazı alıp almadığı karar vermedim. Az farkı veya gereksiz olunca bu cihazı yerine çift slotlu dijital ekranlı şarj aleti isteyebilirim (akıllı olmadan normal cihaz için )

Daha önce yapmış veya bilenler varsa cevap yazmanızı sevinirim. Teşekkürler.
    Yapan veya bilen yok mu?
  • Yeni aldığım piller.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Yeni aldığım piller.

Kullanım klavuzundaki son paragrafta yeşil yanıp sönmesi pillerin hazır olduğunu göstermekte. Galiba biraz daha beklerseniz tamamen yeşil yanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 25 Eylül 2018; 14:59:18 >
  • Şarj aleti bu. Sorun gorunmuyor sanki. Boş 2500 duracell taktiktan 2 saat sonra yeşil yanıp sönmeye başladı

• kirmizida ilk 45 dk hızlı şarj

Yeşil yanıp sönünce normal şarj

Direk yesilde full dolu anlamı olabilir mi?

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Yeşil yanıp sönmeye başladığında cihazı prizden çekmeden 1-2 saat bekletin. Bakalım tamamen yeşile dönecek mi? Bu cihaz CEF14 ün yeni sürümü olabilir.
  • quote:

Arkadaslar elimdeki 4 adet gp pili duracell sarj aleti ile sarj edemiyorum. Ikiside gecen sene alindi ve sarj edip kullanamadim. Sorun nerde olabilir. Piller yeni nesil mi bilgi verirseniz sevinirim.

Bendeki cihaz 2013 yılı üretimi ancak sizin 2014 yılında üretilmiş. Birebir aynı değiller. Sizdeki cihaz daha yeni güncellenmiş bir sürümü olması kuvvetle muhtemel.Kullanım kılavuzu da bu durumu doğrular nitelikte.

• Öncelikle herkese merhaba. Resimde görülen pilleri odamın bir köşesinde buldum en az 8 senelik ve çoğu neredeyse sarj edilip kullanılmadı. Aynı dönemde aldığım 8-10 senelik GP sarj cihazı ile sarj edip denemeyi düşünüyorum. Sizce piller ölmüşmüdür, bana ne tavsiye edersiniz?

• Herkese merhabalar.. Resimde görülen pilleri odamın bir köşesinde buldum en az 8 senelik ve çoğu neredeyse hiç sarj edilip kullanılmadı. Aynı dönemde aldığım GP şarj cihazı ile şarj edip denemeyi düşünüyorum sizce piller ölmüş müdür, bana ne tavsiye edersiniz? Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • quote:

kirmizida ilk 45 dk hızlı şarj

Yeşil yanıp sönünce normal şarj

Direk yesilde full dolu anlamı olabilir mi?
    @BuZ-MaViSi
    Yazılımı farklı. Şarj akımlarında bir değişiklik yok.
    Kırmızı ile yeşil flash yapması bana anlamsız geldi. Çünkü hızlı şarj şarjın sonuna 30-40 dk kala yapılır amacı ise pili % 100 şarja ulaştırılması içindir. En iyisi bir AVO bağlayıp voltaj ve akımları gözlemlemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 25 Eylül 2018; 20:23:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flakes

Herkese merhabalar.. Resimde görülen pilleri odamın bir köşesinde buldum en az 8 senelik ve çoğu neredeyse hiç sarj edilip kullanılmadı. Aynı dönemde aldığım GP şarj cihazı ile şarj edip denemeyi düşünüyorum sizce piller ölmüş müdür, bana ne tavsiye edersiniz?
    @Flakes,
    Vartaları kurtulması deşarj şarj özelliği olan bir şarj cihazı ile bir ihtimal. diğerleri hele hele GP' ler (!), bende bu yılın başında taşınma sırasında hiç açmadığımız bir kolide belki 40-50 adet hemde sizin gibi paketinde buldum. hepsi BIM deki kullanılmış pil kutusuna gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@BuZ-MaViSi
    Yazılımı farklı. Şarj akımlarında bir değişiklik yok.
    Kırmızı ile yeşil flash yapması bana anlamsız geldi. Çünkü hızlı şarj şarjın sonuna 30-40 dk kala yapılır amacı ise pili % 100 şarja ulaştırılması içindir. En iyisi bir AVO bağlayıp voltaj ve akımları gözlemlemek.

Alıntıları Göster
    Hocam şarji tamamladım. Kırmızı flash yapmadi.Cep telefonu şarjı mantığı var sanki.Hizli şarj ilk önce yapılır.sonraki sarjin hızlı olmasının mantığı yok

Ilk prize takinca direk kirmizi yandı (Hızlı şarj-45dk-4saat kullanım icin)

1 saat olmadan yeşil yanıp sönmeye başladı ( Normal şarj-batarya ömrü kisalmamasi icin)

Sanırım 7 saat sonunda direk yeşil ile şarj işlemi bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 26 Eylül 2018; 0:3:4 >
  • bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bakalım test edip görelim.
  • quote:

Hocam şarji tamamladım. Kırmızı flash yapmadi.Cep telefonu şarjı mantığı var sanki.Hizli şarj ilk önce yapılır.sonraki sarjin hızlı olmasının mantığı yok

Ilk prize takinca direk kirmizi yandı (Hızlı şarj-45dk-4saat kullanım icin)

1 saat olmadan yeşil yanıp sönmeye başladı ( Normal şarj-batarya ömrü kisalmamasi icin)

Sanırım 7 saat sonunda direk yeşil ile şarj işlemi bitti.

Alıntıları Göster
    @BuZ-MaViSi,
    Arkadaşım, siz "sonraki sarjin hızlı olmasının mantığı yok" dedikten sonra bu konuyu benden daha iyi bildiğinizi anladım. Ben çekiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@BuZ-MaViSi,
    Arkadaşım, siz "sonraki sarjin hızlı olmasının mantığı yok" dedikten sonra bu konuyu benden daha iyi bildiğinizi anladım. Ben çekiliyorum.

Alıntıları Göster
    Estağfurullah hocam. Benim bildiğim ceptelefonlari üzerinden yürüttüğüm bir mantık. Yoksa siz olmasanız cef 14 ü çoktan çöpe atmıştım.

• selamlar
    öneri için geldim. karmaşık geldi konu bana. sadece wii kumandası kalem pille çalışıyor.fiyat performans çok abartılı olmayan bir şarj aleti ve piller önerebilir misisniz.
    türkiyeden alacağım bir ürün olursa memnun olurum..teşekkürler..
  • Duracell 2400 pil alacağımda mevcut şarj aletimi değiştirmem gerekiyormu?

• erkankaya1 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba

2000mah üstü yüksek kapasite piller arasında en iyisi olan Eneloop Pro'ya en yakın ve yine Eneloop üretimi IKEA Ladda min. 2450mah ve Duracel CEF14 şarj cihazı tavsiye ederim.
  • bipekkan B kullanıcısına yanıt
    2700 ve 2000 amper arası (aa) ne kazancımız kaybımız olur? yüksek amper uzun ömürlü olur diye biliyorum ama??

4 ADET GP ReCyko 2700mAh ŞARJLI AA KALEM PİL+4 ADET GP ReCyko 1000mAh ŞARJLI AAA İNCE KALEM PİL 74,90 tl

6 ADET GP ReCyko 2000mAh ŞARJLI AA KALEM PİL + 6 ADET 850mAh AAA ŞARJLI Ni-Mh İNCE KALEM PİL 94,90 tl , forumdan çeklerle bunu 94 lüğü 77 civarına alabiliyorum. diğerini de benzer şekilde. kumanda pili oyuncak pili tansiyon aleti vs için kullanacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

2700 ve 2000 amper arası (aa) ne kazancımız kaybımız olur? yüksek amper uzun ömürlü olur diye biliyorum ama??

4 ADET GP ReCyko 2700mAh ŞARJLI AA KALEM PİL+4 ADET GP ReCyko 1000mAh ŞARJLI AAA İNCE KALEM PİL 74,90 tl

6 ADET GP ReCyko 2000mAh ŞARJLI AA KALEM PİL + 6 ADET 850mAh AAA ŞARJLI Ni-Mh İNCE KALEM PİL 94,90 tl , forumdan çeklerle bunu 94 lüğü 77 civarına alabiliyorum. diğerini de benzer şekilde. kumanda pili oyuncak pili tansiyon aleti vs için kullanacağız.
    GP RECYKO 2000 6lı pakette satılan bu serinin eski modeli olup yeterli verim alamayabilirsiniz.

GP RECYKO 2000 yeni model 4 lü yada 2 li pakette satılır ve 1500 kez şarj edilebilir.

Aynı kimyasal kompanenetlerle üretilmiş NI-MH şarjlı pilerde kapasite artttıkça enerjisini koruyabileceği sürelerde ve şarj döngülerinde azalma görülür. GP RECYKO 2700 serisi laboratuvar kuşullarında 300 kez şarj edilebilirken GP RECYKO PRO 2000 mah şarjlı piller 1500 şarj döngüsüne ulaşabilir.

Bu durum PANASONİC ENELOOP NI-MH şarjlı pillerde açıkça görülebilir.

ENELOOP PRO 2500 mah (500 şarj döngüsü / enerjisinin %85'ini 1 yıla kadar koruma)

ENELOOP 1900 mah ( 2100 şarj döngüsü / enerjisinin %70 ini 10 yıla kadar koruma)
  • 
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.