Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (783. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 781782783784785
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vallahi ben dün yine sabaha kadr şarj edip 3 adet pili gece lambama taktım sabaha yine sönmüştü. Keşke makine ve pillere verdiğim 108 TL ile 1 liralık 108 adet pil alsaymışım beni yıllarca idare ederdi zaten :)))) pek akıl karı iş değilmiş bu şarjlı pil işi anladığım.
  • Arkadaşlar internette satılan 2500 mah duracell şarj edilebilir japon üretimi piller nasıl sizce AA 4 lü. Gerçek duraceller belçika isviçre vs üretimi oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptankaa06

Vallahi ben dün yine sabaha kadr şarj edip 3 adet pili gece lambama taktım sabaha yine sönmüştü. Keşke makine ve pillere verdiğim 108 TL ile 1 liralık 108 adet pil alsaymışım beni yıllarca idare ederdi zaten :)))) pek akıl karı iş değilmiş bu şarjlı pil işi anladığım.

Hocam satıcıyla temasa geçip durumu anlatın isterseniz. Yazık o kadar verilen paraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam bayat olup olmadığını bilemem fakat ambalajın üzerinde Japonya'da üretilmiştir yazıyor.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

O işte bir anormallik var, Japonya'da son 10 yılda 1300mah ni-mh pil üretildiğini görmedim ve duymadım. 5 yıl ömür yazanlarda made in Japan yazıyor ve metal kısımların mat olması Eneloop fabrikasının karakteristik özelliğidir. Türkiye yada Çin'de blister ambalajı yanlış bastılar sanırım:) Pillerin üzerinde ne yazıyor?

Pil ilk ölçümde 1.26V civarı ise kalitelidir, 0.9V kadar düştüyse kalitesiz ve bayattır ama 3-5 şarj-deşarj sonrası toparlanır. 0.9V altına düştüyse kalitesiz ve bayat olamsının yanı sıra kimyasal yapısı bozulmuştur.

Sizin için teknoloji marketinden CEF14 şarj cihazı ve pil set olarak aldım test edip piller bayat olduğu için iade edeceğim. Duracell 1300mah 4 lü pil satışı yoktu. Migros da görmüştüm bir ara yolum düştüğünde pakete tekrar bakarım. Pilleri ilk açtığımda 0,015V idi yani ölüydü, 0.1V bile değildi. La Crosse RS720 cihazım algılamadı bile. Xtar VC2 Plus ve Lii-202 şarj cihazlarında 500ma ile 15dk da şarj oldu. Discharge-Refresh testine başladım bakalım kapasitesinde nasıl bir değişiklik olacak.
    Öceki mesajda 5 lira fazla ise 2xAA+2AAA oaln CEF14 ü 5 lira fazla ise alabilirsiniz demiştim, 1 lira bile etmez içinde 4 adet pil olamasını dikkate almayınız.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 9 Şubat 2018; 12:37:38 >
  • quote:

Vallahi ben dün yine sabaha kadr şarj edip 3 adet pili gece lambama taktım sabaha yine sönmüştü. Keşke makine ve pillere verdiğim 108 TL ile 1 liralık 108 adet pil alsaymışım beni yıllarca idare ederdi zaten :)))) pek akıl karı iş değilmiş bu şarjlı pil işi anladığım.

Hayır siz acemi olduğunuz için, reklam-pazarlama sahtekarlığına yerel distribütörün piyasadan toplaması gereken ürünleri aşırı para hırsından piyasaya sürmesine yani kısaca Türkiye'de yaşamanın eksi taraflarına denk gelmişsiniz.

Sizin verdiğiniz para 108 TL ama malın ederi sadece şarj cihazı fiyatı yani 39.90 TLhttps://urun.n11.com/sarj-kiti/duracell-cef-14-aa-aaa-yuksek-hizli-sarj-cihazi-pil-icermez-P223436777

Normalde doğru seçim yaparsanız 70-80 liraya en az 250-300 alkalin pile eşdeğer performans alırsınız ve çevreye zararınız olmaz.
    150 liraya 1500-2000 alkalin pile eşdeğer performans da alabilirsiniz. Tabiki 6 ay yada 1 yılda pil tüketen cihazlarda kullanılması mantıklı olmaz.

Son 3-5 sayfa forumu okusaydınız yada soru sorsaydınız tavsiye edilen pilleri görürdünüz. Arkadaşın dediği gibi iade etmek için sonuna kadar uğraşın ve pilsiz CEF14 + IKEA Ladda 2450mah yada Duracell 5 yıl ömür yazanlardan alın.

Önceki mesajda yazanları tekrar alta ekledim;

Yerel piyasa da 2 tavsiyem var;

1. Eneloop üretimi made in Japan IKEA Ladda min.2450mah 500 şarj
    https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/aydinlatma/aydinlatma-aksesuarlari/70303876/ladda-sarj-edilebilir-pil.aspx

2.Paket üstünde de 5 yıl ömürlü yazan Eneloop üretimi made in Japan max.2400-2500mah 300-400 şarj Duracell
    https://urun.n11.com/sarj-edilebilen-pil/duracell-sarj-edilebilir-pil-2500-mah-kalem-4-lu-P107890903

GP ReCyko min.1900mah 1500 şarj piller teorik olarak ideal görünse de yeni olduğu için tavsiye edemiyorum birkaç yıl kendini ispatlaması lazım. Forumdan bir arkadaş ilk performansının iyi olduğunu söylemişti ama 50-100-500 şarj sonrası ne durumda olur bilmiyorum

Yeni gördüm bu Fujitsu piller tahminen 2014 üretimidir ama 2008 olsa bile fark etmez ilk tercih olarak özellikle haftada 1-2 kez gibi sık şarj için ilk tavsiyemdir, orjinalliğinde sorun yoksa bu fiyat çok iyi

https://urun.n11.com/ozel-pil/fujitsu-12v-1900-mah-aa-r2u-sarjli-batarya-4b-P219866987

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 9 Şubat 2018; 12:34:27 >
  • volkanbirol V kullanıcısına yanıt
    Valla hocam hem okudum bu forumu, hem bu sayfadan tavsiye alarak aldım. 108 lira içinde zaten hem cef14 var yanındaki hediye piller hariç 4 adet AA 4 adet AAA var hepsi ayrı satıcılardan n11 den aldım. ürünlerede onay verdik artık geçmiş olsun. Artık makineyi aldık yolumuz düşerse ikea tavsiyesi verdiğiniz pilleri alırım. onları da deneriz. teşekkür ederim.
  • quote:

Valla hocam hem okudum bu forumu, hem bu sayfadan tavsiye alarak aldım. 108 lira içinde zaten hem cef14 var yanındaki hediye piller hariç 4 adet AA 4 adet AAA var hepsi ayrı satıcılardan n11 den aldım. ürünlerede onay verdik artık geçmiş olsun. Artık makineyi aldık yolumuz düşerse ikea tavsiyesi verdiğiniz pilleri alırım. onları da deneriz. teşekkür ederim.

Onay vermeniz önemli değil hocam halen iade işlemi başlatabilirsiniz satıcı yan çizebilir ama yasal olarak 14 gün içinde iade hakkınız mevcut ve mesaja sonradan eklediğim Fujitsu pilleri kaçırmayın derim sadece 9 adet var, ben kefilim Fujitsu pillerde sorun yaşarsanız aldığınız paraya sizden satın alırım. 19 Ocakta tamamlanan hatta 1 aydan fazla zaman geçen siparişlerim için halen iade seçeneği çıkıyor. Siz iade işlemi başlatın, onaylanmış siparişlerde satıcı onay vermeden N11 kargo gönderim kodu veriliyor mu bilmiyorum ama kargo kodu hemen veriliyorsa ücretsiz kargo ile gönderebilirsiniz en azından satıcı kabul etmese bile kargo ücretinden zarar etmiş olur otomatik olarak N11 hesabından kesilir. N11 ve GG da satışım var o yüzden söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 9 Şubat 2018; 12:49:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

Orijinalden alıntı: kromiti

Hocam merhaba, GP recyko+ 4adet 2700 luk pil ve USB şarj aleti var elimde fakat ne olduysa son 3-4 günde piller anında bitmeye başladı. Xbox one kolunda kullaniyorum. Önceden gece takardim sabaha full olurdu ve pilleri cikarirdim aletten şimdi şarj olma süreleri çok arttı ve takincada hemen bitiyorlar malesef. Sıkıntın sebebi pillerdenmi yoksa şarj aletinde mi nasıl anlayabilirim?

@kromiti,
    Pillere kabahat bulmadan önce mevcut pillerinizi bir CEF 14 yada benzeri şarj cihazı ile şarj etmenizi öneriririm. Oldum olası bu USB şarj cihazlarından hazzetmiyorum. Özellikle dizüstülerin power devrelerine gereksiz yük getiriyorlar. Eğer pillerinizin şarjı normale dönerse sıkıntı şarj cihazınızda, Çünkü pilleriniz hemen boşalmasında şarj sürenizin kısalması gerekirken tersi olmuş.
    GP ReCyko+ ların en iyisi 2000-2100 mA olanlarıdır. Yeni nesil pillerde bu değerin üstüne pek itibar etmeyin

Cevabınız için teşekkürler hocam. Siz yazar yazmaz pilleri başka bir şarj aletinde denedim ve sonuçlar çok iyi , dediginizde hakliymissiniz.

• quote:

@kaptankaa06,
    "Valla hocam hem okudum bu forumu, hem bu sayfadan tavsiye alarak aldım."
    Bu cümlenize Şiddetle karşı çıkarım.Ben dahil hiç kimse Duracell 1300 mA' lik pilleri bu forumun hiç bir sayfasında tavsiye etmedi.
    Bu piller Duracell Şarj cihazları ile birlikte verilen PROMOSYON pillerdir. Ancak en son ben CEF14 ile birlikte aldığım 1300 mA pilleri 2014 yılında aldığıma göre ki son aldığımda piller adeta ölü durumundaydı. Sabırlı bir uğraşla canlandırdım ve hala duvar saatlerinde UK larda kullanıyorum. Aldığınız grup zaten en azından 3-5 yıl beklemiş piller. Pilleri bir cep feneri ampulü ile ard arda 5-6 defa boşaltıp şarj ederseniz % 80-90 geri kazanabilirsiniz.
    Alkalin pillerin en kalitelisi 700 750 mA kapasitelidir. Şahsen ben ilk defa panasonic e-volta alkalinlerde rastladım.Genellikle 450-550 mA kapasitededir. Ancak üretim biçimi farklı (Zn/MnO2)(Zinc/KOH-H2O/MnO2) pillerde 2600- 3000 mA kapasiteye kadar ulaşılabiliyor.Bazı ithal kapı kameraları içinden bu tip pillerden çıkabiliyor. Ama ülkemizde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 10 Şubat 2018; 14:54:6 >
  • CEF14 şarj aletiyle birlikte verilen 2xAA + 2xAAA pillerden için Japon üretimi diyor ama üretim tarihleri ne kutuda ne de pillerin üzerinde yazıyor. Pillerin üretim tarihlerinin üzerlerinde yazması gerekmez mi? Pilin üzerinde 7098867600 gibi ufakça yazılmış numaralar var.

Bu arada aksilik olack ki kargo esnasında sanırım hatalı taşımadan dolayı şarj aletinin prize giren kısmı içine göçmüş. Satıcıya yazdım ve inanılmaz bir şekilde 3 dakika sonra cevap geldi. Ücretsiz kargo ile iade edin değişelim veya paranızı iade edelim dediler.

Not: Şarj aletiyle verilen pillerden büyük beklentim yok ama sonuçta şarjlı Duracell pillerdir. Şarj aleti zaten 40.-TL'ye satılıyor. Beraberinde 2xaa + 2xaaa pilleri bayat bile olsa neredeyse kargo dahil 10.-TL'ye almış oluyorum. Herhalde 2-3 sene gider diye umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 10 Şubat 2018; 15:28:0 >
  • Şarj aleti olarak nitecore mu tavsiye edersiniz litokala mı?,nitecore daha güvenilir geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Şarj aleti olarak nitecore mu tavsiye edersiniz litokala mı?,nitecore daha güvenilir geliyor bana.

Merhaba, bahsettiğiniz markaların tekli,ikili ve 4lü 10 larca modeli var, ihtiyaca göre seçim yapılmalıdır. Xtar'ın cihazları Nitecore dan daha kaliteli, 0V şarja başlaması aşırı deşarj olmuş pilleri de şarj etmesi avantaj ama genelde USB den çalışan modelleri var.

Lii-500 ile D4 kıyaslanırsa en büyük fark Lii-500 ün kapasite ölçebilmesi yani deşarj özelliği ve 300-500-700-1000ma akım seçilebilmesi yani istenirse 3-4 pili 1000ma ile D4 den yaklaşık 3 kat hızlı şarj edebilmesidir(D4 375ma). D4 ise manuel olarak LiFePo4 3.2V pilleri de şarj eder. Fan sesi rahatsız etmeyecekse Opus BT-C3100 fiyat performans olarak ilk sıradadır yurtdışından $32 civarında alabilirsiniz.
    Bütçeniz müsaitse, SkyRC MC-3000, Xtar Dragon yada Nitecore SC4 cihazlar biraz daha profesyoneldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 11 Şubat 2018; 0:47:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyasizmir

Arkadaşlar internette satılan 2500 mah duracell şarj edilebilir japon üretimi piller nasıl sizce AA 4 lü. Gerçek duraceller belçika isviçre vs üretimi oluyor

Türkiye şartları için forumda en fazla tavsiye edilen pillerdendir, çok sık şarj edilmeyen durumlarda kullanıma uygundur. 5 yıl ömür yazan Duracell piller düşük versiyon Eneloop üretimidir, daha üst kalite Eneloop üretimi olan Fujitsu yada IKEA tercih edilebilir.

https://urun.n11.com/ozel-pil/fujitsu-12v-1900-mah-aa-r2u-sarjli-batarya-4b-P219866987?

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/aydinlatma/aydinlatma-aksesuarlari/70303876/ladda-sarj-edilebilir-pil.aspx?

Duracell, Sony, Philips, Energizer şarjlı pil üreticisi değildir. Duracell, P&G firmasının bir alt pazarlama birimidir. Duracell firmasının Avrupa merkezi Belçika dır, genel merkezi İsviçredir.

Sony şarjlı piller de GP(GoldenPeak) üretimidir.

Alkalin pillerinde bir ara Belçika, İsviçre yazıyordu ama 10 yıldır alkalin pil satın almadığım sadece aldığım cihazların içinden çıkan pillerde gördüğüm için güncel durum nedir bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 11 Şubat 2018; 12:24:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbirol

quote:

Orijinalden alıntı: ilyasizmir

Arkadaşlar internette satılan 2500 mah duracell şarj edilebilir japon üretimi piller nasıl sizce AA 4 lü. Gerçek duraceller belçika isviçre vs üretimi oluyor

Duracell, Sony, Philips, Energizer şarjlı pil üreticisi değildir. Duracell P&G firmasının bir alt pazarlama birimdir. Duracell firmasının Avrupa merkezi Belçika dır, made in Japan 5 yıl ömür yazan piller düşük versiyon Eneloop üretimidir, 1300mah dandik pilleri de fason Çin üretimidir.

Sony şarjlı piller de GP(GoldenPeak) üretimidir.

Alkalin pillerinde bir ara Belçika, İsviçre yazıyordu ama 10 yıldır alkalin pil satın almadığım sadece aldığım cihazların içinden çıkan pillerde gördüğüm için güncel durum nedir bilmiyorum.

Teşekkürler cevap için, n11 de kozmetikburada satıcısı bahsettiğim pillerde extra indirim başlatmış.

Hocam sadece öğrenmek için soruyorum; bahsettiğiniz 3 yıl garantili 1.300 mah Duracell pillerin üzerinde Japonya'da üretilmiştir yazıyor ama üretim tarihi pil ve kutu üzerinde yazmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam sadece öğrenmek için soruyorum; bahsettiğiniz 3 yıl garantili 1.300 mah Duracell pillerin üzerinde Japonya'da üretilmiştir yazıyor ama üretim tarihi pil ve kutu üzerinde yazmıyor.

Zaten Eneloop dışındaki pillerin %99 unda üretim tarihi yazmaz, yoksa Allah korusun bayat ve kalitesiz piller ellerinde patlar az para kazanırlar.

Duracell Türkiye sitesinde doğru düzgün bir bilgi yok; 1300mah kaliteli bir pilin en az 1500 şarj ömürlü olması ve 5 yıl şarjını koruması gerekir, sitede yazdığı gibi 400 şarj ve 6 ay çok vasat veriler eski tip durduğu yerde biten pillerden.
    https://www.duracell.com.tr/product/recharge-basic-aa-1300-mah-piller/

Teknosa'dan test etmek için aldığım CEF14 + 2AA+2AAA pil setinde yıllardır olduğu gibi 3 yıl ömür yazan made in China piller mevcut. Sizin resimlerdeki pillerin kaplaması farklı, piyasaya yeni sürülmüş olabilir, şarj olabilme sayısı belli olmadığı için ilgimi çekmiyor, test etmek için vakit harcamaya değmez maalesef. Pil işi karışıktır, çoğu Eneloop gibi minimum kapasiteyi değil maksimum kapasiteyi yazar, resmi distribütör ithalatı piller yanında yanında cep telefonu gibi paralel ithalat ürünler yada çakma ürünler mevcuttur.

Sonuçta bu forumda 3 yıl ömür yazan 1300mah Duracell piller kesinlikle tavsiye edilmedi, sadece düşük versiyon Eneloop üretimi 5 yıl ömür yazan paketler tavsiye edildi.

Bilimsel olarak pil kapasitesi arttıkça şarj olabilme sayısı yani ömrü kısalır. AA pil için yeni nesil ve kaliteli olanlar laboratuvar ortamında 1000mah pil 1500-3000-5000 şarj, 2000mah pil 1500-2100 şarj, 2400-2500mah pil 300-500 şarj ömürlüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 11 Şubat 2018; 12:10:38 >
    Hocam ben zaten tavsiye edildi demiyorum. Şarj aletiyle birlikte verilen pillerden büyük beklenti yok çünkü ekstra verilen 4 pilin bize maliyeti 10.-TL oluyor. Bunun dışında satın aldığım pil Duracell'in 5 yıl garanti yazdığı 2.500 mah'lık pillerdir.

Konuyla ilgili sıradan vatandaş bilgisiyle bu foruma kadar Eneloop pilleri duymamıştım. En azından bundan sonrası için bilgi sahibiyiz, teşekkürler.

• bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bende şiddetle 780. sayfaya bakmanızı tavsiye ederim

Bu sayfadan tavsiye edilmese niye edildi diyeyim Allah aşkına :)
  • quote:

Valla hocam bende şiddetle 780. sayfaya bakmanızı tavsiye ederim

Bu sayfadan tavsiye edilmese niye edildi diyeyim Allah aşkına :)

Forum sahibi Sayın @bipekkan, ben ve Sayın Samet kesinlikle hiçbir zaman 1300mah Duracell tavsiye etmemiştir. 780. sayfaya göz attım, anladığım kadarıyla @celebic isimli arkadaş yüksek amperli(mah) daha doğrusu kapasiteli Duracell tavsiye etmiş ama yanlış ürün linki vermiş. Kendisi de pilli CEF14 almış ancak yanında 2500mah 5 yıl ömürlü olanlardan almış.
    https://urun.n11.com/sarj-kiti/duracell-cef14-yuksek-hizli-sarj-cihazi-6-adet-aa-6-adet-aaa-P220747010?

Pilleri iade edemezseniz refresh özellikli bir şarj cihazınız olmadığı için @bipekkan hocanın tavsiye ettiği gibi varsa 2 pilli el feneri gibi bir cihazda4-5 sefer boşatıp doldurarak pilleri kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bir sonraki mesajımda test sonuçlarını paylaşacağım.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 12 Şubat 2018; 18:55:18 >
  • @kaptankaa06

Volkan beyin de dediği gibi link hatalı verilmiş.Bende genellikle cevaplanan mesajlara ve linklerde sorun görmezsem içeriğine bakmam..Tamam şarj cihazı ile verilen piller promosyondur ancak ek verilenler pillerde 1300 mA olunca fiyatı uçuk olmuş Resmen Sahtekârlık.

• 
Sayfa: önceki 781782783784785
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.