Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (768. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.646
Cevap
368
Favori
1.941.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sarj aletinde 3.7v / 4.2v yaziyor, kullandigim pil de 1.2v, kullansam asiri bir sikinti cikar mi? masrafa girmek istemiyorum o yuzden soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • carpathia00 C kullanıcısına yanıt
    Günaydın hayırlı sabahlar elindeki şarj aleti sadece lityum pilleri şarj eder voltajından da belli normal şarjlı kalem pili takarsam şarj aleti şarj etmeyebilir yada pil ısınıp patlayabilir o yüzden macera aramaya gerek yok.

Saygılarımla.

• Ali Arslan kullanıcısına yanıt
    anladım, çok çok teşekkür ederim. iyi günler
  • selam arkadaşlar, elinde BM110 şarj cihazı olup satmak isteyenler bana PM ile ulaşabilirler.
  •  Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 24 Temmuz 2017; 22:33:48 >
  •  Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

• flap-jack kullanıcısına yanıt
    mesajınız nedir?
  • bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Şöyle usb den pil şarj edebilecek cihazlardanda bulduğum bi kaç tanesini paylaşayım dedim. Malum usb çok yaygın

• quote:

Orijinalden alıntı: flap-jack

Şöyle usb den pil şarj edebilecek cihazlardanda bulduğum bi kaç tanesini paylaşayım dedim. Malum usb çok yaygın

@flap-jack,
    Camellion, şu an üretim katoloğunda gözükmüyor.Fotograftan bana çok uyduruk geldi,Yanılabilirimde çünkü bir bilgi de bulamadım.
    Varta 4 pili ve aynı zamanda ni-mhd pilleri şarj edebildiği gibi 4 adet alkalin kullanılarak powerbank olarakta kullanılabilen kağıt üstünde güzel bir cihaz.
    Aşağıda varta'nın kullanım özellikleri pdf' si ile camellion üretim kataloglarını verdim.İçlerinden seçme yaparakta arayabilirsiniz.http://s6.dosya.tc/server9/6fhlq2/Varta-Camellion.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 29 Temmuz 2017; 12:20:15 >
    Bilakis bipekkan hocam. Camelion beklediğimden iyi çıktı. Delta v sistemi sorunsuz çalışıyor. Tek pilde 300 mah 2 pilde 600 mah akım çektiğini ölçtüm. 2 kanal birbirinden bağımsız çalışıyor. Ben koçtaştan pilleriyle 15 tl ye aldım.Tam bir f/p ürünü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 30 Temmuz 2017; 0:34:29 >
  • Selamlar. Bugün şarjlı süpürgeyi açtım pillerini değiştirmeyi düşünüyorum. İçindeki pillerin boyutları 23x43 SC tipi pil. 7.2v 1300 mah. Yani 6 tane var. Baktım bayağı masraflı olacak. Bunlar yerine AA, AAA tipi pil taksak sorun olur mu acaba? Ben olmaz diye düşünüyorum ama piller hakkında çok bilgi ve tecrübem de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dh33

Selamlar. Bugün şarjlı süpürgeyi açtım pillerini değiştirmeyi düşünüyorum. İçindeki pillerin boyutları 23x43 SC tipi pil. 7.2v 1300 mah. Yani 6 tane var. Baktım bayağı masraflı olacak. Bunlar yerine AA, AAA tipi pil taksak sorun olur mu acaba? Ben olmaz diye düşünüyorum ama piller hakkında çok bilgi ve tecrübem de yok.

@dh33,
    Türkiyede çok zor bulunan pil yiplerinden biri,Benser sıkıntıyı 2/3 AA tip pillerde bende yaşıyorum.
    Sizin piller Sub-C denilen pillerden.
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
    Eğer yeri müsaitse C tip şarjlı pilleride kullanabilirsiniz.
    AA ve hele hele AAA piller hiç olmaz mA olarak yüksekmiş gibi görülebilir ancak enerji yoğunluğu denen bir kavram nedeniyle olmaz. Pilleri kendi aralarında ilk önce paralel bağlayarak (3-4 adet) daha sonra seri bağlayarak çözelirsiniz ancak bu yol astarı yüzünden tuzluya gelir.
    Pillerin toplam boşluğu yeterli ise Işıldak aküsü denilen 6 Volt/4 amper jel aküleride kullanabilirsiniz.Benim şarjlı süpürgelerden biri C tip akü kullanıyordu akü mükemmel çözüm oldu neredeyse 3 saat çalıştırabiliyorum. Tek sorunu şarj devresine 1 watt 5 ohm seri direnç ilave etmek(Süpürgenin soketinin (+) ucu) ve akünün şarj süresi uzuyor.
    @flap-jack,
    Kodu belli olunca(BC-0805A araştırmak kolay oldu ve hatırladım.Bu alet 2014 yada 2015 de Koçtaşta yanında 1300 mA pillerle birlikte (4 adet) 20 TL' ye satmaya kalkmışlardı ve o zaman fiyatı çok uçuk bulmuştum.
    http://www.camelionbattery.com/index.php/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=22&sobi2Id=910&Itemid=115&lang=en
    280-300 mA şarj akımıyla yeni nesil piller için ideal olabilir.Piller keşke yeni nesil olsaydı.Beklemeden dolayı bir ihtimal sorunlu(neredeyse 3-4 yıllık) olabilir.Şansa kalmış artık.Yinede iyi günlerde kullanın.Bu gün için bedavadan ucuza sayılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

Orijinalden alıntı: dh33

Selamlar. Bugün şarjlı süpürgeyi açtım pillerini değiştirmeyi düşünüyorum. İçindeki pillerin boyutları 23x43 SC tipi pil. 7.2v 1300 mah. Yani 6 tane var. Baktım bayağı masraflı olacak. Bunlar yerine AA, AAA tipi pil taksak sorun olur mu acaba? Ben olmaz diye düşünüyorum ama piller hakkında çok bilgi ve tecrübem de yok.

@dh33,
    Türkiyede çok zor bulunan pil yiplerinden biri,Benser sıkıntıyı 2/3 AA tip pillerde bende yaşıyorum.
    Sizin piller Sub-C denilen pillerden.
    Eğer yeri müsaitse C tip şarjlı pilleride kullanabilirsiniz.
    AA ve hele hele AAA piller hiç olmaz mA olarak yüksekmiş gibi görülebilir ancak enerji yoğunluğu denen bir kavram nedeniyle olmaz. Pilleri kendi aralarında ilk önce paralel bağlayarak (3-4 adet) daha sonra seri bağlayarak çözelirsiniz ancak bu yol astarı yüzünden tuzluya gelir.
    Pillerin toplam boşluğu yeterli ise Işıldak aküsü denilen 6 Volt/4 amper jel aküleride kullanabilirsiniz.Benim şarjlı süpürgelerden biri C tip akü kullanıyordu akü mükemmel çözüm oldu neredeyse 3 saat çalıştırabiliyorum. Tek sorunu şarj devresine 1 watt 5 ohm seri direnç ilave etmek(Süpürgenin soketinin (+) ucu) ve akünün şarj süresi uzuyor.

Anladım hocam. Akü değil pil kullanmak istiyorum aliexpress'ten de bakıyorum bir taraftan fiyatlara. Süpürgedeki piller NiMh. Bunlar yerine NiCd farkeder mi? Ya da kullanırsak ne değişir bilginiz var mı?
    Biraz KAMU HİZMETİ yapıp DURACELL CEF14 ün içini açtım.Isı algılayan PTC bile var. Parasını fazlasıyla hakediyo bu cihaz

@flap-jack,
    1. sayfada incelemem var.
    https://forum.donanimhaber.com/sarjli-piller-hakkinda-her-sey--11309414
    Cihaz 1-2 eksiği ile gerçekten parasını hak eden bir cihaz.
    Ana kutuyu açmak için vida yada benzeri bir şey olmadığı için kutuyu tya tahrip edecektim yada ek yerinden kıl testeresi ile kesecektim.
    Siz basıl açtınız? Fotograflarınızı incelememde kullanabilirmiyim?
  • Bipekkan hocam; sağlam bi bıçakla kenarlardan zorlayarak açtım. Plastiği ısıtarak yapıştırılmış. Çok merak ediyodum bu CEF14 ün iç yapısını. Elimde 5 tane daha olduğundan 1 sini açtım ama kırılmadı.Tekrar birleştirdim ama eskisi gibi olmuyo tabi!!!.Denemenizi tavsiye etmem zira zorlarken kırmanız çok olası...

PCB yi görünce iyiki açmışım dedim.

Fotoğrafları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 1 Ağustos 2017; 0:40:44 >
  • tekrar merhaba, su sarj aleti 1.2v pili sarj eder mi? pek bir sey anlayamadim...

• carpathia00 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, evet cihazın arkasında yazdığı gibi 1 yada 2 adet 1.2V ni-mh/ni-cd kalem pili(AA/AAA-A-SC) bağımsız olarak 500ma yada 1000ma ile şarj eder. AAA pil için 500ma akım çok fazladır, li-ion pil öncelikli tasarımı olan bir cihazdır ama 1900mah ve üstü Ni-Mh/Ni-Cd piller içinde uygundur.

Yurtdışından bir adetle sınırlı olmak şartıyla indirim kuponu ile $3.99 fiyatla takipsiz kargo ile alabilirsiniz. 4lü modeli olan Lii-402 piyasaya yeni çıkmıştır.
    https://couponsfromchina.com/2017/01/29/liitokala-lii-202-usb-battery-charger-active-coupon-price-gearbest/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 1 Ağustos 2017; 3:1:59 >
  • Yaklaşık 2 yıldır tepe flaşlarım için bq-cc17 şarj cihazı ile birlikte panasonic eneloop pro 2550mah ve 1900mah'lik pilleri kullanmaktayım. Halen performansları çok iyi durumda ve kısa sürede dolum yapabiliyorlar. Eneloop kullanıcısı olarak yorumlarımı bırakayım belki bir faydalanan olur
  • 
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.