Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (766. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: murat18100
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.646
Cevap
368
Favori
1.941.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @bipekkan hocam pillerimin ilk partisi olan 5 adet elime geçti,2. partideki 5 adet gümrüğe takıldı sanırım,ikisi aynı anda giriş yaptı ülkeye ama diğeri gelmedi daha.

Siparişimde pilleri Sony VTC6 3120 mah 30A olarak seçmiştim ama gelen pillerin 15A mi 30A mi olduğunu nereden anlayabilirim.Teşekkürler.

Edit : Üzerinde yazan kod :US18650VTC6 C6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MurNesPc -- 2 Haziran 2017; 13:0:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MurNesPc

@bipekkan hocam pillerimin ilk partisi olan 5 adet elime geçti,2. partideki 5 adet gümrüğe takıldı sanırım,ikisi aynı anda giriş yaptı ülkeye ama diğeri gelmedi daha.

Siparişimde pilleri Sony VTC6 3120 mah 30A olarak seçmiştim ama gelen pillerin 15A mi 30A mi olduğunu nereden anlayabilirim.Teşekkürler.

Edit : Üzerinde yazan kod :US18650VTC6 C6

@MurNesPc,
    Verdiğiniz kod'a göre pilleriniz 15 Amper.
    http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Sony%20US18650VTC6%203000mAh%20%28Green%29%20UK.html
    Ancak:
    Bazı sitelerde 2. C6 görünmüyor.Bir ilgisi var mı bilmiyorum.Burası karanlık 30 Amper olarak gözüken US18650VTC6 .
  • Arkadaşlar,
    Pazardan itibaren Ankara' dan ayrılıyorum. Bir süre sizlerle olamayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

üstadım ben akım süre limitli olmayan bir cihaza geçtim yoksa pillerim elimde patlayacaktı. teşekkür ederim. cf14 şimdilik rafta :)

@drfettah,
    Valla ben bu cihazınızı anlayamadım ???

klasik usb ile çalışan 160 mah nimh şarj aleti getirttim. aaa pil için. birkaç defa şarj edeyim süresini hesap ederek. sonra cf14 yi bir daha deneyeceğim. yok olmadı ise rafa kalkacak
  • merhaba;
    Bebek telsizinde kullanmak için 4 adet AAA İNCE PİL VE ŞARZ CİHAZI ALACAĞIM.
    Daha önce Ataba şar cihazı öneriliyordu. Ataba at-508 şarz cihazı ve duracell 4 adet aaa şarzlı pil alacağım. Farklı tavsiyesi olan varmıdır. Bu ürünler yerine farklı bir şarz aleti al diyen varmıdır.
    Birde gittigidiyorda bir kişi eneloop aaa pil satıyor ama 2016 mayıs. Bunu almamı tavsiye edemisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkin11 -- 6 Haziran 2017; 11:32:6 >
  • Herkese merhaba.

Duracell şarjlı pilleri boşta saklamak için en iyi koşul nedir acaba?

Şarjları tam dolu saklamak prpblem olur mu? yada boş saklamak?
  • Ataba 908 şarj cihazı var. Yeni nesil duracell duralock pilleri sanki biraz fazla hızlı şarj ediyor gibi geldi. Acaba pilin ömrünü bu cihazlar olumsuz yönde etkileyebilir mi? Ultra hızlı şarj cihazı diye geçiyor zaten 908.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkin11

merhaba;
    Bebek telsizinde kullanmak için 4 adet AAA İNCE PİL VE ŞARZ CİHAZI ALACAĞIM.
    Daha önce Ataba şar cihazı öneriliyordu. Ataba at-508 şarz cihazı ve duracell 4 adet aaa şarzlı pil alacağım. Farklı tavsiyesi olan varmıdır. Bu ürünler yerine farklı bir şarz aleti al diyen varmıdır.
    Birde gittigidiyorda bir kişi eneloop aaa pil satıyor ama 2016 mayıs. Bunu almamı tavsiye edemisiniz.

Merhaba, Gittigidiyor'da Eneloop pil satan benim çok sık şarj ediyorsanız ve bütçeniz yetiyorsa en iyisi Eneloop pillerdir Duracell pillerden 3-4 kat uzun ömürlüdür. Ugun fiyatlı olarak birde N11 de yine forumdan Samet satıyor. Ayda 1-2 kez gibi seyrek şarj ediyorsanız ve yine 2. kalite Eneloop üretimi Duracell 5 yıl ömürlü pili indirimli fiyattan alabiliyorsanız alın. Standart Eneloop pillerin minimum raf ömrü 10 yıldır, piyasadaki diğer pillerde üretim tarihi yazmamakta ve çoğu 3-5 yıllıktır. Alkalin pille Eneloop pili karıştırmayın ucuz bulursanız 2012 üretimi Eneloop bile alabilirsiniz sizin fark edebileceğiniz kadar performans farkı olmaz. Şarj cihazı olarak Eneloop AA pilsiz satılmadığından Duracell CEF14 alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Herkese merhaba.

Boş olarak kalması kesinlikle zararlıdır. Yarım yada dolu olması fark etmez ama dolu olarak beklemesi daha garanti olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Ataba 908 şarj cihazı var. Yeni nesil duracell duralock pilleri sanki biraz fazla hızlı şarj ediyor gibi geldi. Acaba pilin ömrünü bu cihazlar olumsuz yönde etkileyebilir mi? Ultra hızlı şarj cihazı diye geçiyor zaten 908.

Evet, 908 pil ömrünü azaltır. 508 modeli idare eder ama Duracell CEF14 yeni nesil piller için daha uygundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbirol

quote:

Orijinalden alıntı: andios

Herkese merhaba.

Boş olarak kalması kesinlikle zararlıdır. Yarım yada dolu olması fark etmez ama dolu olarak beklemesi daha garanti olur.

Teşekkür ederim.
  • arkadaşlar aa piller 14500 pillerle aynı boyuttamı? şimdi tansiyon aletinde 4 adet kalem pil var 2 adet 3.7 voltuk 14500 alsam tansiyon aleti çalışırmı ila 1.5 luk 4 tanemi almam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

arkadaşlar aa piller 14500 pillerle aynı boyuttamı? şimdi tansiyon aletinde 4 adet kalem pil var 2 adet 3.7 voltuk 14500 alsam tansiyon aleti çalışırmı ila 1.5 luk 4 tanemi almam gerekiyor?

Çalıştırırmı bilmem ama aynı boyutta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    iyi geceler normalde 4 adet kalem pil 6V yapıyor 3,7 voltluk piller den ikitane takarsanız 7,4V olur tansiyon aleti 1,4V fazlalıgını tolere edebilir mi acaba ? onu geçtim lityum pilde belli voltajın altında düşünce pil zarar görüyor bunu kontrol edebilecek misin ?
  • Ali Arslan kullanıcısına yanıt
    ozaman hiç bulaşmıyım normal pilleriylemi devam ediyim acaba aa satılanlarda 1.2 volt zaten kafam karıştı iyice..sonuçta tansiyon aleti hassas ölçüm yapıyor..pil almaktan bıktım ondan sorayım dedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Haziran 2017; 0:16:19 >
  • ben Braun marka tansiyon aletinde bu pilleri kullanıyorum hiç sıkıntı çıkartmadılar...
    http://urun.n11.com/pil/panasonic-eneloop-pro-sarjli-pil-4x-aa-2500-mah-made-in-japan-P190880746?icid=990008_prudsys_productdetail_bysameseller
  • ELECTROLUX ZB 2904X LI-ON 18V
    şarjlı süpürge, alman malı AEG nin aynısı ve piller 2 senenin dolmasıyla 3. seneye giremeden öldü

tavsiyelerinize acığım içerisindeki piller bu

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

nereden temin edebilirim ve dikkat etmem gereken amper varmı soruyorum çünkü bir koruma devresimi yoksa şarj devresimi bilemediğim baskı bir devrede mevcut pillerin bulunduğu alanda
  • Başlık satış amaçlı değil biliyorum fakat ihtiyacı olan kitle genelde bu başlığa bakıyor diye link vermek istedim. Yasaksa mesajı silebilirim.

https://forum.donanimhaber.com/energizer-universal-pil-sarj-cihazi--126955030#126955030

Ben bu şarj cihazımı satmak istiyorum çok fazla kullanmadım sayılır. Toplasan 8-10 kez.

Aslında çok güzel kaliteli bir cihaz ama pilleri çift olarak şarj ediyor her pili bağımsız şarj etmiyor. Bu da bazen beni sıkıntıya sokuyor tek pil şarj etmem gerekiyor. O yüzden değiştireceğim.

İstediğim fiyat 50 TL + Kargo alıcıya ait.

Adaptörü mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: cavador

ELECTROLUX ZB 2904X LI-ON 18V
    şarjlı süpürge, alman malı AEG nin aynısı ve piller 2 senenin dolmasıyla 3. seneye giremeden öldü

tavsiyelerinize acığım içerisindeki piller bu

nereden temin edebilirim ve dikkat etmem gereken amper varmı soruyorum çünkü bir koruma devresimi yoksa şarj devresimi bilemediğim baskı bir devrede mevcut pillerin bulunduğu alanda

Merhaba piliniz Sony US18650vt T2B modeli 1340 mah kapasiteli ve max.20A gücünde sanırım, bildiğim kadarıyla bu pil üretilmiyor ve Türkiye'de yok. 18650 yani 18mm genişlik 65mm uzunluk olan 20A yada daha fazla akım verebilen herhangi bir pil kullanabilirsiniz, Sanyo UR18650NSX 20A 2500mAh, Sony VTC 4-5-5A serisi özellikle VTC5A, LG HG2 yada Samsung 25R Türkiye'de bulabileceğiniz piller.

Piller korumasızdır, koruma devresinin punto lehim yapılması gerekir, sayın @bipekkan yazlıkta fazla bakamıyor foruma koruma devreleri konusunda daha bilimsel yazabilir.

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • drfettah D kullanıcısına yanıt
    merhaba Bipekkan hocam ve üstadlar..bu iki şarj cihazı için net yorumunuzu alabilir miyim.saygılar..
    varta type 57066
    varta type 57063
    teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.